Перейти на мобільну версію сайту


22.03.2019

МОВНИЙ ЗАКОН ОБ’ЄДНАЄ УКРАЇНЦІВ

МельниченкоВерховна Рада України VIII скликання, незважаючи на чималу критику у суспільстві, є найбільш проукраїнською та проєвропейською в історії незалежної України. Народними депутатами цієї каденції було прийнято багато законів, які запустили якісні зміни у нашому суспільстві. Серед них антикорупційні, правоохоронні, правосуддя, чимало з питання євроінтеграції та інші. Народний депутат України Володимир Мельниченко активно підтримує всі ініціативи, спрямовані на покращення життя та консолідацію української нації. Закон про мову є тією черговою цеглиною, якою будується потужний фундамент нашої державності. 

Згідно з нашою Конституцією, українська мова – єдина державна мова в Україні. Держава має забезпечувати її всебічний розвиток і функціонування в різних сферах суспільного життя на всій території України. Проте, як відомо, українська мова попередні два десятка років не мала великої державної підтримки. Така ситуація зміниться незабаром, адже парламент активно доопрацьовує законодавчу ініціативу – «Проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної» (5670-д). Передбачається, що цей закон посилить державотворчу функцію мови та значно збільшить її роль у забезпеченні територіальної цілісності нашої країни.

Закон про мову складається з 9 розділів, більше 50 статей та сторінок, у яких чітко регламентується вживання та використання української мови. У статті 9 визначений перелік державних посадовців у 16 пунктах, які під час своїх службових обов’язків зобов’язані використовувати українську мову. Важливими є запровадження посади «Уповноваженого із захисту державної мови», передбачається діяльність Національної комісії зі стандартів державної мови та унормовано використання мови у різних сферах життєдіяльності (в судочинстві, органах правопорядку, правоохоронних, трудових відносинах та інших).

– Закон про мову є дуже необхідним для подальшого українського державотворення та входження до європейської спільноти. Вживання української мови у держустановах є обов’язковою умовою. Цілком справедливими є вимоги знання української мови держслужбовцями та ведення діловодства на нашій рідній мові. Одночасно не буде жодних перешкод існуванню мов нацменшин, а також відсутня будь-яка дискримінація за мовними ознаками. Зараз маємо багато правок, але сподіваюся, що депутати підтримають тільки ті з них, які покращать цей закон. Треба зробити все можливе, щоб цей закон не роз’єднував, а навпаки – об’єднав українське суспільство і дав нам потужний поштовх до руху в напрямку ЄС.

– Переконай, що десь наприкінці березня чи на початку квітня депутати Верховної Ради приймуть такий довгоочікуваний мовний закон, – зазначив Володимир Мельниченко. 

Прес-служба народного депутата України.

Теги: Володимир Мельниченко, закон про мову

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.