Перейти на мобільну версію сайту


20.11.2015

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ ПО-НОВОМУ?

Сьогодні практично неможливо зупинити запущений маховик децентралізації. Нещодавно свідоцтво №1 отримала Жовтнева сільська об’єднана територіальна громада Софіївського району Дніпропетровської області. Вона першою в історії України відповідатиме за розвиток території, маючи нові повноваження і фінансові можливості, які надає децентралізація країни.

На Кам’янеччині рішенням сесії Хмельницької обласної ради створено три об’єднаних територіальних громади - Гуменецьку, Китайгородську та Колибаївську. Усі вони провели перші сесії, а їхні керівники прийняли присягу держслужбовця. І якщо в перших двох громадах очільники не змінилися, то керувати Колибаївською громадою її жителі довірили колишньому голові райдержадміністрації Михайлу Желізнику.

Наразі, за словами керівництва Хмельницького офісу реформ, сільським головам необхідно вирішити низку юридичних моментів, як от ліквідація сільських рад, що увійшли до складу об’єднаної громади. До закінченняОб’єднання територіальних громад бюджетного року всі вони будуть виконувати обов’язки сільських голів.
На жаль, Кабмін поки що не видав відповідних нормавних документів, якими би керувалися керівники об’єднаних громад для вирішення нагальних питань, зокрема фінансових.

- Насамперед треба правильно оформити рішення про ліквідацію сільських рад, які ввійшли до складу громад; створити ліквідаційні комісії, - повідомив керівник Хмельницького офісу реформ Сергій Яцковський. - І тільки потім новостворені територіальні одиниці матимуть право подавати документи на реєстрацію.

- Наразі незрозуміло, яке фінансування в наступному році матимуть об’єднані громади, - коментує ситуацію голова райради Борис Бец. -  Обрані голови громад мають бути призначені як ліквідатори сільських рад й, відповідно, коли з’являться необхідні нормативні документи, вони зможуть затверджувати бюджет сільських рад на наступний фінансовий рік.

Та очільники нових ОТГ часу даремно не гають, чекаючи на законодавчу базу зверху. Як повідомила «КлюЧу» голова районної територіальної виборчої комісії Лариса Ткачук, У Гуменецькій ОТГ пройшла перша сесія. Голова громади Інна Абдулкадирова надала необхідні документи, аби районна ТВК призначила вибори старост.

- Перші вибори старост у Гуменецькій об’єднаній територіальній громаді заплановано провести 24 січня, - каже Лариса Михайлівна. - Загалом округ матиме 19 виборчих дільниць. 14 виборчих дільниць з виборів старост планується зробити в Китайгородській ОТГ та сім - у Колибаївській. Чи пройдуть вибори старост одночасно у трьох громадах, нині невідомо, адже для цього дві громади ще не подали відповідні документи.

Окрім цього, 20 грудня відбудуться повторні вибори у Довжоцькій сільській раді, де обиратимуть депутатів. 25 жовтня ці вибори визнали недійсними через помилки, допущенні під час друку бюлетенів.

На 10 січня заплановані довибори по 11 округу Княжпільської сільської ради. Справа в тому, що Княжпільський сільський голова Лариса Ільніцька виграла вибори і на посаду сільського голови, і на посаду депутата від 11-го сільського округу. У зв’язку з тим, що округ залишається без представника, було прийнято рішення провести тут довибори.

Якщо вибори старост пройдуть успішно, то вже до кінця січня 2016 року Кам’янеччина матиме перші 40 старост, які представлятимуть інтереси громади певного села в об’єднаній територіальній громаді.

18 листопада Кабінетом Міністрів України прийнято розроблене Мінрегіоном розпорядження щодо внесення змін до перспективних планів формування спроможних територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської, Полтавської, Рівненської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей.

Зазначене рішення Уряду дозволить ще 24-м об’єднаним громадам набути повноважень міст обласного значення та перейти на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом України. Серед цих громад опинилася й Гуменецька об’єднана територіальна громада.

Теги: об’єднання громадян, територіальна реформа, територіальне об’єднання громад, Гуменецька ОТГ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.