Перейти на мобільну версію сайту


29.01.2016

МІСЬКА РАДА НАМАГАЄТЬСЯ ОПАМ’ЯТАТИ УРЯД

26 січня відбулася п’ята сесія міської ради. На порядок денний було винесено 13 основних питань, 126 - земельних та 11 - додаткових. Як завжди, слухали звіти, затверджували положення і звіти, вносили зміни. Цього сесійного засідання приємним стало те, що депутати намагалися скурпульозно розглядати питання.

Зокрема, перше, за що не проголосували - за встановлення пільгової орендної плати орендарям нежитлових приміщень комунальної власності. Кожного претендента розглядали окремо. Громадським організаціям, які допомагають обездоленим кам’янчанам та розвивають спортивний рух, дали пільгову плату - 1 грн/рік. Важко далося питання надання пільгової оренди приміщень художникам під майстерні. Народні обранці кілька разів поверталися до переголосування, але питання протягнули; вони теж платитимуть гривню на рік.

Більшістю голосів депутати прийняли Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського». Згідно з прийнятими правками, пенсіонери, які є почесними громадянами міста та перебувають у складних життєвих обставинах, мають право на щомісячну матеріальну допомогу в розмірі 1000 грн. Можливість отримати допомогу в сумі три тисячі гривень на рік також мають неповнолітні діти померлих осіб, які нагороджені відзнакою «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського».

Із земельними питаннями було складніше: земельні наділи не отримали десять учасників АТО. Відмову мотивували тим, що першочергово мають отримати родини загиблих та поранені бійці. Не дали дозволу на розроблення проекту землеустрою на вул.Лесі Українки через існуюче там самочинне будівництво. Також депутати не затвердили проект землеустрою двом особам на вул.Північна, 37. Мова йде про землевідведення на зеленій зоні через дорогу від домоволодінь. Там криється хитрість: спочатку береться дозвіл на вільну землю без права забудови, бо там проходять міські комунікації, а потім якимось чином забудовують зелену зону разом із дорогою. Більше того, потім і комунальники не матимуть доступу до міських мереж, бо вони проходять через приватну власність. А може прийти час, коли господарі забажають брати плату за те, що через їхнє володіння проходять мережі.

Не підтримали депутати й питань з великою бородою про затвердження проекту землеустрою та передачу у власність ділянки на вул.Ватутіна пані Срібняк.

- Ця ділянка дісталася бабці від її батька, але їй не поталанило із захланними сусідами, і тепер вона має проблеми, - зазначив депутат Яриновський.
Інше питання - це славнозвісний будинок на Пушкінській, 53а. Пан Телесницький вже визнаний судом одноосібним власником будинку, але з якої причини питання не набрало необхідної кількості голосів так і не зрозуміло.
Також обранці «прокатали» питання ПАТ «Хмельницькобленерго» та МПП «Акваріум» щодо внесення змін до договору оренди землі, адже «Хмельницькобленерго» без розуміння ставиться до проблем міста. Колись у Кам’янці зводилися житлові будинки лише з електропостачанням без газового, а ліміт на всіх без винятку дається на 100 Квт. Як можна приготувати їжу і нагріти помешкання? Тому депутати вирішили звернутися із пропозицією збільшити ліміти, а потім повернутися до цього питання. Цього разу як ніколи депутати і фракції підготували звернення до Уряду та Президента, адже вважають, що держава перекинула на плечі громад непосильну ношу і не дає можливості діяти. Зокрема це стосується професійно-технічної освіти. Міністерство освіти і науки надіслало відповідь, що воно не збирається передавати майно закладів громадам, але хоче, щоб орган місцевого самоврядування їх фінансував, при цьому правового механізму ще не придумано.

Депутат від ВО «Свобода» Михайло Посітко зачитав звернення до Президента України, Прем’єр-міністра та голови Верховної Ради, яке стосується внесення поправки до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік», якою скасовано обов’язковість індексації розміру плати за оренду комунального майна, що несе значну загрозу для дохідної частини місцевих бюджетів. Радикал Анатолій Гурома проголосив звернення до депутатів Верховної Ради, аби вони не ухвалювали змін до Конституції, які передбачають особливий порядок самоврядування на окремих територіях Луганської і Донецької областей, що потягне за собою особливий статус Донбасу в легалізації влади терористичних угрупувань.

Білосердешний Олег Ткач із колегами апелюють до голови Верховної Ради і Прем’єр-міністра з приводу стурбованості предачі фінансування на місцевий бюджет профтехосвіти. Також було звернення щодо захисту інтересів мешканців міста. Кам’янецькі депутати категорично проти підняття тарифів на природній газ для населення, адже вважають, що вони штучно завищені, як і завищена ціна на паливно-мастильні матеріали, що не відповідають світовим цінам на нафту. Вартість у світі падає, а тарифи для нас не переглядають. Запланований Урядом механізм субсидіювання не здатен повністю компенсувати витрати населенню, натомість Уряд обмежується винятково популістськими заявами. Хоча імпортна вартість ціни на газ для України в 2016 році знижена. Враховуючи вартість газу власного виробництва, тарифи для населення повинні бути значно нижчими. Ціни на нафту з початку року теж стали нижчими, а це автоматично мало би вплинути на вартість паливно-мастильних матеріалів. Отже, наші обранці вимагають відмінити дію постанови Нацкомісії №583 (03.03.2015р), переглянути та знизити тарифи на природній газ для населення, газ українського виробництва спрямувати на забезпечення побутових потреб населення, а також встановити річний обсяг споживання газу на оселю в межах 2500 м.куб проти діючих 1200 м.куб, знизити вартість паливно-мастильних матеріалів, що є невідємною складовою ціни на товари. Депутат Гордійчук запропонував до цього переліку додати ще й тверде паливо, з чим колеги погодилися.

Директор департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Майя Гурська озвучила зверенння до Прем’єр-міністра щодо скасування постанови №217, яка грабує теплопостачальні підприємства, яким не вистачає коштів навіть на виплату зарплати з нарахуваннями і сплати податків. Натомість примусово вилучає кошти на оплату природнього газу, а це може призвести до фінансового краху, повністю позбавивши їх обігових коштів для ведення господарської діяльності.

Секретар міської ради Дмитро Васильянов повідомив про відповіді на попередні зверення, зокрема щодо передачі землі, яка належить Міноборони і нині захаращена. Вони занедбали майно, свого часу через брак коштів зняли охорону, тому все їхнє добро розтаскали і воно нині на стадії розрухи. Тепер же Міноборони умовою передачі землі ставлить і придбання майна, якого фактично немає, а лише на папері. Отож місто отримало відмову. Також негативну відповідь отримано про передачу гуртожитку, що в с.Зіньківці.

Теги: сесія міськради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.