Перейти на мобільну версію сайту


06.07.2018

КРОК ДО ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ КАМ’ЯНЦЯ

мельничПерша в Україні, третя в Європі та п’ята в світі – в Кам’янці-По­діль­ському відкрили нову надсучасну теплоелектростанцію. ТЕС працюватиме на біомасі, точніше на дерев’яній стружці, палетах, залишках соломи та відходах від соняшника та кукурудзи. Це допоможе стати Кам’янцю-Подільському більш енергонезалежним. ТЕС потужністю 45 мВт буде обслуговувати 60% населення міста та видаватиме 42 мВт теплової енергії та 4 мВт електричної енергії. Аналогічні біо-ТЕС є у Парижі, Берліні, Гонконзі та в м.Гельсінки. Також важливим є те, що потужні твердопаливні котли мають екологічні паспорти, а отже жителі міста можуть бути спокійними щодо шкідливих викидів у повітря.

«У Кам’янці-Подільському відбулося відкриття першої в Україні надсучасної ТЕС. З огляду на те, що в день відкриття перебував на сесії Верховної Ради України, то відвідав нову теплоелектростанцію напередодні, разом із генеральним директором комунального підприємства «Міськтеплводенергія» Валерієм Гордійчуком.

Результатом будівництва залишився задоволений. ТЕС було побудовано за рахунок кредиту Світового банку під 0,01%. Біо-теплоелектростанція дасть можливість Кам’янцю стати енергонезалежним і є ефективною альтернативою газовим ТЕС. Планується, що вона окупить себе вже через 5 років.

Завдяки введенню в дію біо-ТЕС зменшиться споживання природного газу на 15,5 млн кубометрів. Це прорив і для Кам’янця-Подільського і для всієї України. Планую і надалі, разом із міським головою Михайлом Сімашкевичем, Валерієм Гордійчуком та нашою командою, ініціювати і підтримувати проекти щодо підвищення енергоефективності в місті. Це вагомий крок у розвиток інфраструктури нашого рідного міста, який із користю слугуватиме ще майбутнім поколінням кам’янчан! Я вітаю всіх із цією подією! Працюємо та зробимо багато гарних справ разом!» – прокоментував подію Володимир Мельниченко.

Народний депутат на державному рівні неодноразово доводив та відстоював необхідність побудови надсучасної теплоелектростанції у Кам’янці-Подільському. Це гарний приклад для інших міст і ще один крок переходу до альтернативних видів палива, що дозволить максимально відмовитись від природного газу та зумовить енергонезалежність міста та регіону.

Прес-служба народного депутата України Володимира Мельниченка.


Теги: Володимир Мельниченко, енергозбереження

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.