Перейти на мобільну версію сайту


25.12.2015

ХОТІЛИ СКАНДАЛУ, А ВИЙШОВ ПШИК

24 грудня пройшла 3-тя (позачергова) сесія районної ради 7-го скликання, на порядок денний якої було винесено чимало питань, чимала кількість яких стосувалась реорганізації закладів освіти та культури об’єднаних територіальних громад.

Зокрема, на баланс Колибаївської сільської ради ОТГ переходять 4 школи - Колибаївська ЗОШ І-ІІІ ст., Ходоровецька ЗОШ І-ІІІ ст., Княгининська ЗОШ І-ІІ ст. та Острівчанська ЗОШ І-ІІ ст. Китайгородській об’єднаній сільській громаді депутати передали 7 шкіл - Китайгородський НВК у складі ЗОШ І-ІІІ ст. та ДНЗ, Рогізнянську ЗОШ І-ІІІ ст., Калачковецьку ЗОШ І-ІІ ст., Демшинську ЗОШ І-ІІ ст., Колодіївську ЗОШ І-ІІІ ст., Дерев’янську ЗОШ І-ІІІ ст. та Вихватновецьку ЗОШ І-ІІ ст.

Також реорганізацію шляхом перетворення й передачі на баланс сільської ради пройшли відповідні сільські бібліотеки-філіали, народний жіночий вокальний ансамбль «Подолянка» (Гуменці), аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Рогізнянка» (Рогізна), ансамбль української народної пісні «Подільське перевесло», музеї Нігина та Демшина.

Депутати затвердили проект районного бюджету на 2016 рік, детальніше про який читайте на с.5.
Із балансу комунального підприємства «Кам’янець-Подільська центральна районна аптека №140» було передано сесія райрадинерухоме майно на баланс районної ради - а це дев’ять аптек та одне складське приміщення.

Народні обранці затвердили структуру виконавчого апарату райради та план роботи ради на І півріччя 2016 року. На відміну від міських обранців, рішення про відставку прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, яке озвучив голова фракції ВО «Батьківщина» у райраді Микола Жоган, не набрало необхідної підтримки. З цього приводу виступив депутат Олександр Гінзеровський, який зауважив, що таким політичним вчинком буде розхитано й без того складну економічну ситуацію в країні, адже наразі не на часі розвал коаліції та зміна одного уряду іншим.

Натомість звернення аграріїв, яке озвучив голова Аграрної партії в районі Ігор Гай, щодо недоцільності внесення запропонованих законопроектом змін до податкового законодавства в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників, середнього та малого бізнесу, знайшло більшість прихильників.

Що й казати, аграрії вже другий тиждень поспіль страйкують проти таких змін під стінами найвищих державних установ. Запропоноване Урядом оподаткування аграріїв може повністю загнати аграрний сектор у тінь, у той час як у всьому цивілізованому світі ця галузь є дотаційною та всіляко підтримується на державному рівні.

Напевне, на сесійний скандал сподівалися представники від Радикальної партії, які мали чимало претензій під час розгляду питань «Про надання дозволу Кам’янець-Подільській ЦРЛ на списання основних засобів». За кілька днів до сесії голова районного осередку партії Віталій Бурбан разом зі своїми колегами-однодумцями побували в Центральній районній лікарні, аби на власні очі пересвідчитися, які ж засоби планують списувати. Скандал розгорівся навколо так званого комплексу «Мобільна лабораторія» на базі автомобіля ЗІЛ.

- Ми побували в лікарні, - каже Віталій Васильович, - адже зацікавилися так званим списанням майна, яке колись вартувало мільйон гривень. Можливо, дещо зі всього і доцільно віддати на металобрухт чи краще передати в безоплатне користування, але, наприклад, у переліку зазначено комплекс «Мобільна лабораторія», який введено в експлуатацію в 2005 році. Хіба автомобіль такий старий, що і його потрібно списувати?

Натомість головний лікар ЦРЛ Віталій Шевчук зауважив, що автомобіль ЗІЛ не планували списувати, він знаходиться в досить пристойному стані, навпаки його планували передати на потреби армії.

- Автомобіль у нас зазначений на балансі за одним кодом, а «Мобільна лабораторія» - за іншим. 10 позицій із 39 у ній в робочому стані, тож ці апарати ми використаємо для потреб лікарні. Нам надійшов лист із профільного Міністерства з проханням по можливості передати автомобіль для військових.

Свого часу на область було виділено три комплекси «Мобільна лабораторія», два з них уже списані. Навіть якби ми й передавали автомобіль для потреб армії, обладнання, яке знаходиться в ньому, варто було би перевірити, щоб не вийшло ситуації, коли на схід передають непридатні речі.

Зрештою, депутати задовольнили прохання списати запропоновані основні засоби, не підтримали цю пропозицію двоє обранців від Радикальної партії.

Після сесії головний лікар ЦРЛ Віталій Шевчук прокоментував ситуацію, що склалася.

- На мою думку, це питання могло би й не виникнути, якби не певний конфлік інтересів, - каже Віталій Іванович. - Дружина депутата Ігоря Антимиса (представляє Радикальну партію в районі - прим.Авт.) має аптеку в приміщенні райлікар без будь-яких відповідних документів. Договір оренди з ними закінчився ще в 2009 році, й з того часу його не продовжували. Районна лікарня виграла всі суди на користь комунального закладу, й коли до справи взялася виконавча служба, з’ясувалося, що майно, яке знаходиться в приміщенні аптеки, належить матері підприємця, пані Гуромі. І знову - численні суди, які ми виграли включно з Арбітражним. Проте виконавча служба й досі не може поставити крапку в цій ситуації.

Напевне, депутати думали, що я в такий спосіб забираю списане додому чи якось на цьому збагачуюсь. Це медичне обладнання, воно має певний термін служби. Скажіть, як я зможу отримати щось нове, якщо на балансі закладу буде кілька непрацюючих апаратів?

Сьогодні я вдячний депутатам що взяли під особистий контроль списання основних засобів і дійсно на власні очі переконалися, що ми не списуємо нові апарати й не проводимо жодних махінацій.

Теги: сесія райради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.