Перейти на мобільну версію сайту


10.12.2020

ХОЛОДНИЙ ДУШ ДЛЯ МИХАЙЛА ПОСІТКА

Друга сесія Кам'янець-Подільської міської ради VIII скликання планувалася за динамічним сценарієм. Під час пленарного засідання депутати мали розглянути та затвердити низку кадрових рішень, в тому числі і ключових - обрати секретаря міської ради, заступників міського голови та старост. Але щось пішло не так, і замість злагодженої роботи анонсованої міським головою більшості, громада спостерігала за скандалами, затягуванням пленарного засідання та пошуком винних. У результаті одна "більшість" почала звинувачувати іншу "меншість", і навпаки, а роботи влади так і немає. Зате чітко видно опозицію та проблеми, з якими в майбутньому доведеться зіштовхнутися міському голові Михайлу Посітку. 

Перед початком пленарного засідання другої сесії міський голова зачитав звернення, які надійшли на його ім'я щодо створення фракцій у міській раді та депутатської групи. У результаті нині маємо шість депутатських фракцій: ВО "Свобода" (голова Володимир Кондрук), "Слуга народу" (Дмитро Власюк), "Європейська солідарність" (Василь Кобильник), "За майбутнє" (Майя Гурська), "За конкретні справи" (Андрій Конюшенко), "Рідне місто" (Валерій Гордійчук), одну депутатську групу "Ми кам'янчани", до якої увійшли 19 депутатів та трьох позафракційних - Сергій Ведерніков, Сергій Самсонюк та Андрій Бойко. Щодо останніх - нюанс на перший погляд незначний - ну, можливо, не захотіли нікуди приєднуватися. Можливо, якщо не враховувати той факт, що "Слуг народу" до міської ради вів саме Сергій Ведерніков, який опинився за бортом своєї ж партії. Але про це згодом.
10-се.jpg
Майже годину народні обранці дискутували, яким буде порядок денний. Окремі питання пропонувалися зняти з розгляду, зокрема які стосуються старост та старостинських округів. З цього приводу до міського голови звернувся Михайло Желізник. Свого часу Михайло Дмитрович стояв у витоків процесу децентралізації та був головою Колибаївської ОТГ, яка нині приєднана до міста, як і села Довжоцької, Зіньківської та Рихтівської сільських рад. Він зауважив, що така побудова старостинських округів не є доцільною. Пропонувалося три округи: перший - Колибаївка, Смотрич, Червона Чагарівка, Вільховець, Острівчани та Ходорівці; другий - Довжок, Зіньківці, третій - Нагоряни, Княгинин, Рихта, Лісківці. Правда, представники влади запевнили, що в кожному селі буде представник від влади - староста чи діловод, але з практики це не інакше, як роздування штатів. Оптимально було би утворити два старостинські округи за напрямками транспортного сполучення до міста - Колибаївський та Довжоцький. Звідки виник третій, ще й до того транспортно-розбалансований - незрозуміло. Подейкують, справа в посаді.
Так і не знявши з порядку денного питання щодо старост, зрештою затвердили його таким, яким він був запланований. 
10-сес.jpg
Коли ж міський голова оголосив про створення лічильної комісії та запропонував обрати трьох представників з партій, які набрали найбільше голосів, це вкрай обурило інших представників політичних сил. Відтак після словесної перепалки дійшли до згоди сформувати лічильну комісію з семи депутатів - по одному від п'яти партій, які пройшли в раду, та двох від "Свободи", як партії, яка має найбільшу кількість депутатів.

Після цього було оголошено перерву в засіданні сесії. І тут почалися - і скандали, і порушення, і затягування часу. Василь Кобильник від імені депутатської групи "Ми кам'янчани" заявив, що 19 депутатів з групи не братимуть участь у голосуванні за секретаря міської ради, мовляв, це їхнє конституційне право відмовитися від голосування. Нагадаємо, на цю посаду Михайло Посітко анонсував однопартійку Ірину Шелепницьку. Сама ж пані Ірина, коли хотіла проголосувати, виявила, що скринька для голосування була відкрита, а бюлетені вийняті. Про це свободівці склали відповідний акт та викликали правоохоронців. Міський голова оголосив перерву до 16:00.

Між засіданнями Михайло Посітко в прямому ефірі прокоментував ситуацію так: "Після того, як було оголошено перерву на голосування, нас позбавили можливості на голосування. Мною було оголошено перерву. Ірина Шелепницька виявила бажання проголосувати. Коли зайшла в кабіну для голосування, виявила, що скринька вже була розпечатана, почався підрахунок бюлетенів. Тим самим її позбавили можливості голосувати. На місці події працює поліція, складено акт. Закликаю всіх депутатів переглянути свою позицію до голосування за секретаря. Більшість відмовилася голосувати, вважаю цю позицію неприйнятною, адже це є їхнім обов'язком. Закликаю не саботувати сесію міської ради".
10-с.jpg

Та о 16:00, коли розпочалася реєстрація присутніх на засіданні, зареєструвалися тільки депутати з групи "Ми кам'янчани". Обранці від "Свободи" та "Слуг народу" відмовилися це зробити. Разом з цим, на сесії не було одного депутата від "Слуги народу" та трьох уже позафракційних. Відтак стало зрозуміло, що більшості у партії влади на сьогодні не буде і запропоновану кандидатуру секретаря міської ради просто не буде кому обирати. Тим часом члени лічильної комісії в дорадчій кімнаті з'ясовували, хто винен та як далі бути. Дійшли до згоди скасувати протокол №3 та провести повторне голосування за кандидатуру секретаря міської ради.

І поки решта депутатів чекала на вердикт лічильної комісії, міський голова Михайло Посітко оголосив перерву в засіданні до п'ятниці 11 грудня. 

Після сесії прес-конференцію журналістам дали представники депутатської групи "Ми кам'янчани". 
- Ми фактично проігноровані увагою міського голови в частині питань, які стосуються життєдіяльності міста, - зауважив Василь Кобильник. - За нас також голосували люди, які підтримали наші програми, і коли вони до нас звертаються, ми не маємо права ігнорувати їхні звернення.

Вчора ввечері звернулися люди з низки сіл стосовно проєктів рішень, які стосуються старостинських округів, які були створені без обговорення жителів цих сіл. Тому ми запропонували на початку сесії зняти ці питання. Звичайно нас не почули. Вважаю, що приймати доленосні рішення для приєднаних до міста територій без відповідного обговорення є неправильним.
Щодо позиції по обранню секретаря, то нам сказали, що всі кандидатури будуть представлені на сесії. Право міського голови консолідувати всі політичні фракції та злагоджено працювати. Частина фракцій отримала таку увагу, нам вона не була приділена. Саме тому було прийнято рішення не брати участь у голосуванні. Якщо нас ігнорують, то ігнорують половину ОТГ.

Щодо лічильної комісії, то встановлено факт допущення помилки, яка стосувалася часу. Сьогодні на останньому засіданні прийняли відповідне рішення щодо скасування протоколу №3 та визначилися з проведенням повторного голосування.

Переконаний, що сьогодні командою влади здійснювалися кроки, які затягували в часі процедуру, що стосується продовження роботи сесії. Міський голова оголосив перерву, хоча це банальне затягування часу. Запевняю, що без обговорення будь-яких кандидатур, які будуть пропонуватися на зайняття тих чи інших посад, ми участі в голосуванні брати не будемо. Якщо в міського голови є більшість, про яку він неодноразово анонсував, то нехай вона голосує та несе відповідальність за кадрові рішення. Це їхнє право.

Та чи є більшість, тих прогнозованих 20/19 - "Свобода" - 11 голосів, "Слуга народу" - 8 голосів + 1 голос міського голови проти решти 19 депутатів з чотирьох партій?

Якщо врахувати, що з невідомих причин маємо в міській раді аж трьох позафракційних зі "Слуги народу", які могли би скласти ту саму анонсовану більшість, то стає зрозуміло, що до ситуації з обранням секретаря міської ради та призначення інших кандидатів на посади причетні не лише влада чи опозиція. Основну скрипку в цій п'єсі зіграли саме "Слуги народу", з якими чомусь у "Свободи" не склалася запрограмована коаліція. Чи, швидше за все, вона не склалася в головного містечкового "Слуги народу", народного депутата Ігоря Марчука, який, за інсайдерською інформацією, запропонував подати саме такий склад фракції "Слуга народу". Відтак троє депутатів, які фактично привели партію до перемоги, опинилися поза грою. 

У що виллється такий розіграш міському голові Михайлу Посітку та чи вистачить у нього надалі голосів для прийняття важливих рішень, не тільки обіцяних кадрових, а й для міста? Уже завтра це буде зрозуміло, але такого експромту, як був на другій сесії міської ради, точно ніхто не очікував.

Теги: сесія міської ради, Михайло Посітко, депутатські фракції, депутатська група "Ми кам'янчани", скандал, секретар міської ради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.