Перейти на мобільну версію сайту


08.07.2016

КАМ’ЯНЧАНИ СТРАЙКУЮТЬ ПРОТИ ТАРИФІВ

6 липня в Києві представники профспілок влаштували пікет біля Кабміну і Верховної Ради через підвищення цін на газ і комуналку. Серед мітингувальників були кам’янчани, зокрема і представники КП «Міськтепловоденергія».

страйлПонад 30 працівників комунального підприємства на чолі з генеральним директором Валерієм Гордійчуком та головою профспілки Ольгою Боднар разом із силою-силенною представників профспілкового руху України вимагали від Уряду негайно знизити тарифи на комунальні послуги, невідкладно провести реформу оплати праці, зокрема, пропонували встановити з 1 жовтня мінімальну зарплату на рівні 3,67 тис. грн, також просили підняти пенсії і стипендії.

Крім того, представники профспілок вимагали від власників підприємств підвищити з 1 липня зарплату працівникам не менше, ніж на 15% за рахунок отриманої економії від зниження державою вдвічі єдиного соціального внеску.

У резолюції, виголошеній під час мітингу на площі Конституції перед парламентом, страйкарі повідомили про наміри організувати всеукраїнський страйк у разі невиконання їхніх вимог.

Наразі журналісти повідомляють, що Прем'єр-міністр Гройсман та керівництво Федерації профспілок під час зустрічі знайшли спільну мову, але народ на площі обурений таким повідомленням і вважає, що до прем’єра пішли заслані козачки вирішувати чиїсь корпоративні питання.

До людей ніхто не вийшов, лише збоку пробігла Юлія Тимошенко, щось невиразно вигукуючи, та намагався зі сцени вішати лапшу на вуха Олег Ляшко.

Напевне, комусь здасться дивним, що проти підвищення тарифів виступають працівники «Міськтепловоденергії», бо саме вони мали би радіти, що їхнє підприємство отримає більше грошей і процвітатиме.

- Ми всі кам'янчани, і як усі - платники комунальних послуг, - каже голова профкому Ольга Боднар. – Тому хочемо мати найнижчі тарифи, бо живемо лише із зарплат.

- У нашому місті багато людей не вірять і вірити не хочуть, що на відміну від інших міст, ми маємо найнижчі тарифи на тепло, - з обуренням коментує Валерій Гордійчук. - Просто Кам'янець має багато любителів попіаритися. Дехто просто б'є по найболючішому для людей, вкладаючи в голови якісь незрозумілі цифри, аби звинуватити наше підприємство у здирництві. Але ті цифри мають певну складову, і вона залежить не від Гордійчука, Сімашкевича, місцевих депутатів чи комісій, які погано нас перевіряють. У складі тарифу на тепло 90% - це вартість енергоносіїв, 85% - газ, 5% - електроенергія. Тож легко порахувати, скільки залишається на розвиток підприємства, а сюди, насамперед, входить заробітна плата працівникам та будівництво нових котелень і ремонт мереж.

Минулої зими тариф, встановлений НКРЕКП для нашого підприємства, становив 21,34 грн за кв.м. Але місто сьогодні на 96% обладнане лічильниками тепла, в той час як середня цифра по Україні становить 20%. Решта 4% кам’янчан платить по нормі споживання. Встановивши лічильники і порахувавши середній тариф, у нас він виявився вдвічі меншим за встановлений. Середній показник склав 10,28 грн за кв.м. У жовтні це було 4,74 грн, листопаді – 8,30 грн, грудні – 9,98 грн, січні - 14,07 грн, лютому – 9,81 грн, березні – 9,24 грн. Навіть, у найхолодніший січень абоненти сплачували на 34% менше за затверджений тариф по нормі споживання.

Порівняємстрайк1о ці цифри на прикладі конкретного будинку. Завдяки лічильнику тепла, що встановлений у багатоповерхівці на вул.Червоноармійська, 8, родині з трьох осіб вдалося значно заощадити на платі за комунальні послуги. До прикладу, за опалення 3-кімнатної квартири, площею 58,7 кв.м, згідно з показниками лічильника, в січні було нараховано 868,66 грн, тобто 14,7 грн за кв.м площі помешкання. У той час, коли, відповідно до тарифу по нормі, її мешканцям довелося би сплатити 1519,74 грн. А це на 43% більше, аніж реально сплачена кам’янчанами сума.

Ще менші платіжки за тепло надходитимуть споживачам, які оформили субсидію. Взявши за приклад ту ж 3-кімнатну квартиру, бачимо, що нарахування за ввесь опалювальний сезон становили 3441 грн. Утім, завдяки субсидії, за шість місяців опалення її мешканці сплатили всього 161,4 грн. Решту оплати компенсувала держава. Тож, зважаючи на зростання тарифів, споживачі завчасно повинні звертатися до департаменту соціального захисту населення для оформлення субсидій. Отже середня плата для споживачів Кам’янця зрештою буде значно нижчою за нещодавно затверджений НКРЕКП тариф.

Тж не потрібно в Кам'янці експлуатувати і спекулювати на цій болючій для людей темі. А варто робити щось суттєве, хоча би піднятися й поїхати, щоб підтримати страйк. Щось жоден із любителів поговорити цього не зробив. Проте щоразу завжди порушують питання підняття тарифів у місті.

Поки КП «Міськтепловоденергія» готується до нового опалювального сезону, кам’янчани чекають на отримання нових платіжок за тепло. Адже з 1 липня в законну силу вступили затверджені НКРЕКП тарифи на гарячу воду та опалення. 

Нагадаємо, що відтепер для споживачів КП «Міськтепловоденергія» вартість 1 куб.м гарячого водопостачання становить 77,74 грн (із рушникосушником) і 72,01 грн (без рушникосушника). Тариф на централізоване опалення для Кам’янця з 645,65 грн/Гкал. збільшився до 1303,96 грн/Гкал. Для споживачів, які сплачують за послуги за нормами споживання, вартість тепла становить 43,09 грн/кв.м.

Нові тарифи, які НКРЕКП затвердила для КП «Міськтепловоденергія», вже встигли обрости звинуваченнями на рахунок того, що цифра штучно завищена й економічно необґрунтована. Проте розрахунки комунального підприємства переконують у протилежному.  

- Запрошую всіх, хто хоче зрозуміти, як формується плата за тепло, прийти на підприємство, і наші фахівці все розтлумачать, - каже Валерій Григорович. – Я хочу, щоб ми користувалися нашим газом, а не російським. У нас його 19 мільярдів кубометрів, і цього достатньо, щоб закрити потреби теплопостачальних підприємств. Віддайте нам наш газ! Крім того, створіть робочі місця, дайте людям достойну зарплату, тоді й зникнуть у нас проблеми.

Не все добре і з субсидіями, у якості оплати за газ пільги і субсидії не приймають, а вимагають оплати «живими» коштами. А зима не за горами! З цього приводу є анекдот: «Біжить мавпа лісом і кричить: «Криза, криза, криза!». Вовк каже: «Що мені криза? Я їв м'ясо і буду його їсти». Біжить мавпа далі й знову кричить: «Криза, криза, криза!». Лисиця каже: «А що мені криза, я ходила в шубі й буду ходити?!». Мавпа подумала і каже: «І справді, що мені криза? Я як ходила з голою дупою, так і буду ходити!».


Теги: тарифи, страйк

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.