Перейти на мобільну версію сайту


13.11.2015

ІСТОРИЧНА, ДОЛЕНОСНА ЧИ ПРОГНОЗОВАНА?

Якою ж насправді була перша сесія районної ради сьомого скликання?

10 листопада депутати семи районних осередків політичних партій, які подолали 5-відсотковий бар’єр та пройшли в раду, зібралися на першу сесію районної ради 7-го скликання. Перше засідання відвідали 34 із 36 народних обранців. Двоє представників від «Об’єднання «Самопоміч» Віталій Завадський та Віта Горохолінська не змогли з’явитися через поважні причини.

Після того, як голова районної територіальної виборчої комісії Лариса Ткачук оголосила результати виборів до сесія райрадимісцевої ради та зачитала склад депутатів, що працюватимуть упродовж каденції, народні обранці, відповідно до чинного законодавства, обрали тимчасову президію, яка би вела сесію до обрання голови райради. До її складу увійшли Олексій Бараковецький (ВО «Батьківщина»), Віталій Шевчук («Блок Петра Порошенка «Солідарність»), Борис Бец («Відродження»), Віктор Єрменчук («За конкретні справи») та Ігор Гай (Аграрна партія). Тимчасове право вести сесію надали представнику від партії, яка набрала найбільший відсоток довіри виборців, Віталію Шевчуку.

Після цього депутати внесли пропозиції щодо кандидатур секретаріату, який впродовж каденції вестиме протоколи засідання ради. У результаті секретаріат райради у складі трьох осіб має такий вигляд: голова - Віталій Бурбан (Радикальна партія), заступник голови - Валентина Атаман (ВО «Батьківщина»), член секретаріату - Світлана Лайтер («Блок Петра Порошенка «Солідарність»).

Аби обговорити чи не головне питання порядку денного- вибори очільника ради - народні обранці сформували лічильну комісію. До її складу увійшли Ілона Добросельська (голова), Сергій Богачик (заступник), Віктор Кривак сесія райради(секретар) та члени - Петро Середа, Олександр Чілійчук, Діана Прокопова й Олександр Кирилюк.

Цієї каденції на крісло голови райради претендували троє - усі держслужбовці, мають управлінський досвід роботи - це Микола Жоган, який був головою районної ради 6-го скликання, Борис Бец, начальник відділу інфраструктури та ЖКГ РДА та Ігор Гай, начальник управління АПР РДА.

Кандидатури як Миколи В’ячеславовича, так і Ігоря Віталійовича запропонували представники від партій, які вони вели в районну раду, а з пропозицією підтримати головою ради Бориса Борисовича виступив перший номер від «Блок Петра Порошенка «Солідарність», він же голова райдержадміністрації Василь Сукач.

Температура в залі засідань різко злетіла, коли розпочалося голосування та підрахунок голосів. Перший тур приніс наступні результати: Борис Бец отримав 16 голосів підтримки від депутатів, Микола Жоган - 11, Ігор Гай - 4, не підтримали жодного кандидата - 3.

Відповідно до законодавства, голова районної ради має набрати 50% + 1 голос, тобто 19 голосів. Тож у другий тур вийшли Борис Бец та Микола Жоган. Результати: Борис Бец - 24 голоси, Микола Жоган - 7 голосів, не підтримали жодного кандидата - 3 голоси.

Заручившись підтримкою «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», кандидату від «Відродження» Борису Бецу не складало особливих зусиль набрати більшість. Маючи в кишені два голоси радикалів, і знаючи, хто будуть опоненти, варто було лишень перетягнути на свою сторону герегівців. Але останній табір не спрацював у першому турі єдиною командою, розділивши своє голоси між двома сильними претендентами.

Несподівано низьким став результат підтримки Ігоря Гая - всього четверо з чотирьох представників-аграрників. Аграрії, які пройшли від різних партій у раду й мали всі перспективи сформувати потужне аграрне лоббі в раді, так і не зуміли домовитися й виступити єдиним фронтом на підтримку колеги-кандидата. Виліт з першого туру показав для Ігоря Віталійовича єдиний результат - його команда в райраді з чотирьох чоловіків одностайно його підтримує й не тримає камінь за пазухою.

Результат Миколи Жогана, який у другому турі залишився без чотирьох голосів підтримки, - це майже результат опозиції, яка має всі шанси бути в раді. І наскільки ця опозиція буде яскравою й результативною залежить саме від «Батьківщини».

Дивує позиція представників від ВО «Свобода», які вперше зайшли у районну раду. Категоричні висловлювання в раді, мітинг-протест під стінами райради, полум’яні промови про реванш політичних сил - і як результат - непідтримання жодного кандидата й відсутність власного претендента на голову районної ради. Якби «Свобода» дійсно хотіла, аби реванш олігархічних сил не відбувся, їй варто було би об’єднатися із демократичними силами, хоча би з «Батьківщиною» (цей намір, до речі, задекларували обласні «свободівці»). А так категоричність проти кандидата Беца перетворилася в аморфність та інертність. Не можна бути проти, якщо весь час утримуватися.
Загалом результати голосування за голову райради показали, якою буде провладна більшість, чи зможе на противагу їй достойно виступати меншість і чи взагалі остання матиме право на існування та в якому форматі.
Новоспечений голова райради, взявши перше слово після обрання, подякував депутатам за підтримку та оголосив про перерву сесії до 10:00, 19 листопада.

Також під час першої сесії, відповідно до регламенту, мають обрати заступника голови райради та голів комісій. Із запитаннями, чи є кандидатури на заступника й які плани на майбутнє ми звернулися до нового очільника Кам’янець-Подільської районної ради Бориса Беца.

- Борисе Борисовичу, чому така несподівана перерва в сесії? Невже, серйозний кастинг на посаду Борис Бецзаступника?

- Сесія була досить напруженою, нам всім потрібен був цей тайм-аут. Перший крок зроблено - обрано голову, тепер на його плечі лягає відповідальність, з ким пліч-о-пліч працювати впродовж каденції. Наразі я маю кандидатуру на посаду заступника, але поки що залишимо це питання без відповіді. Сподіваюсь, що депутати підтримають кандидатуру, яку я запропоную на посаду свого замісника, адже це людина достойна, виважена й головне - професіонал своєї справи.

- Під час сесії анонсувалося, що нинішня каденція має переглянути кількість депутатських комісій, мовляв, депутатів стало менше, тож і кількісний склад комісій варто було би привести у відповідність. Будуть зміни в цьому питанні?

- Під час минулої каденції діяло 10 постійних комісій. Це з аграрних питань, земельних відносин, природокористування та екологічної безпеки; з питань будівництва, ЖКГ та розвитку спільної власності територіальних громад; прогнозування, бюджету і фінансів; регламенту, депутатської діяльності, етики та ЗМІ; освіти і культури; охорони здоров’я та соцзахисту населення; економічної політики, інвестицій та розвитку підприємництва; сім’ї, молоді, спорту та туризму; торговельного, побутового обслуговування, транспорту та зв’язку; з питань законності, правопорядку та співпраці з органами місцевого самоврядування і виконавчої влади.

Наразі є пропозиція скоротити цю кількість до шести, тож розглядаємо всі можливості. Перше, над чим працюємо, це над регламентом. Соромно, але сесійний регламент має певні розбіжності із законодавством, тобто теоретично всі рішення сесії за каденції попередніх очільників Романчука та Жогана можна оскаржити.

Щодо комісій, то будемо пропонувати на розгляд депутатів такі варіанти:
1) з аграрних питань, земельних відносин, природокористування та екологічної безпеки;
2) з питань будівництва, ЖКГ та розвитку спільної власності територіальних громад, торговельного, побутового обслуговування, транспорту та зв’язку;
3) прогнозування, бюджету і фінансів, економічної політики, інвестицій та розвитку підприємництва;
4) з питань законності, правопорядку та співпраці з органами місцевого самоврядування і виконавчої влади; регламенту, депутатської діяльності, етики та ЗМІ;
5) освіти і культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму;
6) охорони здоров’я та соцзахисту населення.

- А як щодо власне райради, чи очікують її зміни, зокрема, кадрові?

- Щодо виконавчого апарату, то зміни однозначно будуть. Знову ж таки, повертаючись до регламенту та відповідності його до законодавства, напрошується логічне запитання: «У раді працювало декілька юристів, є керівники відділу та апарату, в кожного - по кілька заступників. Невже не знайшлося людини, яка би навела лад у паперах?» І таких прикладів буде чимало. Кожен працівник має добросовісно працювати і відповідати за свою роботу.

- За багато років роботи районної ради та райдержадміністрації можна сподіватися на те, що нарешті між цими структурами та їхніми очільниками налагодиться тісний зв’язок, адже саме нинішній очільник РДА Василь Сукач пропонував Вашу кандидатуру на голову райради?

- Так, у нас із Василем Олександровичем повна співпраця. Є, звісно, питання, які потребують обговорення, консультацій, навіть, компромісу, та приємно, що у всіх ситуація знаменник завжди спільний. До речі, хочу подякувати за підтримку голові РДА, усім депутатам, які за мене проголосували, та виборцям, які повірили в нашу команду. Особлива подяка за всебічне сприяння народному депутату Володимиру Мельниченку, з яким маємо спільні напрацювання щодо подальшого розвитку району.

- Борисе Борисовичу, просячи в депутатів підтримки, Ви говорили про те, що плануєте активно впроваджувати в життя реформу децентралізації. Цим питанням Ви займалися ще й минулої каденції, й не без Вашої активної допомоги об’єдналося три громади - Гуменецька, Китайгородська і Колибаївська. На Вашу думку, на скільки громад реально можна поділити Кам’янець-Подільський район і чи мають шанс залишитися недоторканими громади, що не бажають ні з ким об’єднуватися?

- Реальну картину, яку ми зможемо отримати - це до 10 об’єднаних громад. Але наразі гостро стоїть питання, що робити із новоствореними об’єднаннями, яким правовим механізмом вони будуть керуватися. Поки що лише одна об’єднана громада в Україні зареєструвала Статут. Незрозумілим залишається питання, як ліквідувати юридично «старі» сільські ради. Ці механізми варто пропрацювати детально й дуже виважено.

Як і обіцяв, першу нараду проведу спільно з райдержадміністрацією з керівниками об’єднаних громад 13 листопада, о 10:00. Сьогодні маємо обговорити з головами цих громад перспективи майбутнього розвитку, розподіл повноважень, шляхи наповнення бюджету, утримання бюджетних установ. Зв’язок «влада-громада» має бути безперервним.

Теги: сесія райради, Борис Бец, Ігор Гай, Микола Жоган

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.