Перейти на мобільну версію сайту


12.07.2019

ІГОР МАРЧУК: «МИ ПОВИННІ СТАТИ СВІТЛОМ, ЯКЕ РОЗЖЕНЕ ТЕМРЯВУ»

МарчукГоловна мета Президента України Володимира Зеленського і партії «Слуга Народу» – збудувати країну, у якій хочеться жити, і здійснити повне перевстановлення системи влади і державного управління. Тому свою команду до Верховної Ради партія «Слуга Народу» формує лише з фахових патріотичних людей, які не були частиною політики, мають здобутки у власній справі та націлені захищати у парламенті інтереси народу, а не свої власні.

Кандидат у народні депутати України від команди Президента по 193-му виборчому округу Ігор Марчук – людина, яка зробила себе сама – корінний кам’янчанин, люблячий син і батько, зразковий сім’янин, благодійник, бізнесмен із сучасним досвідом, фахівець своєї справи у галузі економіки, інвестицій, логістики та інфраструктури.

– Ігоре Петровичу, чому Ви зважились на цей крок – піти в політику, до якої за свої 50 років життя не мали ніякого відношення?

– Я маю за плечима вагомий професійний та життєвий досвід, широкий спектр знайомств у міжнародному бізнесі. На моїх очах відбувалися знакові події, проте щораз всі прагнення і надії народу нівелювалися політиками, які пристосовувалися до умов системи. Люди зневірилися. Тому я вирішив розпочати зміни з себе та зі свого оточення. Але із перемогою Володимира Зеленського зрозумів, що нам під силу змінити систему, що у нас з’явився третій і, мабуть, останній шанс на кардинальні зміни. Я відчув неймовірний запит суспільства на нових незаплямованих людей з чистою репутацією та готовністю захищати інтереси звичайних громадян і внутрішнє натхнення та рішучість реалізувати ці зміни. Але головна причина – це моє рідне місто. Бо та гнітючість, занепад і безвихідь від свавілля чиновників і тиску нинішнього народного депутата, якими просякнуте повітря навколо нашого регіону, стали головним фактором, який спонукав мене взяти на себе відповідальність за наше спільне майбутнє.

– Але Ви ж не маєте політичного досвіду?

– Той політичний досвід, що культивувався всі ці роки політиками старої системи, це досвід брехні, маніпуляцій та зневаги до народу. Такий досвід ні мені, ні виборцям не потрібен. Я – людина, яка сповідує нульову терпимість до корупції як у внутрішніх відносинах, так і у відносинах з державою. Мої компанії ніколи не брали і не давали хабарів та принципово не сплачували «відкатів». Я живу за девізом великого Махатми Ганді: «Якщо хочеш змін – стань змінами».

– Одне із гострих питань для українців – комунальні тарифи. Чи існують шляхи вирішення цієї проблеми?

– Впевнений, що існують. Але, перш за все, ми повинні пам’ятати, що проблема не лише у високій вартості комунальних послуг, а у наднизькому рівні доходів суспільства. І ці питання потрібно вирішувати в комплексі. Проте я переконаний, що оптимізувати комунальні тарифи цілком можливо через приборкання олігархічних монополій, нарощування власного видобутку газу і розвиток альтернативних джерел енергії. Це ганьба для держави, коли її громадяни віддають ледь не весь дохід за комунальні послуги, а окремі категорії населення – пенсіонери, наприклад, знаходяться на межі виживання, не маючи коштів на їжу та медикаменти, не говорячи про комуналку.

– Відношення держави до пенсіонерів – це, насправді, ще один біль.

– Беззаперечно, держава повинна дбати про людей, які багато років працювали на її благо і відбудовували післявоєнну країну. Ми мусимо зробити так, аби українські пенсіонери могли дозволити собі гідний продуктовий кошик, щоб отримували ліки та якісні медичні послуги, відчували турботу і вдячність держави.

Крім того, пенсійне законодавство повинно враховувати ще й перспективу нинішньої молоді. Нам потрібно розробити таку систему пенсійного забезпечення, щоб кожен громадянин України без хвилювання дивився у свій завтрашній день.

Марчук-2– І до слова про якісні медичні послуги. Яке Ваше бачення медичної реформи? 

– Реформа необхідна, але реформа така, яка б найвищою цінністю ставила здоров’я та життя людей, а не була експериментом над ними. Швидка та невідкладна медична допомога повинна реагувати на виклики, особливо на термінові, оперативно, із необхідним обладнанням та висококласними фахівцями, здатними рятувати людські життя. Крім того, ми повинні робити ставку на профілактику захворювань, бо попередити завжди простіше, ніж лікувати. І на цих питаннях я зосереджуватимусь зокрема, бо мій трудовий шлях розпочався якраз на станції швидкої допомоги.

– Щодо інших реформ, у чому Ви вбачаєте пріоритет?

– Реформування і наведення порядку потребує чи не кожна галузь у нашій державі. Проте для розбудови правової держави із прозорими правилами та верховенством закону потрібно зосередитись на розбудові справедливої та по-справжньому незалежної судової влади, фахової і дійсно функціональної поліції, принципових антикорупційних органів та генеральної прокуратури, які мають стати запорукою розбудови справедливої сильної держави та формування успішної нації. Простіше кажучи, поліція повинна запобігати злочинам і оперативно розкривати уже скоєні, суди зобов’язані стояти на сторожі справедливості, а не тих, у кого товстіший гаманець, прокуратура та антикорупційні органи повинні викривати зловживання бюджетних коштів, а законослухняні громадяни повинні у будь-який час доби спокійно та безпечно прогулюватися вулицями міст, містечок і сіл нашої держави.

– Ну і, звісно ж, неможливо обійти стороною питання, яке одвічно є наріжним каменем у нашій державі – це жахливий стан доріг.

– Ця ситуація не має виправдання. У дорожньому фонді достатньо коштів на будівництво нових доріг, головне не красти гроші платників податків. Що ж маємо натомість?! Простий приклад: на трасі у бік Кам’янця-Подільського є невеличкий відрізок, на початку якого – величезний знак із написом «відремонтовано Урядом України та Укравтодором». Даруйте, але це цинізм вищого пілотажу – хизуватися тим, що виконуєш свої обов’язки, які тобі делегував народ України. Не повинно бути доріг імені когось. Це все будується за кошти платників податків, а значить, за наші з вами кошти. Тому за ті невеличкі відрізки нормальних доріг, які уряд дав команду збудувати, ми повинні подякувати самі собі. Сором можновладцям, котрі цинічно використовують кошти наших податків на примітивний і блюзнірський піар заради підвищення політичних рейтингів. 

Як людина, яка професійно пов’язана із транспортом та логістикою, я як ніхто розумію, які можливості втрачає наша держава кожного дня від недосконалості транспортних сполучень. Ми втрачаємо не тільки з точки зору швидкого та зручного переміщення людей і товарів, доступності сіл та містечок, а ми вимушені констатувати, що сьогодні Україну оминають провідні торгівельні, а головне – туристичні маршрути.

Марчук-1– А туризм якраз і є на сьогодні важливим фактором для розвитку нашого регіону.

– У тому числі. Я бував у багатьох країнах світу і таких перлин, як наша Кам’янеччина, є небагато, але ми не вміємо цінувати своє. Кам’янець-Подільський – наш дивовижний скарб, але щоб помилуватися цією «квіткою на камені» і природою навколо, потрібно здолати непростий шлях і докласти чимало зусиль. До нашого міста некомфортно добиратися автомобільними шляхами і надзвичайно незручно – залізничним сполученням. Скільки потягів прямує через Кам’янець-Подільський? П’ять маршрутів у чотирьох напрямках. Ми відірвані від світу! А що вже говорити про ті чарівні місця для відпочинку, які ми маємо у абсолютній територіальній близькості, але у надзвичайно складній фізичній доступності через повну відсутність доріг? Уявіть, яку інфраструктуру можна там розвинути, скільки робочих місць створити. Ми маємо надзвичайний потенціал для рекреаційного туризму, для популярного нині зеленого туризму. Нам потрібно кардинально змінювати ситуацію, виходити за рамки містечкового і вузького мислення, бо нам є чим пишатися, нам є що розвивати. І я готовий стати амбасадором – представником та захисником інтересів нашого краю – не лише на всеукраїнському, а і на міжнародному рівні. Наш дивовижний край повинна представляти людина, яка буде давати можливості для розвитку, а не штучно стримувати розвиток в угоду своїм бізнес-інтересам. І моє головне завдання – привести в наш регіон інвестиції, інтерес, а значить і доходи, бо саме це стане кінцем епохи бідності і покладе край приниженню мешканців нашого регіону, які змушені за копійки працювати на місцевих феодалів або погоджуватися на ганебні умови роботи за кордоном.

– Як саме Ви плануєте розвивати Кам’янець-Подільський та Новоушицький райони в цьому напрямку? 

– Наш край є унікальним за своїм потенціалом, вдалим географічним розташуванням, а головне – багатий на висококласних фахівців будь-якої сфери. Якісна освіта – це майбутнє нації, а освічені громадяни – запорука її успіху та справжньої свободи. Ми зобов’язані повернути нашій освітній системі звання найякіснішої, а вчителю – статус найшанованішої людини. Нам необхідно створити умови для працевлаштування місцевої молоді шляхом перепрофілювання освітніх програм під сучасні потреби ринку праці, відродження професійно-технічної освіти та розвитку дуальної освіти, коли процес навчання у освітніх закладах поєднується із навчанням на робочих місцях. І наше головне завдання – встановити прозорі правила та створити сприятливі, а головне рівні умови для реалізації кожного в рідному регіоні.

Ми плануємо запровадити програму «Відкрите місто» для створення умов справжнього народовладдя, яка дасть можливість залучати громаду до прийняття значущих рішень округу.

І головне, ми хочемо перетворити Кам’янець-Подільський на комплексну вільну економічну зону, яка поєднає в собі туристично-рекреаційний та комплексно-виробничий простір. Розвинемо промислову мережу – значить створимо нові робочі місця, піднімемо виробництво на гідний рівень – значить буде попит і як результат – дохід та гідні зарплати. Гідні зарплати плюс знижене оподаткування виведуть доходи з тіні, а значить будуть сплачуватися податки і наповнюватиметься місцевий бюджет. А прозорі правила та повна відкритість перед місцевою громадою створять умови для того, щоб кошти бюджету використовувалися виключно на задоволення потреб місцевої громади та створення комфортних умов для життя. У цьому ж контексті ми реалізуємо концепцію агропарків у межах Кам’янець-Подільського та Новоушицького районів. Створюватимемо сприятливі умови для приватних домогосподарств, аби збільшувати в регіоні поголів’я худоби, розвивати землеробство, відкривати нові ринки збуту для агропродукції. Взагалі, я особисто дуже підтримую органічне землеробство, і ми з дружиною вже практикуємо цю справу, тому я з перших вуст можу поділитися досвідом. Ми націлені вкладати в розвиток складських приміщень, що дасть змогу зберігати якість продукції і продавати її ще й в «не сезон». Ми робимо ставку на будівництво переробних підприємств сільськогосподарської продукції, щоб продавати не сировину за низькими цінами, а готовий якісний і головне – натуральний продукт. Бо ми всі заслуговуємо на те, щоб дихати чистим повітрям, пити чисту воду із криниці та водогону, харчуватися екологічно чистою їжею. 

Весь перерахований мною комплекс заходів дасть можливість підприємцям та агровиробникам отримувати податкові та митні пільги, залучати вітчизняні та іноземні інвестиції, розбудовувати місцеву інфраструктуру, стати конкурентними на внутрішньому і зовнішньому ринку, що прискорить соціально-економічний розвиток міста і прилеглих районів. Ми збережемо сім’ї, бо потреба їхати закордон, залишаючи вдома найрідніших, – відпаде сама собою. Все взаємопов’язано, але зрештою – дуже просто.
Використовуючи локальні переваги, ми будемо цікаві глобальному світу.

– А є якесь надзавдання у вашої місії як майбутнього депутата Верховної Ради? 

– Мені здається, що для кожного з нас зараз надзвичайно важливо реалізувати гуманітарну політику, як я її називаю, «єдності через різноманіття», щоб і минуле, і мова, і культура, і релігія для нас не були джерелом конфлікту, а стали об’єднуючою ланкою. Бо лише усвідомлення того, що хоч ми різні і за політичними вподобаннями, і за мовою спілкування, і за вірою, але у такому різноманітті – вся краса та унікальність України, в цій несхожості і є наша сила. А головне, у кожного з нас – єдина мета – жити у великій, сильній, вільній, багатій, процвітаючій і щасливій країні.

 Остап СМЕРЕКА. 


Теги: вибори-2019, кандидат Ігор Марчук

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.