Перейти на мобільну версію сайту


07.10.2016

І ЗНОВУ СТВОРЮЄМО КУМИРІВ, А ХОЧЕТЬСЯ ПРОСТО Й НАЗАВЖДИ

4 жовтня відбулося засідання депутатського клубу, під час якого розглядалося три питання порядку денного. Зокрема, щодо перейменування вулиць міста. Міський голова Михайло Сімашкевич проінформував про фінансове навантаження на бюджет міста в 2016 році та перспективи його формування в 2017-му, а генеральний директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук дав інформацію про стан експлуатації котелень міста.

кумир-вулиціЦього разу депутати обговорювали перейменування 12-ти вулиць та 5-ти провулків. Для перейменування вул.Затонського було запропоновано три варіанти - Патріарха Мстислава, Миколи Міхновського та Юрія Громового. Рекомендовано вулицю переназвати іменем воїна-афганця, кам’янчанина, який загинув при виконанні інтернаціонального обов’язку і колись мешкав на цій вулиці Юрія Громового. Вул.Козицького, яка мала історичну назву Спортивна, повернути її не може, бо в місті вже є така, проте була пропозиція присвоїти їй ім’я Князів Острозьких, на що працівники музею зауважили, що князі жодного відношення до Кам’янця не мають. Пропозиції Яна де Вітте та Тараса Бульби-Боровця теж заперечили. Заступник міського голови, мешканець цієї вулиці Дмитро Васильянов від імені жителів попросив не змінювати назву, або присвоїти їй якусь нейтральну. Депутат Валерій Слободян зауважив, що вулицям не потрібно давати імена різних видатних діячів, на що свободівці заперечили, мовляв завдяки такій пропаганді люди вивчатимуть історію і прививатиметься патріотизм. На що Валерій Анатолійович сказав, що історію слід вивчати на уроках історії. Людям байдуже, як називається їхня вулиця, їм потрібні від депутатів турбота, комфортне проживання та умови для заробляння грошей.

І дійсно, опитування пересічних кам’янчан показало, що влада і депутати не тим переймаються, вони не хочуть взагалі, щоб їхні вулиці перейменовували, закон про декомунізацію недолугий і не на часі. Нині надто багато проблем у державі, які потребують негайного вирішення. Слід піднімати економіку, рівень життя та соціальний захист. А якщо вже дуже потрібно вулицю перейменувати, то це має бути не ім’я якоїсь людини. Нині спекулюють на темі АТО, щоб вулицям давали імена загиблих, але цього бездумно робити не можна, бо є випадки, коли воїни там пиячили, займалися свавіллям, самі в себе стріляли, а тепер вони - ГЕРОЇ. Насамперед слід визначитися, що нині є поняттям герой. Потрібно пам’ятати, що історія ходить по колу, і настануть часи, коли наші нащадки почнуть шукати плями в біографії героїв і знайдуть. То ж навіщо свідомо створювати їм проблеми в майбутньому?
Отже, зупинилися на варіанті зміни Козицького на Злагоди чи Західну.

Вул.Криленка мала історичну назву Обжерна, пізніше Кооперативна, але її запропоновано перейменувати на Даля (Володимира), Дмитра Донцова і Віктора Приходька. За словами моєї знайомої, в місті мешкав відомий чоловік Віктор Приходько, який згодом спився і помер. Звичайно, вулиця носитиме ім’я іншої видатної постаті, але...

«Прокатали» депутати та працівники музею перейменування вул.Куйбишева в Устима Кармелюка, адже іменами розбійників вулиці називати не можна. Хоча інші вважають цього героя народним месником. Отже, будуть рекомендації присвоїти вулиці ім’я Юзефа Роллє. Вул.Пархоменка вирішили переназвати на ідеолога національного українського руху Євгена Коновальця, Фабриціуса - на Патріарха Мстислава. І хоч князь Володимир Великий жодного відношення до Кам’янця не має, та вулицю Фрунзе назвуть Володимира Великого без статуса князя, бо на ній збудовано церкву св.Володимира.

Вул.Фурманова пропонували назвати Олега Ольжича, Юрія Володиєвського чи Василя Липківського, але з жодним варіантом не погодилися, тож їй запропоновано присвоїти назву Героїв Крут.

Дві вулиці - Ценського і Шмідта - вирішено не перейменовувати. Мова також йшла про вул.Васильєва, яку цього разу не розглядали, але вирішено її не чіпати й залишити ім’я визволителя міста від німецьких загарбників, який похований у нашому місті. У Кам’янці вже є сквер, який носить його ім’я, і щоб не було подвійного вшанування, вирішено зі скверу зняти назву, а саму вулицю не чіпати. 

Вул.Чапаєва, яка мала історичну назву Нагірна, дадуть назву військового діяча, вчителя, який проживав у селі Гута, і жодного відношення до нашого міста не мав, Якова Гальчевського. Депутат Світлана Старченко закликала всіх підходити до питання назв вулиць зважено і фахово, щоб потім не виникало проблем.

Остання вулиця, навколо якої не було ажіотажу - Якіра: вона раніше була провулком Малий, але тепер стане Мелентія Смотрицького.

Провулки, які обговорювалися, здебільшого з білановецького району міста. Пров.Богінського носитиме ім’я підполковника армії УНР, який проживав у Кам’янці, Василя Вишиваного, а Щорса, який складається із однієї п’ятиповерхівки і мав історичну назву Семінарський, ним і залишиться. Пров.Чубаря теж повернуть історичну назву Біланівський, навіть, незважаючи на те, що вулиця нижче носить назву Білановецька набережна. Думаю, що плутанини не обминути. Пров.Червоногвардійський стане Козачим, а Войкова, який колись був вул.Козача, пропонували надати ім’я Марка Мазуренка, але хтось із депутатів вирішив, що він знаходиться біля колишнього кінотеатру Войкова, який неподалік парку, тож запропонували назвати Парковий. Усі ці пропозиції носять наразі рекомендаційний характер.

Міський голова окреслив проблеми, які мають фінансове навантаження на бюджет цього року та перспективи формування міського бюджету на 2017 рік.

Нині катастрофічна ситуація із бюджетом. Урядовці вважають, що з деценралізацією влади міста мають на депозитних рахунках мільярди, але це міф. Депозитні рахунки мають великі міста, тобто обласні центри, а такі, як наше загнані в глухий кут. Вже нині ця цифра сягає мінусу 134 млн грн.

Враховуючи зареєстровані у Верховній Раді проекти Законів, що регулюють прийняття Держбюджету та місцевих бюджетів на 2017 рік, можна сказати, що на бюджет міста будуть передані всі видатки (крім зарплати педагогічним працівникам) по загальноосвітніх закладах, які мали би фінансуватися за рахунок субвенції з Держбюджету. Передача видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв по закладах і освіти, і охорони здоров’я не компенсується. У міському бюджеті вони складуть 24,3 млн грн, якщо враховувати на рівні 2016 р., або 29,2 млн грн, якщо врахувати прогнозоване зростання тарифів на 20%. Не передбачається субвенція з Держбюджету на пільгове перевезення окремих категорій громадян, хоча це право визначається державою, а не органом місцевого самоврядування. Мінімальна потреба на відшкодування безкоштовного перевезення складає 3 млн грн. Не передбачено механізм покриття втрат місцевих бюджетів внаслідок прийняття рішення НКРЕКП щодо підвищення з 01.03.2016 р. у 2,5 рази тарифів на електроенергію для зовнішнього освітлення населених пунктів. Прогнозовані додаткові річні витрати в 2017 р. складуть 1,8 млн грн. Також не передбачено субвенцію на погашення заборгованості різниці в тарифах, що може призвести до того, що органи місцевого самоврядування змушені будуть передбачати погашення цих боргів із місцевих бюджетів з метою недопущення зупинки надання комунальних послуг громадянам. По місту за станом на 1 вересня 2016 р. ця заборгованість складає 37,2 млн грн, і до кінця року очікується її збільшення ще на 4,5 млн грн, що загалом складе майже 42 млн грн. Не передбачено зміну нормативу відрахування по ПДФО. У разі відновлення нормативу відрахування до рівня 75% (як це було до 2015 р.) бюджет міста отримав би додатковий фінансовий ресурс у розмірі більше 27 млн грн. У разі прийняття законопроекту навантаження на бюджет міста складе 109,9 млн грн.

Михайло Євстафійович повідомив, що міська влада змушена звертатися до суду з позовом на державу і його підтримав депкорпус.

Валерій Гордійчук повідомив про те, як експлуатуються котельні міста. Порушувалося питання оренди котельного обладнання КП «Міськтепловоденергія» у приватної особи. Депутати вирішили викупити це обладнання для міста, але спочатку провести експертну оцінку.

Теги: декомунізація вулиць, депутатський клуб

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.