Перейти на мобільну версію сайту


10.03.2017

І РАЙОН МАЄ СВОЮ «ЧОРТОВУ ДЮЖИНУ»

Депутати, як представники інтересів виборців, за період своєї каденції мали б наповну користуватися таким інструментом, як депутатське запит, адже завдяки цьому механізму можна вирішити чимало питань, чи, принаймні, звернути увагу колегіального органу (відповідної ради) на проблеми народу, який його обрав. 

Нагадаємо, згідно із законом, депутатський запит - це підтримана радою вимога депутата місцевої ради до посадових осіб ради і її органів, сільського, селищного, міського голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на відповідній території, а депутата міської (міста обласного значення), районної обласної ради - також до голови місцевої державної адміністрації, його заступників, керівників відділів і управлінь з питань, які віднесені до відання ради. 

Після більше ніж року плідної роботи депутатів районної ради, ми вирішили проаналізувати, хто з народних обранців був активним та вдавався до вирішення проблем виборців шляхом направлення депутатських запитів, а хто пас задніх.

РЕКОРДСМЕН - ГАЙ
За 12 сесій районної ради, які вже відбулися, депутатські запити розглядалися на шести з них.

Ігор ГайНайбільшу кількість запитів - аж 12 - озвучив під час пленарних засідань районної ради депутат Ігор Гай. Складалося враження, що Ігор Віталійович хоче не лише розрухати депутатський корпус, спонукаючи його до активних дій, а й показати на загал якомога більше проблем, що нині є в районі.

Запити депутата стосувалися різних сфер життєдіяльності, а більшість - округу, по якому балотувався. Зокрема, народний обранець переймався належним використанням об’єктів за цільовим призначенням на території села Калиня, а саме - ефективного використання одного із ставків, що знаходиться на території сільської ради та перебуває в оренді гр.Присяжного; законністю роздачі землі для ведення особистого селянського господарства, яка раніше рахувалась як деградована і цільове призначення якої мало бути сіножаті і пасовища, а не рілля; включенням автошляхів, які ведуть від центральної траси Кам’янець-Подільський – Стара Ушиця до сіл Кульчіївці, Калиня, Фурманівка у план ремонту на 2017 рік.  

Були запити на підтримку Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів щодо виділення навчальному закладу 20 тисяч гривень на ремонт існуючої криниці чи спорудження нової та 180 тис. грн - для ремонту спортивної зали, а також Кульчиєвецької сільської ради - щодо виділення 160 тис. грн на ремонт та відновлення централізованого водопостачання.

Підтримати колеги депутатський запит Ігоря Віталійовича до начальника Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області щодо проблем відсутності дорожних вказівників із назвами населених пунктів на дорогах обласного та місцевого значення. Переймався депутат графіком руху рейсового автобуса Кам’янець-Подільський - Устя.

Спільно з колегою, депутатом Олександром Чілійчуком направили запит до директора Кам’янець-Подільського району електромереж Георгія Грубі щодо проведення обстеження всіх опор сільської електромережі в с.Сокіл та заміни і ремонту зношених. Наступний запит, також до директора МРЕМ, стосувався забезпечення мешканців с.Каштанівка електроенергією, яка б відповідала належним нормам. Не залишилася бе уваги і Центральна районна лікарня: депутат звернувся до голови райради з проханням посприяти в проведенні капітального ремонту санітарних вузлів ЦРЛ.

Діана ПрокоповаНа половину менше депутатських запитів, аніж рекордсмен направила до районної ради Діана Прокопова. Усі запити Діани Іванівни були спрямовані на вирішення проблем жителів виборчого округу. До прикладу, депутатка переймалася проблемою транспортного сполучення Лісківці – Кам’янець-Подільський та скороченням посади лікаря-стоматолога Рихтівської амбулаторії. Аж чотири запити стосувалися життєдіяльності Рихтівської ЗОШ І-ІІ ступенів, зокрема - укріплення фундаменту та стін прибудови до їдальні та майстерні, утеплення перекриття горища в їдальні; утеплення північної та південно-західної стіни шкільної будівлі; заміни вікон на пластикові та ремонту загального коридору.

Одразу із трьома депутатськими запитами під час 2-ої сесії райради стартанув Віталій Бурбан, всі вони стосувалися неоднозначної ситуації, що в той час склалася на ДП «Нігинський кар’єр», та тимчасової зміни там директора. Зауважу, що Віталій Васильович мав нагоду скористатися депутаським запитом і для власних потреб, вимагаючи від колеги по депкорпусу, головного лікаря Центральної районної лікарні Віталія Шевчука надати пояснення причин і мотивацій неявки на судові засідання і не надання заперечень проти судового позову. Щоправда, невідомо, як такий запит вирішує долю жителів району?

Віталій БурбанЗвертався депутат і до в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області щодо законності виділення земельних ділянок в с.Колодіївка. Наразі всі запити депутата зняті з контролю.

По чотири депутатських запити до районної ради надали Анатолій Ломніцький та Микола Жоган. Останній, до речі, два з чотирьох написав у співавторстві з колегою по фракції Наталією Нікітіною. Озвучені на 12-ій сесії райради, запити стосувалися проблем села Кам’янка - визначення власника (відповідального за стан водопостачання) та за узгодженням з ним розроблення програми (проекту) по поступовій реконструкції застарілого трубопроводу, співфінансування (сільський, районний, обласний бюджети) цієї програми, а також включення дороги загального користування О 230811, що проходить через центр с.Кам’янка, в Програму розвитку автомобільних доріг загального користування на 2017 рік.

Досить швидко було вирішено долю ще одного запиту Миколи В’ячеславовича, який стосувався призначення керівника Супрунковецького НВК у складі ЗОШ І-ІІ ст. та ДНЗ. Як депутат-старожил та екс голова райради переймався Микола Жоган проведенням повної інвентаризації всіх земель в Кам’янець-Подільському районі. Цікаво, що заважало Миколі В’ячеславовичу зробити це раніше чи за час перебування на посаді голови райради?

Депутат-новачок Анатолій Ломніцький, як і його колега Діана Прокопова опікувався проблемами виборців, які довірили йому представляти інтереси в районній раді. Так, він звернувся до колег з проханням вирішити проблему з ремонтом приміщення ДНЗ «Золотий ключик» у селі Тарасівка, з водопостачанням у селі Баговиця, з приміщенням для фельдшерсько-акушерського пункту у цьому ж селі та транспортним сполученням села Шутнівці.

Микола ЖоганПо три депутатських запити мають на своєму рахунку відомі аграрії Сергій Богачик та Олександр Гінзеровський. Як перший, так і другий переймалися проблемами виборців свого ж таки округу.

Так, Олександр Антонович звертався до депутатського корпусу із запитом щодо вирішенням питання заміни віконних блоків у Подільській ЗОШ I-III ступенів; виділення коштів 199040 грн для фінансування місцевої пожежної команди в с.Крушанівка та забезпечення пожежної машини цієї команди помпою для відкачування води та комплектуючими.

Натомість Сергій Вікторович просив передбачити кошти для придбання необхідних матеріалів для Ластовецького НВК, створити комісію, яка би вивчила ситуацію, що склалася в результаті аварійного руйнування мосту в с.Кізя Приворотської сільської ради. Спільно з колегою Ілоною Добросельською написали депутатський запит щодо врегулювання питання підведення газопроводу до села Добровілля. До речі, остання також має в своєму активі три запити. Окрім підведення газопроводу до села, Ілона Казимирівна, як педагог зі стажем, турбувалася проблемою виділення коштів на харчування учнів 1-4 класів. Безумовно, запит підтримали. А також у період спекотного літа закликала колег звернути увагу на проблему з питною водою, зокрема й у рідному селі Привороття.

Анатолій ЛомніцькийПо два депутуських запити за рік роботи оприлюднили Іван Громик, Руслан Сендзюк, Світлана Лайтер, Віталій Завадський, Борис Бец та Наталія Нікітіна. 

Два депутатських запити Світлани Лайтер перегукувалися з подібними Ігоря Гая. До слова, обидвоє депутатів зайшли в раду з одного виборчого округу. Світлана Миколаївна переймалася ремонтом спортивної зали Кульчиївецької ЗОШ та проведенням робіт з влаштування свердловини для вирішення проблеми водозабезпечення цього ж навчального закладу.

Ідентичними були запити і Сергія Прокопова: вони перегукувалися з подібними до його дружини, Діани Прокопової, та стосувалися вирішення проблеми скорочення лікаря-стоматолога Рихтівської амбулаторії і виділення коштів на будівництво котельні Слобідсько-Рихтівської школи.

Ще один новачок, депутат Руслан Сендзюк, переймався досить скандальною як для минулого року проблемою добудови внутрішнього туалету та харчоблоку в Чабанівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, а під час нещодавної сесії райради звернувся до колег з проханням посприяти в проведенні ремонту автомобільної дороги сполученням с.Лисківці – с.Грушка.

Депутатський запит Івана Громика, озвучений на 5-ій сесії райради до голови районної ради та виконавчого апарату ради щодо наявності пункту 2 в рішенні першої сесії районної ради VII скликання від 10 листопада 2015 року №4 «Про обрання голови Кам’янець-Подільської районної ради», оприлюдненому на офіційному сайті районної ради, став причиною скандалу, який перетворився в протистояння між головою райради і окремими депутатами, що тягнулося більше року. Другий запит був без наслідків та стосувався питання влаштування водопровідної мережі і забезпечення питною водою мешканців села Кізя Приворотської сільської ради.

Не забував про свої депутатські обов’язки і голова районної ради Борис Бец. За період каденції він написав два депутатських запити - щодо вирішення питання надання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства учасникам АТО, жителям Китайгородської сільської ради та щодо ремонту автопавільйонів у с.Боришківці та с.Оленівка.

У співавторсьві з Вітою Горохолінською однопартієць Віталій Завадський звернувся до колег, знову ж таки, зі спекотним як для минулого літа питанням водопостачання населених пунктів району. Окремо Віталій Станіславович переймався проблемою ремонту медпункту в с.Яруга, для цього просив депутатів передбачити виділення 5 тис. грн.

ОДИНИЧНІ ПОСТРІЛИ І МОВЧУНИ
По одному депутатському запиту за більше ніж як рік роботи в районній раді озвучили Віктор Єрменчук, Олександр Чілійчук, Віта Горохолінська, Петро Мосендз, Сергій Тимчук, Олександр Боршуляк, Олексій Бараковецький та Василь Яковенко.

Так, Віктор Єрменчук переймався ремонтом дороги районного значення від Адамівського цвинтаря до села Чорнокозинці. Петра Мосендза турбувало питання відновлення водогону в селах Врублівці та Яруга, Олександра Боршуляка - виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на землях, які придатні для цих цілей; Василя Яковенка - заміна вікон у Княжпільській ЗОШ І-ІІ ст. Сергій Тимчук просив у колег виділити 70000 грн для Грушківського будинку культури, який, до речі, відремонтували у досить стислі терміни, залучивши кошти з державного та обласного бюджетів.

Депутат Олексій Бараковецький направив запит, аби в план ремонту на 2017 рік включили і дорогу, яка веде від с.Гаврилівці до с.Сокіл, протяжністю 11 км. Варто додати, що це і справді чи не найжахливіший відрізок автошляху району. 

Щодо мовчунів, то їх у райраді виявилося аж 13, така собі чортова дюжина. Це Ігор Антимис, Валентина Атаман, Петро Грицик, Олександр Кирилюк, Віктор Кривак, Сергій Самсонюк, Петро Середа, Ніна Скавренюк, Василь Сукач, Олег Федорченко, Ігор Фурман, Віктор Чорний та Віталій Шевчук. Та ми не втрачаємо надії і сподіваємося, що до кінця каденції й вони оприлюднять депутатські запити, які би вирішували проблеми їхніх виборців.

Теги: депутати райради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.