Перейти на мобільну версію сайту


09.12.2016

ГОЛОВНЕ - МАКСИМАЛЬНО ПРОРАХУВАТИ

7 грудня за ініціативи голови районної ради Бориса Беца, голови РДА Василя Сукача, начальника управління фінансів РДА Олександра Федика відбулася виробнича нарада з питання формування бюджету на 2017 рік.

бюджет1Олександр Григорович звернув увагу керівників територіальних громад і бухгалтерів, що бюджет 2017 року має бути раціонально і правильно прорахований. Підвищення на державному рівні мінімальної заробітної плати на рівні 3200 грн суттєво змінює ситуацію на бюджетному рівні, тому потрібно врахувати все. Допустити будь-яку заборгованість, а тим паче - в державних установах неприпустимо. Також Олександр Федик вкотре нагадав про контроль за оплату енергоносіїв та їхнє використання.

- Загалом до формування бюджету потрібно поставитися дуже серйозно. Дохідна частина проекту бюджету має бути розроблена з урахуванням норм податкового та бюджетного законодавства та запропонованих змін до них, - зауважив Олександр Григорович. - Щодо показників місцевих бюджетів на 2017 рік, то зміни податкового законодавства не вплинуть на перелік джерел дохідної частини місцевих бюджетів, зміниться тільки обсяг надходжень до місцевих бюджетів. За даними Мінфіну він зросте в цілому на 17,6%. Управління фінансів проведело попередні розрахунки сільських та селищного бюджетів на 2017 рік у розрізі джерел надходжень. За 11 місяців 2016 р. до бюджетів сільських та селищної рад надійшло власних доходів у сумі 27237,9 тис. грн, очікуваний прогноз на рік складе 28346,0 тис. грн, що більше від фактичних надходжень 2015 року на 8665,5 тис. грн. Прогноз показників сільських та селищного бюджетів по власних надходженнях на 2017 рік обраховано в сумі 30115,0 тис. грн, що на 106,2% більше за очікувані надходження 2016 р.

Для того, аби розрахований бюджет був наповнений максимально, варто задіювти можливі резерви, зокрема проведення інвентаризації земельних ділянок, що надаються у користування та оренду; індексації нормативної грошової оцінки; перегляд укладених угод на оренду землі та розміру орендної плати; мінімізація надання пільг по місцевих податках; перегляд ставок місцевих податків та зборів та недопущення випадків їхнього зменшення; погашення недоїмки до місцевого бюджету; затвердження реальних показників бюджетів.


Теги: нарада, бюджет, районна рада

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.