Перейти на мобільну версію сайту


18.12.2015

ГОЛОВА ОБ’ЄДНАНОЇ ІЗ КУРСОМ ВИЗНАЧИВСЯ

Сьогодні ми живемо в час суттєвих змін. Держава взяла курс на децентралізацію, що тягне за собою реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Це фактично повне переформатування діючої системи управління, яке передбачає передачу повноважень щодо вирішення місцевих проблем на низовий, базовий рівень, рівень громади - села, селища, міста - там де громада сама буде вирішувати, які проблеми є першочерговими.

Михайло ЖелізникСаме це питання останніх півроку було одним із найважливіших, що обговорювалося жителями сільських рад та керівництвом району. Після тривалих гарячих дискусій та зважувань «за» і «проти», створених при сільських радах ініціативних груп 25 серпня рішенням сесії обласної ради було затверджено на території Кам’янець-Подільського району створення трьох територіальних громад: Гуменецької, Китайгородської та Колибаївської.
Кожна з них у перспективі має бути самодостатньою, та наразі основним питанням для голів об’єднаних територіальних громад є власне форма їхнього функціонування. Це, насамперед, пов’язано з відсутністю відповідних регуляторних актів, за якими мають жити і працювати органи місцевого самоврядування та підпорядковані їм установи.
Напевне, однією з найбільш обговорюваних громад була Колибаївська. Тут працювала ініціативна група, переважна більшість якої складалася з жителів села Смотрич. Село максимально наближене до міста, але бажанням його жителів було залишитися в складі своєї сільської ради, а не приєднуватися до Кам’янця. Як результат, 29 липня 2015 року було прийнято рішення про утворення Колибаївської територіальної громади шляхом добровільного об’єднання територіальних громад сіл Колибаївка, Смотрич, Вільховець, Червона Чагарівка, Ходорівці, Княгинин, Острівчани з територіальним центром у с.Колибаївка. Територія громади займає чималу площу - 7002,1 кв.км. з населенням 5611 осіб. Однією із прерогатив є те, що територіальна громада та її рада можуть вступати в асоціації, інші добровільні об’єднання територіальних громад, органів місцевого самоврядування. Це прописано в затвердженому ними відповідному статуті.

Однією з умов повноцінного функціонування об’єднаних громад було дотримання вимог щодо відстані від адміністративного центру громади до районного та обласних центрів, а це 10 км та 110 км. І лише за рішенням громади можливі будь-які зміни меж між населеними пунктами. Також до повноважень громади належить створення комунальних підприємств. Для розвитку об’єднаної громади будуть розроблятися та затверджуватися соціально-економічні плани та Генеральний план розвитку населених пунктів громад, який є основним документом містобудівного планування. Саме він визначатиме довгострокову політику ради щодо розвитку, планування, забудови та іншого використання території населених пунктів громади з урахуванням як їхніх історичних традицій забудови, збереження та відновлення історичних центрів, так і сучасних потреб розвитку і новітніх тенденцій містобудування. Це дасть можливість об’єднаній громаді, враховуючи свої потенційні можливості, раціонально розподіляти кошти, адже саме громада має вирішувати, на які напрямки розвитку сіл звернути максимальну увагу.
Не менш важливим є той факт, що територіальна громада, її органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи можуть брати участь у міжмуніципальному та міжнародному співробітництві.

Усі ці та інші питання ми обговорювали з новопризначеним головою Колибаївської сільської ради об’єднаної територіальної громади Михайлом Желізником, людиною із великим досвідом та знанням роботи на державній службі як в органах місцевого самоврядування, так і на керівних посадах у гілці виконавчої влади району.

- Михайле Дмитровичу, чому серед трьох об’єднаних громад Ви вирішили обрати саме Колибаївську й балотуватись там на голову сільської ради?

- Причина проста. По-перше, я тут народився і це моя Батьківщина. Хоча майже все життя я прожив у с.Довжок, коріння завжди тягнуло сюди. Можливо тому, я завжди вважав себе повноцінним жителем села, який як ніхто знає сільський менталітет, колорит, їхні проблеми та побажання. Людей потрібно бачити і чути, і лише тоді можна спільно та ефективно працювати.

- Що для Вас обрання на посаду голови об’єднаної територіальної громади?

- Це, перш за все, виявлення поваги та довіри до мене людей. І тепер моєю основною метою є об’єднати цю громаду в спільноту добрих, заможних, самодостатніх людей, моїх земляків.

- Під Вашим безпосереднім керівництвом знаходиться сім населених пунктів, з яких найбільшими є Колибаївка, Ходорівці, Смотрич. Села, звичайно, більш розвинуті в напрямку інфраструктури. З меншими - складніше, можливо, через віддаленість від центру та центральної дороги. З чого будете починати свою роботу і на що будете звертати увагу першочергово?

- Робота вже розпочалася, чого ж зволікати? Хоча сам механізм надходження коштів до місцевого бюджету вже об’єднаної територіальної громади ще як годиться не відпрацьований. Перебуваючи майже два місяці на цій посаді, я ще навіть не отримував заробітної платні. Але все з часом. Поки ще є залишки коштів на рахунку, і ми їх спрямували на ремонт ліній електропередач, освітлення, частковий ямковий ремонт доріг. Як ніхто, маючи досвід багатьох років роботи та будучи в майже кожному куточку району, знаю, що кожне село, звісно, має свої проблемні питання, але в більшості населених пунктів вони спільні, здебільшого соціального характеру. Просто десь вони постають гостріше, а десь вони менш актуальні. Увага буде приділятися всьому. Для того мене й обрали головою громади.

- За свій трудовий стаж, а він, я знаю, майже 25 років, Вам довелося пережити не одну реформу. Яке Ваше ставлення до реформи місцевого самоврядування? Що для вас особисто є поняття децентралізації влади, адже вона припала на дуже складний для держави час. На Вашу думку, чи буде вона дієвою?

- Я завжди говорив і буду говорити, що будь-які зміни, де і як вони би не відбувалися, є болючими. Для когось більше, для когось менше. Але до всього в житті потрібно звикати і ставитися з розумінням. За моє життя реформ, дійсно, відбулося чимало, але вони були і приносили свій результат. Можливо, в чомусь і не виправдовували себе. Але, як кажуть, йти треба методом спроб і помилок, і якщо держава вибрала курс на децентралізацію влади, значить у цьому є перспектива розвитку.

- Що стосується Вашої Колибаївської об’єднаної територіальної громади, яким Ви бачите її перспективний розвиток?

- Перше - наповнення бюджету. Друге - надання якісних адміністративних послуг. На сьогодні є дуже велика проблема з питною водою у с.Смотрич та у школі с.Колибаївка. Не менш важливим є питання енергозбереження та обов’язкової інвентаризації земель.
Серед основних об’єктів, якими планую займатися - це відкрити амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с.Колибаївка.

Нещодавно я повернувся із Києва, де брав участь у нараді представників центральних органів виконавчої влади з головами об’єднаних територіальних громад. На сьогодні в Україні створено 159 громад, з яких 22 - у Хмельницькій області. На їхній розвиток у наступному році планується виділити 1 млрд грн. Наразі всі громади вступили в прямі міжбюджетні відносини з державою. Основними пріорітетами в 2016 році залишатимуться освіта і медицина. Ми маємо навчитися працювати в нових економічних умовах, щоб люди нам довіряли.

- Незабаром новорічні свята. Що б вам хотілося побажати напередодні жителям громади?

- Я зичу всім мешканцям Кам’янеччини миру. Бажаю бути самодостатніми людьми, вільними у всьому – у виборі друзів, коханих, тих, за кого голосувати. Бажаю, щоби ваші родини були міцними й заможними, щоб ви, мої земляки, були сильними в помислах і діях. Міцного вам здоров’я, щоб у ваших родинах було багато весіль, уродин, ювілеїв, і ви мали можливість приймати багато гостей. Щоб вулицями ходили усміхнені люди, і їм було з ким, куди й на що піти.

Теги: Михайло Желізник, Колибаївська ОТГ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.