Перейти на мобільну версію сайту


27.10.2017

ГайДа НА ВИБОРИ!

гайЦієї неділі відбудуться перші місцеві вибори голови та депутатів до Слобідсько-Кульчиєвецької сільської ради об’єднаної територіальної громади. Серед претендентів на посаду очільника – Ігор Гай – молодий та енергійний кандидат, що не звик сидіти на місці. Його передвиборча програма націлена на розвиток громади. У ній не просто порожні обіцянки, які легко виконати за місяць роботи. Ігор Віталійович ставить далекоглядні цілі, планує на декілька років вперед і вірить у європейський розвиток населених пунктів району. Він готовий до відповідальності та наполегливої праці.

«Я готовий до відповідальності й вірю, що в разі обрання буду достойним сільским головою, і вам не буде соромно за свій вибір, – каже під час кожної зустрічі з виборцями. – Єдине прохання, прийдіть на вибори 29 жовтня і проголосуйте!

Звичайно, краще не проголосувати, сидіти вдома, щоб потім можна було нарікати: «Це не мій кандидат, я його не обирав». Але це прояв слабкості. Будьте сильними!

Я йду на вибори, незважаючи на обливання брудом та погрози, які сьогодні лунають на мою адресу і моєї сім’ї, незважаючи на те, що минулих виборів у цій громаді за спробу балотуватися один із кандидатів отримав у «подарунок» гранату. Зі мною йде моя команда кандидатів у депутати, на яких сьогодні здійснюється шалений провладний тиск, їм щодня погрожують звільненням, особливо тим, хто працює в бюджетній сфері. Напруга неймовірна, здається, простіше здатися. Але це найлегше зробити. Система не терпить конкуренції, особливо, коли бачить, що до влади йдуть люди, які хочуть реальних змін.

Кожен із нас, я в це вірю, може зробити крок назустріч змінам!

Щодня я спілкуюся з виборцями. Після таких розмов напрацьовується спільне бачення, з’являються шляхи вирішення проблеми і чіткішою стає мета. Усе в житті недаремне. Сьогодні ми маємо унікальний шанс змінити життя громади власними силами та ідеями, тож давайте це зробимо!

Кожен із 14 населених пунктів Слобідсько-Кульчиєвецької громади по-своєму цікавий і заслуговує на краще життя. У кожному є родзинка, проте всі разом можуть стати єдиною і перспективною громадою. Я не з тих голів, що після виборів буду сидіти в кріслі п’ять років і нічого не робити, а за місяць-другий до наступних виборів почну латати дороги і прибирати територію. Тоді би виборці мали мене спитати: «А що ти робив усі ці роки?». Якщо благоустрій території та ремонт доріг можна провести за кілька місяців, то питання: «А що ти робив?» не тільки логічне, а й обов’язкове. Досить уже обирати владу, яка відсиджується від виборів до виборів. Особисто готовий, у разі обрання, прозвітувати про зміни в громаді вже через рік роботи.

Немає такого дня, щоб у мене не було зустрічі з виборцями Слобідсько-Кульчиєвецької громади. По кожному населеному пункту маю що розповісти, тож іду з конкретними пропозиціями і власним баченням ситуації.

1. Мукша-Китайгородська.
Частина населеного пункту потерпає від сміття, ним засмічені береги річки Мукша. Це питання легко вирішити зусиллями комунального підприємства, що діє на території сільської ради. Просто його потрібно запустити на повну потужність. Людей турбує невідрегульованість вуличного освітлення – світло горить тоді, коли жителям села воно непотрібне. Це питання також має контролювати сільський голови. Вирішити його можна за кілька годин, але чомусь це не робиться. Люди знають ситуацію зі змінами меж полігону, їх необхідно впорядкувати. Місцева школа потребує ремонту, дитячий майданчик – пристойного вигляду. Узагалі, при такій кількості населення потрібен не один дитячий майданчик, і над цим буду працювати. Хоч автобусні зупинки тут встановили, але до ладу не довели. Мукша-Китайгородська, як найближча сусідка міста, повинна мати не гірший вигляд із дорогами. Узагалі автошляхи по можливості треба заасфальтувати та провести на них благоустрій.

2. Оленівка.
Оленівка не має прямого сполучення з центральною садибою сільської ради Слобідкою-Кульчиєвецькою, точніше воно є, але знаходиться у вкрай незадовільному стані та потребує першочергового ремонту. Жителі Оленівки скаржилися на зроблений не до кінця дитячий майданчик – таке враження ніби його встановлювали поспіхом. Село знаходиться на близькій відстані від міста, а транспортне сполучення належним чином не відрегульоване. На це також потрібно звернути увагу.

Гай-13. Боришківці.
Як і Оленівка, Боришківці не мають прямого сполучення з центральною садибою, тож, аби потрапити в сільську раду, потрібно спочатку їхати в Кам’янець, а звідти – в Слобідку-Кульчиєвецьку. Це питання можна легко вирішити. Боришківці не мають паспортизованого сміттєзвалища, відповідно скидають відходи, де прийдеться. Сільський клуб давно проситься на ремонт та пристойний благоустрій. Та головною проблемою села залишається безконтрольна вирубка лісу, якій давно потрібно покласти край.

4. Слобідка-Кульчиєвецька.
Населений пункт є не лише центральною садибою громади (і як центр повинен мати відповідний вигляд), а й стратегічним у плані розвитку. Тут я бачу відновлення базару, але як комунального підприємства. Це дасть можливість і селянам продавати товари за цінами виробника, і громаді мати додаткові надходження в бюджет. Узагалі, комунальні підприємства, які є зараз, і які будуть створені згодом, повинні працювати на повну потужність, надавати послуги людям і заробляти, а не бути збитковими.

5. Врублівці.
Врублівці мають вкрай погану дорогу. Тут відсутнє сміттєзвалище, негайного ремонту потребує клуб. Та найбільше стурбовані мешканці, щоб не закрили школу. Слобідсько-Кульчиєвецька громада має збалансовану освітню мережу, і жоден навчальний заклад не буде закритий. Сьогодні у Врублівцях є великий туристичний потенціал, але на цьому ресурсі мало хто заробляє. Розвиток зеленого туризму – це перспектива всієї Дністровської зони нашої громади.

6. Яруга.
Завдяки колезі депутату-аграрію Петру Мосендзу Яруга має капличку, вона знаходиться майже в центрі. Окрім цього, в селі є ще один осередок життя, куди постійно приходять люди – це сільський клуб, якому потрібен сучасний ремонт. Має працювати і медпункт, адже медична допомога на селі повинна бути доступною. Мешканці скаржилися на відсутність магазину. У планах – робота виїзної торгівлі, яка також може бути комунальною.

7. Станіславівка.
Станіславівка і Яруга мають схожі проблеми: обидва населених пункти невеликі за розмірами, не мають навіть магазину. Тож так саме потрібна хоча би виїзна торгівля. У цьому селі люди не мають клубу, тоніше він потребує ремонту, як і медпункт. Обидва заклади руйнуються. У поганому стані автошляхи. Є часті перебої з електропостачанням, які можна вирішити у співпраці з РЕМом.

8. Устя.
Найбільшою проблемою села є відсутність водопостачання. Устя має великий туристичний потенціал, тут потрібно відновити роботу паромної переправи, яка слугувала зручним транспортним сполученням, то чому би не створити аграрний кооператив та налагодити торгівельні зв’язки з сусідньою Чернівецькою областю? Також важливо вирішити проблему з пасовищем – люди не мають де випасати худобу, тож тваринництво в цьому населеному пункті на межі зникнення. Приміщення, де сьогодні знаходиться Устянська сільська рада, аж проситься під облаштування амбулаторії загальної практики – сімейної медицини з пунктом надання екстреної медичної допомоги.

9. Велика Слобідка.
Найбільше жителі села скаржилися на погані дороги (якісний ремонт має лише центральна, а решта знаходяться у вкрай незадовільному стані), відсутність доступу до води через будівництво котеджів та баз відпочинку. Щодо Будинку культури, то ремонту потребує не тільки фасад, а й він увесь. Узагалі по-господарськи було би починати ремонт всередині приміщення, а потім уже робити зовнішні роботи. Населений пункт великий, тут є багато дітей, тож потрібен сучасний спортивний майданчик. До слова, такі майданчики планую встановити в кожному населеному пункті, адже розвиток спорту – один із пріоритетів моєї програми.

10. Баговиця.
Так саме сучасного спортивного майданчика потребує і Баговиця. Але це не увесь перелік проблем, які потрібно вирішити в цьому селі. У першу чергу, необхідно владнати питання з транспортним сполученням між Баговицею і Тарасівкою – наразі цією дорогою їздить шкільний автобус, а вона знаходиться у вкрай незадовільному стані. Також цей відрізок автошляху може стати ідеальним транспортним сполученням між селами Устянської сільської ради і центральною садибою – Слобідкою-Кульчиєвецькою. В аварійному, точніше в плачевному стані знаходиться Будинок культури, який потребує негайного ремонту. Також тут існують проблеми з медпунктом, що нині розміщений в приватному приміщенні, хоч поруч є будівлі комунальної власності. Потерпають селяни через відсутність пасовища. Необхідна інвентаризація земель по всій сільській раді.

11. Тарасівка.
Селяни не мають де викидати сміття, тож не дивно, що берег річки постійно засмічений. Також люди скаржилися на незадовільне транспортне сполучення: автобус хоч ходить за графіком, але до самого села не доїжджає. Зрештою, всі автошляхи населеного пункту необхідно ремонтувати.

12. Шутнівці.
Незабезпеченість водою та відсутність сміттєзвалища – ось головні проблеми Шутнівців. Сільські дороги тут також знаходяться у вкрай незадовільному стані, особливо до дачних кооперативів, до яких безпроблемно дістатися можна лише в суху погоду.

Гай-213. Мала Слобідка.
Сюди щодня заїжджає автобус тільки вранці, а назад не повертається. Люди змушені тягнути продукти з міста (магазинів також немає) на власному горбі. Вирішити проблему з перевізником тут так саме легко, як і в сусідніх селах, але чомусь досі цього ніхто не зробив. Село маленьке, приміське, але молодь не хоче тут жити. Головне завдання – створити сприяливі для цього умови. А для старшого покоління найголовніше – просте спілкування, тож створення Центру соціального обслуговування в громаді – одне з пріоритетних завдань.

14. Цвіклівці Другі.
Це більше дачне поселення, аніж повноцінний населений пункт, проте й дачники потребують уваги. У першу чергу, тут необхідно налагодити нормальне транспортне сполучення. Тамтешні краєвиди надзвичайно привабливі, цвікловецький острів є перлиною Кам’янечччини, то чому би тут не зробити оглядовий майданчик з відповідною інфраструктурою? Головне у всьому – господарський підхід до справи.

Щоб громада була успішною, потрібно, щоб люди хотіли в ній жити, а для цього має бути розвинена інфраструктура, щоб успішно й на повну потужність працювали виробництво і комунальні підприємства. Це три кити, які допоможуть Слобідсько-Кульчиєвецькій громаді тримати курс на європейський розвиток. Спільно ми працюватимемо над майбутньою стратегією населених пунктів, бо я відкритий до спілкування, нових ідей та ініціатив. Не звик сидіти на одному місці, і хочу, аби наша громада була кращою на Кам’янеччині. Можливо, хтось скаже, що це нереально. Так, відповім я, це нереально, коли сидіти, склавши руки, а якщо працювати, то результат обов’язково буде. Тож давайте працювати разом, і почнемо з 29 жовтня, прийшовши на вибори і віддавши свій голос за розвиток громади!


Теги: вибори-2017, Ігор Гай

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.