Перейти на мобільну версію сайту


06.12.2013

«ЕСТЬ У РЕВОЛЮЦИИ НАЧАЛО, НЕТ У РЕВОЛЮЦИИ КОНЦА»...

Чим закінчиться Майдан-2013 року? Чи не щогодини з’являється нова оцінка, припущення, теза від політологів, експертів та пересічних громадян. Щодня ми «пожираємо» Майдан з екранів телевізорів, моніторів комп’ютерів, ми йдемо на місцевий Майдан, аби вприснути в себе чергову порцію допінгу.
Та що станеться, коли доза закінчиться? Чи виправдає Майдан себе як одиниця супротиву, один із механізмів зміни ситуації? Чи це всього-на-всього чергова гра за чиїмось вдалим сценарієм, екшн, у якому простим українцям відведені епізодичні ролі?

МАЙДАН ЗАРАДИ МАЙДАНУ
Мирні мітинги минулої п’ятниці, усміхнені «майданівські» обличчя враз антонімічно змінились після кривавої ночі суботи, коли «беркутівці» розігнали невинних людей, нещадно побивши та не давши навіть можливості хоч одному протестувальнику обійтися легким переляком.
Хвиля агресії одних одразу ж спровокувала хвилю протесту від інших. Чи не була це спроба розворушити Майдан який мав всі наміри (приховані чи ні) розійтися, спіймавши облизня? 1147505_737342649626495_1764954866_o.jpgТроянський кінь Майдану - спецзагін «Беркут» - лише згуртував людей, котрі побачили в ньому ще одного ворога.
Мирні акції не повинні закінчуватися кровопролиттям, особливо, якщо ми хочемо в Європу. Кров - це привід для нових гасел, нового сплеску агресії і... активності.
У неділю всі Майдани країни мітингували. Не стояв осторонь і кам’янецький. Чиновники і студенти, пенсіонери і працюючі, навіть цілі родини вийшли на міський майдан Відродження, аби засудити дії спецзагону «Беркут».
Цього ж дня відбулась позачергова сесія міськради, на порядок денний якої було винесено одне питання: «Затвердження звернення щодо реагування на побиття учасників демонстрації яке відбулося в Києві в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року та відновлення процесу євроінтеграції України». Депутати міськради засудили дії «Беркуту», прийняли звернення до Президента України, в якому вимагали відставки Кабміну та вибачення Гаранта Конституції перед українським народом за криваву ніч суботи.
Того ж дня в столиці біля пам’ятника Тарасу Шевченку було організовано народне Віче. І знову осуд діям влади та чергові резолюції.
Позачергова сесія міськради, що відбулася 3 грудня, попри спроби зриву, провокації та намагання перенести пленарне засідання на площу, затвердила текст резолюції кам’янецького народного віче «За європейську Україну», прийняту 29 листопада на мітингу.
Упродовж тижня кам’янецький Майдан змінював обличчя, мігрував, але твердо стояв на своєму: «Слава Україні - Героям слава!».

МАЙДАН СТУДЕНТСЬКИЙ
Сьогодні не відкрию таємниці, якщо скажу, що революцію в нас робить молодь. Студенти - це серйозна сила, яку можна скерувати куди завгодно й керувати нею, як завгодно.
600905_1400086490233553_223111190_n.jpgТиждень студентських протестів із гаслами «РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІ-Я!», «Зека на нари тоді підем на пари» та подібних тримали кам’янецький Майдан в постійному тонусі. На гребені студентської хвилі увесь цей час перебував координатор Майдану Василь Товкайло, він же голова міської організації партії «Удар», він же викладач К-ПНУ, він же колишній комендант наметового містечка Майдану-2004. Василь Тихонович вписався в історію Кам’янеччини як прапороносець, котрий підняв над будівлею міськвиконкому стяг Євросоюзу.
2 грудня величезна студентська колона із синьо-жовтими прапорами вирушила із національного університету до аграрного, дорогою закликаючи кам’янчан приєднуватися до ходи. Після цього мітингувальники знову попрямували на Майдан.
Переважна більшість викладачів обох вищів лояльно поставились до зриву студентами навчального процесу: хтось пишався такими вчинками, хтось не розумів, і як наслідок у журналі відвідувань з’являлись «енки».
Разом з цим в інтернет-мережі за підписом голови Комітету з питань науки і освіти Лілії Гриневич з’явилось повідомлення наступного змісту: «Звертаємо увагу, що випадки застосування посадовими особами та керівництвом вищого навчального закладу адміністративних санкцій до студентів за участь у мирних акціях протесту, що спрямовані на реалізацію права на свободу думки і слова та вільне вираження своїх поглядів і переконань (ст. 34 Конституції України), будуть розцінюватися як 2zx4FwU7cRM.jpgполітичні репресії проти студентів».
І якщо студентські акції протестів сприймалися як годиться, то шквал обурення викликали звістки про підбурювання та залучення до мітингів школярів і учнів училищ. З цього приводу під час сесії міськради начальник управління освіти і науки Світлана Старченко нагадала, що відповідальність за дітей під час навчального процесу несуть освітяни, тож не варто всіх втягувати у провокації.
До кінця тижня за рахунок студентів піарились всі, то лишень міг. У соцмережах почали з’являтись меседжі-розчарування від молоді, наприклад, такі: «Хлопці, ходіть за себе, а не за політиків! До речі, сьогодні я там політиків не побачив, а побачив одного оратора, що ненавидить владу, його помічника-мрійника і кількох брехунців з міськради...»; «Прикро, але майдан втрачає обличчя. Дуже багато бруду і політичної боротьби...»; «Боротися потрібно проти системи! А ви знаєте за що боретеся? За що???».

МАЙДАН ПОЛІТИЧНИЙ
Після кривавих нічних подій активізувалися й політики. Якщо ще тиждень тому хтось і розмірковував, засуджувати чи не засуджувати дії Уряду та Кабміну, то після нападу «Беркута», осуд набув масового звучання як у провладній партії, так і в опозиції. Ба більше - Партія Регіонів почала «худнути»: про вихід із її лав один за одним заявили декілька нардепів, зокрема і народний депутат 1487934_178112745723130_138007447_o.jpgпо нашому 193-му виборчому округу Володимир Мельниченко.
- Я очікую, що Верховна Рада одностайно засудить застосування сили. Якщо цього не відбудеться, залишаю за собою право на вихід з фракції Партії регіонів, адже мої виборці доручали мені захищати права і свободи, а не покривати насилля по відношенню до мирних демонстрацій, - повідомив у соцмережі Володимир Володимирович.
Попри сподівання, що на місцевому рівні «регіонали» гуртом покинуть партію, цього не відбулося. На сесії міськради голова фракції Партії Регіонів у міській раді Валерій Слободян заявив, що вони не щурі, що тікають з корабля, й з партії не виходитимуть. Цікаво, що заява на вихід з партії «прошелестіла» й у районному політикумі. Подейкують, що про вихід з партії написав колишній голова РДА, активіст Помаранчевої революції Анатолій Занюк.
І якщо в місті відбулось три позачергових сесії, пов’язані з Євромайданом, то в районі не спромоглися скликати жодної. Щоправда, ініціативної групи з 29 депутатів райради звернулася до її голови Івана Романчука з проханням скликати позачергову сесію заради питання відставки Кабміну та підтримання курсу на євроінтеграцію. Та, подейкують, що після цієї пропозиції деякі депутати вже отримали на власну адресу погрози, залякування і подібне. Власне Іван Михайлович повідомив прихильникам Євромайдану, що дасть відповідь про скликання чи ні сесії до кінця тижня.
Несподіваною була заява сільського голови Княжпільської територіальної громади, який приїхав на кам’янецький майдан, про те, що княжпільчани підтримують європейський вибір. От вам і тихий район...
Зірковий час Майдану настав для багатьох забутих і не дуже політиків: на трибуні знову з’явився опозиціонер і палкий революціонер Ростислав Ярема. До речі, Ростислав Тарасович встиг побувати не лише на кам’янецькому, а й столичному Майданах.
Як і 9 років тому паплюжили владу політики місцевого штибу Інна Салій, Василь Товкайло, Віктор Притуляк. Цікавою виявилася позиція міського осередку ВО «Свободи». Після тижня кам’янецького Майдану, практично всі активісти цієї політсили гайнули в Київ. Вони, певне, як ніхто розуміють, що саме в цьому місті й твориться головна політика країни, а регіони... тут хай керують ті, хто не накерувався колись.
Практично залягла на дно місцева «Батьківщина» - чи то теж виїхала в столицю, чи не мала наміру мерехтіти в одній шерензі з тими, кому для віри в них потрібне нове покоління...

МАЙДАН ПРОВОКАЦІЙНИЙ
І емоційний... Саме такий Мадан, заряджаючись плюсовою й мінусовою енергіями, немов ящірка втрачає хвоста й защораз його відновлює, не даючи процесу зупинитися.
Такий Майдан спонукає Василя Товкайла до закидів «Якщо це представник Майдану, то хто тоді я?» на адресу студентів-активістів котрі прийшли на сесію міської ради аби зачитати звернення від IMG_3749.JPGстудентства.
Такий Майдан кричить «Банду геть!», провокуючи депутата міськради Валерія Слободяна на спіч у відповідь. А й справді, за що геть? За те, що в провладній партії? І скільки би добрих справ не було зроблено, все одно буде «ГЕТЬ!»? То навіщо робити?
Такий Майдан грає на почуттях, плутає сліди й дурить, адже як пояснити факт, що депутати голосують за резолюцію Майдану, в якій невідомо звідки з’являється пункт №6 «Про заборону компартії та саморозпуск Партії Регіонів».
Такий Майдан розпускає плітки про депутат міськради Валентину Волошину, на яку, мовляв, наїжджає псевдоопозиція та хоче «звільнити з партії».
Такий Майдан дає друге дихання всім політикам, навіть напівмертвим, показуючи свій головний рубець - неготовність до конкретних дій, відсутність нових облич. Піар заради піару, і не більше.
Такий Майдан маніпулює всіма і кожним.
У такий Майдан можна довго грати і... загратись, профукавши важливі рішення для країни, міста, врешті-решт, простого українця, який завтра не піде на «йолку», бо вона побудована на крові.

Теги: євромайдан

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.