Перейти на мобільну версію сайту


28.12.2012

ДВА БЮДЖЕТИ ЗА ОДИН ДЕНЬ

Чи стане нам краще жити в наступному році?

МІСТО
27 грудня пройшла позачергова сесія міської ради, на порядок денний якої виносилося 9 питань. Проте найголовнішим було прийняття бюджету міста на 2013 рік, обговорення якого дуже жваво пройшло у депутатських комісіях напередодні.
- Цьогорічний бюджет дуже складний, - зазначила депутат міськради, головний лікар дитячої поліклініки Тетяна Очеретенко. - Особливо для медицини. 15 років тому на медицину та освіту виділялося по 8 мільйонів. Натомість на 2013 рік на потреби соцзахисту виділено 117 млн., освіти – 95 млн., а медицини лише 55 млн. грн.
Її колега Дмитро Васильянов запропонував звернутися до Прем’єр-міністра, щоб змінити правила формування бюджету на місцях. Оскільки за сьогоднішнім принципом охорона сесія 2.JPGздоров’я значно недофінасовується.
Відповідно до затвердженого бюджету міста, його розмір на наступний рік становить 338 млн. 284 тис. 177 грн. Але ця цифра не є остаточною, оскільки доведеться вишукувати кошти на медицину.
Не обійшлося на сесії і без політики. Голови фракції Партії регіонів Валерій Слободян прокоментував нещодавню прес-конференцію, яку провели лідери трьох опозиційних сил - Сергій Акимович, Юрій Яриновський та Василь Товкайло («Батьківщина», ВО «Свобода», партія «Удар»), - з приводу Статуту міста (про саму прес-конференцію читай у статті  = == ). Валерій Слободян зазначив, що Статут відповідає європейським демократичним нормам. У ньому не міститься жодних утисків свобод громадян. Тому він закликає припинити політичні бої і працювати на благо міста, а не тільки захищати політичні кольори своїх партій.

РАЙОН
Без проблем пройшло прийняття бюджету на наступний рік під час засідання сесії районної ради 6 скликання, яке теж відбулося вчора.
Перед тим, як приступити до розгляду головного фінансового документа району на рік, депутати хвилиною мовчання вшанували пам'ять Почесного громадянина Кам’янець-Подільського району, свого колегу, який раптово помер, Павла Свіргоцького.
Стосовно бюджету, то на переконання начальника фінансового управління РДА Олександра Федика, бюджет-2013 за головними фінансовими показниками є більшим за цьогорічний. Загалом, загальний обсяг районного бюджету зріс на понад 25 млн. грн. Звідси загальний обсяг доходів та видатків районного бюджету на наступний рік становитиме 218 млн. 280 тис. 800 грн.
Як підкреслив Олександр Григорович, збільшення торкнулося таких галузей та сфер, як освіта, соціальний розвиток, культура, спорт. Двоякою ситуація є навколо медицини. Фінансування цієї галузі було зменшено майже на 1 млн. грн. Але в зв’яжу з тим, що з нового року екстрена медична допомога буде фінансувати з обласного бюджету (раніше на сесії 1.jpgці потреби йшло 2,7 млн. грн), то в підсумку медицина отримала на 1,7 млн. грн більше.
Головний фінансист району підкреслив, що через певний період, можливо вже у березні, доведеться переглядати бюджет.  Складається враження, що єдиним своєрідним опозиційним острівком у роботі районної сесії залишився голова фракції «Фронту змін» Віктор Худняк (представники інших опозиційних фракції під час розгляду бюджету мовчали). Віктор Анатолійович заявив, що і цей бюджет, як і попередній, є бюджетом виживання, про що говорив і сам Президент. Депутат райради поцікавився, коли жителі району зможуть розраховувати на бюджет розвитку. На це начальник фінансового управління РДА зазначив, що бюджет і справді не є ідеальним. Проте в ньому передбачені кошти для розвитку та покращення інфраструктури як в окремо взятих галузях, так і загалом у районі. Як приклад, Олександр Григорович назвав 2 млн. грн, які були виділені на заходи із соціально-економічного розвитку району. Ці кошти були «вибиті» завдяки народному депутату Володимиру Мельниченку. Також є резерв у селищному та сільських бюджетах, який становить приблизно 3,5 млн. грн.
У підсумку бюджет району на наступний рік було затверджено одноголосно.
Також депутати затвердили низку програм та план роботи райради на наступне півріччя.

Теги: сесія міськради, сесія райради, бюджет

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.