Перейти на мобільну версію сайту


02.09.2016

ДО НАВЧАННЯ ГОТОВІ

колегія29 серпня пройшла колегія РДА, на якій головним питанням було освітянське. Із якими здобутками вступає освітня галузь району в новий навчальний рік, та які перспективи матиме розповіла начальник районного відділу освіти Олена Пронозюк.

Цьогоріч мережа дошкільних навчальних закладів складається із 39 одиниць, з них 33 – загального розвитку та 6 - у складі НВК. У 2015-2016 н.р. у дитсадочках району виховувалось 1082 дітей.

У минулому році ДНЗ у с.Тарасівка перевели з короткотривалого на 9-ти годинний режим роботи. Ігровими спорудами поповнилися майданчики у садочках Великої Слобідки, Подільського, Устя, Завалля, Кадиївців та Крушанівки. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення капітального ремонту та утеплення фасадів ДНЗ «Колобок» у с.Зіньківці та ремонту кухні і складського приміщення ДНЗ у Старій Ушиці.

32 ДНЗ району забезпечено комп’ютерною технікою, 16 закладів мають власні сайти.

Значна увага на раннє виявленню здібних та обдарованих дітей звертається у Довжоцькому, Кадиєвецькому, Жванецькому, Орининському, Староушицькому, Слобідко-Рихтівському, Рудському, Кульчиєвецькому, Слобідко-Кульчиєвецькому ДНЗ.

- У системі шкільної освіти початкова освіта закладає стартовий капітал дитини, що визначає успішність навчання на наступних рівнях. 23 педагоги початкової школи пройшли курси підвищення кваліфікації. Однак у районі немає жодного кабінету, який би відповідав Положенню про кабінет у початкових класах. А керівникам Збручанського, Рудського, Ластовецького ЗНЗ взагалі варто звернути увагу на підготовку вчителів до уроків у початкових класах, адже методичне забезпечення там на досить низькому рівні, - зауважила Олена Вікторівна.

У результаті проведення реформи децентралізації в районі залишилося 37 шкіл, в яких навчалося 2797 учнів. Серед низки питань, над розв’язанням яких доводиться працювати педагогам району, все більшої гостроти набирає проблема зменшення учнівського контингенту, зниження наповнюваності класів, переведення учнів на індивідуальну форму навчання. У 2016-2017 навчальному році в районі функціонуватиме 36 загальноосвітніх навчальних закладів, 39 дошкільних навчальних закладів та 2 заклади позашкільної освіти.

Мають районні освітяни й ким пишатися. У ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь команди 59 загальноосвітніх навчальних закладів у складі яких налічувалось 2125 учнів.

Серез загальноосвітніх закладів району найкращих результатів досягли учні Ходоровецької ЗОШ І-ІІІ ст. (18 дипломів), Довжоцького НВК (18), Староушицької СЗОШ І-ІІІ ст. (14), Слобідсько-Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ст. (12), Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. (12), Колибаївської ЗОШ І-ІІ ст. (12). Маємо 15 переможців обласного рівня, які зайняли ІІ та ІІІ місця на олімпіадах.

Переможцями ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН минулого року стали Анастасія Норкіна, учениця 10 класу Ходоровецької ЗОШ І-ІІІ ст.; Юлія Кисилівська, учениця 11 класу Грушківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів і агротехнічний ліцей»; Андрій Юрченко, учень 9 класу Староушицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів екологічного напрямку; Ярослав Буйняк, учень 11 класу Рогізнянської ЗОШ І–ІІІ ст.; Костянтин Норкін, учень 10 класу Ходоровецької ЗОШ І-ІІІ ст.

Понад 320 учнів ЗНЗ стали учасниками ХV Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П.Яцика.

305 учнів району вивчали поглиблено окремі предмети. Наразі діє мережа факультативів для обдарованих, крім того, існують факультативи з креслення, фізики, основ економіки, фізкультури з елементами футболу, логіки, хореографії, географії, інші. 

Теги: колегія РДА

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.