Перейти на мобільну версію сайту


30.09.2016

ДЛЯ КОГОСЬ - ІСТОРИЧНИЙ МОМЕНТ, А ДЛЯ КОГОСЬ - ЧЕРГОВА ВІДМОВА

29 вересня пройшла 9-та сесія райради 7-го скликання. На порядок денний було винесено 28 питань, які депутати розглядали цілий день, незважаючи на те, що практично всі вони були пропрацьовані на засіданнях профільних комісій.

сесіяМайже без зауважень проголосували за виконання програми соціально-економічного розвитку та внесення змін до неї, програми розвитку вівчарства; надали дозвіл на списання медичного обладнання ЦПМСД, визнали задовільною підготовку ЖКГ району до опалювального сезону, затвердили передавальні акти Гавриловецькій та Чабанівській школам та проголосували за зміну назв окремих закладів, у тому числі освітніх та медичних, що перебувають на території с.Жовтневе, нині - Мукша-Китайгородська.

На значну частину депутатських запитів відреагували під час внесення змін до районного бюджету, відтак кошти отримає Кульчиєвецька ЗОШ (запити депутатів Ігоря Гая та Світлани Лайтер) на ремонт спортзалу - 199 тис. грн, буріння артезіанської свердловини - 160 тис. грн та обладнання для нової свердловини - 24 тис. грн; тарасівський ДНЗ «Золотий ключик» (запит Анатолія Ломніцького) - 100 тис. грн на капітальний ремонт покрівлі. Також 12 тис. грн на придбання помпи отримає Крушанівська МПО, за 5 тис. грн буде проведено поточний ремонт у ФАПі цього ж села. Чимало коштів було перерозподілено на придбання ліків, продуктів харчування, заміни вікон і дверей, виготовлення техпаспортів тощо.

Цього разу на Програмі поводження з ТПВ зупинилися трохи довше, ніж зазвичай. Хоч вона і розроблена на 4 роки та закінчується в 2017-му, але й досі зроблено мало практичних кроків для зменшення стихійних сміттєзвалищ чи паспортизації існуючих. Депутати пропонували в майбутньому розробити дієву програму, аби порушників можна було притягнути до відповідальності. Проте це під силу зробити органам самоврядування на місцях, адже сільські ради також мають долучитися та першими дбати, аби на їхній території було чисто. Подібна ситуація склалася і з програмою зовнішнього освітлення, на яке одні сільські ради виділяли достатню кількість коштів, інші ж виконали її для галочки. Доповідач із цього питання зазначив, що в районі не залишилося населеного пункту, де немає вуличного освітлення, а точніше ліхтарної лінії. Можливо, лінія і є, але якщо ліхтарів там немає, то кому потрібне таке освітлення?

Історичним під час сесії райради можна вважати момент підтримки народними обранцями зміни меж селища Стара Ушиця, землі якого суттєво збільшилися (про це ми писали в минулому числі «КлюЧа»).

А от передача з балансу районного відділу освіти на баланс Кам’янської та Завальської сільських рад відповідно колективної установки доочищення питної води так і не набрала необхідної кількості голосів. Кілька років тому ці установки були придбані за співфінансування з Держбюджету та сільських рад під програму «Питна вода» п’ятьма сільскими радами. За словами начальника відділу освіти РДА Олени Пронозюк, наразі немає коштів, аби їх утримувати на балансі, а сільські ради відповідно готові їх до себе забрати. Проте в низки депутатів закралася слушна думка, що в такий спосіб ці установки намагаються перепродати в приватні руки. Питання про передачу піднімалося не один раз, і за цей час не було жодної спроби подивитися на ситуацію по-іншому, зокрема, як на можливість наповнення районного бюджету. Завжди легше подібні установки чи обладнання, придбане за державні гроші, «списати» з сільського балансу, де депутати менше переймаються сесійними питаннями, чи їх легко задурити, але з районними обранцями цей номер не пройшов. Не здивуюся, якщо ці установки й далі не обслуговуватимуть, спираючись на відсутність коштів, аби через декілька років з «чистою совістю» списати їх як непотріб...

Відмовили депутати ГО «Подільський мисливець» на надання в користування мисливських угідь на територіях Шустовецької та Завальської сільських рад. Із цього приводу з критикою виступив Шустовецький сільський голова Михайло Гасюк, який повідомив, що сільська рада не давала цій організації жодних погоджень, як її представник заявляє. «Зарубали» народні обранці і виділення лісової ділянки в довгострокове тимчасове користування лісами ФОП Ксенії Обух. Із цього приводу депутат Віталій Бурбан зазначив, що варто провести виїзне засідання та перевірити діяльність цього підприємця.

Епопея зі скандалом під назвою «прокуратура - голова райради» зайшла в глухий кут: комісія, яка розглядала це питання, знову рекомендувала розглянути його прокуратурі. На завершення депутати не підтримали закриття Жванецького терапевтичного відділення №2.

Вчорашня сесія показала суттєвий поділ сил у райраді і наявність опозиції до провладної більшості. І хоч температура в сесійній залі не була такою високою, як на попередній сесії, та розпал пристрастей між окремими депутатами й досі не вщух. Очевидно одне - нинішній депутатський корпус абсолютно не інертний, як порівнювати з попереднім.


Теги: сесія райради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.