Перейти на мобільну версію сайту


20.09.2019

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ МАЄ БУТИ ЗАВЕРШЕНА

Мельнич-1За роки, що в Україні триває реформа децентралізації, народні депутати, урядовці та експерти напрацювали достатньо матеріалів для її успішного завершення. Це був значний крок вперед для розвитку суспільства в цілому, адже створені громади чітко обрали для себе першочергові завдання, які необхідно зробити. Вони навчилися визначати для себе пріоритети їхнього розвитку, враховуючи потреби громадян, які проживають на території громади. Навчилися формувати власні бюджети, накопичувати їх і потім відповідно розвивати інфраструктуру на місці.

Ті громади, які були сформовані на самому початку впровадження реформи, звичайно зіштовхувалися з низкою проблем. Але на сьогодні, дивлячись на громади, які створені на території Кам’янець-Подільського району, можна впевнено сказати – реформа є дієвою і потрібно її завершити. Її результатом є відкриття нових закладів соціально-культурної сфери, будівництво нових об’єктів, планування власних бюджетів. Громади навчилася заробляти кошти для того, щоб в подальшому їх раціонально використовувати для свого розвитку. Це велике досягнення. Ми впевнено рухаємося вперед, відповідно до європейських стандартів. Головне – дійти в цьому напрямку до логічного завершення і не боятися перешкод, які можуть чекати попереду. 

Щодо мене особисто, то вважаю, що децентралізація сприймається людьми позитивно, бо об’єктивно є однією з найуспішніших реформ в Україні. Спроможні громади отримали більше повноважень та ресурсів і мають значні успіхи. Уже зрозуміло, що всі громади в Україні мають працювати в умовах децентралізації.

Також вважаю, що потрібно вирішити питання державного нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування. І усі ці зміни закріпити в Конституції. Сподіваюся, що і надалі міжнародна спільнота, зокрема Європейський Союз буде підтримувати нас на шляху децентралізації, а також надаватиме допомогу в питаннях навчання та підвищення кваліфікації представників органів місцевого самоврядування та державних службовців. Вірю, що ця реформа зможе докорінно змінити Україну на краще.

Володимир МЕЛЬНИЧЕНКО,
депутат Верховної Ради VII-VIII скликання, голова ГО «Ми – кам’янчани».

Теги: Володимир Мельниченко, децентралізація

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.