Перейти на мобільну версію сайту


26.02.2016

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Віта ГОРОХОЛІНСЬКА

Віта ГОРОХОЛІНСЬКА,
депутат районної ради.
Гринчуцький ТВО.

Віта ГорохолінськаЦе перша каденція молодого депутата. Представляти інтереси в районній раді їй довірили 25,84% виборців Гринчуцького територіального виборчого округу.
Віта Горохолінська - юрист зі стажем, довгий час займається земельними питаннями. Ось і в районній раді продовжує цю роботу, є головою постійної комісії з аграрних питань, земельних відносин, природокористування та екологічної безпеки.

- Нинішні реалії говорять про те, що ми маємо багато спірних моментів саме в земельних питаннях, - каже Віта Йосипівна. – Маю знання й бажання допомогти людям зберегти те, що їм належить, а саме - привести до відповідності право на майно. До мене звертається чимало людей, які просять поради в оформленні спадщини, земельної ділянки тощо. На жаль, сьогодні почастішали випадки, коли недобропорядні особи використовують те, що належить громаді, та користуються юридичною неграмотністю населення.

Варто зауважити, що землі, власники яких недооформили право на землю, часто потрапляють у категорію невитребуваних паїв, хоч, відповідно до законодавства, це неправомірно. Невитребувані паї і недооформлена спадщина – це різні поняття.

Досить поширеними є випадки, коли людина має сертифікат про право на земельну ділянку і думає, що це остаточний документ, який гарантує, що земля є власністю конкретної особи. Та на практиці це не зовсім правильно, сертифікат дає лише право, яке має бути реалізоване через приватизацію та отримання відповідних правовстановлюючих документів. Тож невитребувані паї, як і недооформлена спадщина стають предметом оренди. Люди починають шукати орендаря, щоб забрати своє майно, але й тут їх чекає правова колізія – договір укладений, наприклад, із місцевою адміністрацією, і забрати те, що належить селянину, не так уже й легко.

Свого часу в питанні реєстрації договорів на невитребувані паї була прогалина в законодавстві, на сьогоднішній день її вдалося частково  усунути (наразі договір реєструється в державному реєстрі речових прав, чого не було в 2013-2015 рр.), проте чіткого порядку дій та врегульованого механізму й досі не існує. Працюючи юристом агропідприємства, неодноразово із цим зіштовхуюся. Зрештою, минулого року через такі прогалини в законодавстві ми мали гучний скандал у районі з невитребуваними паями, шлейф якого тягнеться до сьогодні.

Переконана, що місцеві адміністрації не мають на власний розсуд придумувати, на яких умовах і кому надавати в оренду невитребувані паї, це питання має регулюватися вищим законотворчим органом – Верховною Радою. Варто розробити єдиний механізм для всіх регіонів, щоб це не було способом маніпуляції орендарями, за чим неодноразово маю можливість спостерігати.

Теги: депутатська приймальня, Віта Горохолінська

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.