Перейти на мобільну версію сайту


05.02.2016

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Ілона ДОБРОСЕЛЬСЬКА

Ілона ДОБРОСЕЛЬСЬКА, депутат районної ради.
Приворотський ТВО.

Ілона Добросельська
Депутатський запит на ім’я голови районної ради Бориса Беца надійшов від Ілони Добросельської. Ілона Казимирівна, за яку віддали голоси 30,2% виборців Приворотського округу, вкрай стурбована питанням харчування дітей 1-4 класів у школах району.

- Відповідно до Постанови Кабміну від 18 січня 2016 р. №16 «Про внесення змін до Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», скасовано безкоштовне харчування для абсолютної більшості школярів 1-4 класів, - каже депутат районної ради. - При цьому безкоштовним залишається лише харчування для дітей із малозабезпечених сімей. Сьогодні це питання вкрай актуальне, і я рада, що його розгляд буде винесено на найближчу сесію районної ради. Враховуючи гостроту проблеми, районне управління освіти розробило Програму організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів Кам’янець-Подільського району на 2016 рік. Наразі в навчальних закладах району гарячого харчування потребують 1169 учнів 1-4 класів. Із них 262 учні належать до пільгових категорій, а 1010 учнів потребують харчування за кошти районного бюджету.
Якщо депутати підтримають цю програму, то на її фінансування необхідно буде 377,4 тис. грн освітньої субвенції та 824 тис. грн із районного бюджету. Переконана, що мої колеги не залишаться байдужими до проблем дітей, адже початкова школа – це міцна основа для подальшого зростання дітей. Узагалі, серед депутатів нинішньої каденції я єдиний представник від освітян, і всі питання, пов’язані з проблемами в освіті, для мене є першочерговими. Як і минулої каденції, нинішньої неабияку увагу приділяю питанню енергозбереження в навчальних закладах. До речі, це був мій перший депутатський запит. Приворотська школа побудована в 1966 році, й з того часу вікна в ній не мінялися. Нині вдалося віднайти кошти на заміну 30 вікон, зокрема 14 із них були замінені на основі соціальної угоди між сільською радою і орендарем – ТОВ СП «Нібулон», решта - за кошти з районного бюджету.

Ще з минулої каденції активно займалася питанням газифікації Приворотського округу, яке зажевріло в 2013 році. Жителі Добровілля та Привороття щиро повірили в появу блакитного палива в їхніх домівках. Добровілля стало зразком у плані газифікації; тут всього за 4 місяці вдалося завершити проколадання труб по селу, у Приворотті нині маємо проблему із центральною трубою, що унеможливлює підведення газопроводу до декілької дворів. На жаль, газу поки що не маємо, але все одно віримо, що цього року питання вирішиться. Приємно, що голова райради Борис Бец тримає це питання на особистому контролі.

Не менш важливим питанням, у вирішенні якого вдалося допомогти, було освітлення сільських вулиць. Я вважаю, що цим зроблено маленький крок до цивілізованого існування сіл.

Узагалі, завжди говорила й буду казати, що будь-яку реформу в Україні потрібно починати із доріг. Якщо будуть якісні дороги, не стоятиме питання довезення учнів у школи, курсування карет швидкої допомоги тощо.

Теги: депутатська приймальня, Ілона Добросельська

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.