Перейти на мобільну версію сайту


03.10.2014

ЧИМ «ГОДУЮТЬ» У 193-МУ?

Хто йде до парламенту цього року та які передвиборчі обіцянки розповідають кандидати в депутати своєму електрорату цього тижня дізнавався «КлюЧ».
1 жовтня на сайті Центрвиборчкому нарешті з’явився повний список кандидатів, котрі балотуються у Верховну Раду по 193-му виборчому округу (м.Кам’янець-Подільський, Кам’янець-Подільський та Новоушицький райони). У ЦВК зазначають, що цей округ має 216 виборчих дільниць та орієнтовну кількість виборців у 156851 особу.
Загалом за місце під куполом у Раді цьогоріч змагатимуться 15 кандидатів, п’ятеро з яких ідуть від політичних партій.
Отож, шляхом самовисування до законотворчого органу мають бажання пройти Володимир Барановський, нині голова РДА; Віталій Дубицький, комерційний директор СПП «Фарна»; Артем Дюднєв, підприємець; Уляна Єленчак, викладач податкового коледжу; Вікторія Кохановська, підприємець; Олександр Мазурчак, перший заступник виконавчого директора Асоціації міст 22681_355272414563514_951041346_n.jpgУкраїни; Володимир Мельниченко, народний депутат України; Вадим Мендограло, підприємець; Петро Приступа, викладач ПДАТУ та Олександр Чернець, головний лікар «Центру первинної медико-санітарної допомоги». Політичні партії дали квоту довіри наступним представникам у нашому округу: Миколі Жогану (політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), Анатолію Мазуренку (Радикальна Партія Олега Ляшка), Інні Салій (політична партія «Опозиційний блок»), Віктору Худняку (політична партія «Народний фронт») та Ользі Черній (політична партія «Правий сектор»).
Цьогоріч участь у виборах беруть кандидати, що мають досвід, вдалий чи не дуже, керування громадою - нинішні очільники району - Микола Жоган та Володимир Барановський, колишній мер Кам’янця Олександр Мазурчак. Знову має бажання пройти в парламент і нинішній нардеп Володимир Мельниченко. На відміну від минулого разу, нині конкуренти у Володимира Володимировича досить серйозні. Тож передвиборча кампанія обіцяє бути гарячою та за прогнозами окремих аналітиків, брудною за всю історію виборів до парламенту.
Серед кандидатів досвід депутатства у різні часи мала третина від зареєстрованої по округу кількості.
Примітно, що цього року у Верховну Раду йдуть як молоді кандидати, яким немає і 30 років, так і досвідчені. Найстаршому кандидату, комуністу Петру Приступі 60 років, а наймолодшій кандидатці, безпартійній Уляні Єленчак лише 25.
Переважна більшість із зареєстрованих претендентів проживає, або ж зареєстровані в Кам’янці-Подільському. Із київською пропискою маємо лише двох - Олександра Мазурчака та Анатолія Мазуренка, жителями Кам’янець-Подільського району є Микола Жоган та Уляна Єленчак, а от 2c218088e4a60ab4c7f107edf5ad7cb5_full.jpgНовоушицький район виглядає сиротою, принаймні звідти не зареєструвався жоден із кандидатів...
Окремі кандидати вже зареєстрували у Центрвиборчкомі своїх довірених осіб. Микола Жоган довіреними обрав начальника районного РЕМ Георгія Грубі та тимчасово безробітного Валерія Андруховича. Олександр Мазурчак, який, подейкують, привіз цілу команду столичних профі, які у виборчих перегонах мов риба у воді, має аж трьох довірених осіб - приватного адвоката Володимира Бокуліча та тимчасово безробітних Ігоря Земскова і Валерія Клименка.
Уповноважених осіб зареєстрували і партії: Анатолія Двойноса (партія «Громадянська позиція (Анатолія Гриценка), Володимира Маліновського і Василя Мельницького (ВО «Батьківщина»), Бориса Охоту (партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна»), Наталію і Олександра Приступів (Комуністична партія України), Ольгу Рибак і Сергія Худняка (партія «Народний фронт»).
Цікавими є і передвиборчі програми кандидатів у нардепи.
Наприклад, на думку одного із кандидатів у депутати, очищення влади можливе завдяки скасуванню депутатської, суддівської та президентської недоторканності, скороченню міліції та докорінного очищення влади. Разом з тим, власне депутат сам до влади йти не відмовляється.
Кандидат, який ніколи не зіштовхувався з проблемами нашого округу, обіцяє щось зробити на рівні держави. А що тоді для Подільського краю? Чи де ми будемо його шукати, аби звернутись із власними бідами та проблемами в разі обрання?
Серед пропозицій є і введення військового стану, але, певне, кандидат не розуміє, які наслідки це може за собою потягнути.
Принаймні двоє із кандидатів обіцяють будівництво об’їзної дороги, не оминають увагою і обіцяну на всіх рівнях децентралізацію влади.
Позаяк усі обіцяють ремонт доріг, якісне вуличне освітлення, соціальний та економічний розвиток, збільшення зарплат, пенсій, матеріальних допомог, сприяння аграрному сектору, зниження податкового тиску, впровадження альтернативних видів палива. Ці обіцянки наче вимпел передаються з одного передвиборчого марафону до іншого.
Не обійшлося у деяких кандидатів і без ліричних відступів та епіграфів - одразу видно, що участь у виборчих перегонах вони беруть уперше. Можливо, тому допускають у програмах ляпи та курйози, як-от: «Батьківщина палає у вирії війни», «авганці», «людська гідність людей» тощо. Певне, претенденти на нардепів не надто поважають власного виборця, або ж розраховують, що їхні передвиборні програми ніхто не читатиме.
Усі як один обіцяють бути чесними, об’єктивними і принциповими, голосувати тільки за себе та щороку звітувати перед виборцями. Кому ж із них вірити, вирішувати кожному особисто.

Теги: вибори-2014, кандидати в депутати, округ №193

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.