Перейти на мобільну версію сайту


02.10.2015

БІОГРАФІЮ НЕ ДОПИСАВ, В КАНДИДАТИ НЕ ПОПАВ

30 вересня, о 24:00, закінчився прийом документів від кандидатів на посаду міського, сільського, селищного голови, депутатів до сільських, міських та районних рад. Як міська, так і районна ТВК працювали до ночі, аби зареєструвати охочих позмагатись за представницькі мандати.

На відміну від району, у міській ТВК ніч закінчилася скандалом - комісія відмовила в реєстрації окремим кандидатам, кандидату на посаду міського голови від ВО «Батьківщина» Олегу Ткачу та міській організації партії ВО «Батьківщина» загалом, аргументуючи це тим, що документи були подані з порушенням вимог законодавства.

З цього приводу коментар «КлюЧу» надав заступник голови міської ТВК Олег Підскоцький: «Подання кандидатів на посаду міського голови і депутатів до Камянець-Подільської міської ради розпочалося з минулої пятниці. Першим документи у кандидати на посаду міського голови приніс Олег Федоров, згодом - Михайло Сімашкевич. Також за посаду міського голови позмагаються Сергій Акимович та Вікторія Кохановська.

Про намір балотуватися до міської ради заявили 15 міських партійних організацій, на що ми отримали відповідні листи про проведення з’їздів партій.
Щодо міської організації партії ВО «Батьківщина», навколо якої розгорівся скандал, то всі відмови в прийнятті їхніх документів стосувалися автобіографій. Вони мотивують, що з їхнього боку це була помилка і неточність. Але, відповідно до закону, це не є неточністю, це просто потрібно було чітко вказати ті відомості, які потребує закон. Тобто має вказати, що він громадянин України, чи депутат і якого міста тощо.

У них є вихід осакржити рішення згідно з законом у суді. Якщо політична партія подає список кандидатів і когось із них виключають, то на той округ іншого включити не можна. Але з «Батьківщиною» стався казус - вона втратила статус суб’єкта виборчого процесу. Тобто, всі документи в кандидати на міського голову та депутатів були подані з порушенням закону.

Також виборча комісія відмовили від реєстрації партії їУкраїнська партія честі, боротьби з корупцією та організованою злочинністю» через те, що вони вони подали для реєстрації документи із порушеннями, які суперечать законодавству. Двоє кандидатів від «Опозиційного блоку» та троє - від політичної партії «За конкретні справи» не зможуть позмагатися за депутатський мандат.

А поки в місті киплять пристрасті, в районі все йде за планом.
- Районна територіальна виборча комісія прийняла 12 повідомлень від районних організацій партій щодо проведення конференцій, - коментує голова районної ТВК Лариса Ткачук. - Хоч і ми мали певне технічні непорозуміння з місцевим осередком партії «За конкретні справи» у зв’язку із грошовою заставою, яку вони проплатили не через казначейство, проте в них вистачило часу, аби усунути неточності.

Отож, у районному бюлетені будуть наступні районні організації партії: «За конкретні справи» (перший кандидат Ніна Скавренюк), «Опозиційний блок» (Віра Коваль), ВО «Батьківщина» (Микола Жоган), «Об’єднання «САМОПОМІЧ» (Віталій Завадський), «Радикальна партія Олега Ляшка» (Ігор Антимис), партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (Василь Сукач), партія «Громадський рух Народний контроль» (Андрій Крупельницький), аграрна партія України (Ігор Гай), ВО «Свобода» (Іван Громик), «Українське об’єднання патріотів - УКРОП» (Володимир Шлапай), «Відродження» (Борис Бец), «Наш край» (Тарас Рарицький).

Також подали свої кандидатури претенденти на селищного та сільських голів. Наприклад, у деяких сільських радах на посаду сільського голови зареєструвався всього один кандидат, як-от у Завалецькій, Нефедівській, Пановецькій, Подільській та Шустовецькій.

Найбільше кандидатів на посаду сільського голови зареєстровано по Колибаївській об’єднаній територіальній громаді - аж дев’ятеро осіб. Семеро осіб виявили бажання стати головою Слобідко-Рихтівської сільської ради, шестеро - Староушицької селищної та Залісько-1 сільської ради. Лише четверо претендентів поборяться за крісло сільського голови найбагатшої в районі Гуменецької об’єднаної територіальної громади. Загалом можна відмітити, що виборчий процес проходить без порушень та ексцесів, діємо винятково у правовому полі.
Уже наступного тижня ми матимемо повний перелік претендентів на владні крісла всіх рівнів, отож в наступному числі «КлюЧа» читайте хто й від якого округу балотуватиметься.

Теги: вибори-2015

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.