Перейти на мобільну версію сайту


20.10.2017

БАЛОТУЮТЬСЯ ЧИ ВПЕРШЕ ЧУЮТЬ?

укроп-1Перші навколовиборчі скандали.

Представники громадянської мережі «Опора», якій Центральна виборча комісія надала офіційний дозвіл мати спостерігачів на виборах та проводити моніторинг виборчого процесу, встановили, що частина кандидатів від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» на виборах у деяких громадах Хмельницької області не подавала заяв для реєстрації їх кандидатами. Як з’ясувалося, всі «укропівці» в 2015 році балотувалися в депутати до Хмельницької міської ради.

Порушення виявили в декількох громадах Хмельниччини, де пройдуть вибори 29 жовтня, в тому числі й у майбутній Слобідсько-Кульчиєвецькій. Як повідомляють представники «Опори», серед інших до Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради від УКРОПу балотуватимуться Леонід Бриндіков (виборчий округ №2, сс.Оленівка, Боришківці), Тетяна Козік (№18, с.Устя) та Олексій Іваненко (№3, с.Боришківці). Ці кандидати повідомили спостерігачеві «Опори», що вони вперше чують про свою участь у виборах. Ніхто з них не писав відповідної заяви, не подавав фотографій, копій документів та декларації про доходи.

Аналогічна ситуація на виборах до Городоцької міської ради ОТГ та Олешинської сільської ради ОТГ. У поданнях до ТВК в частини з перелічених кандидатів були помилково вказані 1-2 цифри номера телефону, зазначене неактуальне місце роботи (станом на 2015 рік). Одна кандидатка зауважила, що її фото і декларація використані з виборів 2015 року. Інша повідомила, що взагалі не може брати участі у виборах, оскільки перебуває за кордоном, де оформлює документи на постійне місце проживання. До слова, всіх цих кандидатів об’єднує один факт – у 2015 році вони були кандидатами в депутати від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» до Хмельницької міської ради. 

Появу «фейкових» кандидатів спростовують у районній організації «Українського об’єднання патріотів – УКРОП». Як повідомив «КлюЧу» голова районного осередку «укропівців» Іван Правник, згадані кандидати не зрозуміли, що в них запитують, тож помилково вказали, що не балотуються в депутати до Слобідсько-Кульчиєвецької сільської ради. Та, за його словами, наразі все з’ясовано. Ці люди справді балотуються в сільські депутати.

Як пояснила голова районної виборчої комісії Лариса Ткачук, Закон дозволяє будь-якому громадянину України бути кандидатом у депутати по будь-якому округу, незалежно від місця реєстрації. Незважаючи на те, що ці троє кандидатів проживають у Хмельницькому, вони можуть балотуватися в депутати будь-де по Україні.

Також стало відомо, що реєстрація місця проживання окремих членів ДВК не співпадає із паспортними даними. Цей факт виявили довірені особи одного з кандидатів на посаду сільського голови. Кажуть, що по документах члени певних дільничих виборчих комісій, в тому числі на одній її голова, зареєстровані, як жителі населених пунктів, де проходять вибори, та насправді мають міську прописку. У РВК кажуть, що там діяли винятково дотримуючись літери закону, мовляв, не ходити за кожним членом ДВК і не перевіряти, де він ночує. А фактами зловживання, якщо вони мали місце, повинні займатися правоохоронні органи.

Недосконалість виборчого процесу призводить до подібних казусів, адже питання щодо системи вибору народних обранців і досі залишається дискусійним.


Теги: вібори, УКРОП

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.