Перейти на мобільну версію сайту


21.01.2021

АНДРІЙ БОЙКО: ДЕСТРУКТИВ У МІСЬКІЙ РАДІ МАЄ ЗАКІНЧИТИСЯ

Політичні пристрасті у Кам'янці-Подільському розгорілися не на жарт. З часу обрання міським головою Михайла Посітка не було проведено жодної безконфліктної сесії. І досі мер міста не має секретаря та заступників. До нині працює "старий" склад виконкому. Єдине, що вдалося зробити - створити постійні комісії міської ради та затвердити голів і склад комісій. Третю сесію поспіль влада й опозиція займаються перетягуванням ковдри та пошуком власної справедливості. 

Анонсована Михайлом Посітком більшість розвалилася на першій же сесії міської ради. Фракція "Слуга народу", яка за всіма прогнозами мала увійти до складу провладної більшості, розкололася й недорахувалася трьох депутатів. Їх просто не включили до фракційних лав. Так саме несподівано розпалася і депутатська група у складі "слуг" Сергія Ведернікова, Андрія Бойка та Сергія Самсонюка, яка, хоч і була анонсована міським головою, але за законом не мала права на існування за відсутності необхідної кількості депутатів. Але нині і в цій трійці без перебільшення "золотих голосів" намітився певний розкол. Якщо Сергій Самсонюк пішов у відкритий конфлікт до Михайла Посітка, хоч під час виборчої кампанії активно його підтримував, то Сергій Ведерніков та Андрій Бойко дотримуються певного нейтралітету. Та чи так все насправді? 

Про політику та перспективи Кам'янця сьогодні у розмові з депутатом міської ради, головою комісії зIMG-745050fbdb06630ac202dde85c881b88-V.jpg питань бюджету, соціально-економічного розвитку територій, інвестиційної діяльності, промисловості, підприємництва, сфери послуг Андрієм Бойко.

- Андрію Анатолійовичу, питання, яке, напевне, всіх цікавить, чому Ви йшли на вибори зі "Слугами", а опинилися поза фракцією?

- Цікаве питання. У фракції "Слуга народу" я був, навіть очолював її (сміється). Ми провели засідання фракції, на якому мою кандидатуру на голову фракції підтримали решта депутатів. До речі, серед своїх колег я набрав найбільшу кількість голосів виборців. Правда, коли міський голова на сесії зачитав подання про створення фракції "Слуга народу", ні мене, ні Сергія Ведернікова, ні Сергія Самсонюка в цьому списку не було. Уявляєте наше здивування? Ми йшли на першу сесію, знаючи, що маємо більшість голосів, що можемо обрати керівний склад ради. А тут така ситуація... Незрозуміла, навіть якоюсь мірою непорядна. Думаю, ті, хто створив такий розкол у партії "Слуга народу" в міській раді, усвідомили наслідки своїх дій і, можливо, зараз би зробили по-іншому. Але те, що зроблене, це як мінімум - неповага до депутатів, колег по партії, яких обрали люди представляти їхні інтереси в міській раді. Відверто, мені соромно перед своїми виборцями за політичне шоу, яке відбувається зараз у міськраді. Партійні лозунги мають бути до виборів, після обрання - тільки конструктив та співпраця, яких, на жаль, немає.

- Вас уже деякі прихильники провладної партії встигли охрестити "запроданцем". 

- Цікаво, кому і за скільки я продався? Такі голослівні звинувачення від людей, які нічого в місті та для міста не зробили, навіть не сприймаю. Відверто кажучи, вже набридло це щоденне "бла-бла-бла". Результату - нуль. Обравши міським головою Михайла Посітка, люди бажають змін у місті. Але складається враження, що депутати прийшли працювати не над розвитком міста, а блокувати роботу та згадувати, як було погано колись і як, можливо, буде краще в майбутньому. Можливо і буде. Але де результат? 
IMG-1041fdc975cfc759703eafdc5f373a7b-V.jpg
Я про свій результат можу говорити вже. Його видно неозброєним оком. Це розвиток у місті спорту, зокрема баскетболу. Команда "ДіДіБао", яку я особисто фінансую, стала чемпіоном Першої ліги в Україні, виборола право грати у Вищій лізі. І це потужний результат не лише для Кам'янця-Подільського, а й для Хмельницької області загалом. Постійна підтримка дитячого баскетболу. Ми запустили дитячу баскетбольну школу,IMG-013e450dbf67e14c2cae6b027e412736-V.jpg проводимо змагання на призи клубу "ДіДіБао", всіляко заохочуємо підростаюче покоління до здорового способу життя. Діти - в пріоритеті. Усі соціальні проекти, які я робив чи підтримував, фінансував виключно за власні кошти. Не за бюджетні, як багато-хто любив робити і робить, а потім піаряться. Можливо, я і знаходжуся певною мірою в тіні, але роблю більше, ніж ті, хто розповідає про Бойка "запроданця" і вішає ярлики всім, хто не поділяє їхньої думки.

- Епопея з призначенням секретаря міської ради триває й досі. Спочатку звучала кандидатура Ірини Шелепницької, потім знайшлася їй противага від групи "Ми кам'янчани" у вигляді Сергія Самсонюка, який пішов на відкритий конфлік з міським головою. Також обговорювали на це місце кандидатури Михайла Желізник, Майї Гурської, Аракела Межлумяна і навіть Вашу. Що скажете з цього приводу?

- Секретар міської ради - це в першу чергу, фігура, яка повинна мати авторитет і об'єднувати різні політичні сили. Людина може бути хорошою, розумною, але не компетентною на посаді секретаря міської ради. І ця некомпетентність буде мати більше негативу для консолідації роботи міського голови та депутатського корпусу і в цілому для розвитку міста. 

Недавно у Фейсбуці було опитування, кого би люди хотіли бачити на посаді секретаря міської ради. Вважаю, це повною маніпуляцією думкою кам'янчан. Чому? Тому що секретаря міськради обирає депутатський корпус. Секретар міської ради - це політик, але не однієї політичної сили. Тепер просто необхідно визначитися з кандидатурою, яка буде не тільки влаштовувати всіх, а й об'єднувати та працювати на розвиток Кам'янця-Подільського. А от чи вистачить у всіх мужності та сил дійти до спільного знаменника, покаже час.

- Як голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку територій, інвестиційної діяльності, промисловості, підприємництва, сфери послуг, яким бачите подальший розвиток Кам'янець-Подільської міської територіальної громади?

- Пріоритетними для себе на цю каденцію я ставлю два слова - оптимізація та інвестиції. Об'єднання громади відбулося в досить складний період - це і локдаун, і занепад економіки. Надходження до бюджету не такі, як би хотілося, також маємо борги комунальних підприємств. До міста приєдналися 12 населених пунктів, у яких проблем не менше. 

Потрібно переглядати програми, які будемо приймати, ретельно працювати з розпорядниками коштів по всіх статтях доходів та видатків, спільно напрацьовувати механізми оптимізації та розвитку.
Громада потребує інвестицій, нових робочих місць, і вони мають іти як у місто, так і у сільську місцевість. 

Говорити потрібно про Кам'янець індустріальний, економічно-привабливий, а не тільки туристичний. Думаю, з цим завданням ми впораємося, переконаний, що і депутати поділяють мої погляди щодо майбутнього нашої громади. Рано чи пізно брудна політика закінчиться, замість неї прийде консолідація та спільна праця. Я в це вірю.

Теги: Андрій Бойко, політика

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.