Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Політика

АНДРІЙ БОЙКО: ДЕСТРУКТИВ У МІСЬКІЙ РАДІ МАЄ ЗАКІНЧИТИСЯ
Політичні пристрасті у Кам'янці-Подільському розгорілися не на жарт. З часу обрання міським головою Михайла Посітка не було проведено жодної безконфліктної сесії. І досі мер міста не має секретаря та заступників. До нині працює "старий" склад виконкому. Єдине, що вдалося зробити - створити постійні комісії міської ради та затвердити голів і склад комісій. Третю сесію поспіль влада й опозиція займаються перетягуванням ковдри та пошуком власної справедливості. Анонсована Михайлом Посітком більшість розвалилася на першій же сесії міської ради.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У СЕСІЙНУ ЗАЛУ ДЕПУТАТІВ МІСЬКОЇ РАДИ ТАК І НЕ ПУСТИЛИ
Питання обрання секретаря міської ради в Кам’янці-Подільському 18 січня вкотре піднялося низкою депутатів, які ініціювали проведення сесії. Звернення було офіційно оприлюднене, але чинна влада так і не відреагувала на нього у законом визначений спосіб. Натомість були зачинені двері до сесійного зали міської ради, супротив щодо відкриття пресцентру. Фактично міський голова здійснив дії по перешкоджанню роботі депутатам міської ради.
Автор:  Ірина ФУРМАН

В ОЧІКУВАННІ НОВОРІЧНИХ СВЯТ
Не дивлячись на пандемію, карантин та обмеження пов’язані з ним, хочеться відчувати святкову атмосферу. Одним із таких періодів року є новорічні свята. Це ті дні, коли думками люди відходять від своїх проблем, знаходяться в очікуванні чогось теплого, доброго, затишного. Кожний у чомусь підсвідомо чекає чуда та здійснення побажань, реалізації запланованого. 

ХОЛОДНИЙ ДУШ ДЛЯ МИХАЙЛА ПОСІТКА
Друга сесія Кам'янець-Подільської міської ради VIII скликання планувалася за динамічним сценарієм. Під час пленарного засідання депутати мали розглянути та затвердити низку кадрових рішень, в тому числі і ключових - обрати секретаря міської ради, заступників міського голови та старост. Але щось пішло не так, і замість злагодженої роботи анонсованої міським головою більшості, громада спостерігала за скандалами, затягуванням пленарного засідання та пошуком винних. 

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПЕРШЕ ІНТЕРВ'Ю ГОЛОВИ ОДА СЕРГІЯ ГАМАЛІЯ
Перше інтерв'ю в якості голови Хмельницької ОДА вчора дав телебаченню "Суспільне. Поділля" Сергій Гамалій. Сергій В'ячеславович відповів на чимало запитань. Серед них - щодо кадрових призначень, проведення фестивалів, медичне забезпечення, плани на посаді тощо. Декілька запитань було від жителів Кам'янеччини. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ФРАКЦІЇ ТА ГРУПИ В КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ
У Кам'янець-Подільській міській ОТГ під час плераного засідання сесії VIII скликання було оприлюднено заяви про створення депутатських фракцій та депутатської групи. Наразі трьоє з 38 депутатів залишаються позафракційними.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НОВІ І СТАРІ ОБЛИЧЧЯ. ХТО ПРЕДСТАВЛЯТИМЕ ГРОМАДИ У РАЙОННІЙ РАДІ?
Місцеві вибори завершилися. Сьогодні маємо нові склади рад уже VIII скликання. 25 листопада відбулася сесія Кам'янець-Подільської районної ради, під час якої було обрано голову райради. Ним став Михайло Сімашкевич, який до того два скликання поспіль працював міським головою Кам'янця-Подільського. Нагадаємо, кандидатуру Михайла Євстафійовича підтримали 23 із 42 районних обранців.
Які ж політичні сили увійшли до складу районної ради та хто ті депутати, які представлятимуть громади в районі?

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МИХАЙЛО СІМАШКЕВИЧ - НОВИЙ ГОЛОВА РАЙОННОЇ РАДИ
Сесію Кам’янець-Подільської районної ради, яка відбулася 25 листопада, вже впевнено можна назвати епілогом до того, як і в якій формі за принципом «більшості»-«меншості» будуть прийматися важливі для новоствореного району рішення. І, хоча в подальшому може виникати чимало «але», та злагодженість і оперативність під час голосування депутатів представників різних політичних сил району дають надію стабільності. 
Автор:  Ірина ФУРМАН

ДОБРОТА І МИЛОСЕРДЯ ВРЯТУЮТЬ СВІТ
У цьому переконана Світлана Бугаєць - волонтерка, громадська активістка, член Громадської ради при Гуменецькій ОТГ.  "Скільки себе пам'ятаю, ніколи не була байдужою до того, що відбувається навколо. Допомогти, підтримати, розділити радість і смуток - це все якось непомітно перетворилося в стиль мого життя", - розповідає Світлана Володимирівна. Кілька років тому публікація Світлани у соцмережі сильно змінила не лише її життя, а й людей, з якими довелося з того часу познайомитися. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СПРАВЕДЛИВІСТЬ У ЖИТТІ – ЗАМОЖНІ ГРОМАДЯНИ
Кам'янчанин, підприємець, меценат Максим Ямковий - людина не публічна. Його не побачиш на акціях протесту, проте він має чітку громадську позицію, він не піариться у ЗМІ, передаючи раз за разом допомогу військовим в зоні ООС, пояснюючи, що добрі справи люблять тишу. Він щиро вболіває за розвиток економіки міста, створює робочі місця, працює на результат. У свої 42 роки він має чим пишатися і про що розповісти.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ОБОВ'ЯЗКОВІСТЬ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
Якщо б доба мала 25 годин, то він працював увесь цей час. Адже вважає, що професія, яку він обрав, вимагає самовідданості й абсолютної відповідальності. Тим більше, якщо лікуєш найважливіший людський орган – серце. Для нього найкращий відпочинок – це робота. За характером він – трудоголик, а за станом душі – людина, яка весь час чомусь вчиться, вдосконалюється і допомагає готувати нові молоді кадри для того, аби напрямок кардіології був найкращим не лише на Хмельниччині, а й в Україні. І сьогодні йому як нікому це вдається. Розмова піде про директора КНП «Хмельницький серцево-судинний центр» Андрія Кланца. 

Автор:  Ірина ФУРМАН

СІЄМО МАЙБУТНЄ РАЗОМ
Відомий на Кам'янеччині аграрій, директор ПП "Калинський ключ", голова Всеукраїнської аграрної ради у Хмельницькій області, голова "Асоціації сільськогосподарських виробників Поділля" Ігор Гай бере участь у виборчих перегонах як кандидат у депутати до обласної ради від партії "За майбутнє". 
- Я підтримую партію "За майбутнє", - каже Ігор Віталійович, - тому що поділяю її прагнення захистити права громад, відродити їх і дати можливість розвиватися. Процес децентралізації, передачі повноважень на місця показав свою ефективність, саме тому важливо не зупиняти його, а продовжувати. Сильна громада на місцях - це сильна влада в країні.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У середині серпня у місті розпочався праймеріз з виборів міського голови Кам'янця-Подільського. Його організувала ГО "Територія розвитку" спільно з газетою "КЛЮЧ". Кожен мешканець міста міг запропонувати кандидатуру на посаду міського голови. Усі запропоновані варіанти ймовірних очільників міста були включені до голосування, яке проходило на офіційному сайті видання. За цей час у ньому взяли участь більше восьми тисяч респондентів, кожен з яких мав можливість віддати свій голос за найкращого, на його думку, кандидата на посаду. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ОКРУГИ НАРІЗАЛИ, ЧЕКАЄМО КАНДИДАТІВ
6 вересня минув останній термін утворення територіальних виборчих округів. На Хмельниччині всі територіальні виборчі комісії впоралися з цим завданням, окрім Хмельницької обласної виборчої комісії, яка так і не затвердила округи на виборах до Хмельницької обласної ради. Через відсутність кворуму ОВК не змогла прийняти відповідне рішення. Керівництво ОВК (голова - Голос, заступник - Слуга народу, секретар - Солідарність жінок України) на засідання не з'явилося. 
Кам'янець-Подільська міська ОТГ поділена на 4 округи. 78836 виборців (за станом на 31.08.2020 р.) обиратимуть 38 депутатів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РЕАГУЄМО НА ЗВЕРНЕННЯ. НАМАГАЄМОСЯ ДОПОМАГАТИ
Напередодні свят мав дві робочих зустрічі з жителями вул. Шмідта та Смотрицької. Серед багатьох проблемних доріг перша вже багато років потребувала ремонту. Неодноразово до мене з цього питання зверталися люди щодо допомоги або сприяння у виділенні на це коштів. Для цього вони зібрали чимало підписів. Адже комунальна вулиця Шмідта є проблемною не лише для водіїв, але й пішоходів. А в період, коли йдуть дощі, сюди навіть служби таксі не хочуть виїздити. Щоб дістатися звідси, люди вимушені пішки переходити на іншу вулицю.

НЕ ЗА ПАРТІЙНОЮ КВОТОЮ, А ЗА «ДОСВІДОМ І СТАЖЕМ»
Саме так, за словами голови районної виборчої комісії Геннадія Іванова та секретаря комісії Тетяни Фабіянської, вчора 25 серпня було сформовано керівний склад сільських, селищних виборчих комісій під час засідання Кам’янець-Подільської РТВК. За результатами «колегіального» рішення головами комісій стали 8 із 13 представники політичної партії «Слуга народу».
Автор:  Ірина ФУРМАН

ПЕРЕВАЖНО ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ
Упродовж кількох останніх днів мав декілька зустрічей знову. Люди все частіше звертаються до мене як голови ГО «Ми кам’янчани» у вирішенні їхніх житлово-комунальних питань. Переважно вони стосуються стану міждворових проїздів, викошування бур’янів, обрізки дерев, облаштування тротуарів, ремонт зливних систем та інше. Зрозуміло, що вирішити їх всі неможливо. Але є тісна співпраця і взаєморозуміння з керівництвом міської ради.

ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: ДЕПУТАТИ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ МАЮТЬ ЗУПИНИТИ ГРАЛЬНУ МАФІЮ, ЯКІЙ ДАВ ЗЕЛЕНЕ СВІТЛО ПРЕЗИДЕНТ
Представники місцевого самоврядування можуть протистояти експериментам, які сьогодні влада ставить над країною. Так, Юлія Тимошенко закликала місцеві ради ухвалювати рішення про заборону грального бізнесу на їхній території. На цьому Голова партії наголосила в ефірі телеканалу «112.Україна».

Є КОМУ РАХУВАТИ ГОЛОСИ
Центральна виборча комісія утворила та сформувала склад 532 територіальних виборчих комісій.
Розглянувши відповідні подання місцевих організацій політичних партій, врахувавши результати проведеного жеребкування та відповідні відхилення, Комісія утворила та сформувала склад 532 обласних, районних (крім районів в АР Крим), міських (крім міст в АР Крим), районних у місті Києві виборчих комісій у межах 24 областей України.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

З ВИБОРАМИ ДО ГРОМАД ВИЗНАЧИЛИСЯ
Центральна виборча комісія постановою №160 від 8 серпня 2020 року ухвалила проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, які пройдуть 25 жовтня. У новоутвореному Кам'янець-Подільському районі вибори пройдуть в 15 громадах.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДІТИ МАЮТЬ БУТИ ЗДОРОВИМИ Й АКТИВНИМИ
Однією з важливих складових нормального розвитку дітей, а особливо дошкільнят, є проведення їхнього дозвілля. У сучасному світі, коли прогрес, передові технології, екологічні проблеми і весь спосіб життя часто мають негативний вплив на здоров’я людей, виникає гостра потреба у створені умов для фізичного розвитку підростаючого покоління, для пропаганди здорового способу життя.

ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ЛЮДЕЙ
Неодноразово мешканці нашого міста звертаються як до представників влади, так і до громадських організацій щодо допомоги у вирішенні житлово-комунальних питань. У 2018 році жителі вул. Гагаріна,65,67,69 зверталися щодо облаштування тротуарів та встановлення сміттєвих баків. Частина коштів була виділена із місцевого бюджету, однак їх було не достатньо для реалізації проекту.

5 ВЕРЕСНЯ - ПОЧАТОК ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ
Цього року в Україні пройдуть місцеві вибори. Уже зараз є календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року. Пропонуємо з ним ознайомитися та зберегти, аби орієнтуватися у виборчих перипетіях.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗВЕРНУЛИСЯ – ЗРОБИЛИ
Пандемія поволі відходить. Радує той факт, що кількість захворювань зменшується і мешканці міста і району повертаються до свого звичного життєвого ритму життя. Відновили роботу заклади соціально-культурного значення, батьки мають можливість знову водити свої діточок у дошкільні навчальні заклади, за останніми новинами стало відомо, що учні теж будуть навчатися стаціонарно з 1 вересня.

ГРОМАДА МАЄ ЖИТИ В КОМФОРТІ
Наша громадська організація «Ми кам’янчани» продовжує працювати вже в звичному ритмі роботи. Приймаємо звернення, консультуємо та реагуємо на них. Кілька тижнів тому в мене була зустріч із мешканцями будинку по вул. Данила Галицького, 9. Окрім питань земельного характеру, які вдалося вирішити майже відразу, вони звернулися ще й з проханням.

ПРОБЛЕМУ ВИРІШИЛИ. ЧЕКАЄМО ВІДКРИТТЯ
Скільки себе пам’ятаю, галузь спорту для мене була особливо привабливою. Я з надзвичайною повагою завжди ставився до наших українських спортсменів, їхніх тренерів. Завжди з гордістю розказую про спортивні здобутки наших кам’янчан. Адже з самого дитинства і по сьогодні я впевнено можу сказати, що спорт виховує, насамперед, законослухняність, дисципліноване ставлення до свого тіла, розпорядку життя. Він вчить взаємодіяти з іншими людьми, дружити, конкурувати за правилами, співпрацювати.

НА ВСІ ЗВЕРНЕННЯ РЕАГУЄМО
Поки громадська приймальня ГО «Ми – кам’янчани» під час карантину працює дистанційно, на їхні звернення зустрічаємося, надаємо консультації з людьми за місцем їх проживання. Цього тижня провів зустріч із мешканцями будинку по вул.Данила Галицького, 9.

ЩО РОБИТИМУТЬ ПІСЛЯ ВИБОРІВ РАЙОННІ РАДИ?
Реформа децентралізації підходить до свого логічного завершення. Уже цієї осені місцеві вибори пройдуть не лише за новою системою, а й у нові громади. Ми обиратимемо голову територіальної громади - міської чи сільської, а також депутатів відповідної ради. Крім того, за пропорційною виборчою системою обиратимемо депутатів до районної та обласної рад.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГРОМАДА «ЗА», АЛЕ ДЕПУТАТИ «ПРОТИ»
Уже втретє не вирішилося питання долі номерних лікарень в с.Оринин і смт Стара Ушиця під час засідання 45-ої сесії районної ради VII скликання. Депутатської більшості не вистачило ні під час голосування про припинення діяльності цих комунальних некомерційних підприємств, так і про передачу зі спільної власності територіальних громад сіл, селища Кам’янець-Подільського району у комунальну власність будівель та споруд, які є на балансі лікарень.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ПІДТРИМУЙТЕ І ДОЛУЧАЙТЕСЬ
Мені, як жителю нашого міста, дуже шкода, що вкотре від вірусної хвороби постраждала велика кількість медиків та пацієнтів. Зараз вони перебувають у складному емоційному стані. І їм потрібна наша підтримка. Вкотре наголошую, що ми маємо гуртуватись і допомагати один одному. 

ПОЇХАВ ПРЕЗИДЕНТ І ЗАБРАВ ПОГОДУ
Два дні Президент України Володимир Зеленський перебував на Хмельниччині. 3-го червня, у перший день робочої поїздки Володимир Олександрович побував на будівництві сільського дитсадка, провів ділові зустрічі та прогулявся пішохідною вулицею обласного центру. Нам стало відомо, що наступного року в нашій області планують збудувати ще чотири дитячих садочки. 4-го червня Володимир Зеленський приземлився в аеропорту села Кам'янка. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ДВОДЕННИЙ КОНТРОЛЬ ЗА "ВЕЛИКИМ БУДІВНИЦТВОМ"
3 червня Президент України Володимир Зеленський з робочим візитом завітав на Хмельниччину. Під час робочої поїздки до Хмельницької області Володимир Олександрович ознайомився зі станом реалізації програми «Велике будівництво» в регіоні.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗВЕРНЕННЯ ФРАКЦІЇ ВО «БАТЬКІВЩИНА» В КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ
Сьогодні наше місто Кам’янець-Подільський переживає непростий час в умовах карантину. Пандемія, яка охопила світ, змусила всіх посилити засоби безпеки, дотримуватися певних правил, аби убезпечити себе і навколишніх від поширення хвороби COVID-19. Із кожним днем кількість хворих зростає. А в нашому місті лише за останні кілька днів майже 20 підтверджених випадків коронавірусу.

ДОЛАРОВИЙ МІЛЬЙОНЕР. ЛЮБИТЕЛЬ ЗБРОЇ І КОШТОВНОСТЕЙ
Народний депутат по 193-му виборчому округу Ігор Марчук подав декларацію про доходи за минулий рік. З часу отримання повноважень народного депутата Ігор Марчук якомога довше відтягував подачу декларації про доходи, хоч мав би це зробити одразу після перемоги на виборах. На запитання журналістів, чому фінансовий документ не з'явився в публічному доступі, нардеп відповідав, що у нього, мовляв, руки не доходять. І ось нарешті дійшли.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТИ ЗІБРАЛИСЯ. ГРОШІ РОЗПОДІЛИЛИ
Позачергове засідання сесії міської ради, перенесене з 22 травня на 25-те, нарешті відбулося. Розпочалося воно зі звернення депутатів від фракції ВО "Батьківщина" в міській раді, яке зачитав її голова Олег Ткач. У ньому зокрема народні обранці вимагали від міського голови на період карантину скликати сесію тільки у випадку вирішення нагальних для міста питань. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НА СЕСІЮ НЕ ПРИЙШЛА БІЛЬШІСТЬ, А КРАЙНЯ - МЕНШІСТЬ
15 із 36 депутатів відвідали у п'ятницю, 22 травня, позачергову сесію міської ради. Хтось цю подію вже встиг охрестити саботажем, хтось - політичною грою, а дехто вже навіть знайшов винуватих, мовляв, вони завжди блокують сесійні засідання, коли з чимось/кимось не можуть домовитися. Що ж відбулося насправді у п'ятницю, зовсім не 13-го та які причини були в прогульників?
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДОРОГІ МОЇ КАМ’ЯНЧАНИ! ДОРОГІ МОЇ ЗЕМЛЯКИ!
Вкотре дякую вам за згуртованість, за те, що підтримали мою ініціативу про співпрацю. Це стосується всіх благодійників нашого міста, депутатів міської ради, які небайдужі до нинішньої проблеми. Ви всі заслуговуєте великої поваги. Біда поруч і ми ще не один день будемо перебувати вдома. Особливо це стосується людей літнього віку, інвалідів, пенсіонерів, адже вони знаходяться в зоні ризику.

ВЕЛИКДЕНЬ ЗУСТРІЛИ З ПОДАРУНКАМИ
Переддень Великодніх свят Володимир Мельниченко, депутат Верховної Ради VII-VIII скликання, голова ГО «Ми – кам’янчани» котрий рік поспіль зустрічає традиційно: дарує пасхальні набори кам'янецьким родинам - сім'ям, які опинилися в складних життєвих ситуаціях, людям похилого віку, найменш захищеним верствам населення.

КОМУ СЛУЖАТЬ "СЛУГИ НАРОДУ"?
Олег Петровський, голова ГО "Українське товариство охорони пам'яток історії та культури в Хмельницькій області", корінний кам'ячанин, прихильник демократичних перетворень у суспільстві, довгий час був членом УНП. 
Олег Степанович поділився своїми думками щодо ситуації в країні.

РУКИ НЕ ДОХОДЯТЬ - ОТРИМУЙ ПРАПОРЕЦЬ
Цьогоріч кампанію електронного декларування 2020 продовжили до 1 червня. Але вже сьогодні на сайті НАЗК можна знайти декларації, вчасно подані народними обранцями. Хтось із декларантів перестраховується, щоб не отримати штраф, а хтось тягне до останнього, в результаті заробляючи штрафні "червоні прапорці".
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПРАЦЮЄ ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ГО «МИ – КАМ'ЯНЧАНИ»
Більшість свят вже майже пройшло. Відновила роботу ГО «Ми – кам’янчани». На минулому тижні прийом громадян проводила мій помічник з юридичних питань Наталія Савчук.
Переважна більшість питань, з якими зверталися громадяни стосувалася нарахування субсидій, порядок оформлення матеріальної допомоги на лікування, приведення в належність документів щодо права на домоволодіння.

В НОВИЙ РІК З ГАРНИМИ СПРАВАМИ
Після гарної новини про те, що нам вдалося зробити все, щоб отримати кошти на проєкт «Безпечне місто», ще однією стало завершення робіт з облаштування нової гардеробної в Міському будинку культури. Після зробленого ремонту закладу, на який було витрачено 21 мільйон гривень, з яких вдалося залучити 19 мільйонів гривень з державного та обласного бюджетів для 193 виборчого округу, не вистачало коштів у сумі 500 тис.грн. Тоді я пообіцяв, що це питання буде вирішено. Адже будь-який заклад культури повинен бути у всьому повністю укомплектований. Кошти надійшли, роботи зроблені.

НАМ ПЕРЕВАГА
Коли в 2018 році я почув про проєкт «Безпечне місто», мене зацікавила, насамперед, його концепція, пріоритетом якої є створення всіх необхідних безпечних умов для водіїв транспортних засобів і пішоходів, завдяки чому дійсно стане можливим зменшити кількість ДТП. Останнє, на превеликий жаль, на сьогоднішній день явище дуже розповсюджене.

ПРЕДСТАВИЛИ НОВОГО ГУБЕРНАТОРА
22 листопада близько полудня всіх, кого було запрошено на представлення нового губернатора, пропускали через металошукачі та зазирали у сумочки. Чекали президента, але на представлення прислали заступника керівника Офісу президента Сергія Трофімова. У сесійній залі зібралися обласні депутати, міські голови та голови ОТГ, журналісти. 
Отже, з минулої п’ятниці розпочалася кар’єра Дмитра Габінета на посаді голови Хмельницької ОДА.

РЕМОНТ «ТЕЩИНОГО ЯЗИКА» ЗАВЕРШЕНО
Днями завершено капітальний ремонт дороги державного значення Н-03 «Житомир-Чернівці» у селі Гуменці (269-275 км), відомої як «тещин язик». Останнім третім етапом було облаштування роздільної смуги. 
Для мене ремонт цієї ділянки дороги як і об’їзної було одним із найважливіших завдань. 

ЗА НИМИ МАЙБУТНЄ НАШОЇ ДЕРЖАВИ
Наступного тижня більша частина української молоді, що бере участь у навчальному процесі, відзначатиме своє свято – День студента. Це свято юності, перспектив та нових ідей. Це свято молодого креативного покоління, перед яким відкривається безліч дверей. А за ними сучасне бачення світу, його розвиток та модернізація. На сьогоднішній день це особливо відчутно, адже ми живемо в час постійних змін, самовдосконалюємося самі та самовдосконалюємо світ, який нас оточує.

З ТУРБОТОЮ ПРО ГРОМАДЯН-1
Третього листопада буде відзначатися день соціального працівника. Це свято тих, хто володіє умінням налагоджувати зв’язки між людьми, знаходити спільну мову з кожним, направляти тих, хто заплутався і проявляти милосердя. Ці фахівці допомагають у найскладніших і, здавалося б, нерозв’язних ситуаціях. Вони надають підтримку тим, хто її потребує, незалежно від віку або соціального статусу. 

З ТУРБОТОЮ ПРО ГРОМАДЯН
Сьогодні ми все частіше зустрічаємо громадські організації серед організаторів заходів, як авторів проектів, як організації, що вирішили конкретну проблему міста. Тож за моєї ініціативи, спільно з моєю командою, яка працює зі мною вже багато років поспіль, було створено ГО «Ми – кам’янчани». Працюємо ми з початку вересня і вже маємо чималий досвід.

НА СТАДІЇ ЗАВЕРШЕННЯ
У Кам’янці-Подільсь­кому на стадії завершення знаходиться довгоочікуваний ремонт об’їзної дороги. Наразі підрядною організацією «Будмонтажсервіс», яку очолює Олександр Заєць, проводиться останній етап робіт – це влаштування конструктивного шару полотна. Цей факт є особливо приємним, адже в свій час спільно з міською владою для його реалізації довелося докласти чимало зусиль, аби переконати урядовців Кабінету міністрів Володимира Гройсмана виділити додаткові кошти на ремонт важливої транспортної магістралі саме в Кам’янці-Подільському.

ПРОБЛЕМИ БУДЕМО ВИРІШУВАТИ СПІЛЬНО
До мене, як до голови громадської організації «Ми – кам’янчани», неодноразово зверталися і звертаються громадяни міста, які стурбовані проблемою, що склалася навколо стихійною торгівлі на території міста. Всі ми розуміємо, за яку саме територію йде мова. За словами продавців, вони вимушені реалізовувати свою продукцію саме у такий спосіб, тому що не мають чітко визначених робочих місць. 

ПЕРША ЗАРПЛАТА І ПРОГУЛИ
Депутатам Верховної Ради дев’я­то­го скликання нарахували першу повноцінну зарплату. Як стало відомо, найбільше в Раді заробив хмельничанин Руслан Стефанчук – 59 тис. 300 грн.
Серед нардепів-мажоритарників від Хмельниччини найбільшу зарплатню отримав Микола Стефанчук (187 округ) – 49 тис. 442 грн.

ТУРИЗМ ЯК ОДИН ІЗ ПРІОРИТЕТІВ
На минулому тижні представники туристичної галузі відзначали своє професійне свято. Професія непроста, але така важлива, особливо для міста з багатовіковою історією. Адже фестивалів та інших різноманітних заходів тут завжди проводиться дуже багато, що завжди приваблює туристів не лише з України, але багатьох інших країн світу. Саме тому, про наш Кам’янець-Подільський знають, ним цікавляться і з кожним роком його прагне відвідати дедалі більше людей. 

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ МАЄ БУТИ ЗАВЕРШЕНА
За роки, що в Україні триває реформа децентралізації, народні депутати, урядовці та експерти напрацювали достатньо матеріалів для її успішного завершення. Це був значний крок вперед для розвитку суспільства в цілому, адже створені громади чітко обрали для себе першочергові завдання, які необхідно зробити. Вони навчилися визначати для себе пріоритети їхнього розвитку, враховуючи потреби громадян, які проживають на території громади.

МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ МАЮТЬ БУТИ НА РІВНІ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ
У 2017 році в рамках поведення реформи децентралізації влади Уряд України затвердив перелік та склад госпітальних округів Хмельницької області. Сам по собі округ не буде існувати як окрема юридична особ чи окремий рівень територіальної організації влади, а відіграватиме роль механізму координації та спільного прийняття рішень представниками місцевих органів влади, території яких він охоплюватиме. 

4 КРОКИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ РОЗВИТКУ ТА ДІЯЛЬНОСТІ НОВОГО УКРАЇНСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ
Третього вересня для історії нашої держави відбулася, як на мене, визначна і історична подія – це зняття недоторканності з депутатів Верховної Ради. Це питання завжди було на часі та обговорювалося не один раз. Щодо мене особисто, то всі знають, що я завжди підтримував такі зміни в законодавстві. Я думаю, це важливо, щоб всі несли відповідальність за свої дії, починаючи від президента країни до чиновників всіх щаблів влади. 

ДБАЄМО ПРО ОСВІТУ Й НАДАЛІ
Галузь освіти завжди була і залишиться домінуючою в розвитку інфраструктури як міста, так і району. Для її розвитку потрібно чималі вкладення коштів, аби сама система працювала на належному рівні. Упродовж багатьох років, перебуваючи в своїй каденції, народний депутат Володимир Мельниченко зробив чимало, щоб загальноосвітні заклади міста і району не мали дискомфорту під час навчального процесу.

ПРОБЛЕМА РЕМОНТУ ОБ’ЇЗНОЇ ДОРОГИ ВЖЕ ВИРІШЕНА
Питання ремонту доріг як місцевого, так і державного значення завжди було, є і буде актуальним. Воно для будь-якого населеного пункту буде ключовим, незважаючи чи це потрібно зробити кілька метрів дороги, чи кілька кілометрів. 

ШАНОВНА ГРОМАДО!
Дорогі виборці – усі жителі Кам'янеччини та Новоушиччини!
Я щиро хочу привітати кожного Українського Громадянина із видатною подією у житті Українського Народу – із 28-ю річницею Незалежності України!

ПІВ МІЛЬЙОНА – І ТИ НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ
Виборчі пристрасті закінчилися. Час, як то кажуть, збирати каміння, робити певні підсумки виборчої кампанії, що минула. Багато хто називає цьогорічні вибори як президентські, так і парламентські чесними та максимально демократичними. І напевне, цьому причиною став той факт, що як у президентське крісло сіла нова людина, так і у Верховну Раду зайшла абсолютно нова більшість. Народ хотів змін і нових обличь, і він їх отримав. Стара влада, попри намагання працювати, давно себе дискредитувала в очах електорату. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МАРЧУК ПЕРЕМІГ І ЗАПИТАЄ З УСІХ
22 липня сталася історична подія. Народ України та кам'янчани зробили свій вибір і визначили долю своєї держави. До парламенту більшістю увійшла партія «Слуги народу». В округах підтримка коливається від 47 до 52%. По нашому 193 виборчому округу теж перемогу отримала президентська партія «Слуга народу», а також депутатом, який представлятиме нас у Верховній Раді України, став Ігор Петрович Марчук. Він йшов від «Слуги народу». Партія має більшість у парламенті і, швидше за все, об’єднуватися ні з ким не збирається. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ВОЛОДИМИР МЕЛЬНИЧЕНКО. З ЛЮДЬМИ І ДЛЯ ЛЮДЕЙ
Шановні краяни! Через два дні ми з Вами безпосередньо братимемо участь у дострокових парламентських виборах народних депутатів Верховної Ради України. 

ГОЛОСУЙ ЗА АГРАРНУ ПАРТІЮ
Справжньою сенсацією цьогорічних виборів до Верховної Ради України стало приєднання до Аграрної партії двох відомих вихідців із села і справжніх патріотів Михайла Поплавського та Олега Винника. Своїм прикладом вони вкотре довели, що пишаються своїм сільським походженням та готові захищати честь та гідність села в українському парламенті. Таким чином вони разом з Аграрною партією стали на захист тих 10 мільйонів українців, які проживають у сільській місцевості.

ІНГА МАКОВЕЦЬКА: «В ПАРЛАМЕНТІ Я БУДУ ЗУБАМИ ВИГРИЗАТИ ВСІ ПРАВА БАТЬКІВ ДІТЕЙ З ВАЖКИМИ ХВОРОБАМИ»
Кандидат у народні депутати Інга Маковецька від Радикальної партії відвідала родину з села Ставчани, в якій виховують дітей-інвалідів.
Представники Радикальної партії побували в Новоушицькому районі, де у приміщенні селищного Будинку культури та мистецтв зустрілися з мешканцями району і обговорили з ними найболючіші питання.

У ВИБОРЧОМУ БЮЛЕТЕНІ: ВО «БАТЬКІВЩИНА» – №3 МИКОЛА ЖОГАН – №4
Днями апеляційний суд визнав несправедливими тарифи, встановлені Кабміном два з половиною роки тому. Таким чином ініціатор позову Юлія Тимошенко вкотре довела не лише свою народну позицію, а й неабиякий управлінський професіоналізм. 
Чи повернуть нам переплачені гроші? Добре, якщо зарахують переплачені гроші в рахунок майбутніх періодів.

ІВАХНЮК ЧИ МЕЛЬНИЧЕНКО: ПЕРЕМОЖЕ НОВИЙ ЧИ ЗАЛИШИТЬСЯ СТАРИЙ?
Колишній регіонал і бепепешник нардеп Мельниченко кинув у бій останню рекламну зброю – фальшиву соціологію. Активісти раніше повідомляли, що бачили агітаторів Мельниченка, які під виглядом «соціологів» задавали на вулицях Кам’янця перехожим різні питання. Наприклад, таке: «За кого ви голосуватимете – за свого відомого місцевого кандидата чи за парашутиста з Києва?». Якою може бути відповідь на таким чином поставлене запитання не важко здогадатися.

ІГОР МАРЧУК: «Я ПРАГНУ РОЗВИВАТИ КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ І ВДИХНУТИ ЖИТТЯ У НАВКОЛИШНІ СЕЛА»
Наш край є унікальним за своїм потенціалом, головне – забезпечити рівні умови для реалізації кожного в рідному регіоні.
Наша команда хоче перетворити Кам’янець-Подільський на вільну економічну зону з комплексно-виробничим, туристично-рекреаційним та аграрним простором.
Розвиток промислової мережі створить нові робочі місця, а робочі місця – це розвиток виробництва, підвищення попиту, і як результат – високий дохід та гідні зарплати.

ДМИТРО ІВАХНЮК ПЕРЕМОЖЕ СТАРИХ БАРИГ
У цьому впевнені подоляни, які не хочуть далі миритися з корупцією та гнобленням бізнесу, тарифним геноцидом і безпідставним ростом цін. Про це вони заявляють під час зустрічей з Дмитром Івахнюком і членами його команди.

ІГОР МАРЧУК: «МИ ПОВИННІ СТАТИ СВІТЛОМ, ЯКЕ РОЗЖЕНЕ ТЕМРЯВУ»
Головна мета Президента України Володимира Зеленського і партії «Слуга Народу» – збудувати країну, у якій хочеться жити, і здійснити повне перевстановлення системи влади і державного управління. Тому свою команду до Верховної Ради партія «Слуга Народу» формує лише з фахових патріотичних людей, які не були частиною політики, мають здобутки у власній справі та націлені захищати у парламенті інтереси народу, а не свої власні.

ШАНОВНІ ЗЕМЛЯКИ, ЧОМУ Я ЙДУ В ПОЛІТИКУ?
Закони нашої країни – це основа життя українців. Саме від них залежить, як ми живемо і будемо жити. Це простий механізм, якщо закони сприятливі для інвесторів, вони вкладатимуть свої кошти в економіку України, створять підприємства, робочі місця, сплатять податки і зарплати. У людей буде робота і заробітна плата, а значить, буде впевненість в завтрашньому дні, вони не будуть боятися народжувати дітей.

МОЛОДЬ ТА ПОЛІТИКА – СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ БАГАТО ГАРНИХ СПРАВ ЗРОБЛЯТЬ РАЗОМ!
В останню неділю червня по всій Україні відгриміли яскраві святкування та насичені програми. Кам’янець-Подільський не є винятком, тому в спільному тандемі із заходами до Дня Конституції України минули три вихідних дні.
Важливе свято, яке запроваджене в Україні у 1994 році, щороку нагадує усім, що молодь завжди була рушійником змін та ініціатив, суспільною ланкою, яка мотивує.

КУДИ ВЕДЕШ НАС, НАРОДЕ?
Знайомтесь, кандидат у народні депутати по 193 одномандатному округу Станіслав Броніславович Сморжевський. 
 Пан Станіслав – особа не публічна і небагатослівна. Не дочекаєшся від пана Станіслава ні велелюбних балачок, ні пустопорожніх обіцянок. У спілкуванні з будь-ким немає ані крихти зверхності, ані крихти напускної «величі». Звичайний громадянин, яких тисячі. Але…

НЕМОЖЛИВЕ СТАЛО МОЖЛИВИМ
Мене звати Марина Кшемінська. Мені 29 років. Я жителька міста Кам'янця-Подільського. З серпня місяця 2017 року я хворіла на онкологію. 
У Хмельницькій обласній лікарні пройшла 6 курсів хіміотерапії. Але хвороба не відступала і я фактично була в розпачі. 

РЕЙТИНГ АГРАРНОЇ ПАРТІЇ СТРІМКО ЗРОСТАЄ
Аграрна партія має великі шанси потрапити до Верховної ради. Про це свідчать результати опитування, проведеного Українським інститутом вивчення громадської думки з 1 по 7 липня. Якщо наприкінці червня соціологи давали політсилі 0,9% голосів виборців, то за три тижні рейтинг Аграрної партії зріс майже втричі. Сьогодні на дострокових парламентських виборах Аграрну партію готові підтримати 3,1% виборців.

РЕМОНТ ДОРІГ ЗАВЖДИ В ПРІОРИТЕТІ
Дорога «H-03 Житомир-Чернівці» не ремонтувалась упродовж 40 років та постійно забирала життя людей. Завдяки залученню коштів з державного бюджету на капітальний ремонт вдалось відремонтувати 5,5 км; розширити дорогу; встановити бар’єрне відгородження типу «Нью Джерсі». 

СЕРЦЕ БОЛИТЬ В ТОГО, В КОГО ВОНО Є!
Мене звати Поліна Мочарна. Я родом з смт Стара Ушиця, де й нині проживаю. Три роки назад лікарі в мене виявили серйозні проблеми з серцем. Приступи все далі частішали, і я не знала, куди і по яку допомогу звертатися.

ОРИНИН ТЕПЕР З ВОДОЮ

Довгий час жителів с.Оринин турбувало питання водопостачання. Село було колишнім районним центром, у якому проживає велика кількість людей. Для них система водних комунікацій завжди була гострою проблемою.

ЗРОСТАЄ ДОВІРА ДО АГРАРНОЇ ПАРТІЇ
Про це свідчать не лише числені рейтинги та соціологічні дослідження, а й вибори до громад – як минулорічні, так і цьогорічні. Люди довіряють аграріям не тільки власні земельні наділи, а й представницькі мандати, обираючи їх депутатами різних рівнів, головами ОТГ.
Вибори в ОТГ на Хмельниччині, які відбулися 30 червня, це вчергове довели.

ШАНОВНІ СПІВВІТЧИЗНИКИ МОЄЇ БАТЬКІВСЬКОЇ ЗЕМЛІ!

Андрй Шпак, 1977 року народження, підприємець, член-кореспондент Української академії наук, безпартійний, одружений, батько трьох дітей. 

Реальне покращення життя, доступна медицина і освіта, пенсія, робота і пристойна заробітна платня, відповідальність обранців перед виборцем, закони ухвалюють виборці через свого представника – народного депутата, все це буде реальністю при впроваджені Програми розвитку розробленої Андрієм Шпаком спільно з українськими вченими. 

ГОЛОСНО ПРО НОВОГО ПОЛІТИКА
Дмитро Івахнюк: «Змінюєш владу? Змінюй повністю!».
Цей молодий чоловік стрімко увірвався в тихе болото місцевої політики. Йому лише або вже 28 років. Він не вважає себе політиком, але на цих виборах хоче ним стати.
Навіщо, спитаєте ви? Відповідь у його біографії.

НАМ НЕ ВАРТО ОЧІКУВАТИ, ЩО ВЛАДА ВИРІШИТЬ НАШІ ПРОБЛЕМИ
Я постійно запитую себе, самодостатнього чоловіка, чому блудні від політики та чиновники активно тусуються біля корита, яке в цивілізованих країнах називають державним бюджетом? Чому ми, громадяни, маємо вибирати між хлібом та ліками (?), між оздоровленням дитини чи капцями для неї (?), між комуналкою і кілом гречки?

ДЯКУЮ, ЩО МАЮ МОЖЛИВІСТЬ ЖИТИ І РАДІТИ ВСЬОМУ
Я звичайний вчитель фізики та інформатики Врубловецької ЗОШ I-III ступенів. Вів звичний спосіб життя, навчав дітей, активно брав участь у різних освітянських конкурсах. Одним із таких був конкурс «Вчитель року», де я успішно переміг на районному рівні. З нетерпінням чекав наступного етапу, вже обласного. Ретельно готувався, тому що хотів здобути перемогу для нашого району. Та не судилося мені в ньому взяти участь, як я очікував. 

ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ЗАКЛАДІВ СЕРЕДНЬОЇ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ
25 червня народний депутат Володимир Мельниченко провів робочу зустріч з директором коледжу Подільського аграрно-технічного університету Оленою Чубайко та колективом закладу. На сьогоднішній день цей коледж пропонує великий спектр робочих професій. Навчається тут 962 студенти, хоча охочих отримувати знання є набагато більше.

ПІДТРИМКА ГАЛУЗІ ОСВІТИ
Галузь освіти є однією із ключових у розвитку громадянського суспільства, починаючи з дошкілля та закінчуючи вищими навчальними закладами. Реформуючи цю галузь, влада намагається максимально покращити надання освітніх послуг, запроваджуючи нові навчальні технології. 

ВОЛОДИМИР МЕЛЬНИЧЕНКО. ПРОБЛЕМИ ЛІФТІВ МАЮТЬ БУТИ ВИРІШЕНІ
З року в рік мешканці багатоквартирних будинків потерпають від несправних ліфтів. Застаріле обладнання та зношені кабіни – це лише частина комунальної проблеми. А ліфт є небезпечною і конструктивно складною підйомно-технічною спорудою. Питання зношеності ліфтів виникло не сьогодні, а є проблемним вже котрий рік поспіль. Адже не слід забувати, що термін експлуатації ліфта становить 25 років. Потім же він потребує повного відновлення, в кращому випадку взагалі заміни. І забезпечення безперебійної, надійної та безпечної роботи ліфтів є надзвичайно важливою соціальною проблемою. 

ВЕЛИКА ЦІННІСТЬ – «ЖИТТЯ»
Я звичайний житель міста, який з 2016 року особливо почав цінувати слово «життя». 13 років тому переніс важкий інфаркт після чого почалися великі проблеми із серцем. Жив на одних пігулках і кожного ранку радів, що пережив ще один день, прокидаючись зранку. Лікарі намагалися підтримувати моє життя, але нічого доброго ніхто не обіцяв. Я й сам розумів, що знаходжуся в критичній ситуації. З кожним днем почувався все гірше і гірше. Все, що могло мене врятувати – це пересадка серця.

Я ЙДУ НА ВИБОРИ!

Так склалася доля, що все життя я намагаюся підтримувати людей як у скруті, так і в радості. Працювати, допомагати, ділитися, тримати слово мене вчили мої батьки. Так я вчу і своїх дітей. Люди довіряли мені й обирали депутатом районної, міської, обласної, Верховної рад. Я завжди відповідально ставився до своєї депутатської роботи і кожен раз відчував Вашу підтримку.

З ПОДАРУНКАМИ У ЖВАНЕЦЬКУ ОТГ
11 червня народний депутат України Володимир Мельниченко разом із головою районної ради Віктором Криваком та першим заступником голови райдержадміністрації Маріанною Великохатько відвідали заклади освіти Жванецької ОТГ. Завдяки роботі Володимира Мельниченка для покращення матеріально-технічного оснащення шкіл та дитячих садків ОТГ з державного бюджету було спрямовано 1 млн 173 тис. грн. 

ДЯКУЮ ЗА ДОПОМОГУ!-1
Я сам родом із с.Вербка. До 2017 року 20 років я хворів на серце, аж поки в тому ж році повністю не зліг. Шансу на життя мені ніхто не давав, лікарі сказали, що потрібно робити пересадку серця. Операція дуже складна і дороговартісна, в 2017 році вона коштувала 150 тисяч євро. До того ж, в Україні такі операції не роблять. Найближча країна, куди можна було б поїхати, щоб мене прооперували – це Білорусія. Самотужки я би цю проблему не вирішив однозначно. 

ДБАЄМО ПРО ІНФРАСТРУКТУРУ
11 червня народний депутат Володимир Мельниченко разом з міським головою Михайлом Сімашкевичем оглянули як проходять роботи з розвитку інфраструктури міста. Так, у дворі на вул.Гагаріна, 13 встановлено черговий ігровий об’єкт. Цього разу це дитячий майданчик. Цей проект реалізовано завдяки Громадському бюджету. Також за кошти цієї програми передбачено облаштування «європейського містечка» на Підзамчі та майданчик для велосипедистів і скейтерів. На цю програму передбачено мільйон гривень.

ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ У ПРІОРИТЕТІ
Після закінчення навчального року стартувала оздоровча кампанія. Хтось готується до вступу в вищі навчальні заклади, а хтось з нетерпінням чекає канікул – періоду відпочинку та занурення в нові враження від нього влітку. Діти – це завжди діти. Вони люблять увагу, спілкування, розуміння. Тому питання організації відпочинку та оздоровлення дітей є невід’ємною складовою будь-якого напрямку. Адже діти – це наше майбутнє. Наша опора і підтримка у всьому. Їхній відпочинок і дозвілля завжди мають бути пріоритетом у всьому.

ЗВЕРНЕННЯ ЛЮДЕЙ ЗАВЖДИ НА КОНТРОЛІ
4 червня під час засідання 73-ої сесії міської ради було озвучено звернення до народного депутата Володимира Мельниченка від голів багатоквартирних житлових будинків міста з проханням відтермінувати встановлення загально будинкових вузлів обліку споживання води. Необхідність в цьому звичайно є. Адже система водопостачання є важливою інженерною комунікацією в будь-якій будівлі і саме вода є базовим ресурсом для побутових потреб, харчування та інших аспектів. 

ХТО СТУКАЄ, ТОМУ ВІДЧИНЯЮТЬ
Працювати задля розвитку регіону, який тобі довірив представляти його інтереси у Верховній Раді, завжди було, є і буде пріоритетним напрямком моєї роботи. Не один рік поспіль під час моєї каденції як народного депутата намагаюся вивчати проблематику та нагальні потреби свого 193 округу. Для цього залучаються чималі кошти як з державного бюджету, так і з фонду регіонального розвитку, не говорячи вже про бюджет обласний і місцевий. Як депутату-мажоритарнику це зробити простіше, адже кожного дня, зустрічаючись зі своїми виборцями, я досконало знаю, чого першочергово потребують населені пункти мого округу.

ПРОПОРЦІЙНА ЧИ ЗМІШАНА: ЗА ЯКОЮ СИСТЕМОЮ В РАДУ?
Верховна Рада не внесла до порядку денного законопроект президента України щодо зміни виборчого законодавства, який передбачає запровадження пропорційної виборчої системи і зниження прохідного бар’єру до 3%.
За внесення до порядку денного сесії законопроекту президента Володимира Зеленського про зміну виборчої системи для виборів народних депутатів проголосували лише 92 нардепи.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПРОБЛЕМИ ЛІФТІВ МАЮТЬ БУТИ ВИРІШЕНІ
З року в рік мешканці багатоквартирних будинків потерпають від несправних ліфтів. Застаріле обладнання та зношені кабіни – це лише частина комунальної проблеми. А ліфт є небезпечною і конструктивно складною підйомно-технічною спорудою. Питання зношеності ліфтів виникло не сьогодні, а є проблемним вже котрий рік поспіль. Адже не слід забувати, що термін експлуатації ліфта становить 25 років. Потім він потребує повного відновлення, у кращому випадку взагалі заміни. І забезпечення безперебійної, надійної та безпечної роботи ліфтів є надзвичайно важливою соціальною проблемою. 

ТРАНСПОРТ У ПРІОРИТЕТІ
На сьогодні розпочато третій етап робіт щодо ремонту дороги державного значення Н-03 Житомир-Чернівці у селі Гуменці (269 – 275 км), відомої як «Тещин язик» – облаштування роздільної смуги. Слід зауважити, що працівники ТзОВ «Енергетично-дорожнє будівництво», які виграли свого часу тендер, ефективно в три зміни працюють у цьому напрямку, випереджаючи графік. 

ПОДАРУНКИ ВІД ДЕПУТАТА
Ще одним важливим напрямком для робочого візиту народного депутата Володимира Мельниченка минулого тижня стала Староушицька ОТГ. Разом з селищним головою Анатолієм Тимчуком Володимир Володимирович відвідав майже всі заклади соціально-культурної сфери. Насамперед слід зазначити, що за період створення цієї громади за підтримки народного обранця, окрім коштів, що надходять на соціально-економічний розвиток, вдалося додатково залучити з державного бюджету понад 5 млн грн, з них понад 1 млн грн було направлено на підтримку навчальних закладів громади. 

«ЗА!» УКРАЇНСЬКУ МОВУ!
Завершилися непрості для багатьох українців виборчі перегони. Ми зробили свій вибір, який, на думку кожного з нас, приведе до певних змін у державі. Життя стрімко рухається вперед і тому потрібно насамперед думати, в якій країні нам жити, які сповідувати цінності та яким зробити майбутнє для наших дітей і онуків. За цих останніх п’ять років зроблено чимало для того, аби ми відчули, що є дійсно незалежною європейською державою, і сьогодні курс на європейську інтеграцію має для української держави стратегічне значення. 

З ПОДАРУНКАМИ ДО СВЯТ
16-17 квітня депутат Верховної Ради Володимир Мельниченко відвідав низку населених пунктів району з метою огляду об’єктів, на які за його ініціативи виділялися кошти. 
Так, за кошти державного бюджету завершуються ремонтні роботи у спортивній залі Слобідсько-Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ст. Наразі провели заміну старих вікон на енергозберігаючі, оновили систему опалення та відремонтували дах.

ВПРОВАДЖУЄМО НОВІ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ РАЗОМ
Протягом останніх років як на державному, так і на місцевих рівнях все частіше піднімається питання використання альтернативних видів палива. Аргументується це тим, що окрім використання природніх ресурсів, що лежать у надрах України, є безліч інших. Так, до прикладу, сусідня Болгарія активно використовує вітряну енергію. Ще низка країн Європи користується енергією сонця.

ЛИСТ-ЗВЕРНЕННЯ ДО МІСЬКОГО ГОЛОВИ МИХАЙЛА СІМАШКЕВИЧА ТА ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА КП «МІСЬКТЕПЛОВОДЕНЕРГІЯ» ВАЛЕРІЯ ГОРДІЙЧУКА
Шановний Михайло Євстафієвичу та Валерію Григоровичу!
Вимушений звернутися до вас, як представників влади щодо найбільш актуального питання на сьогодні – постачання гарячої води у нашому місті в період, коли припиняється опалювальний сезон, і особливо в літній період. Коли на вулиці плюсова температура, і люди постійно потребують гарячої води.

РАЙОН – ЗА ТИМОШЕНКО І ЛЯШКА, МІСТО – ПОРОШЕНКА І СМЕШКА, А ЛІДЕР – ЗЕЛЕНСЬКИЙ
Після оприлюднених даних екзит-полів 31 березня Центральна виборча комісія досить оперативно взялася за підрахунок голосів виборців. Практично за два дні були опрацьовані всі протоколи. Актор і продюсер Володимир Зеленський переміг у першому турі президентських виборів з великим відривом: за нього проголосували 30,24% відсотка виборців, за чинного президента Петра Порошенка – лише 15,95%. Вибори проходили у 199 округах (і одному закордонному). 

УКРАЇНЦІ ЗРОБИЛИ СВОЄ ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ
31 березня відбувся перший тур виборів Президента України. Насамперед хочеться сказати, що волевиявлення українського народу дійсно стало дещо неочікуваним, хоча за результатами попередніх соціологічних опитувань прогнозованим. Цієї ж думки дотримуються багато західних експертів, які вважають, що результати цих виборів не підлягають жодному сумніву і, як очікувалося, схоже, що Україна провела чергові вільні, чесні та конкурентні вибори. 

ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО – ЄДИНА, ХТО ЗМОЖЕ ЗДОЛАТИ СИСТЕМУ І ЗДІЙСНИТИ ЗМІНИ, НА ЯКІ ЧЕКАЮТЬ УКРАЇНЦІ
Для цього в неї є команда, стратегія і політична воля втілити її в життя.
Чинна влада таки вивела нашу країну у світові лідери. Щоправда, досягнення це сумне. За дослідженням міжнародної аналітично-консультативної компанії Gallup, торік Україна посіла перше місце у світі за рівнем недовіри до влади – лише 9 відсотків. І це «лідерство» ми тримаємо другий рік поспіль.

ПЕРСПЕКТИВНЕ МАЙБУТНЄ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ
Хмельницька область, як і вся Україна, впевнено йде шляхом економічного зростання та модернізації. Ініційовані Президентом України та Урядом реформи, які підтримали народні депутати у Верховній Раді, вже почали давати свої позитивні результати. Одним з найбільш ефективних майданчиків для звітування про здобутки за попередні роки та, найголовніше, напрацювання стратегій та візій подальшого поступу села, ОТГ, міста та області загалом є Рада регіонального розвитку.

МОВНИЙ ЗАКОН ОБ’ЄДНАЄ УКРАЇНЦІВ
Верховна Рада України VIII скликання, незважаючи на чималу критику у суспільстві, є найбільш проукраїнською та проєвропейською в історії незалежної України. Народними депутатами цієї каденції було прийнято багато законів, які запустили якісні зміни у нашому суспільстві. Серед них антикорупційні, правоохоронні, правосуддя, чимало з питання євроінтеграції та інші. Народний депутат України Володимир Мельниченко активно підтримує всі ініціативи, спрямовані на покращення життя та консолідацію української нації. Закон про мову є тією черговою цеглиною, якою будується потужний фундамент нашої державності. 

ЛЯШКО: МОЯ ПОЛІТИКА – ПОВНИЙ ХОЛОДИЛЬНИК В УСІХ УКРАЇНЦІВ
Стільки, скільки Олег Ляшко об’їздив на «ляшкобусі» сіл, міст і містечок – не об’їздив жоден кандидат. Якщо інші навідуються до людей лише перед виборами, то лідер Радикальної партії робить це завжди. Не дарма його називають «народним Президентом». Він з перших вуст знає, чим живуть люди, та головне – має чіткий план вирішення їхніх проблем.

РЕФОРМАМИ ЗАДОВОЛЕНИЙ
Цього тижня Хмельниччину відвідав Президент України Петро Порошенко. Він, зокрема, взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку Хмельниччини, присвяченій затвердженню Перспективного плану розвитку області на 2019-2021 роки. 
Глава держави відзначив успіхи Хмельниччини в реалізації низки реформ, що відбуваються в державі.

ОЛЕГ ЛЯШКО: «Я ВИГРИЗУ КВАРТИРУ ДЛЯ РОДИНИ СИДОРЕНКІВ»
9 березня в міському Будинку культури з кам’янецькими прихильниками Радикальної партії мав зустріч її лідер – Олег Ляшко. Великий зал Будинку культури був заповнений вщент.
Олег Ляшко відзначив, що в Кам’янці-Подільському величний Будинок культури, що він прекрасно відреставрований і пообіцяв так само відреставрувати нашу Україну.

ПІДТРИМКА РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ КАМ'ЯНЕЧЧИНИ
Для подальших якісних змін нашого життя важливе місце займає розвиток інфраструктури. Одними із найперших у списку ремонту та підтримки мають бути соціальні об’єкти. Школи є тими установами, які виконують надзвичайно важливу суспільну функцію: у них діти навчаються та зростають.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВІД ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО
Нещодавно у рамках своїх передвиборних зустрічей з виборцями Хмельниччину відвідала кандидат у Президенти України, голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Першими того дня її, як одного з очевидних лідерів нинішньої президентської кампанії, зустрічали на масовому зібранні виборці старовинного Кам’янця-Подільського, далі були велелюдні зустрічі з жителями Ярмолинець, Красилова. 

СМЕШКО: МОЯ МЕТА – ПЕРЕМОГА, ЯКА СТАНЕ ПЕРЕМОГОЮ УКРАЇНИ!
Сотні наших патріотів загинули за те, щоб вчергове спробувати зупинити авторитарну систему на кшталт російської. Те, що зараз відбувається в нашій країні, викликає в мене велику стурбованість. Знов одні й ті ж політики, які з 2005 року до нині просто переходять з однієї партії в іншу, поступово зраджують своїх керівників. Фактично вони є однією і тією ж колодою карт в обслуговуванні олігархічно-кланової системи.

ПЕРЕХІД МІСТА НА АЛЬТЕРНАТИВНІ ВИДИ ПАЛИВА
У місті Кам’янці-Подільському за декілька останніх років зроблено багато заходів, спрямованих на створення збалансованої та екологічної мережі теплового й енергетичного забезпечення. Народний депутат України Володимир Мельниченко всіляко допомагає позбутися залежності нашого міста від дорогого природнього газу через побудову сучасних теплових та енергетичних станцій, робота яких побудована на альтернативних видах палива. 

СІМ ПЕРЕМОГ ДЛЯ УКРАЇНИ
Ігор СМЕШКО, кандидат в Президенти України, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор технічних наук, генерал-полковник.

ЯКІСНІЙ МЕДИЦИНІ БУТИ
Сьогодні реформування українського суспільства відбувається в усіх сферах життєдіяльності. Однією з ключових є медична реформа. Народний депутат України Володимир Мельниченко завжди підтримує ініціативи, які спрямовані на покращення життя українців. Він був серед тих народних обранців, хто 14 листопада 2017 року проголосували за ухвалення закону «Про підвищення доступності і якості медичного обслуговування в сільській місцевості». Це дало старт програмі Президента України «Доступна медицина». 

ЗБІЛЬШЕННЯ КОМУНАЛЬНОГО АВТОПАРКУ В МІСТІ
7 лютого у Верховній Раді України було прийнято законопроект про закріплення в Конституції курсу України на Європейський союз та НАТО. За прий­няття законопроекту №9037 у цілому проголосували 334 депутати.

ВИБОРИ, РЕКОРДНІ ЗА КІЛЬКІСТЮ
44 кандидати у президенти України візьмуть участь у виборах-2019. Ще 47 кандидатам ЦВК відмовила. Претенденти на крісло президента могли подавати документи до Центрвиборчкому до 3 лютого, а реєстрація завершилася 8 лютого. Президентські вибори-2019 стали рекордними за кількістю кандидатів у президенти. До цього рекордним був 2004 рік, коли за президентське крісло змагались 26 осіб.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗВІТ ФРАКЦІЇ ВО «БАТЬКІВЩИНА» В КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ ЗА 2018 РІК
За 2018 рік було проведено 12 засідань фракції. На засіданнях розглядали питання, що були включені в порядок денний сесій міської ради, приймалися рішення, вносилися пропозиції і рекомендації. Проведено за рік 18 сесій міської ради, з низ 6 – позачергових та 3 засідання депутатського клубу.

«НАРОДНИЙ ФРОНТ» ФОРМУВАТИМЕ НОВУ КОАЛІЦІЮ У ВР ТА НОВИЙ УРЯД
Політична партія «Народний фронт» боротиметься за формування нової коаліції у Верховній Раді України та нового уряду. Про це заявив Арсеній Яценюк на партійному з’їзді, якій відбувся 2 лютого у Києві.

«МИ ГОЛОСУЄМО ЗА МОЛОДЬ!»
Питання молоді з кожним днем стає все актуальнішим і його піднімають як на місцевому, так і на всеукраїнському рівнях. 5 лютого на вечірньому пленарному засіданні парламентарії розглянули проект Постанови про Рекомендації парламентських слухань про становище молоді в Україні на тему: «Формування та реалізація державної молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації» №7383.

ЗА МОЛОДДЮ НАШЕ МАЙБУТНЄ!
Молодь – це важлива та рушійна частина суспільства. У сучасному суспільстві все частіше звертають на це увагу та роблять кроки, які спрямовані на підтримку талановитої молоді як на місцевому, так і на всеукраїнському рівні. Так, 17 січня у Верховній Раді України було прийнято законопроект «Про призначення у 2019 році іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих вчених», який підтримав і народний депутат Володимир Мельниченко.

СВОБОДА СЛОВА НА ICTV З ЮЛІЄЮ ТИМОШЕНКО ВІДКРИЛА ЇЇ БАЧЕННЯ ЗМІН У ДЕРЖАВІ
Кількість охочих поборотися за президентське крісло є абсолютним рекордом за всю історію виборів в Україні. Претенденти на посаду Глави держави почали активно діяти. Що пропонуватимуть кандидати? Чи кожен з них матиме план дій по виведенню країни із затяжної кризи та війни? І чи всі з них готові відкрито озвучувати свої наміри?

РІЗДВЯНА АКЦІЯ ВІД НАРОДНОГО ДЕПУТАТА

Традиційно напередодні великого свята Різдва Христового в Кам’янці-Подільському волонтери роздавали акційні флаєри, на кожному з яких було вказано окремий номер, власник якого автоматично ставав учасником святкової Різдвяної лотереї.

СТАРТ ПАРЛАМЕНТСЬКОЇ РОБОТИ
Верховна Рада України 15 січня розпочала плідну роботу. Парламент планує розглянути понад 120 проектів законопроектів протягом трьох днів, а саме 15-18 січня. Зокрема депутати мають голосувати щодо посилення відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів, внесення змін до Кримінального кодексу щодо звільнення від кримінальної відповідальності суддів.

НА РОЗГЛЯДІ ЗЕМЕЛЬНЕ ПИТАННЯ
20 грудня було чергове пленарне засідання Верховної Ради, де нардепи розглянули зміни до Земельного кодексу та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству, питання паливно-енергетичного комплексу та аграрної політики, а також були внесені зміни до деяких законів для забезпечення безперебійного постачання електричної енергії. На засіданні депутати в десятий раз продовжили мораторій на землю.

«СОЦІАЛЬНА СПРАВЕДЛИВІСТЬ» ПРИВІТАЛА ДІТЕЙ КАМ’ЯНЦЯ-ПОДІЛЬСЬКОГО З НОВОРІЧНИМИ СВЯТАМИ
Напередодні новорічних та різдвяних свят лідери Кам’янець-Подільського осередку партії «Соціальна Справедливість» завітали до Оринінської загальноосвітньої школи інтернату аби привітати дітей зі святами. На цьому закладі активісти партії зупинили свою увагу не випадково, адже тут навчаються 170 дітлахів з усіх куточків Хмельниччини – це діти сироти, напівсироти або діти із багатодітних малозабезпечених сімей.

ПОДІЛИСЯ РІЗДВЯНИМ СВЯТОМ
Новорічні та Різдвяні свята вже традиційно є часом, який варто провести у теплому сімейному колі. Часом, коли варто підводити підсумки минулого року та складати план на наступний. Проте це ще й чудовий привід подарувати свято комусь, та й можливо зробити невеличке диво.

НОВА ДЕРЖАВНА СУБВЕНЦІЯ
Кінець року завжди був клопіткою порою для всіх. У дану пору вже традиційно підводяться підсумки минулого року, плануються святкування та складаються плани на наступний рік. Проте звична робота продовжує кипіти і в тому числі і в народних обранців, які продовжують плідну роботу. Народний депутат України Володимир Мельниченко теж не припиняє дбати про рідний округ. Саме тому на останній сесії міської ради, яка відбулася 4 грудня, було погоджено низку змін та доповнень до міського бюджету, адже народний депутат Володимир Мельниченко отримав субвенцію, яка спрямована на соціально-економічний розвиток міста, в розмірі 1 млн 145 тисяч гривень. 

ТИМОШЕНКО МАЄ КОМПЛЕКСНУ ПРОГРАМУ ЗМІН КРАЇНИ
23 листопада в Києві відбувся черговий Всеукраїнський форум, ініційований лідером партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко «Нова соціальна доктрина: Нові можливості для кожного». Проект «Екосистема життя людини», презентований в рамках форуму, є четвертою складовою Нового курсу України і являє собою покроковий план дій у напрямку реформування систем науки і освіти, охорони здоров’я, пенсійного забезпечення, екологічного захисту і особистої безпеки громадян.

ПОМІСНІЙ ЦЕРКВІ В УКРАЇНІ БУТИ?
Важливим та водночас спірним питанням для всієї України є створення помісної автокефальної церкви. Очікується, що об'єднавчий Собор, на якому буде створена Православна церква України, пройде на початку грудня. Синод Вселенського патріархату розглядає створення повноправної помісної церкви в Україні, яка буде рівна решті 14 церквам. Так, на засіданнях 27-29 листопада Синод Вселенського патріархату розглядяє українське питання.

СПЕЦИФІКА РОБОТИ НАРОДНОГО ДЕПУТАТА
Робота народного депутата часто зосереджена на написанні, співавторстві, підтримці певних законопроектів. Однією з важливих функції роботи народних обранців є представництво, яке особливо помітне у роботі депутатів обраних по мажоритарному округу. Сюди ж варто віднести державні субвенції, які виділяються зусиллями нардепів на їхній виборчий округ, залучення інвестицій і робота з цільовими програмами.

ПАРЛАМЕНТСЬКІ БУДНІ НАРОДНОГО ОБРАНЦЯ
У вересні закінчились парламентські канікули та стартувала ІХ сесія Верховної Ради. Тепер народні депутати не лише працюють на своїх округах, а й шляхом взаємної співпраці вирішують загальнодержавні справи.

КАМ’ЯНЕЦЬ СПОРТИВНИЙ
Спорт завжди був, є та залишається запорукою погресу суспільства. Він є одним із чинників, який сприяє всебічному розвитку людини. Спорт допомагає не лише фізичному, а й інтелектуальному розвитку, сприяючи духовному зростанню людини. Саме тому народний депутат України Володимир Мельниченко завжди підтримує розвиток спортивної галузі в місті та районі.

РОБОЧИЙ ТИЖДЕНЬ НА ОКРУЗІ
Початок осені завжди був і залишається насиченим різними подіями. Тиждень розпочався з відвідин народним депутатом України Володимиром Мельниченком та керівництвом Кам'янець-Подільського району Центральної районної лікарні, в яку було придбано сучасний апарат для УЗД експертного класу за кошти обласного бюджету. Цей апарат дасть можливість здійснювати якісне обстеження пацієнтів та виявляти захворювання на ранніх стадіях.

НАСИЧЕНИЙ ОСТАННІЙ МІСЯЦЬ ЛІТА
Уже закінчується останній місяць літа, який був насиченим для народного депутата Володимира Мельниченка. Розпочався він з інспекції міського полігону твердих побутових відходів, а 23 серпня стартував проект утилізації звалищного газу, з якого виробляється електрична енергія за зеленим тарифом. Завдяки цьому проекту дегазації полігону зменшиться кількість викидів шкідливих речовин в повітря та зможемо виробляти близько 4 млн кВт/год електроенергії щорічно. Кам’янець-Подільський разом із Хмельниччиною входять до трійки областей по ефективності та результативності у цій сфері.

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, УКРАЇНО!
День незалежності з кожним роком стає ще важливішим для українців. Опитування доводять, що відсоток людей, для яких це свято є одним із найважливіших та найулюбленіших, у порівнянні з 2013 роком зріс. Адже це дійсно велике свято для всієї держави, наш народ вів велику боротьбу, щоб здобути незалежність. Це наслідок боротьби попередніх поколінь, які прагнули до побудови власної держави. І саме завдяки їхній праці ми отримали шанс на краще життя, шанс самостійно обирати та формувати своє майбутнє.

МІСЬКЕ СМІТТЄЗВАЛИЩЕ ПРИНОСИТИМЕ КОРИСТЬ
Кам’янець-Подільсь­кий робить ще один крок до екобезпеки та енергонезалежності. Наприкінці місяця в місті планують запустити проект утилізації звалищного газу, з якого вироблятиметься електроенергія та постачатиметься по зеленому тарифу. Нещодавно Володимир Мельниченко разом із Михайлом Сімашкевичем відвідали міський полігон твердих побутових відходів, адже вирішення цього питання є актуальним як для міста, так і для всієї країни. І це лише початок великого проекту, який також буде націлений і на переробку та утилізацію відходів. 

ПРОДУКТИВНИЙ ТИЖДЕНЬ НА ОКРУЗІ
Літні канікули для народного депутата – це час для продуктивної роботи на окрузі. Так і Володимир Мельниченко з користю для міста проводить літню перерву у Верховній Раді. Протягом цього тижня відбулася низка подій, які ще раз доводять, що народний обранець працює навіть під час відпочинку.

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ 8 СЕСІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Наприкінці липня депутати закрили восьму сесію Верховної Ради. Тепер народні обранці зберуться вже у вересні. Впродовж останньої сесії Верховної Ради було прийнято 88 законів у цілому, 49 законопроектів у першому читанні та 37 постанов. Ці рішення були з різних сфер. Важливим для життєдіяльності держави є прийняття законів «Про національну безпеку», «Про Вищий антикорупційний суд», «Про дипломатичну службу», зміни до Закону «Про судоустрій та статус суддів». Також народні обранці підтримали низку законів щодо реформування парламенту, зокрема в контексті роботи комітетів. Мова йде про закони щодо оптимізації роботи комітетів та зміни в розподілі керівних посад.

«ЄВРОБЛЯХАМ» ЗНИЗИЛИ АКЦИЗ
З ранку 11 липня десятки водіїв з автомобілями на іноземній реєстрації розпочали мітинг в урядовому кварталі столиці. Їх основна вимога – розгляд Радою законопроектів про розмитнення автомобілів на «євроблях». Враховуючи важливість розгляду зазначених документів та для зняття соціальної напруги депутати внесли у порядок денний останнього дня восьмої сесії Верховної Ради відповідні зміни. 13 липня народні обранці проголосувати за законопроекти, що дозволять знизити акцизи на розмитнення автомобілів та посилити відповідальність за використання нерозмитнених авто. 

ПЛАН РОБОТИ НА ЛІТНІЙ ПЕРІОД У КАМ’ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ
Літо традиційно налаштовує на відпочинок, відпустки та й спека не додає робочого настрою, але разом з тим, літня пора залишається продуктивним періодом для позитивних змін, у тому числі на користь всього міста. Саме тому народний депутат України Володимир Мельниченко неодноразово клопотав про виділення субвенції із державного бюджету на розвиток міського господарства. І ось минулого тижня йому вдалося домовитися щодо чергового виділення коштів, цього разу це була сума у розмірі 1 млн 900 тис. грн, які народні обранці розподілили на потреби міста на останній сесії міської ради.

КРОК ДО ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ КАМ’ЯНЦЯ
Перша в Україні, третя в Європі та п’ята в світі – в Кам’янці-По­діль­ському відкрили нову надсучасну теплоелектростанцію. ТЕС працюватиме на біомасі, точніше на дерев’яній стружці, палетах, залишках соломи та відходах від соняшника та кукурудзи. Це допоможе стати Кам’янцю-Подільському більш енергонезалежним. ТЕС потужністю 45 мВт буде обслуговувати 60% населення міста та видаватиме 42 мВт теплової енергії та 4 мВт електричної енергії. Аналогічні біо-ТЕС є у Парижі, Берліні, Гонконзі та в м.Гельсінки. 

НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ ПИТАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Питання національної безпеки є актуальним для кожної країни. Вона визначає стан захищеності інтересів особи, суспільства та держави в цілому, і є необхідною умовою існування держави у сучасному світі. А з огляду на бойові дії, що проходять на території України, набуває ще більшої актуальності. Саме тому Володимир Мельниченко підтримав законопроект «Про національну безпеку й оборону», який був прийнятий у першому читанні та очікує на прийняття в другому. 

ВОЛОДИМИР МЕЛЬНИЧЕНКО: «АНТИКОРУПЦІЙНОМУ СУДУ БУТИ!»
7 червня у Верховній Раді був прийнятий законопроект 7440 про створення в Україні Вищого Антикорупційного суду. Мова про його створення введеться вже не перший місяць і голосування за Антикорупційний суд є чи не найголовнішою політичною подією 2018 року. Законом передбачається, що Вищий Антикорупційний суд буде сформований протягом 12 місяців і почне свою роботу за умови призначення не менше 35 суддів.

ВОЛОДИМИР МЕЛЬНИЧЕНКО ПІКЛУЄТЬСЯ ПРО УНІВЕРСИТЕТ
Споконвіку університет є важливою структурою що об’єднує різних людей: за віком, поглядами, інтересами та сприяє стрімкому науковому і творчому зростанню молоді, формуючи майбутнє нашої країни.
 Одним із таких осередків освіти, науки та культурно-просвітницької діяльності вже століття є Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, який був заснований в 1918 році...

ПРОТИ ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО РОКАМИ ВЕЛАСЬ ПРОПЛАЧЕНА КАМПАНІЯ З ДИСКРЕДИТАЦІЇ
Колишній політтехнолог Партії регіонів Пол Манафорт на замовлення правлячого режиму в Україні роками проводив цілеспрямовану кампанію з дискредитації лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко. Це доводять матеріали скандальної справи Манафорта у Федеральному суді США, які нещодавно оприлюднила одна з найавторитетніших британських газет The Guardian. Багатомільйонний лобістський проект працював на тотальне знищення ключового опонента олігархічного режиму України – Юлії Тимошенко. 

РЕЙТИНГ ДЕПУТАТІВ-МІЛЬЙОНЕРІВ
1 квітня завершився процес е-декларування посадових осіб. Статки у більше мільйона гривень ще на початку березня задекларували більше тисячі українців. Принаймні, таку цифру озвучували в Національному агенстві з питань запобігання корупції. Має власних мільйонерів і Кам’янеччина – трапляються вони і серед очільників громад, і серед сільських депутатів та високопосадовців різних рангів, вихідців з нашого регіону. Чимало їх і серед депутатів міської та районної рад. Цього тижня «КЛЮЧ» складав рейтинг депутатів, сукупний дохід родини яких у 2017 році був більшим за мільйон гривень.

ПЕРШІ ЛАСТІВКИ Е-ДЕКЛАРУВАННЯ
Залишилося менше 10 днів до закінчення терміну подання чиновниками декларацій за 2017 рік. Цьогоріч переважна більшість декларантів не затягували з термінами подання й завчасно звітували про статки, зароблені в минулому році.
На сайті Національного агенства з питань запобігання корупції поступово з'являються е-декларації посадовців різного штибу. Пропонуємо ознайомитись з першими ластівками цьогорічного е-декларування.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НЕ ЗБАВЛЯЮТЬ ОБЕРТІВ
Процес децентралізації, запущений в 2014 році, доводить свою незворотність. Сьогодні той факт, що всі громади будуть об'єднані, ні в кого не викликає сумнівів, адже реформа довела свою спроможність на прикладі першопрохідців, які в 2015 році об'єдналися, утворивши нові територіальні громади. На Кам'янеччині піонерами децентралізації стали Гуменецька, Колибаївська та Китайгородська ОТГ. Традиційно щорічно їхні голови звітують перед громадою. От і сьогодні пропонуємо звіти Колибаївського та Китайгородського сільських голів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПРО РЕФОРМИ З ПЕРШИХ УСТ
У вівторок, 27 лютого, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман провів зустріч з представниками регіональних ЗМІ. Більше сотні журналістів зі всієї України з’їхалися до столиці, аби з перших вуст почути від керівника Уряду про проміжні підсумки реформ, що нині впроваджуються. Хмельниччину на зустрічі представляли журналісти газети «КЛЮЧ» та хмельницького видання «Актуально для подолян».
Теми розмови – звіт роботи Уряду, плани на 2018 рік, розвиток регіонів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПРИЗИ ВІД НАРОДНОГО ДЕПУТАТА ЗНАЙШЛИ ПЕРЕМОЖЦІВ
У розпалі новорічних свят коли кожен сповнений надіями та сподіваннями. Отримувати подарунки особливо приємно. Традиційною вже стала святкова різдвяна акція від Володимира Мельниченка, в якій цього року серед призів були телевізор, 10 мікрохвильових печей, 15 електрочайників та 40 святкових наборів.

ЗВІТ НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА

Шановні земляки! Закінчується 2017 рік. Він приніс перемоги та серйозні випробування, які не тільки об'єднали нас, а й зробили ще сильнішими.

МЕЛЬНИЧЕНКО У ТОП-10 ДЕПУТАТІВ-РЕФОРМАТОРІВ
Як зрозуміти, який депутат працює якісно? Чи активно працюють над розвитком держави популярні політики?
На ці та інші запитання спробували дати відповідь аналітики VoxUkraine, взявши до уваги те, як депутат голосує за прогресивні законопроекти. Таким чином, було вирахувано Коефіцієнт корисної дії представників Верховної Ради України за три роки роботи та складено відповідний рейтинг.

13 – НА ГОЛОВУ, 204 – НА ДЕПУТАТА
29 листопада, в останній день подання кандидатур на посаду голови та депутатів новостворених Жванецької і Староушицької громад, сільські виборчі комісії працювали до пізньої ночі, реєструючи охочих брати участь у перших місцевих виборах об’єднаних територіальних громад, що відбудуться 24 грудня. Як результат, на перші місцеві вибори до Староушицької селищної ради зареєструвалося семеро кандидатів на посаду голови громади та 94 претенденти на депутатське крісло. До Жванецької сільської ради зареєструвалося шестеро кандидатів на посаду сільського голови та 110 претендентів на депутатський мандат.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МИ БУДЕМО РОБИТИ ВСЕ, ЩОБ ВІДІРВАТИ ГОЛОВУ КОРУПЦІЙНІЙ ГІДРІ
Про роботу депутатської комісії з перевірки фінансово-господарської діяльності Кам’янець-Подільської міської стоматологічної поліклініки та інші політичні перипетії сьогодні ми поговоримо з головою міської організації Радикальної партії Гуромою Анатолієм Степановичем.

СТАРІ «СХЕМИ» І РЕЗУЛЬТАТИ
29 жовтня відбулися перші місцеві вибори голови та депутатів Слобідсько-Кульчиєвецької сільської ради. Минулої неділі жителі новоспеченої об'єднаної громади, до складу якої увійшло 14 населених пунктів, обирали нового очільника з п'яти претендентів та 26 сільських депутатів із 140 охочих представників. Боротьба за крісло була по-справжньому напружена, певною мірою прогнозована та оголила чимало проблем виборчого законодавства, які ніхто не поспішає усувати, залишаючи в дії старі «схеми» і «методи боротьби». 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГайДа НА ВИБОРИ!
Цієї неділі відбудуться перші місцеві вибори голови та депутатів до Слобідсько-Кульчиєвецької сільської ради об’єднаної територіальної громади. Серед претендентів на посаду очільника – Ігор Гай – молодий та енергійний кандидат, що не звик сидіти на місці. Його передвиборча програма націлена на розвиток громади. У ній не просто порожні обіцянки, які легко виконати за місяць роботи. Ігор Віталійович ставить далекоглядні цілі, планує на декілька років вперед і вірить у європейський розвиток населених пунктів району. Він готовий до відповідальності та наполегливої праці.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА-18
Цього тижня народний депутат України Володимир Мельниченко приділив значну увагу проблемам інфраструктури.
Володимир Володимирович разом із керівником Кам’янець-Подільської РДА Василем Сукачем та головою райради Віктором Криваком відвідали село Оринин. Представники влади оглянули хід виконання будівельних робіт на об’єктах інфраструктури, на які вдалося отримати кошти з Державного бюджету. 

БАЛОТУЮТЬСЯ ЧИ ВПЕРШЕ ЧУЮТЬ?
Представники громадянської мережі «Опора», якій Центральна виборча комісія надала офіційний дозвіл мати спостерігачів на виборах та проводити моніторинг виборчого процесу, встановили, що частина кандидатів від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» на виборах у деяких громадах Хмельницької області не подавала заяв для реєстрації їх кандидатами. Як з’ясувалося, всі «укропівці» в 2015 році балотувалися в депутати до Хмельницької міської ради. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

140 ПРЕТЕНДЕНТІВ НА ДЕПУТАТСЬКІ КРІСЛА
Вибори 29 жовтня по Слобідсько-Кульчиєвецькому округу обіцяють бути спекотними, незважаючи на осінню погоду. Наразі маємо п’ятеро претендентів на посаду сільського голови і аж 140 кандидатів у сільські депутати. Якщо раніше охочих на посаду депутатів по певних округах доводилося шукати, то тепер конкурс чималий, у середньому по п’ятеро претендентів на одне місце. Пропонуємо ознайомитися зі списком кандидатів у депутати по 26 округах Слобідсько-Кульчиєвецької об’єднаної територіальної громади. 

ДОБРІ СПРАВИ НЕ ЛИШЕ НА ВИБОРИ
Цього року декілька дитячих майданчиків з’явилися в селах Слобідсько-Кульчиєвецької сільської ради, і аж два з них у с.Оленівка.
У неділю, 8 жовтня, відбулося символічне відкриття дитячого майданчика, ініціаторами якого виступили мешканці села Слобідка-Оленівська. Це частина власне Оленівки, яка колись була відокремленим населеним пунктом.

САМОДОСТАТНЯ ГРОМАДА – ДОБРОБУТ КОЖНОЇ РОДИНИ
29 жовтня пройдуть вибори у Слобідсько-Кульчиєвецькій об’єднаній територіальній громаді. Її жителі з-поміж різних кандидатів обиратимуть не лише майбутнього очільника, а й депутатів сільської ради.
Громада з центром у Слобідці-Кульчиєвецькій об’єднала навколо себе 14 населених пунктів, майже 9 тис. населення. Цей процес досить швидко вдалося запустити нинішньому сільському голові Руслану Нестерову. З ним і говорили про очікувані результати та майбутні перспективи.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ОЛЕГ СТЕБНИЦЬКИЙ: ОБИРАЙ ПОРЯДОК!
Кам’янець-Подільська районна організація ВО «Свобода» висунула кандидата на голову Слобідсько-Кульчиєвецької об’єднаної територіальної громади – Стебницького Олега Леонідовича, на виборах, які відбудуться 29 жовтня.
Олег Стебницький 1969 року народження – наш земляк і приклад для наслідування.

КОЖЕН МАЄ ПРАВО НА ЗАХИСТ
«Змінити світ на краще», – обіцянки, які ми часто чуємо перед виборами. Про них говорять усі, але не всі мають чіткий план дій, щоб досягти потрібного результату.
Змінювати світ можна лише власним щоденним прикладом, своєю наполегливістю та цілеспрямованістю. Саме так вважає молодий та енергійний кандидат у депутати по Врубловецькому виборчому округу Слобідсько-Кульчиєвецької сільської ради Артем Шпак.

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. В.МЕЛЬНИЧЕНКО-17
Цього тижня народний депутат України приділив значну увагу проблемам інфраструктури, освіти, спорту та судової системи.
Разом із міським головою Михайлом Сімашкевичем та генеральним директором КП «Міськтепловоденергія» Валерієм Гордійчуком оглянули як в місті відбувається завершення ремонтних робіт та підготовка до опалювального сезону. Того ж дня проінспектували стан виконання будівельних робіт на новій ТЕЦ.

ГАЙ ІДЕ НА ВИБОРИ
26 вересня відбулася конференція районного осередку Аграрної партії Україні. Відкрив засідання голова районного осередку партії Ігор Гай. Ключовим меседжем зібрання стало оголошення про участь членів партії у виборах до Слобідсько-Кульчиєвецької сільської ради, що відбудуться 29 жовтня. Під час конференції її делегати затвердили список кандидатів у депутати по одномандатному виборчому округу. Наразі є прізвища 26 претендентів, котрі відповідно представлятимуть Аграрну партію на 26 округах і братимуть участь у виборах.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«БАТЬКІВЩИНА» ЙДЕ НА МІСЦЕВІ ВИБОРИ!
ВО «Батьківщина» братиме участь у виборах місцевих голів та депутатів у 201 об’єднаній територіальній громаді, які відбудуться 29 жовтня 2017 року. Таке рішення одностайно ухвалили делегати 14-го з’їзду партії. Делегатами від Кам'янеччини на з'їзді були присутні Віктор Яремчук, голова районної партійної організації та Микола Жоган, голова фракції в районній раді.

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА-17
Цього тижня народний депутат України приділив значну увагу проблемам освіти, інфраструктури, спорту та культури.
Володимир Володимирович завітав на урочисте відкриття Сервісного центру МВС. За словами нардепа, цього дня зроблено важливий крок до прозорості влади, адже в людей було багато нарікань на роботу колишнього МРЕВ.

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. В.МЕЛЬНИЧЕНКО-16
Цього тижня народний депутат України Володимир Мельниченко приділив значну увагу проблемам децентралізації, освіти та оборони.
1 вересня Володимир Володимирович завітав до Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та взяв участь в урочистостях з нагоди посвяти студентів-першокурсників.
Також у День знань відвідав урочисту лінійку в НВК №8 та СЗОШ №1 і привітав школярів та педагогів зі святом.

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. В.МЕЛЬНИЧЕНКО-15
Цього тижня народний депутат України Володимир Мельниченко приділив значну увагу проблемам освіти та інфраструктури.
Володимир Володимирович разом із міським головою Михайлом Сімашкевичем привітали кам’янецького спортсмена Данила Стасюка з бронзовою медаллю чемпіонату Європи з вільної боротьби.

БЮДЖЕТ ПЕРЕГЛЯДАЛИ, СТУПІНЬ ПОНИЖАЛИ
Третього серпня відбулася 19-та (позачергова) сесія райради 7-го скликання, більша частина питань якої стосувалася уточнень до районного бюджету на 2017 рік. На 2,5 млн поповнився спецфонд районного бюджету за рахунок субвенції з Держбюджету. Кошти будуть спрямовані на проекти, які встигли подати сільські голови.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА-16
Цього тижня народний депутат України Володимир Мельниченко приділив значну увагу проблемам освіти, інфраструктури, соціального захисту та оборони. У відповідь на звернення начальника медичної служби 81-ої аеромобільної бригади Володимира Мазура, спільно з міським головою Михайлом Сімашкевичем передали генератор для потреб лікарів у зоні АТО. Він повинен допомогти забезпечити належні умови надання лікарської допомоги для наших військовослужбовців.

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА-15
Цього тижня Володимир Мельниченко приділив значну увагу проблемам охорони здоров’я, інфраструктури та освіти. Володимир Володимирович повідомив, що у відповідь на його звернення до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Уряд додатково виділив 100 млн грн на лікування за кордоном осіб із серцево-судинними захворюваннями, адже вітчизняні кардіохірургічні центри не можуть прийняти всіх, хто потребує хірургічного втручання. 

«БАТЬКІВЩИНА» ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАВДАННЯ – ЗАХИСТИТИ ЗЕМЛЮ ВІД РОЗПРОДАЖУ
Захистити землю сільськогосподарського призначення від розпродажу – головне завдання сьогодення для партійців ВО «Батьківщина». На цьому наголосив у своєму виступі очільник обласної парторганізації Олег Лукашук під час другого етапу 17-ої партійної конференції. Нині активістами партії зібрано майже 350 тисяч підписів мешканців регіону проти продажу землі.

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА-14
Минулого тижня народний депутат України Володимир Мельниченко перебував на засіданнях Верховної Ради України. 
Під час роботи в парламенті нардеп обговорив із міністром освіти і науки України Лілією Гриневич необхідність передачі з державної у комунальну власність приміщення за адресою вул.Хмельницька, 28 для подальшого розміщення в ньому дитячого садочка, а також питання відзначення в наступному році 100-річчя від дня заснування К-ПНУ ім.І.Огієнка.

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. В.МЕЛЬНИЧЕНКО-14
Цього тижня народний депутат України приділив значну увагу проблемам соціального захисту, інфраструктури, освіти та медицини.
У День захисту людей похилого віку Володимир Володимирович відвідав територіальний центр соціального обслуговування у селі Жванець. Для потреб закладу нардеп передав мікрохвильову піч і посуд.

ПЕРШИЙ МІЛЬЙОН ВЖЕ Є!
«Батьківщина» вже зібрала перший мільйон підписів проти розпродажу української землі. «Ми вирішили розпочати замість референдуму всеукраїнській збір підписів, і збором підписів із паспортними даними, адресами, телефонами людей показати президенту, парламенту 10 млн підписів, а саме стільки ми плануємо зібрати, що українці проти розпродажу землі. І це буде як референдум, якщо нам його не дозволяють зробити, згідно з законом та Конституцією,» - наголошує лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ В.МЕЛЬНИЧЕНКО-13
Цього тижня народний депутат України Володимир Мельниченко приділив значну увагу проблемам зовнішньої політики, інфраструктури та медицини.
Володимир Володимирович разом із колегами з депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Македонія зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Македонії в Україні Столе Змейковські.

ГОТІВКУ ЗАДЕКЛАРУВАЛА БІЛЬША ПОЛОВИНА ДЕПУТАТІВ
Минулого тижня читачі «КлюЧа» мали змогу ознайомитися з деклараціями депутатів районної ради. Цього тижня дійшла черга і до міських народних обранців. Із 36 осіб на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції немає тільки декларації депутата Олега Ткача.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. В.МЕЛЬНИЧЕНКО-12
Народний депутат України Володимир Мельниченко продовжує працювати на окрузі.
Цього тижня він відвідав дитячі садочки міста. Завдяки тому, що з Державного бюджету профінансовано низку проектів, міській владі вдалося віднайти можливість покращити матеріально-технічну базу навчальних закладів Кам’янця-Подільського. Нардеп спільно з начальником міського управління освіти і науки Світланою Старченко відвідали ДНЗ №1, №7 та №9, для потреб яких передали нову техніку.

ЯКБИ СКЛАЛИСЯ ДЕПУТАТИ, МОГЛИ Б СЕЛО ПОБУДУВАТИ
Збіг і квітень, протягом якого ті, хто не встиг задекларувати доходи за 2016 рік, могли виправити ситуацію. Сьогодні з деклараціями посадовців можна ознайомитися, зайшовши на офіційний сайт Національної агенції з запобігання корупції.
«КлюЧ» поцікавився, якими статками володідють народні обранці. У цьоготижневій статті ви можете ознайомитися з деклараціями депутатів районної ради.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА-13
Цього тижня народний депутат України Володимир Мельниченко приділив значну увагу проблемам культури та інфраструктури міста.
Спільно з міським головою Михайлом Сімашкевичем оглянули стан виконання ремонтних робіт у міському Будинку культури. Володимир Володимирович повідомив, що в Кабінеті міністрів розглядають можливість чергового виділення коштів з Державного бюджету на потреби закладу культури, мова йде про 2,6 млн грн, необхідних для завершення реконструкції будівлі. 

ВМІЛА ГОТУВАТИ, ТА НЕ ВМІЛА ПОДАВАТИ
Після оприлюднення НКРЕКП рішення про запровадження абонентної плати за транспортування природного газу, країною прокотилася хвиля протестів та сесій місцевих рад, які засудили нововведення та вимагають його скасування та відставки всього складу незалежного регулятора. Чому так сталося? Чому чергова реформаторська новація наших младореформаторів нагадує відоме українське прислів’я: «Нате вам чорта в хату, нехай і у вас гості будуть». 

«БАТЬКІВЩИНА» РОЗПОЧИНАЄ ПІДГОТОВКУ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО РЕФЕРЕНДУМУ ЩОДО ЗАБОРОНИ НА ПРОДАЖ ЗЕМЛІ
Президент, прем’єр-міністр, міністр фінансів і голова НБУ підписали лист намірів про те, що цього року сільськогосподарська земля піде з молотка. Окрім того, до Конституційного суду направлено подання про скасування мораторію на продаж землі. Партія «Батьківщина» в жодному разі не підтримає продаж землі. «Такої традиції в найрозвинутіших аграрних країнах немає. Україна має майже 42 млн га землі, це 72% української території. Ми живемо на золоті! - сказала лідер партії Юлія Тимошенко.

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА-12
Згідно з календарним планом роботи, народний депутат України Володимир Мельниченко наразі працює у Верховній Раді України.
Минулого тижня разом із міським головою Кам’янця-Подільського Михайлом Сімашкевичем взяв участь у круглому столі Міністерства регіонального розвитку України, на якому головував Віце-прем'єр міністр Геннадій Зубко. На засіданні було обговорено питання щодо збільшення повноважень місцевих громад та передачу функцій Держархбудконтролю на місця. 

ВІДЗНАКИ КАМ'ЯНЧАНКАМ І ПОГРОЗЛИВЕ ЗВЕРНЕННЯ
28 березня пройшла чергова сесія міської ради. Розпочалася вона з приємного: двох кам'янчанок було нагороджено відзнаками Президента України. Звання «Мати-героїня» присвоєно 41-річній Оксані Куріліній, яка виховує п’ятеро дітей. А Почесну грамоту Верховної Ради України за вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики соціального захисту населення, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди ювілею нагороджено завідувача відділом соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування «Турбота» Катерину Гордійчук. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. В.МЕЛЬНИЧЕНКО-11
Наразі народний депутат України Володимир Мельниченко працює у Верховній Раді України.
Окрім законотворчої роботи, представник Кам’янечиини разом із колегою по Верховній Раді України Романом Мацолою провів у Києві зустріч з молодими журналістами Хмельниччини. Народний обранець висловив впевненість, що нове покоління медіа-спільноти стоятиме на захисті ідей демократії та свободи слова в сильній та процвітаючій Україні.

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА-11
Цього тижня розпочалися пленарні засідання у Верховній Раді України. Згідно з календарним планом роботи парламенту, народний депутат Володимир Мельниченко перебуває у Києві, де займається законотворчою роботою. У цей час помічники народного депутата України продовжують займатися роботою з виборцями. Спільно з представниками міської влади зустріли полковника інженерних військ Віталія Голіцина, який повернувся зі Сполучених Штатів Америки, де перебував на лікуванні.

І РАЙОН МАЄ СВОЮ «ЧОРТОВУ ДЮЖИНУ»
Депутати, як представники інтересів виборців, за період своєї каденції мали б наповну користуватися таким інструментом, як депутатське запит, адже завдяки цьому механізму можна вирішити чимало питань, чи, принаймні, звернути увагу колегіального органу (відповідної ради) на проблеми народу, який його обрав.  
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА-10
Цього тижня народний депутат України Володимир Мельниченко продовжив працювати на окрузі. Володимир Володимирович приділив значну увагу проблемам медицини та освіти.
Разом із секретарем Кам’янець-Подільської міської ради Дмитром Васильяновим відвідав навчальні заклади міста. Представники влади спершу завітали у ДНЗ №2, де нещодавно було встановлено бойлер. Згодом побували у ЗОШ №17, в якій було замінено вікна. Для потреб школи передали холодильник.

ІНДИВІДУАЛЬНИКИ ПОСТРАЖДАЮТЬ, СТОМАТПОСЛУГИ ПОДОРОЖЧАЮТЬ
9 березня пройшло чергове засідання виконавчого комітету, але без міського голови, який хворіє. На порядок денний виносилося близько п’ятидесяти питань, які стосуються життєдіяльності міста. Як завжди, було схвалено надання матеріальної допомоги нужденним. Директор департаменту житлово-комунального господарства Олександр Бабчинський звітував про утримання доріг міста в осінньо-зимовий період 2016-2017 рр. Лунало обурення щодо зимового прибирання, особливо тротуарів. На що заступник міського голови Сергій Бабій зауважив, що питань було досить багато, через ожеледицю постраждало чимало людей.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

МАТИМЕМО ЩЕ ОДНУ ПОЛІЦІЮ ТА САДОЧОК
28 лютого пройшла чергова сесія міської ради, яка розпочалася із нагороджень. Серед відзнак, які вручалися на початку засідання, Михайло Сімашкевич нагородив відзнакою міського голови «За заслуги перед міською громадою» завідувача відділення адресно-грошової допомоги Кам’янець-Подільського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Турбота» Валентину Пижову.
Цього разу на порядку денному було більше 30 основних питань та понад 200 земельних, із яких 114, які стосувалися надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо виділення земельних ділянок за різними адресами.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЗВІТУВАЛИ І ПРОГРАМИ ПРИЙМАЛИ
Більше 30 питань розглянули депутати під час 12-ої сесії районної ради 7-го скликання, що відбулася в останній день лютого. Уперше його можна було переглянути в режимі он-лайн на каналі YouTube.com.
Пленарне засідання розпочалося з приємних моментів - нагороди за волонтерську ініціативу, матеріально-технічну допомогу учасникам АТО, активну співпрацю з військовослужбовцями Збройних сил України отримав депутат райради Ігор Гай.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. В.МЕЛЬНИЧЕНКО-10
Минулого тижня народний депутат України Володимир Мельниченко працював у Верховній Раді України. З понеділка розпочалася робота на окрузі. За цей час він приділив значну увагу проблемам освіти та інвестиційного клімату краю.
Разом із міським головою Михайлом Сімашкевичем та начальником міського управління освіти Світланою Старченко відвідали дитячі садочки Кам’янця-Подільського.

ЗВІТ ДЕПУТАТА. Володимир ФЕДОРЧУК
Звіт про виконання депутатських повноважень депутата Хмельницької обласної ради VII скликання Федорчука Володимира Володимировича.
Обраний депутатом по виборчому округу №79 за списками партії «ВО «Батьківщина». Вхожу до постійної депутатської комісії Хмельницької обласної ради «З питань економічного розвитку, промисловості, підприємництва, енергетики, транспорту та зв’язку», в якій є заступником голови комісії. 

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. В.МЕЛЬНИЧЕНКО-9
За два тижні Володимир Мельниченко приділив значну увагу проблемам оборони, соціального захисту та культури. Під час відправлення в зону АТО відремонтованого автомобіля швидкої медичної допомоги спільно з міським головою передали нашим військовим продукти харчування та автозапчастини. Також із Михайлом Сімашкевичем пообіцяли полагодити ще одне авто, яке повернулося із зони бойових дій.
Володимир Володимирович разом із головою Кам’янець-Подільської РДА Василем Сукачем та головою райради Борисом Бецом завітали на урочисте відкриття Будинку культури у селі Грушка.

ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: «ПІСЛЯ ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ ВЛАДИ ЗА ТРИ РОКИ КРАЇНУ МОЖНА БУДЕ ПОСТАВИТИ НА НОГИ»
Запровадження надзвичайного стану в енергетичній сфері по всій країні обумовлено небажанням влади припиняти корупційний бізнес з окупованими територіями. Про це та інше лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко наголосила в ефірі телеканалу «NewsOne».
Блокаду постачання вантажів з окупованого Донбасу політик назвала мужнім кроком і подякувала за це учасникам АТО та добровольчих батальйонів.

ГОЛОВА ПРОЗВІТУВАВ, ЩО РОБИВ МИНУЛИЙ РІК
Про роботу за минулий рік під час сесії райради прозвітував голова районної ради Борис Бец. Для Бориса Борисовича це перший публічний звіт перед радою та громадськістю. Із повним текстом можна ознайомитись на офіційному сайті районної ради (http://www.kprayrada.gov.ua).
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПРИЙНЯЛИ ПРОГРАМИ, ГОВОРИЛИ ПРО БЕЗПЕКУ
14 лютого пройшла позачергова сесія міської ради. На порядок денний було винесено лише 6 питань. Депутати затвердили програми «Теплий дім» та «Комплексну програму взаємодії регіонального сервісного центру МВС в Хмельницькі області та Камянець-Подільської міської ради, її виконавчих органів щодо реалізації державної політики в сфері надання адміністративних послуг на 2017 рік». А також про відшкодування різниці між розміром ціни тарифу на послуги комунальних підприємств.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«СЛАВА» СПІЙМАЛА ОБЛИЗНЯ
«Шановні власники земельних паїв! У четвер, 9 лютого, об 11:00 запрошуємо вас на збори по обговоренню та прийнятті рішення оренди земельних паїв. Збори відбудуться в будинку культури с.Княгинин. З повагою, керівництво ПП «Слава». Таке оголошення з’явилося по всьому селу і неабияк стривожило місцеву громаду, особливо аграріїв, які не перший рік обробляють земельні паї жителів Колибаївської сільської ради, до складу якої входить і Княгинин.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗАТВЕРДИЛИ ПРОГРАМИ, УТОЧНИЛИ БЮДЖЕТ
Третього лютого пройшло засідання 18 сесії сільської ради VІІ скликання, на розгляд якої виносилося більше 70 різних питань. Депутати внесли зміни до сільського бюджету на 2017 рік, заслухали звіт про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Гуменецької сільської ради за 2016 р., також затвердили низку програм розвитку громади.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПЛІДНО ПОПРАЦЮВАЛИ
Вчора пройшло чергове засідання виконкому, на розгляд якого виносилося 60 питань. Серед них - щодо розширення пільгових категорій дітей, які матимуть право на оздоровлення (детальніше читайте на с.22).
Члени виконкому погодили чисельність, структуру і штат Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Працівники Центру до 1 квітня втрачають статус держслужбовців, їм будуть присвоюватися розряди і посади називатимуться по-іншому.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. В.МЕЛЬНИЧЕНКО-8
Цього тижня народний депутат України Володимир Мельниченко приділив значну увагу проблемам освіти, охорони здоров’я та соціального захисту.
Разом із міським головою Михайлом Сімашкевичем та начальником управління освіти Світланою Старченко відвідали ЗОШ №№6, 10, 12 та НВК №№ 3, 8. За сприяння голови Хмельницької ОДА Олександра Корнійчука і начальника обласного управління освіти і науки у навчальні заклади вдалося передати 45 комп’ютерів.

ЗВІТУЮТЬ СІЛЬСЬКІ РАДИ-1
У 2017 році сільські ради району продовжують взітувати про те, що їм вдалося зробити в минулому році. Цього тижня пропонуємо вашій увазі звіти Грушківського, Слобідко-Рихтівського та Заліськопершого сільських голів.

ПРОДОВЖУЮТЬ ЗВІТУВАТИ
Звіти про діяльність за рік надали газеті «КлюЧ» депутати районної ради Василь Сукач та Світлана Лайтер.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: «БАТЬКІВЩИНА» ПІДЕ НА ВИБОРИ САМОСТІЙНО
В Україні склалася хитка політична ситуація: у парламенті правлячої коаліції фактично немає, корупція роз’їдає уряд, а рейтинг президента тане швидше, ніж учорашній сніг. Нова команда, яку на вершину влади виніс Євромайдан, не спромоглася на реформи.Із старих політичних партій до ВР потрапила тільки «Батьківщина». Юлія Тимошенко свого часу двічі була успішним прем’єр-міністром, і тепер її досвід міг би стати у пригоді, але нинішні керманичі країни відтіснили леді Ю в опозицію. Ми поцікавилися в лідера «Батьківщини», який вихід із кризи вона бачить для України.

ЗВІТУЮТЬ СІЛЬСЬКІ РАДИ
Добігає до завершення 2016 рік. На часі підводити підсумки та говорити про здобутки, прорахунки й перспективні плани. Як прожили увесь рік сільські ради району, на що витрачали бюджетні кошти та що запланували зробити у 2017 році? Спробуємо відповісти на ці питання.
Упродовж року проект «Сільський контроль» розповідав вам, шановні читачі, про села нашого району. Ми показали вам життя 30 населених пунктів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

АКСАКАЛИ І НОВАЧКИ
Хтось із депутатів, обраний до ради не вперше, уже знає, що потрібно робити, для когось ця роль нова й незрозуміла, але попри все, народні обранці намагаються працювати впродовж всього терміну перебування в депутатському кріслі.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РОБОТА НАРДЕПА ОЧИМА ГРОМАДСЬКОСТІ
Після Революції Гідності представники громадськості дедалі більше намагаються спостерігати за представниками влади та контролювати їхню діяльність. Наразі в Україні діє низка моніторингових проектів, які спостерігають за тим, чи виконують свої обов’язки народні обранці.
Завдяки роботі журналістів та громадських активістів кожен українець може легко дізнатися про те, хто не відвідує пленарні засідання Верховної Ради України, імена «кнопкодавів» та багато-багато іншого.

БЮДЖЕТ ЗБАЛАНСОВАНО І ЗАТВЕРДЖДЕНО
23 грудня відбулася 24 (позачергова) сесія міської ради, ключовим питанням якої було прийняття головного документу життєдіяльності міста - бюджету на 2017 рік. Як ніколи депутати були одностайними під час голосування майже за всі питання, окрім бюджетного. Тут одноголосною була «Свобода» - всі проти, як і «Батьківщина» проголосувала проти додавання грошей (1 млн 597 тис. грн) на пільгове перевезення пасажирів, проте більшістю голосів кошти були виділені.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

БЮДЖЕТ ЗБАЛАНСОВАНО
23 грудня пройшла 11 (позачергова) сесія районної ради 7-го скликання. На останньому в цьому році пленарному засіданні народні обранці прийняли низку важливих рішень фінансового характеру. Серед головного - внесли зміни до бюджету на 2016 рік та прийняли головний фінансовий документ на 2017 рік.
Про внесення змін до районного бюджету на 2016 рік доповідав начальник управління фінансів РДА Олександр Федик.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПІСЛЯ ДЕРЖБЮДЖЕТУ БЕРУТЬСЯ ЗА СВОЇ
22 грудня пройшло засідання 16 сесії Гуменецької сільської ради 7-го скликання, у роботі якого взяли участь 26 депутатів.
Народні обранці розглянули низку життєво важливих питань для громади, зокрема внесли зміни до сільського бюджету на 2016 рік, обговорили головний фінансовий документ на 2017 рік, затвердили Програму підготовки та проведення заходів по відзначенню знаменних подій, розвитку культури та народної творчості сільської ради на наступний рік тощо.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПРО ПРОГРАМИ, ІНСПЕКТОРІВ, ЗЕМЛЮ І БУДИНОК КУЛЬТУРИ
20 грудня відбулася чергова сесія міської ради. Як ніколи багато важливих питань розглядали депутати. Понад півсотні основних питань та 170 земельних були представлені для голосування.
Як завжди, на початку сесії міський голова Михайло Сімашкевич вручив відзнаки «Честь і шана» учаснику АТО Миколі Лободі, а «За заслуги перед міською громадою» - ще п’ятьом учасників бойових дій – Роману Вонсовичу, Дмитру Кучеру, Юрію Яшину, Руслану Волкову і військовому капелану Марціну Вірковському.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

І НЕ СКАЖЕШ, ЩО НОВАЧКИ
Не лише районні, а й міські депутати звітують про діяльність за рік на виборчій посаді. Свої звіти газеті «КлюЧ» уже надали депутати міської ради Наталія Савчук, Артем Дюднєв та Андрій Дюднєв. Усі вони вперше були обрані представляти інтереси виборців у місцевій раді.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕРЖБЮДЖЕТ ПРИЙНЯТО!
У ніч на 21 грудня після виснажливої роботи та тривалих дискусій Верховна Рада України прийняла Державний бюджет на 2017 рік. Проект закону підтримало 274 народних обранці.
Незважаючи на те, що чи не вперше урядовці вчасно подали проект Держбюджету й кожен представник парламенту міг вивчити документ та висловити власні пропозиції, під кінець обговорення було багато популізму.

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. В.МЕЛЬНИЧЕНКО-7
Цього тижня Володимир Мельниченко приділив значну увагу проблемам освіти, безпеки та інфраструктури.
Народний депутат України провів перемовини з Прем'єр-міністром України, в ході якої Володимир Гройсман пообіцяв у наступному році виділити з Державного бюджету на розвиток Кам’янця-Подільського, Кам’янець-Подільського і Новоушицького районів більше коштів, аніж у 2016.

НА ЗЕКОНОМЛЕНІ – ЛІЖКА, ПОДУШКИ...
13 грудня відбулася 22 позачергова сесія міської ради. Як завжди, за традицією депутати вшанували загиблих героїв на сході хвилиною мовчання, а їхнім сім’ям було висловлено подяки, вручено квіти та видано книгу на честь героїв «Життя мов спалах». Книгу-спогад про свого брата, який героїчно загинув у зоні АТО, презентувала ученицю ЗОШ №17 Аліна Григоришина.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЗВІТУЮТЬ ГОЛОВИ КОМІСІЙ
Депутати районної ради продовжують звітувати за рік. Сьогодні пропонуємо ознайомитися з наступними депутатськими звітами.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОЛОВНЕ - МАКСИМАЛЬНО ПРОРАХУВАТИ
7 грудня за ініціативи голови районної ради Бориса Беца, голови РДА Василя Сукача, начальника управління фінансів РДА Олександра Федика відбулася виробнича нарада з питання формування бюджету на 2017 рік.
Олександр Григорович звернув увагу керівників територіальних громад і бухгалтерів, що бюджет 2017 року має бути раціонально і правильно прорахований. 
Автор:  Ірина ФУРМАН

ВІДПОВІДАЛЬНІ У РОБОТІ
Депутати районної ради продовжують звітувати за рік. Сьогодні пропонуємо ознайомитися зі звітами депутатів-чиновників та народного обранця-початківця.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. В.МЕЛЬНИЧЕНКО-6
Цього тижня народний депутат України Володимир Мельниченко приділив значну увагу проблемам освіти, медицини та соціального захисту.
Разом із міським головою Михайлом Сімашкевичем та начальником управління освіти Світланою Старченко завітали до дитячих садочків міста. У відповідь на звернення батьків та педагогічних колективів вдалося передати пральні машини для ДНЗ №№2, 23 і 30.

НЕ ЛИШЕ ЗВІТУВАЛИ, А Й ОЦІНКИ ЗАРОБЛЯЛИ
 п’ятницю, 2 грудня, відбулося засідання сесії сільської ради Китайгородської об’єднаної громади під час якого місцеві депутати заслухали звіт п’ятьох старост громади та оцінили їхню діяльність за 5-бальною шкалою.
Найбільше схвальних відгуків отримала Галина Гой, староста сіл Демшин та Патринці, отож з її звіту ми і розпочнемо.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ОДНІ - ЗВІТУЮТЬ, ІНШІ - САЧКУЮТЬ
Відповідно до закону, депутат місцевої ради зобов’язаний щороку звітувати перед людьми, які привели його до влади. Чи звітують народні обранці перед електоратом, чи тільки з’являються серед народу тоді, коли треба роздати чергові обіцянки та зібрати необхідні голоси для перемоги?  
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: ТИТАНІЧНА ПРАЦЯ, ЯКА НЕ КОЖНОМУ ПІД СИЛУ
Життя після децентралізації буде кращим чи гіршим? На якій стадії закінчиться чи зупиниться реформа? Ці та багато подібних питань хвилюють радше своєю невизначеністю, аніж перспективністю.
Урядовці натякають, що 2017 рік буде останнім, коли громади зможуть добровільно об’єднатися. Уже в 2018-му тих, хто так і не визначиться, до розумних вони чи гарних, приєднають до найближчих сусідів, але вже в примусовому порядку, звичайно, орієнтуючись на перспективний план розвитку.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МЕНШЕ ЧВАР, БІЛЬШЕ КОНСТРУКТИВУ
23 листопада відбулося засідання 14 сесії Гуменецької сільської ради, у роботі якої взяли участь 22 депутати.
Представники від народу розглянули питання внесення змін до сільського бюджету на 2016 рік, затвердили технічні документації на капітальні ремонти вулиць у селах громади, надали дозволи на розроблення проектів щодо відведення земельних ділянок у власність громадян та дозволи на розроблення технічної документації із землеустрою з метою передачі у власність громадянам.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПКЛУБ КЛУБ І БЮДЖЕТ
Днями на засіданні депутатського клубу обговорили найважливіше для міста і його жителів питання - наповнення міського бюджету. Оскільки розпочато процес формування Держбюджету на 2017 рік, маємо вже сьогодні подумати над тим, яким чином наповнювати казну міста і при цьому не забути про людей.

НАСТУПАЛИ НА ГОРЛО ВИКОНКОМУ
Ще з порогу в білій хаті відчувалася напруга: приміщення заполонили представники Сувенірного містечка, яке знаходиться між «Поліцместером» і «Нікою». Вони були досить войовничо налаштовані. Виявилося, що дозвіл на погодження паспорту прив’язки на тимчасові споруди закінчився і тепер слід його продовжити, але було заперечення архітектора, бо раніше там погодили овочевий ринок. Крім того, чомусь не вивчили до засідання виконкому питання, чи планується в тому місці відбудова історичної спадщини. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

СПОКІЙНА СЕСІЯ, НЕЗРОЗУМІЛІ РІШЕННЯ
Сесійне засідання від 15 листопада пройшло досить спокійно. За традицією на початку було вручено почесні відзнаки. За зразкове виконання службових обов’язків, мужність та самовідданість, проявлені під час виконання бойових завдань в зоні проведення АТО Михайло Сімашкевич вручив відзнаку міськради «Честь і шана» Віктору Коршку та Вадиму Кожушину, а за «Заслуги перед міською громадою» - Богдану Бурковському, Сергію Волошину, Максиму Голубу, Володимиру Гусці, Валентину Данішевському, Олександру Крайніку, Роману Максюті, Ростиславу Остафійчуку, Олександру Топольському та Андрію Фомові.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. В.МЕЛЬНИЧЕНКО-5
Цього тижня народний депутат України Володимир Мельниченко приділив значну увагу проблемам інфраструктури, безпеки, медицини та культури.
Народний обранець разом із представниками влади Кам’янець-Подільського району завітав у село Колибаївка та зустрівся з головою об’єднаної територіальної громади Михайлом Желізником. У Державному бюджеті вдалося віднайти кошти на реконструкцію ФАПу під амбулаторію сімейної медицини і капітальний ремонт дороги на вул.Островського.

ПЛІДНО ПОПРАЦЮВАЛИ І ВІДЗВІТУВАЛИ
8 листопада пройшла чергова конференція районного осередку Аграрної партії України, під час якої обрали делегатів, які візьмуть участь у третій конференції обласної організації Аграрної партії, що пройде 26 листопада.
Та основний меседж під час засідання - звіт депуатів-аграріїв. Про те, над якими проблемами працювали та яка робота чекає на кожного партійця розповів голова районного осередку Аграрної партії Ігор Гай.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РІК, ЯК ТРИМАЄ УДАР
Минає рік, як головою районної ради більшістю голосів депутатів шляхом таємного голосування обрано Бориса Беца. За цей час пристрасті навколо його персони не стихають. Не було жодного млявого пленарні засідання ради, не обходилося без інтриг, гучних скандалів та підкилимних ігор. Попри все, новоспечений голова тримає удар, сподівається на конструктив та має команду однодумців, хоч, як зізнається, ноша його важка, а подекуди й некомфортна.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. В.МЕЛЬНИЧЕНКО-4
Цього тижня народний депутат України приділив значну увагу проблемам медицини, освіти, спорту та культури.
Володимир Мельниченко разом із міським головою Михайлом Сімашкевичем завітали до міського Будинку культури, щоб оглянути стан виконання ремонтних робіт. Під час візиту нардеп висловив сподівання, що вже незабаром кам'янчани зможуть відвідати оновлений заклад культури.

НІХТО НІКОМУ НЕ ДИКТУЄ
У районній раді знову накал пристрастей. Конфлікти, що виникають між владою та опозицією, дедалі більше загострюються.
Цієї п’ятниці прес-конференцію зібрали депутати-аграрії, аби спростувати інформацію, що прозвучала у відеоролику одного з місцевих інтернет-видань.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МЕЛЬНИЧЕНКО У ТРІЙЦІ НАЙАКТИВНІШИХ
Нещодавно виповнилося рівно два роки з моменту проведення позачергових виборів до Верховної Ради України. Сайт «Сегодня» проаналізував роботу народних обранців за цей період.
Згідно з дослідженнями журналістів, народний депутат України Володимир Мельниченко увійшов до трійки найактивніших нардепів.

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. В.МЕЛЬНИЧЕНКО-3
Цього тижня Володимир Мельниченко приділив значну увагу питанням освіти та інфраструктури округу.
Народний депутат України спільно з секретарем міської ради Дмитром Васильяновим і начальником управління освіти Світланою Старченко завітали в ЗОШ №16. У навчальному закладі була проблема з дотриманням температурного режиму.

ГОЛОВА РАДИ - КУЛЬЧИЦЬКИЙ
21 жовтня пройшло засідання пленуму Кам’янець-Подільської районної організації ветеранів України, під час якого було обрано нового голову організації. Ним став Едуард Кульчицький.
На честь покійного Антона Малика, який довгий час очолював районну організацію, було названо ветеранський хор «Вечірні зорі».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДОПОВІДАЛИ НА ВИЇЗДІ
27 жовтня на базі Приворотської сільської ради відбулося виїзне засідання колегії РДА, на порядку денному якого обговорювалися питання стану надання пільг та житлових субсидій населенню; стану розрахунків агроформувань району з власниками земельних часток (паїв) та проведення комплексу осінньо-польових робіт у районі; стану розвитку початкової мистецької освіти в районі. Також було заслухано про роботу виконкому Приворотської сільської ради щодо здійснення делегованих повноважень.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕРЕВА ЗРІЗАТИ, ПОСАДУ ДОДАТИ
27 жовтня пройшло чергове засідання виконкому міської ради, які проходять двічі на місяць. Розглядалося 61 питання, зокрема, про надання матеріальної допомоги, затвердження Програми «Розвиток та підготовка науково-дослідницької роботи в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах на 2017-2018 навчальний рік». Мова йшла про 9500 годин, які тягнуть за собою майже півмільйона гривень з бюджету, а також про введення посади спеціаліста-будівельника в управління освіти, але в межах фонду їхньої заробітної плати
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

УКРАЇНЦІ ВИЗНАЛИ ТИМОШЕНКО НАЙКРАЩИМ ПРЕМ'ЄРОМ
Майже 12 тисяч інтернет-користувачів взяли участь в опитуванні «Хто з прем'єрів приніс найбільшу користь Україні за останні 10 років?» на сайті «Главком».
За підсумками голосування, 36% висловилися за те, що найрезультативнішим і найкориснішим для України головою Уряду за останні десять років стала Юлія Тимошенко.

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. В.МЕЛЬНИЧЕНКО-2
Цього тижня народний депутат України Володимир Мельниченко приділив увагу питанням оборони, освіти, культури і спорту.
Народний обранець провів зустріч із міністром оборони України Степаном Полтораком щодо нагальних проблем військовослужбовців нашого округу.
Володимир Володимирович відвідав село Загродське Новоушицького району. У населеному пункті оглянув приміщення сільського клубу, в якому незабаром розпочнеться капітальний ремонт.

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. В.МЕЛЬНИЧЕНКО-1
Цього тижня народний депутат України Володимир Мельниченко займається законотворчою роботою.
Перед початком сесійного тижня у Верховній Раді України народний депутат взяв участь в урочистостях з нагоди Дня захисника України. Напередодні державного свята подякував військовослужбовцям за героїзм, відвагу та відданість справі.

ПРИВОРОТСЬКА БУДЕ З ГЕНПЛАНОМ
Питання обговорення, розробки та затвердження генеральних планів сільських рад на сьогодні є однією з найбільш обговорюваних тем. Раніше воно не мало такої актуальності, але, у зв’язку з проведенням децентралізації, сільські голови та депутати вишукують можливості виділення з місцевого бюджету коштів на ці потреби.
Автор:  Ірина ФУРМАН

КОТЛИ ВИКУПЛЯТЬ, ЗВЕРНЕННЯ ВІДПРАВЛЯТЬ
18 жовтня відбулася 19 сесія міської ради, на якій розглянули 24 основних питання і 139 земельних.
Про підготовку міського господарства до зими звітував заступник міського голови Сергій Бабій. За словами Сергія Віталійовича цьогоріч на ремонт доріг виділили 15 млн 100 тис. грн, за які було відремонтовано 43 тис. кв.м. На сьогодні 14% доріг знаходяться в аварійному стані.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

З АВТОБУСАМИ, КНИГАМИ І СПОРТКОМПЛЕКСОМ
Під час внесення змін до обласного бюджету депутати вділили грошей для Кам’янеччини.
Вчора пройшла 8-ма сесія обласної ради, під час якої депутати розглянули чимало депутатських запитів, внесли зміни до різних соціально-важливих програм та обласного бюджету на 2016 рік.
Чимало коштів отримали освітяни, зокрема, 2 млн 700 тис грн у вигляді освітньої субвенції дісталося порівну Гуменецькій та Китайгородській об’єднаній громаді на придбання шкільних автобусів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА-9
Цього тижня народний депутат України Володимир Мельниченко приділив значну увагу проблемам інфраструктури, освіти, медицини та спілкуванню з виборцями.
Під час роботи у Верховній Раді нардеп провів перемовини з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом щодо проблемних питань 193 округу та з приводу звернення депутатів про капітальний ремонт траси Київ-Порубне, під яким підписалась низка депутатів із Хмельницької, Житомирської, Чернівецької областей.

ШОУ НА ЗЕМКОМІСІЇ
11 жовтня відбулося засідання постійної комісії з питань землекористування, архітектури, будівництва та екології.
Першим розглядали роботу Держархконтролю. Будівельники міста не можуть дочекатися, коли запрацює це управління, адже одним із кроків децентралізації стояла умова, що з 1 вересня ця структура мала вже діяти, навіть були підготовлені люди. Олександр Свирида, один із небагатьох представників міста, склав іспити та вже укомплектував підрозділ, але в міській раді пройшла оптимізація й одного працівника скоротили.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

НАГОРОДЖУВАЛИ
11 жовтня пройшла 18-та позачергова сесія міської ради. На порядку денному було лише п’ять питань, чотири з них про відзнаку міської ради «Честь і шана», п’яте - начальника фінуправління Оксани Гут про зміни до міського бюджету.
На початку сесійного засідання міський голова Михайло Сімашкевич вручив синам Михайла Аносова звання «Почесний громадянин міста» (посмертно).
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА-8
Цього тижня народний депутат України Володимир Мельниченко продовжує працювати у Верховній Раді України.
Тим часом помічники народного обранця у День людей похилого віку відвідали будинок-інтернат для похилих людей та інвалідів у с.Вільховець Новоушицького району та передали подарунки від Володимира Володимировича. Від імені нардепа побажали життєвої енергії та довгих років життя.

І ЗНОВУ СТВОРЮЄМО КУМИРІВ, А ХОЧЕТЬСЯ ПРОСТО Й НАЗАВЖДИ
4 жовтня відбулося засідання депутатського клубу, під час якого розглядалося три питання порядку денного. Зокрема, щодо перейменування вулиць міста. Міський голова Михайло Сімашкевич проінформував про фінансове навантаження на бюджет міста в 2016 році та перспективи його формування в 2017-му, а генеральний директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук дав інформацію про стан експлуатації котелень міста.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ДЛЯ КОГОСЬ - ІСТОРИЧНИЙ МОМЕНТ, А ДЛЯ КОГОСЬ - ЧЕРГОВА ВІДМОВА
29 вересня пройшла 9-та сесія райради 7-го скликання. На порядок денний було винесено 28 питань, які депутати розглядали цілий день, незважаючи на те, що практично всі вони були пропрацьовані на засіданнях профільних комісій.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

УСІ З «П’ЯТАЧКА»
Вчора відбулося чергове засідання виконкому, на порядок денний якого виносилося багато технічних питань,а також - про позбавлення батьківських прав Ткачука і Шакалова, які не піклуються про своїх дітей з народження. Також мова йшла про матір Чупак, яка зловживала спиртним; її доньку суд передав у прийомну сім’ю, але жінка вимагає з нею зустрічей, хоча зовсім не виправилася.Дозвіл 1 раз на квартал, відповідно до закону, їй надали. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА-7
Минулого тижня народний депутат Володимир Мельниченко брав участь у роботі Верховної Ради України.
Під час роботи в парламенті відбулося засідання парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. На засідання комітету завітав Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

ІНФОРМАЦІЙНА ВІЙНА З «НАРОДНИМ ФРОНТОМ»
Заява Олександра Ксенжука - депутата Верховної Ради України, фракція «Народний фронт».
Наростаюча хвиля дискредитації політичної партії «Народний фронт» є свідченням агресивної інформаційної війни з боку країни-агресора. Росія зацікавлена вибити з поля бою сильних політичних гравців-патріотів. Саме «Народний фронт» став мішенню, в яку прицільно цілиться засобами інформаційної війни ворог нашої держави.

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА-6
Цього тижня народний депутат України Володимир Мельниченко приділив значну увагу законотворчій діяльності, проблемам освіти та культури округу.
У вівторок розпочалася робота у Верховній Раді України. Перед тим, як вирушити до Києва, Володимир Володимирович відвідав село Куча Новоушицького району, щоб оглянути стан виконання капітального ремонту приміщення дитсадка «Пролісок».

ЗА ЗЕМЛЮ ВОЮВАЛИ І ВУЛИЦІ ПЕРЕЙМЕНУВАЛИ

14 вересня пройшло засідання 17-ої сесії міськради. На порядку денному було як ніколи багато питань – 33 основних, які стосувалися життєдіяльності міста, та 152 земельних. Цього разу було досить складне засідання, напевне, багато депутатів після літніх відпусток не могли увійти в робоче русло. 

Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА-5
Цього тижня народний депутат України Володимир Мельниченко приділив значну увагу законодавчій роботі, сфері освіти та спорту.
Днями Володимир Володимирович спільно з представниками міської влади завітав до СЗОШ №1, у якій нардеп навчався в дитинстві. Представники влади оглянули результати ремонтних робіт даху школи.

ГРОМАДСЬКА РАДА. ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ
Не перший рік у Кам’янці були спроби запустити механізм роботи Громадської ради при виконавчому комітеті міської ради. Бралися за цю справу цілком небайдужі люди, які дійсно намагалися зробити його кращим. Та спроби виявлялися марними. Які причини зупинки цього процесу, невідомо.
Люди в раді були не випадковими, добре відомими, з багатим професійним і життєвим досвідом і, звичайно, сповнені гарячого бажання покращати життя кам’янчан.

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА-4
6 вересня розпочала працювати Верховна Рада України. Народний депутат Володимир Мельниченко прибув до столиці на відкриття п'ятої сесії восьмого скликання парламенту.
Крім того, цього тижня Володимир Володимирович взяв участь в урочистостях з нагоди Дня знань, Дня підприємця та 15-річчя Центру розмінування, а також приділив увагу проблемам інфраструктури Кам’янець-Подільського району.

НА ВСЕ НЕ ВИСТАЧАЄ
Комунальне підприємство «Міський стадіон ім. Тонкочеєва» - одне з небагатьох у місті, яке самостійно себе забезпечує, не отримуючи кошти з міського бюджету. Утримання території, прибирання, виплата заробітної плати працівникам – все це установа забезпечує зі власних надходжень.
Оглянув підприємство заступник міського голови Вадим Савчук.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА-3
Народний депутат України Володимир Мельниченко продовжує працювати на окрузі.
Цього тижня Володимир Володимирович взяв участь у відкритті амбулаторії сімейної медицини на вул.Саксаганського. Це вже тринадцята амбулаторія в Кам’янці-Подільському, її побудовано за рахунок забудовника. Спільно з міським головою Михайлом Сімашкевичем передали холодильник та пральну машину для потреб нової амбулаторії.

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Ігор Гай-1
Депутатство - нелегка й досить відповідальна ноша, особливо, коли працюєш не лише у період виборчої кампанії, а й протягом усієї каденції. У цьому переконаний Ігор Гай, депутат районної ради. Не вперше громада довіряє йому представляти інтереси в раді, і він, у свою чергу, переймається усіма, навіть найменшими проблемами.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДО НАВЧАННЯ ГОТОВІ
29 серпня пройшла колегія РДА, на якій головним питанням було освітянське. Із якими здобутками вступає освітня галузь району в новий навчальний рік, та які перспективи матиме розповіла начальник районного відділу освіти Олена Пронозюк.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПІДВИЩИЛИ ПЛАТУ ЗА НАВЧАННЯ ТА КОПАННЯ МОГИЛ
25 серпня пройшло чергове засідання виконкому, на якому розглядалося аж 78 питань життєдіяльності міста.
Із 26 серпня кількість адміністративних послуг, які надає управління надання адміністративних послуг, збільшилася із 152 до 210.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА-1
Цього тижня депутат Верховної Ради Володимир Мельниченко приділив увагу інфраструктурі міста та взяв участь в урочистих заходах з нагоди Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України.
У Кам’янці-Подільському разом із міським головою Михайлом Сімашкевичем завітали до житлового будинку на вулиці Чехова, який нещодавно вдалося привести до належного вигляду.

ЗІ ЗВЕРНЕННЯМИ - ОСОБИСТО
16 серпня голова районної ради Борис Бец провів особистий прийом громадян.
Цього дня до Бориса Борисовича жителі району зверталися з питаннями переважно соціально-побутового характеру та земельними.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ВО «БАТЬКІВЩИНА» ЛІДИРУЄ
Компанія GfK Ukraine провела соціологічне дослідження громадської думки, згідно з результатами якого лідером народних уподобань на виборах до Верховної Ради стабільно залишається ВО «Батьківщина». У президентському рейтингу вкотре перше місце посідає Юлія Тимошенко.
Опитування проводили в усіх регіонах України, окрім Автономної Республіки Крим. У Донецькій та Луганській областях - лише на територіях, що контролюються Україною.

НА ПРИЙОМІ БУЛО ВСЬОГО ПОТРОШКИ
17 серпня міський голова Михайло Сімашкевич приймав кам’янчан. Питання, з якими зверталися мешканці міста стосувалися вирішення питань житлового, комунального, земельного характерів, а також дороги.
Молода багатодітна мама просила Михайла Євстафійовича допомогти їй у розширенні житла. Її родина готова заплатити частину грошей від продажу їхньої однокімнатної квартири та тих, які для них змогли зібрати батьки, щоб на умовах співфінансування розширити житлову площу для трьох дітей.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА-2
Цього тижня народний депутат України Володимир Мельниченко приділив значну увагу проблемам медицини та інфраструктури округу.
Разом із міським головою Михайлом Сімашкевичем завітав до Кам’янець-Подільської міської дитячої поліклініки, працівники якої зверталися до нардепа та керівника міста з проханням придбати пральну машину.

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Анатолій Ломніцький-2
16 серпня депутат районної ради Анатолій Ломніцький та керуючий справами районної ради Юрій Шубарський перебували з робочою поїздкою в Устянській сільській раді. Там вони зустрілися із сільським головою Юрієм Сидоруком та провели об’їзд по об’єктах соціально-культурної сфери, що потребують проведення ремонтних робіт. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПРОБЛЕМУ «25» ЗАКРИЛИ. ШКОЛИ ЗАЛИШИЛИ
Передсесійний скандал розгорівся, коли вихватнівчани дізналися, що одна із односельчанок була змушена нібито під тиском перевести своїх двох дітей на навчання в сусідню Китайгородську ЗОШ. Тож із 26 учнів, охочих відвідувати Вихватнівську школу, залишилося 24. Не кращою була ситуація і в Калачковецькій школі, проте умову в «25» там виконали.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КОЛИ ГОЛОСУЄШ, ВКЛЮЧАЙ МІЗКИ
9 серпня пройшло засідання 16-ої сесії міської ради без участі міського голови та шістьох депутатів. Як завжди, було багато земельних питань (близько двох сотень) та близько двох десятків основних питань.
У зв’язку із присвоєнням імені міській центральній бібліотеці Костя Солухи, було затверджено мережу централізованої бібліотечної системи в новій редакції, яка складається із 7 філій.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. В.МЕЛЬНИЧЕНКО
Цього тижня народний депутат України Володимир Мельниченко разом із заступником міського голови Вадимом Савчуком завітали до міської дитячої поліклініки та територіального Центру соціального обслуговування «Турбота» та завезли кулери з водою. Відтепер у цих установах люди мають можливість пити якісну питну воду. Також Володимир Володимирович подарував ікони для каплички соціального центру.

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Валерій Слободян
Валерій Слободян - депутат зі стажем, люди довіряли йому представляти їхні інтереси ось уже п’ять скликань поспіль: двічі - в районній раді та тричі - в міській.
За весь цей час він опікувався земельними питаннями та промисловості і підприємства. Каже, що з кожною каденцією вагомість депутата зростає. Обраний людьми, він несе більше відповідальності, піднімає чимало гострих питань, які, можливо, не довподоби міському голові чи заступникам, але влада мусить повертатися обличчям до людей.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. ВОЛОДИМИР МЕЛЬНИЧЕНКО
Цього тижня народний депутат України Володимир Мельниченко продовжує працювати на окрузі.
Володимир Володимирович завітав на вулицю Чехова, де відбувається ремонт дорожнього полотна. Разом із заступником міського голови Сергієм Бабієм та директором департаменту житлово-комунального господарства Олександром Бабчинським оглянули стан виконання ремонтних робіт.

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ В.МЕЛЬНИЧЕНКА
Усім відома всезагальна істина, що діти – це наше майбутнє. Інколи трапляється так, що змалку їм доводиться пережити складні випробування долі. Такі маленькі та юні українці потребують особливої уваги та турботи.
За тиждень народний депутат України Володимир Мельниченко відвідав дитячий оздоровчий табір «Дністровська чайка» в с.Врублівці та «Дністровську Рів’єру» у с.Велика Слобідка, де було організовано відпочинок дітям пільгових категорій.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Артем Дюднєв
«З людьми і для людей» - ось головний принцип молодого депутата Артема Дюднєва, який вперше балотувався в міську раду й переміг своїх суперників зі значним відривом.
Менше ніж за півроку своєї діяльності народний обранець зробив багато потрібних справ на округові (мікрорайон Жовтневий), де представляти інтереси в міськраді його обрали люди.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПРО БЮДЖЕТ, ДОРОГИ І БАТУТИ
28 липня пройшло чергове засідання виконкому, на якому розглянули 84 питання. Зокрема, його члени погодилися з наданням матеріальної допомоги, затвердили звіт «Про виконання бюджету міста за І півріччя 2016 р.».
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

КАЛАЧКІВЦІ І РОГІЗНА БУДУТЬ З ДЕПУТАТАМИ
У неділю, 24 липня, відбудуться проміжні вибори місцевих депутатів у Китайгородській сільській раді об’єднаної територіальної громади.
Як повідомила голова районної ТВК Лариса Ткачук, створено два округи у с.Рогізна (138 виборців) та с.Калачківці (132 виборці).
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ
Важливу роль у роботі народного депутата відіграє співпраця з органами місцевого самоврядування. Так, як минулий тиждень був сесійним, Володимир Мельниченко перебував у Києві в Верховній Раді України. Однак це ніколи не стає приводом для того, щоб перестати співпрацювати з представниками місцевої влади. 

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Василь Строяновський
Серед 17 депутатів провладної партії, які цієї каденції працюють у Хмельницькій областій раді, є й представник з Кам’янеччини, уродженець с.Оринин Василь Строяновський.
Василь Станіславович був депутатом районної ради декількох скликань, балотувався по Оринському округу, тож добре знає проблеми своїх односельчан.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДІЛИТИ ГРОШІ СПРАВА СКЛАДНА
12 серпня відбулася 15 позачергова сесія міської ради. На порядок денний було винесено разом із земельними близько сорока питань.
Найбільше розмов точилося навколо бюджетних питань, зокрема, про виділення грошей для потреб соціально незахищених верств населення, про придбання медичного обладнання для дитячої лікарні.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ПОКИ РУБАЛИ ВУЗОЛ, ВІДКРИЛИ ЯЩИК ПАНДОРИ
Із другої спроби відбулася позачергова сесія районної ради 7-го скликання. Аби дійти до консенсусу, депутати вдавалися до блокування трибун та взаємних звинувачень. За два дні пленарних засідань дістали стільки скетелів із шаф, стільки не діставали за весь час існування району.
Із восьми фракцій у районній раді, чотири об’єдналися в коаліцію - ВО «Батьківщина, «За конкретні справи», Аграрна партія та ВО «Свобода» - і виступили єдиним фронтом, зупинивши роботу сесії.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА
4 липня перед початком сесійного тижня у Верховній Раді Володимир Мельниченко відвідав Кам’янець-Подільський район, щоб ознайомитися зі станом виконання ремонтних робіт автошляхів.
Цього тижня напередодні чергової сесії парламенту Володимир Володимирович спільно з керівником Кам’янець-Подільської РДА Василем Сукачем і головою Кам’янець-Подільської райради Борисом Бецом завітали до Колибаївської об’єднаної територіальної громади.

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Сергій Богачик
Директора Кам’янець-Подільської філії ТОВ СП «Нібулон» Сергія Богачика добре знають у Приворотському виборчому округу, адже підприємство, яке він очолює, єдиний та надійний інвестор у регіоні. Тож не дивно, що на минулорічних виборах до місцевих рад за Сергія Вікторовича віддали свої голоси 32,82% виборців.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГРОШІ РОЗДІЛИЛИ
На 15-й позачерговій сесії міської ради депутати затвердили зміни до міського бюджету.
На 33,5 млн грн збільшилася міська скарбничка завдяки перевиконанню дохідної частини, яка тепер складає 591,7 млн грн.
Як повідомила начальник фінансового управління Оксана Гут, напередодні 15-ої позачергової сесії міської ради було проведено низку засідань за участю головних розпорядників коштів основних галузей, які визначили найнеобхідніші напрямки для фінансування.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ФІНАНСИ РОМАНСИ НЕ СПІВАЮТЬ
Як повідомив начальник управління фінансів РДА Олександр Федик, виконання показників загального фонду зведеного бюджету району за І півріччя 2016 р. забезпечено на 218,4%, сума додаткових надходжень становить 13028,1 тис. грн.
Бюджети сільських та селищної рад виконано на 263,3%.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЯК ДЕПУТАТИ РОЗДАЛИ ЗЕМЛЮ НА АЛЕЇ «ПІВНІЧНА»
На диво сесія міської ради 5 липня пройшла без гучних ексцесів. Депутати затвердили низку проектів, з яких найбільше обговорювали ті, що стосуються бюджету міста, економічного розвитку, міжнародного співробітництва і, як завжди, земельні.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

КАМ’ЯНЧАНИ СТРАЙКУЮТЬ ПРОТИ ТАРИФІВ
6 липня в Києві представники профспілок влаштували пікет біля Кабміну і Верховної Ради через підвищення цін на газ і комуналку. Серед мітингувальників були кам’янчани, зокрема і представники КП «Міськтепловоденергія».
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Діана Прокопова-2
Проблемами жителів Рихтівської сільської ради переймається депутат райради Діана Прокопова.
- До мене, як до депутата звернулися жителі села Лісківці зі скаргою на відсутність належного транспортного сполучення між їхнім населеним пунктом та Кам’янцем-Подільським, - розповідає Діана Іванівна.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Микола Жоган
До 2017 українців чекає п’ять етапів підвищення тарифів, з яких два – вже до кінця цього року – у квітні і в вересні. Тариф буде один для всіх, зміниться і сітка тарифікації, яка теж буде єдиною для всіх споживачів.
Учора під час сесії районної ради народні обранці підтримали звернення Кам’янець-Подільської районної ради до Президента України Петра Порошенка, голови Верховної Ради Андрія Парубія та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо необгрунтованого підняття єдиної ціни на газ для населення.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НАЙБІЛЬШЕ ДІСТАЛОСЯ ОСВІТІ
Учора пройшло засідання 7-ої сесії райради VII скликання, на розгляд якої було винесено більше двох десятків важливих питань. Плітки про те, що чергова сесія буде гарячою, не вщухали декілька днів поспіль. Це підтверджував і власне початок засідання, на яке депутати сходилися групками. 
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДУБ ІЗ ОБРУБАНИМ ГІЛЛЯМ
Шле мені листа сестра одного з підпільників, Діми Мозолевського, Лариса Георгіївна Максимова. Не можна без хвилювання їх читати.

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Василь Яковенко
По Княжпільському виборчому округу мало хто може скласти конкуренцію Василю Яковенку. Місцеві жителі обирають його депутатом районної ради вже четверту каденцію поспіль. І не дивно, адже Василь Іванович для княжпільчан - надійний порадник у всьому. Під час минулих виборів до районної ради за депутата віддали голоси 56,69% виборців. Це найвищий результат по району!
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДО СЕСІЇ ГОТОВІ
21-22 червня розпочали роботу постійні комісії при районній раді з підготовки до засідання чергової сесії районної ради. Впродовж двох днів питання, що виносяться на засідання сесії, обговорювали на комісіях.
Автор:  Ірина ФУРМАН

У ПЛЕНУМА СВОЯ ДУМКА
Під час пленуму міської організації ветеранів, який пройшов 14 червня, розглядалося питання «Увічнення пам’яті Почесних громадян міста Кам’янця-Подільського». Під час засідання було прийнято рішення не перейменовувати назви вулиць, провулків, які пов’язані з іменами учасників та подіями Другої світової війни.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Олександр Чілійчук
Уперше до районної ради потрапив депутат від Аграрної партії Олександр Чілійчук, за якого віддали свої голоси 34,75% виборців Сокільського виборчого округу.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НА ПЕРШОМУ ПЛАНІ – РОЗБУДОВА ПАРТОРГАНІЗАЦІЇ
Не секрет, що нині Аграрна партія України набирає популярності. Й це не дивно, адже, незважаючи на складну політичну ситуацію, інші негаразди у суспільстві, вона продовжує послідовно відстоювати інтереси українського села та його мешканців, робить все можливе для того, аби щодня мали на столі хліб і до хліба містяни, докладає чимало зусиль для розвитку аграрного сектора краю.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Сергій Тимчук
Уже другу каденцію інтереси Нефедівської громади представляє місцевий аграрій, керівник СТОВ «Нефедівське» Сергій Тимчук. На минулих виборах за Сергія Сергійовича віддали свої голоси 44,1% виборців.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МЕЛЬНИЧЕНКО ПОТРАПИВ ДО ДЕСЯТКИ КРАЩИХ ДЕПУТАТІВ-РЕФОРМАТОРІВ
Представник 193 виборчого округу Володимир Мельниченко посів 6-те місце в рейтингу народних обранців, котрі найбільше підтримують реформаторські закони. Відповідний рейтинг було складено аналітиками VoxUkraine.

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Віктор Кривак
Вдруге жителі Подільської сільської ради довірили представляти їхні інтереси в районній раді Віктору Криваку. Віктор Миколайович - держслужбовець зі стажем, довгий час працював у районній державній адміністрації, згодом - у районінй раді. Сьогодні, окрім виконання депутатських повноважень, він є заступником голови районної ради.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПІВНІЧНА, 67 - ЦЕ МІЙ КРИМ
31 травня пройшла 13-та сесії міськради VІІ скликання.
Ще до засідання перед «білою хатою» зібралися протестувальники проти будівництва в дворі вул.Чехова, 45 та Хмельницького шосе, 19 чергової черги будинків, яке має здійснити будівельна фірма «Віват» просто впритул до дитячого майданчика, єдиного в цьому районі і який мешканці тамтешніх будинків самотужки облаштували.
Представники жителів зайшли у сесійну залу і перед трибуною поставили маленьких дітей із плакатами, щоб у них не забирали майданчик і дитинство.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: УРЯДОВА СТРАТЕГІЯ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ СПРЯМОВАНА НА ЗНИЩЕННЯ СЕЛА
Село - колиска України. Виживе село – збережеться й Україна. Скільки разів, в основному – до і під час виборів, ми чули ці солодкі слова? Але проходили вибори, формувались уряди й коаліції, а українське село продовжувало, кажучи словами Василя Стефаника – ВИГИБАТИ. Не виняток і день сьогоднішній. 

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ
19-20 травня в готелі «7 днів» проходив семінар на тему: «Реформування місцевого самоврядування через залучення активних громадян», участь у якому взяли голова районної ради Борис Бец, керуючий справами районної ради Юрій Шубарський, сільські голови.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ЗДЕБІЛЬШОГО ЗЕМЕЛЬНІ, АЛЕ Й БУЛИ ЩУРЯЧІ
25 травня на прийом до міського голови Михайла Сімашкевича прийшло з десяток кам’янчан. Мати двох синів, кадрових військових, вимагала земельні ділянки для своїх дітей. Наразі в місті відсутня земля, а на черзі кількість лише учасників АТО добігає до тисячі, тому вирішено насамперед давати земельні наділи родинам загиблих та пораненим
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Віталій Шевчук
Інтереси жителів Жванецької сільської ради у районному парламенті представляють одразу двоє народних обранців. Один із них - Віталій Шевчук, головний лікар Центральної районної лікарні, якому депутатський мандат довірили 32,47% виборців цього округу.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Іван Громик
Уперше цієї каденції націоналісти зайшли в районний парламент. Перший номер у списку цієї партії - Іван Громик, відомий правозахисник. Тож не дивно, що в районній раді Іван Миколайович взявся за контроль правового аспекту прийняття рішень народними обранцями.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗА ПІДТРИМКИ АГРАРІЇВ
У нашому місті вперше відбувся український міжнародний музичний феєрверк - фестиваль-конкурс молодих музикантів, заснований Канадським музичним товариством та вітчизняною музичною спільнотою. 

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Андрій БОЙКО
Андрій Бойко знаний не лише в нашому місті спортсмен. Його баскетбольна команда «ДіДіБао» цьогоріч завоювала срібло на чемпіонаті Україні. Таке досягнення - досить вагомий результат.
Спорт та виховання молодого покоління - ось основні пріорітети, яких визначив на цю каденцію молодий депутат.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ Володимир ФЕДОРЧУК. ЦІНА НА ГАЗ
Напередодні Великодня Уряд презентував українцям шокуючий подарунок - збільшення ціни на природній газ для населення з одночасним скасуванням соціальної норми, яка передбачає споживання 1200 кубометрів газу за пільговою ціною в 3600 грн. Таке підвищення викликало хвилю обурення, адже, за словами окремих політиків, є нічим іншим, як злочином проти українців.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВЕЛИКОДНЯ БЛАГОДІЙНІСТЬ АГРАРІЇВ
«Твори добро і воно повернеться тобі сторицею» - саме цю незаперечну євангельську істину намагаються сповідувати у своїй повсякденній діяльності члени районної організації Аграрної партії України. Так, напередодні світлого дня Воскресіння Христового її керівник, депутат районної ради Ігор Гай, відвідав дошкільний навчальний заклад №17 «Світлячок», у якому разом із дітьми груп загального розвитку  виховуються малюки притулкової групи – сироти, діти-інваліди з вадами слуху, ті, які позбавлені батьківського піклування.

ДО ПАСХИ - З ПОДАРУНКАМИ
Не зраджують традиціям і вітають з Великодніми святами аграрії Кам’янеччини.
Напередодні Пасхи працівники ТОВ «Агросолюшнс» та ТОВ «Максфарм», директором і засновником яких є Віталій Завадський, привітали зі світлим святом Великоднем працівників соціальної сфери. Та особлива увага цьогоріч була приділена малозабезпеченим сім’ям та одиноким людям, тим, хто не має з ким розділити це воістину прекрасне свято.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВЧИТЕЛІВ ПРЕМІЮВАТИ ЗА ПРОГРАМОЮ
22 квітня відбулося засідання шостої (позачергової) сесії Кам’янець-Подільської районної ради VІІ скликання. На початку роботи сесії пам’ять Героїв, які віддали своє життя у боротьбі за цілісність і незалежність України, вшанували хвилиною мовчання.
Автор:  Ірина ФУРМАН

НОВИЙ ГУБЕРНАТОР - НОВА МІТЛА?
Учора, 28 квітня, Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Віталій Ковальчук представив активу Хмельницької області нового очільника ОДА Олександра Корнійчука.
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко 18 грудня 2015 р. звільнив з посади голови Хмельницької ОДА Михайла Загородного, якого 27 листопада було обрано головою Хмельницької обласної ради. Відтоді обов’язки голови ОДА виконував перший заступник Василь Процюк.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Олександр КИРИЛЮК
«Свободівець» Олександр Кирилюк вперше потрапив до депутатського корпусу, набравши 27,63% голосів виборців. Він єдиний, хто представляє інтереси 12-тисячної Гуменецької ОТГ у районній раді.
Майже 8 років Олександр Володимирович пропрацював у Кам’янець-Подільському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України, тож добре знає проблеми найбільш незахищених верств населення - пенсіонерів, інвалідів, дітей, які втратили годувальника, чорнобильців та афганців.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НЕ ДОПОМІГ І ПРАВИЙ СЕКТОР. ТОРГОВИЙ ЦЕНТР БУДЕ
Такого пленарного засідання сесії міськради, яке відбулося 27 квітня, давно не було. Незважаючи на те, що всі питання розглядалися на комісіях, все ж непорозуміння виникли.
До початку засідання матері та дружині загиблого Сергія Мелемуки вручили орден Богдана Хмельницького, ІІІ ступеня. Потім депутати погодилися зняти питання про передачу в безкоштовне користування гідроспоруди шлюзів через те, що не встигли підготувати відповідні документи.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

КИТАЙГОРОДСЬКА ОБИРАТИМЕ СТАРОСТ
Перші вибори старост Китайгородської об’єднаної територіальної громади відбудуться в неділю, 15 травня. Про це повідомила голова районної ТВК Лариса Ткачук.
- Старост обиратимуть по п’ятьох округах, - каже Лариса Михайлівна. - Наразі завершилася реєстрація претендентів, сформовано вісім дільничних виборчих комісій, які будуть у селах Рогізна, Калачківці, Субіч, Демшин, Патринці, Дерев’яне й Гелетина, Броварі й Привітне, Колодіївка.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ Петро МОСЕНДЗ-2
Врубловецький округ, до складу якого входять села Врублівці, Станіславівка та Яруга, під надійною опікою депутата районної ради Петра Мосендза.
Ми вже писали про цьогорічні плани народного обранця в допомозі селу, та, як з’ясувалося, їх защораз стає більше.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НОВИЙ УРЯД - ОЛІГАРХІЧНА ЗМОВА
19 квітня прес-конференцію, основним месенджем якої стала тема відставки і призначення уряду, провели лідери місцевого осередку ВО «Батьківщина».
- Сьогодні важко говорити про «надбання» уряду Яценюка у позитивному ключі, - каже голова міського осередку Олег Ткач. - А голосування за новий уряд стало яскравим підтвердженням олігархічної змови в парламенті. Голоси дали фракції БПП, НФ і «Відродження» та «Воля народу», сформовані з колишніх регіоналів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Ігор ФУРМАН
Депутата районної ради кількох скликань Ігоря Фурмана добре знають мешканці ввіреного йому округу, адже він не лише там проживає, а й всіляко допомагає людям. Про таких кажуть, віддасть останню сорочку.
ПП «САФ Колос», яким керує Ігор Володимирович, обробляє земельні паї жителів Слобідки-Кульчиєвецької, Жовтневого та Оленівки.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ХТОСЬ ЖИВЕ НА ЗАРПЛАТУ, А ХТОСЬ - ЗА ІНШИЙ ДОХІД
Минулого тижня, коли декларації через місцеві газети оприлюднили нардеп від нашого округу, керівники міста, району та їхні заступники (читайте «КлюЧ» від 8 квітня 2016 р. №14), у райдержадміністрації з оприлюдненням вирішили не поспішати, запевнивши журналістів, що декларації голови РДА та його заступників з’являться у вільному доступі на офіційному сайті.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МОЖЕ, Й БІДУЮТЬ, АЛЕ КЕРУЮТЬ
До кінця березня посадовці різних рівнів та рангів, держслужбовці та депутати поспішали заповнити, як того вимагає закон, декларації про доходи, які вони заробили за минулий рік. «КлюЧ» не перший рік поспіль слідкує за тим, як змінюються статки народних обранців та керівників міста і району. І завжди нас дивував формалізм із яким підходять до заповнення цього фінансового документу.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Наталія САВЧУК
Представник від Радикальної партії Олега Ляшка в міській раді Наталія Савчук вперше потрапила до депутатського складу. До цього майже 16 років свого життя Наталія Федорівна віддала державній службі. За її плечима - робота в райдержадміністрації та міській раді, де вона керувала юридичними управліннями. Тож не дивно, що більшість звернень від виборців до депутата стосуються саме юридичних тонкощів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПЕРЕМОЖЦЯ ВИЗНАЧИВ СЕМИГОЛОСИЙ РОЗРИВ
Минулої неділі, 3 квітня, відбулися повторні вибори депутата Гуменецької сільської ради об’єднаної територіальної громади по Слобідко-Гуменецькому виборчому округу. Нагадаємо, що обраному раніше депутату Юлії Блажко громада довірила старостувати у цьому округові.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

БОГДАН ЛУКАШУК ОЧОЛИВ МОЛОДІЖНЕ КРИЛО «БАТЬКІВЩИНИ»
На політичній орбіті Хмельниччини – нові обличчя. Понад два десятки делегатів обласної організації «Батьківщина молода», які представляють структурні підрозділи «молодіжки» з усіх куточків Хмельниччини, на своїй позачерговій конференції одноголосно обрали очільником Богдана Лукашука.

«КНИГА НА СХІД» ВІД ВОЛОНТЕРІВ ІЗ ПДАТУ
Днями з тижневої поїздки в рамках Всеукраїнської благодійної акції: «Книжка на Схід» повернулися до Кам’янця-Подільського студенти-волонтери ПДАТУ Степан Гурома (4 курс факультет ветеринарної медицини) та Олександр Дубик (студент 4 курсу юридичного відділу коледж ПДАТУ).

У ДЕСЯТЦІ ЛІДЕРІВ
У 2016 році Громадянська мережа ОПОРА здійснює моніторинговий проект у 105 виборчих округах 24 областей України та м.Київ. Моніторингова кампанія передбачає щомісячний комплексний аналіз діяльності 105 народних депутатів, обраних за мажоритарною складовою, у їхніх округах. Зокрема, моніторинг включає аналіз законодавчої активності та активності депутата у його виборчому окрузі.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Анатолій ЛОМНІЦЬКИЙ
Це перша каденція Анатолія Ломніцького, провідного спеціаліста Кам’янець-Подільської міської виконавчої дирекції Хмельницького обласного Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в якості народного обранця.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Ігор ГАЙ
Із акції протесту, яка проходила днями в столиці, повернувся депутат районної ради Ігор Гай. Разом із однодумцями вони відстоювали під стінами Верховної Ради та Кабміну питання, що стосуються розвитку сільського господарства.
Загалом участь у мирній акції взяли більше 8 тисяч аграріїв зі всієї України, найбільшою була делегація з Хмельниччини - 850 осіб.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

БОРОНИТИ РІДНУ КРАЇНУ
У кінці минулого року в нашому місті на базі 11 понтонно-мостового батальйону розпочалося формування 48-ої окремої інженерної бригади Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України. Нині вже сотні бійців цього з’єднання у складі шести батальйонів відстоюють цілісність і незалежність своєї Батьківщини на сході країни.

ПРОСИЛИ ЖИТЛА І ВІДМОВИТИ У ВИДОВИЩАХ
У середу прийом громадян провів міський голова Михайло Сімашкевич. Серед звернень в основному були питання надання житла.
Зокрема, звернулася донька інваліда війни, сім’я якої у складі семи осіб проживає в трикімнатній квартирі. Міський голова повідомив пані, що держава вже 5 років не виділяє грошей на соціальні квартири для цієї категорії, а місто не має взагалі на це грошей.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

У ТРАВНІ ОБЕРУТЬ ЩЕ ШІСТЬОХ СТАРОСТ
До виборів старост дозріли і Китайгородська та Колибаївська сільські ради об’єднаної територіальної громади.
Як повідомив сільський голова Китайгородської ОТГ Юрій Безродний, на сесії сільської ради, яка пройшла на початку березня, було прийнято рішення провести перші вибори 15 травня. Наразі необхідні документи та план заходів має затвердити ЦВК.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«БАТЬКІВЩИНА» МОЖЕ ВИГРАТИ ВИБОРИ У РАДУ, А ТИМОШЕНКО СТАТИ ПРЕЗИДЕНТОМ
Якщо би вибори Президента України відбулися в середині березня, на них могла би перемогти Юлія Тимошенко. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології. Серед тих, хто визначився і пішов би на вибори, 20,9% проголосували б за Тимошенко.

ВО «СВОБОДА» ЗВІТУЄ ЗА 100 ДНІВ
На останніх виборах до місцевих рад ВО «Свобода» виборола результат, який свідчить про високий рівень довіри серед кам’янчан – друге місце в рейтингу політичних партій по місту (17%). Шість депутатів-свободівців представляють у міській раді фракцію ВО «Свобода»: Михайло Посітко, Геннадій Бенкендорф, Іван Микуляк, Дмитро Костюкович, Олена Мазій, Юрій Яриновський.

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Віталій ЗАВАДСЬКИЙ
Це вже друга каденція як депутата районної ради Віталія Завадського. За цей час, окрім депутатства він не полишає громадської роботи, є досить активною людиною по житті та успішним аграрієм.
Разом із однодумцями він продовжує допомагати людям на селі.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Ніна СКАВРЕНЮК
З весни 2014 року Ніна Скавренюк опікується військовими, які воюють на сході держави, їхніми сім’ями та сім’ями загиблих. Цей пункт був першочерговим у передвиборчій програмі Ніни Дмитрівни як депутата районної ради. І досі він залишається ключовим.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПРО ГОЛОДНИХ ДІТЕЙ, ГАРАЖІ ТА МОВУ
23 лютого відбулася 8-ма сесія міської ради.
Ще перед засіданням перед «білою хатою» страйкували викладачі та учні ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти» через те, що із січня вони не отримують заробітної плати, стипендії, а також немає за що годувати сиріт, сплачувати комунальні послуги. Мітингувальники прийшли до міської ради просити фінансування на І квартал 2016 року.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Віта ГОРОХОЛІНСЬКА
Це перша каденція молодого депутата. Представляти інтереси в районній раді їй довірили 25,84% виборців Гринчуцького територіального виборчого округу.
Віта Горохолінська - юрист зі стажем, довгий час займається земельними питаннями. Ось і в районній раді продовжує цю роботу, є головою постійної комісії з аграрних питань, земельних відносин, природокористування та екологічної безпеки.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПОЛІТИКА ПЕРЕМОГЛА ЗДОРОВИЙ ГЛУЗД
Минулого тижня чергове засідання сесії обласної ради швидше нагадувало політичну клоунаду, аніж конструктивний діалог народних обранців, головне завдання яких - вирішувати нагальні питання жителів Хмельниччини. Слуги народу, забувши про своїх господарів, вправно ділили крісла й посади.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«РОЗПИЛЯЛИ» 10 МІЛЬЙОНІВ. ДІСТАЛОСЯ ВСІМ
18 лютого відбулося засідання 5-ої сесії районної ради сьомого скликання.
На моїй пам’яті це було чи не одне з найдовших пленарних засідань сесії. Більше чотирьох десятків нагальних питань народні обранці розглядали 8 годин із кількома перервами, і це при умові, що всі проблемні моменти по кожному із зареєстрованих на сесії питань ретельно вивчалися на депутатських комісіях.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Руслан СЕНДЗЮК
Родом із с.Чабанівка, Руслан Сендзюк балотувався до районної ради від Аграрної партії, і не дивно, адже сам аграрій. На місцевих виборах депутат набрав 21,05% довіри виборців.
Пообіцявши виборцям, що всіляко ними опікуватиметься, він нещодавно направив депутатський запит на ім’я голови райради та райдержадміністрації.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: МИ ОБ’ЄДНАЛИСЯ ЗАРАДИ СТВОРЕННЯ АЛЬТЕРНАТИВИ РОЗВИТКУ КРАЇНИ
Завданням об’єднання команд партії «Батьківщина» та громадської організації «Антикорупційний рух» є повернення України на ефективний шлях розвитку. Про це 12 лютого під час спілкування з журналістами заявила Юлія Тимошенко.

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Яків ЦУГЛЕВИЧ
У понеділок, 8 лютого, депутат обласної ради, начальник департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич провів прийом громадян. Питання, з якими зверталися жителі району, стосувалися різних сфер життєдіяльності суспільства, та найбільше їх було з галузі медицини.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВДІЛИЛИ ВСІМ ПОТРОХУ Й ЗАСТУПИЛИСЯ ЗА ПОЛІЦІЮ
9 лютого відбулася сьома (позачергова) сесія міської ради. До розгляду питань порядку денного відбулося представлення нового керівника міського РЕМ Георгія Грубі. Георгій Борисович окреслив основні напрямки, над якими працюватиме підприємство, і пообіцяв цілковиту співпрацю з міською владою.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

СТАРОСТИ ПРОЙШЛИ ІНАВГУРАЦІЮ
Цього тижня під час сесії Гуменецької сільської ради об’єднаної територіальної громади відбулося представлення старост 13 населених пунктів громади.
Привітати новообраних старост приїхав голова районної ради Борис Бец. Очільник району побажав керівникам громад плідної і тісної співпраці.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ОЛЕКСАНДР СКОЧЕЛЯС ОЧОЛИВ «БАТЬКІВЩИНІВЦІВ» ХМЕЛЬНИЧЧИНИ
Олександр Скочеляс став очільником «білосердешних» Хмельниччини. Рішення про його призначення в. о. голови Хмельницької обласної партійної організації ВО «Батьківщина» підписала 29 січня голова партії Юлія Тимошенко. 

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Ілона ДОБРОСЕЛЬСЬКА
Депутатський запит на ім’я голови районної ради Бориса Беца надійшов від Ілони Добросельської. Ілона Казимирівна, за яку віддали голоси 30,2% виборців Приворотського округу, вкрай стурбована питанням харчування дітей 1-4 класів у школах району.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Петро МОСЕНДЗ
Під час минулорічних виборів депутатів до місцевих рад по Врубловецькому територіальному виборчому округу шансів скласти достойну конкуренцію тамтешньому кандидату в депутати Петру Мосендзу практично не було ні в кого. Петро Петрович із великим відривом обійшов усіх суперників та потрапив у списки депутатів районної ради, набравши 35,77% голосів виборців.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МІСЬКА РАДА НАМАГАЄТЬСЯ ОПАМ’ЯТАТИ УРЯД
26 січня відбулася п’ята сесія міської ради. На порядок денний було винесено 13 основних питань, 126 - земельних та 11 - додаткових. Як завжди, слухали звіти, затверджували положення і звіти, вносили зміни. Цього сесійного засідання приємним стало те, що депутати намагалися скурпульозно розглядати питання. Зокрема, перше, за що не проголосували - за встановлення пільгової орендної плати орендарям нежитлових приміщень комунальної власності.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«БАТЬКІВЩИНА» ВИСТУПАЄ ЗА РОЗШИРЕННЯ ДЖЕРЕЛ ФОРМУВАННЯ ДОХОДІВ БЮДЖЕТІВ СІЛ, СЕЛИЩ ТА МІСТ РАЙОННОГО ЗНАЧЕННЯ
Народні депутати від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко та Іван Кириленко зареєстрували проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджетів сіл, селищ та міст районного значення (№3754).

МАЄМО ТРИНАДЦЯТЬ ПЕРШИХ
24 січня на Кам’янеччині відбулися перші вибори старост у Гуменецькій сільській раді об’єднаної територіальної громади. На 18 виборчих дільницях мешканці громади обрали 13 старост із 46 претендентів на посади.
Отож, результати голосування визначили переможців. Старостою села Думанів прогнозовано став Сергій Бельзак, який був єдиним претендентом на цю посаду.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Володимир ФЕДОРЧУК
Лист-звернення від ГО «Федерація баскетболу м.Кам’янець-Подільський» отримав наприкінці минулого року депутат обласної ради Володимир Федорчук. Кам’янецькі спортсмени звернули увагу народного обранця на недостатнє фінансове забезпечення місцевої баскетбольної команди «ДіДіБао» та висловили прохання посприяти віднайти фінансування для проведення тренувань та участі в змаганнях.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«СЮРПРИЗИ» ВІД УРЯДУ - НА ПЛЕЧІ МІСТА
Розвиток місцевого самоврядування мав стати стрімким кроком назустріч успішній країні. Чи не одразу після обрання на головну посаду держави, Президент України задекларував головний принцип – передача повноважень на місця. Підтримали його і в Кабінеті Міністрів, і народні депутати. З оптимізмом чекали на реформу очільники міст.

УТОЧНЮВАЛИ РІШЕННЯ
12 січня відбулося засідання IV (позачергової) сесії районної ради VII скликання, на якій основним питанням для обговорення було внесення змін до районного бюджету на 2016 рік.
Варто зауважити, що це питання було детально обговорено на засіданні постійної комісії з питань прогнозування, бюджету і фінансів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ. Діана ПРОКОПОВА
Ми звикли, що депутати активно працюють лише у період виборчих перегонів. Та, можливо, цей стереотип не варто застосувати до всіх народних обранців? Отож, щоб розвіяти міф та перевірити, чи справді депутати працюють протягом каденції для людей, котрі віддали їм свої голоси, газета «КлюЧ» започатковує рубрику «Депутатська приймальня», у якій народні обранці зможуть звітувати про роботу на благо громади, а громадяни, у свою чергу, зможуть звернутися до депутата та нагадати про обіцянки, які той мав виконати після приходу до влади.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

БУДУТЬ ОБИРАТИ КОМУ СТАРОСТУВАТИ
24 січня в Гуменецькій сільській раді об’єднаної територіальної громади відбудуться перші вибори старост. Про те, скільки обраних посад передбачено Центральною виборчою комісією, скільки претендентів зареєструвалося та чи готові дільничі виборчі комісії до виборчого процесу «КлюЧу» розповіла голова районної виборчої комісії Лариса Ткачук.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РОЗПОДІЛ ПРОВЕЛИ
13 січня пройшла п’ята (позачергова) сесія міської ради. В основному всі питання стосувалися уточнення міського бюджету на 2016 рік. Депутати затвердили Комплексну програму взаємодії військових частин - Центру розмінування та новоствореного інженерного батальйону. Зокрема, мова йшла про виділення коштів з міського бюджету в сумі 100 тис. грн на будівельні матеріали для ремонту приміщень, які передали батальойну.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

КАМ’ЯНЕЦЬКІ «УКРОПівці» ПІД АПЕЛЯЦІЙНИМ СУДОМ
Кам’янецькі «УКРОПівці» разом із іншими мітигнують під стінами Апеляційного суду в Києві.
13 січня в апеляційному суді Києва проходить чергове судове засідання у справі лідера «УКРОПу» Геннадія Корбана.
Так, сьогодні суд має намір розглянути апеляційну скаргу адвокатів Корбана на рішення Дніпровського районного суду міста Києва від 28 грудня 2015 про застосування політику запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

ХОТІЛИ СКАНДАЛУ, А ВИЙШОВ ПШИК
24 грудня пройшла 3-тя (позачергова) сесія районної ради 7-го скликання, на порядок денний якої було винесено чимало питань, чимала кількість яких стосувалась реорганізації закладів освіти та культури об’єднаних територіальних громад.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВРУЧИЛИ ПОРТФЕЛЬ, СТВОРИЛИ КОМІСІЇ, ВІДПРАВИЛИ ОБУРЕННЯ
23 грудня відбулася 4-та пачергова сесія 7-го скликання. За традицією перед початком сесійного засідання міський голова нагородив відзнакою «Честь і шана» бійців АТО Сергія Бруска, Олександра Дзісяка, Станіслава Чопика, Віталія Галіцина. Цього разу на порядку денному було понад чотири десятки питань, з яких 12 - земельні. До речі, за них як ніколи всі були одностайними.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЗВІТ НАРОДНОГО ДЕПУТАТА ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА ЗА 2015 РІК
Завершується 2015 рік. Рік болі і тривог, суму і надій... Один із найважчих років в історії незалежної України. Ми прожили його в постійному очікуванні новин зі сходу держави. Всі - від пересічного українця до Президента молилися та мріяли про те, щоб у країні був мир, перестали гинути наші співвітчизники, а матері та дружини не покривали голови чорними хустинами. Війна змінила нашу країну та всіх нас...

ГОЛОВА ОБ’ЄДНАНОЇ ІЗ КУРСОМ ВИЗНАЧИВСЯ
Сьогодні ми живемо в час суттєвих змін. Держава взяла курс на децентралізацію, що тягне за собою реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Це фактично повне переформатування діючої системи управління, яке передбачає передачу повноважень щодо вирішення місцевих проблем на низовий, базовий рівень, рівень громади - села, селища, міста - там де громада сама буде вирішувати, які проблеми є першочерговими.
Автор:  Ірина ФУРМАН

ТЯГАР НА ПЛЕЧІ МІСТА
16 грудня пройшла третя сесія міської ради і, мабуть, передостання в цьому році.
На порядку денному було два десятки основних питань та понад дві сотні земельних. Наші обранці затвердили звіти міських програм та погодилися із програмами на наступний рік. Зокрема, про «Безкоштовне харчування дітей кам’янчан, постраждалих від наслідків Чернобильської катастрофи», «Програму нормативної грошової оцінки земель міста», програм «Санітарна очистка міста», «Утримання кладовищ» тощо.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ШКОЛИ - ТУДИ, ЛІКАРНІ - СЮДИ
10 грудня пройшла друга сесія районної ради 7-го скликання. Під час засідання народні обранці затвердили низку нагальних питань, які стосувалися районного бюджету та юридичного існування окремих закладів освіти та медицини. У першу чергу, депутати проголосували за регламент районної ради, затвердили положення про постійні комісії і президію райради та утворили комісію з питань поновлення прав реабілітованих.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗЕМЛЯ - НЕ ДЕРИБАН
4 грудня в обласній раді пройшло друге пленарне засідання першої сесії сьомого скликання.
Того дня народні обранці з Хмельниччини мали затвердити проекти рішень, необхідних для роботи депутатів цієї каденції, а саме – утворення президії та постійних комісій обласної ради.
Враженнями від роботи першої сесії ділиться депутат обласної ради від Кам’янця-Подільського, член ВО «Батьківщина» Володимир Федорчук.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

З АДМІНІСТРАЦІЇ - В РАДУ
Перша сесія обласної ради сьомого скликання, незважаючи на всі прогнози, пройшла досить виважено й у продуктивному руслі. Із 84 народних обранців, які представляють Хмельниччину в обласній раді, на посаду голови облради було висунуто єдиного кандидата - чинного голову обласної державної адміністрації Михайла Загородного.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СПРАЦЮВАЛИ ПОГАНО, ПЕРЕФОРМАТОВУВАЛИСЯ НА ХОДУ
25 листопада пройшла друга (позачергова) сесія міської ради VІІ скликання. На порядок денний було винесено 11 питань. За традицією міський голова вручив від військової частини п/п 2731 медаль «Знання, Душу, Серце – Людям» лікарю-анестезіологу міської лікарні №1 Володимиру Євчуку за професійність, чуйність та висококваліфіковану медичну допомогу військовослужбовцям у зоні АТО.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ВИЗНАЧИЛИСЯ, КОМУ КУДИ
Друге пленарне засідання першої сесії сьомого скликання відбулося вчора 19 листопада.
Цього разу депутати мали обрати заступника голови райради, створити постійні комісії та обрати їхніх голів і персональний склад; утворити президію райради та створити робочу групу з розробки проектів регламенту райради та Положень про постійні комісії і президію районної ради.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ ПО-НОВОМУ?
Сьогодні практично неможливо зупинити запущений маховик децентралізації. Нещодавно свідоцтво №1 отримала Жовтнева сільська об’єднана територіальна громада Софіївського району Дніпропетровської області. Вона першою в історії України відповідатиме за розвиток території, маючи нові повноваження і фінансові можливості, які надає децентралізація країни.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НА ПЕРШУ ЗІБРАЛИСЯ ВСІ
18 листопада відбулася перша сесія міської ради сьомого скликання.
36 депутатів від партійних осередків, які пройшли п’ятивідсотковий бар’єр, зібралися на своє перше сесійне засідання.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ВИБОРИ, І ЩЕ РАЗ ВИБОРИ
Вибори до місцевих органів влади завершилися і тепер можна з холодним розумом дати їм оцінку. По коментар з цього приводу ми звернулися до відомого українського політолога, кандидата історичних наук, голови Комітету виборців України, колишнього кам’янчанина Олексія Кошеля.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ІСТОРИЧНА, ДОЛЕНОСНА ЧИ ПРОГНОЗОВАНА?
10 листопада депутати семи районних осередків політичних партій, які подолали 5-відсотковий бар’єр та пройшли в раду, зібралися на першу сесію районної ради 7-го скликання. Перше засідання відвідали 34 із 36 народних обранців. Двоє представників від «Об’єднання «Самопоміч» Віталій Завадський та Віта Горохолінська не змогли з’явитися через поважні причини.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

З ДЕПУТАТАМИ ТА НАПРЯМКАМИ ВИЗНАЧИЛИСЯ
Міська територіальна виборча комісія оголосила список партій, які подолали п’ятивідсотковий бар’єр та тих, хто увійшов до нового депутатського складу міської ради.
Інтереси громади в міськраді представлятимуть політична сила «Блок Петра Порошенка «Cолідарність», яка набрала по місту 18,42% (8 мандатів).
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

МАЄМО ЧОТИРЬОХ В ОБЛАСТІ
Депутати сімох партій сформували склад Хмельницької обласної ради. Із них 19 - з партії «За конкретні справи», 17 - «Блок Петра Порошенка «Солідарність», 11 - Аграрна партія, 11 - ВО «Батьківщина», 10 - ВО «Свобода», 8 - Радикальна партія Олега Ляшка, 8 - «Об’єднання «Самопоміч».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТІВ ПОРАХУВАЛИ, ЗАЛИШИЛОСЬ ЩЕ ЗАРЕЄСТРУВАТИ
4 листопада районна територіальна виборча комісія під час прес-конференції для ЗМІ оприлюднила офіційні результати виборів до районної ради по багатомандатному виборчому округу.
Як повідомила голова районної ТВК Лариса Ткачук, 5-відсотковий бар’єр подолали 8 політичних партій.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МІСТО - ДЕВ’ЯТЬ, ОБЛАСТЬ - П’ЯТЬ, А ГОЛОВА ЗАЛИШИВСЯ
У місті висловити своє волевиявлення на дільниці прийшло 27474 громадян, що становить 38,6%. На вечір середи опрацьовано із 46 дільниць - 41. З п’яти дільниць здійснюється перерахунок голосів. По 41 дільниці за кандидатуру на посаду міського голови Михайла Сімашкевича проголосувало 10929 осіб, (47,5%), на другому місці - Михайло Посітко (4571 осіб, або ж 19,68%).
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ВОЛЕВИЯВЛЯЛИСЯ ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ, ЯКЕ МОЖЕ РОЗВАЛИТИ ЦІЛІСНІСТЬ ДЕРЖАВИ
Вибори на Хмельниччині пройшли без сенсацій і провокацій - такої думки дійшла ГМ "Опора".
Спроба видачі бюлетенів без документів, що посвідчують особу, порушення таємниці голосування, фотографування бюлетенів – найтиповіші порушення в день виборів на території нашої держави. Не пасли задніх і кам’янчани.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

НЕ ВСІ КАНДИДАТИ ОТРИМАЛИ МАНДАТИ
12 партій, 336 претендентів на депутатське крісло та 36 вакантних місць - саме такою була картина виборів до місцевих рад, що пройшли минулої неділі, 25 жовтня.
Хоч наразі офіційні результати виборів досі не оприлюднені, та попередні дані з дільниць ще з понеділка жваво обговорювалися в усіх партійних штабах.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОЛОВА НЕ СЕЛІ
Вибори сільських та селищного голови 25 жовтня пройшли у 32 сільських радах. Селяни вибирали голів і у трьох об’єднаних територіальних громадах - Гуменецькій, Колибаївській та Китайгородській.
Як повідомила голова районної територіальної виборчої комісії Людмила Ткачук, вибори сільських голів пройшли без порушень, при цьому значно оновився виборчий склад.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПЕРШІ СЕРЕД ПЕРШИХ
У районну раду пройшло 8 партій. Їхні очільники докладали максимум зусиль, аби провести в раду якомога більшу в кількісному складі команду. Комусь це вдалося краще, комусь гірше.
«КлюЧ» вирішив дізнатися, чи задоволені результатами виборів перші в списку від прохідних партій кандидати, без кількох днів майбутні депутати, та над якими проблемами працюватимуть спільно з командою, яку привели в районну раду?
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СПРАВЕДЛИВІСТЬ Є, І ЗА НЕЇ ВАРТО БОРОТИСЯ!
Народився в 1973 році в с.м.т. Кельменці Чернівецької області в сімї службовців. Громадянин України. Освіта вища. Закінчив Кам’янець-Подільський сільськогосподарський інститут та здобув кваліфікацію «інженер-механік». З 2000 року працюю в  Подільському державному аграрно-технічному університеті. З 2008 року завідувач кафедри  машиновикористання в АПК.

БАР’ЄР У 5%. ПО 10 ПРЕТЕНДЕНТІВ НА КРІСЛО
За два тижні вибори. Переглядаючи прізвища кандидатів по округах, уже сьогодні можна зробити певні прогнози по майбутнім результатам. І перший з них - на суттєве оновлення не варто сподіватися. Якщо в місті за результат змагається багато нових обличь, то в районі ситуація діаметрально протилежна: перефразовуючи відоме прислів’я зауважу: «Поганий той депутат, який знову не хоче бути депутатом».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

110 ХОЧЕ НА ОБЛАСТЬ
Участь у виборах до обласної ради задекларували 14 місцевих осередків партій. Бажання представляти інтереси Кам’янеччинини на обласному рівні задекларували Аграрна партія, "Блок Петра Порошенка "СОЛІДАРНІСТЬ", "Відродження", ВО "Батьківщина", ВО "Свобода", "Громадський рух", "Народний контроль", "За конкретні справи", "Наш край", "Нова держава", "Об’єднання "САМОПОМІЧ", "Опозиційний блок", "Соціалісти", "Українське об’єднання патріотів – УКРОП", Радикальна партія Олега Ляшка.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОЛОВА НА МІСЦІ
25 жовтня, окрім депутатів до місцевих та обласної ради, ми вибиратимемо ще й очільників населених пунктів, у яких проживаємо. Чи прийдуть до влади нові керманичі, спробуємо з’ясувати.
У Кам’янці-Подільському, окрім чинного міського голови Михайла Сімашкевича, за право керувати містом позмагаються ще п’ятеро претендентів Олег Федоров, Сергій Акимович, Вікторія Кохановська, Михайло Посітко та Олег Ткач.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МІСЦЕВІ БОЇ ЗА КАНДИДАТСТВО
7 жовтня пройшло засідання міської територіальної комісії з порядком денним - затвердження тексту і вигляду бюлетенів кандидатів у депутати до міської ради, обласної і у міські голови.
Ще до початку засідання члени територіальної комісії намагалися провокувати один одного. Склалося враження, що вони працюють там не на один результат - законне і демократичне проведення виборів, а виконували чиїсь спецзавдання.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЗВИНУВАТИЛИ, ЗА ТЕ ЩО ВЧИНИЛИ ПО ЗАКОНУ
Після сесійного засідання, яке не відбулося міський голова Михайло Сімашкевич дав прес-конференцію журналістам.
- Я вражений поведінкою нині ВО "Батьківщина", не можна плутати партійні інтереси з інтнрасами громади, - констатує Михайло Євстафійович.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

БІОГРАФІЮ НЕ ДОПИСАВ, В КАНДИДАТИ НЕ ПОПАВ
30 вересня, о 24:00, закінчився прийом документів від кандидатів на посаду міського, сільського, селищного голови, депутатів до сільських, міських та районних рад. Як міська, так і районна ТВК працювали до ночі, аби зареєструвати охочих позмагатись за представницькі мандати.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

САМІ ОБИРАЛИ, ЯК РОЗВИВАТИСЯ
У вівторок, 29 вересня, відбулась стратегічна сесія Кам’янець-Подільського району.
Кількість відвідувачів, на яку очікували організатори зустрічі ГО «Об’єднання «САМОПОМІЧ», перевершила всі сподівання - активних, свідомих та небайдужих громадян зібралося стільки, що яблуку ніде було впасти. І це, зауважимо, всі із сільської місцевості.

МИХАЙЛО СІМАШКЕВИЧ: ЯКІСНА ОСВІТА – ЦЕ ЗАПОРУКА РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ
Державі необхідно приділяти більше уваги освіті та підтримувати цю галузь на національному рівні, - так вважає міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич.
«Наше місто здавна було кузнею кадрів для сфери освіти. Професіоналізм місцевих освітян добре відомий далеко за межами Кам’янця-Подільського.

28.09.15 року нами було подано документи на реєстрацію 37 кандидатів в депутати та кандидата на посаду міського голови  від політичної партії ВО «Батьківщина»  в  територіальну виборчу комісію. Відповідно до законодавства ТВК має три дні на перевірку документів. Так як комісія ТВК в нас «дуже» зайнята, хоча ми, як політична сила, другими  зареєстувалися  і подали  документи, чомусь вони не  перевірялись відразу, а відклались на третій день.

ВЧИТЕЛІ КОЛИШНІ І НИНІШНІ ОБІЦЯЮТЬ ПІКЛУВАННЯ
Камянець-Подільська міська організація партії "Відродження" продовжує знайомити зі своїми претендентами на здобуття депутатського мандату до міської ради.
Знайомтеся:

ПЕРШІ ПРЕТЕНДЕНТИ НА МЕРИ
23 вересня під час вечірнього засідання Кам’янець-Подільська міська виборча комісія зареєструвала двох кандидатів на посаду міського голови.
Зокрема, було зареєстровано кандидатуру діючого міського голови Михайла Сімашкевича, який вдруге претендує на цю посаду шляхом самовисування.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

Доходить до завершення моя каденція на посаді міського голови. Так склалося, що на період мого керівництва містом випали найбільш складні та драматичні події в історії незалежної України. На жаль, війна та економічна криза часто негативно впливали на реалізацію задуманого.

РАБІВ ДО РАЮ НЕ ПУСКАЮТЬ
Наша пам’ять має здатність стиратися, а наші можновладці,  мабуть, пам’яті взагалі не мають. Майже два роки  тому сьогоднішнє керівництво нашої країни, перебуваючи на боці протестувальників, чого тільки не обіцяло. Метою їхніх обіцянок було знищити «дракона» в особі Януковича, щоб сьогодні самим стати тим самим драконом, а можливо, і гіршим.

ПЕРШ ЗА ВСЕ РОЗРОБИТИ СТРАТЕГІЮ
Яким буде розвиток Кам’янець-Подільського району?
«Як допомогти громаді зреалізуватися, як зробити заможним село та зрештою, як вдихнути в нього нове життя?» - ці та багато інших питань вирішуватимуть під час Стратегічної сесії, яку зовсім скоро планують провести прихильники «Об’єднання «САМОПОМІЧ».

КРОКИ НА ЗУСТРІЧ РОБЛЯТЬ ЧУДО
Відкритий лист міському голові.
Шановний Михайло Євстафійовичу, ми, жителі будинку №29, що на Пушкінській, просимо задовольнити наше прохання щодо встановлення теплового лічильника на наш будинок. Ми неодноразово зверталися до підприємства "Міськтепловоденергія", з питання встановлення лічильника, але лічильника нам не встановили.
Від імені мешканців Нагнибіда В.Г. (всього 15 підписів).
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ВІЙСЬКОВИЙ, ЮРИСТ ТА ОСВІТЯНИ
Політична сила "Кам’янець-Подільська міська партійна організація політичної партії "Громада і Закон", голова якої - депутат чотирьох скликань, директор будівельної організації "Дан-сервіс" Валерій Слободян продовжує представляти кандидатів у депетати до міської ради.

НАШ ПРІОРИТЕТ – ДОБРОБУТ І БЛАГОПОЛУЧЧЯ КАМ’ЯНЧАН
Міський осередок політичної партії «Рідне місто»  – це об’єднання людей, яким небайдужа доля країни та  власне рідного Кам’янця-Подільського. Вони своєю щоденною працею роблять життя в місті комфортнішим, примножують добробут його мешканців, прославляють його на теренах України та далеко за його межами.

«БАТЬКІВЩИНА» — ЦЕ ЧЕСНА І ПРОФЕСІЙНА КОМАНДА, ЯКА ПОДОЛАЄ КОРУПЦІЮ!
У Києві 12 вересня відбувся з`їзд партії ВО «Батьківщина», на якому було прийнято рішення йти на місцеві вибори та визначено першочергові завдання політичної сили. Участь у роботі заходу взяли майже 10 тисяч партійців з усіх куточків країни, в тому числі з Криму. Така масовість є свідченням того, що люди довіряють цій політичній силі, адже «Батьківщина», якій 9 липня виповнилося 16 років, неодноразово доводила послідовність дій та сталість поглядів.

МІСЬКА І РАЙОННА СФОРМОВАНІ
6 вересня ЦВК затвердила постанову «Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

Є КОМАНДА ДО РАЙОНУ
8 вересня в Києві пройшов шостий з’їзд політичної партії «Об’єднання «Самопоміч». На порядку денному розглядалися питання участі «Самопомочі» в місцевих виборах, зокрема, визначення обласних, районних та міських рад, в яких братимуть участь кандидати від «Об’єднання «Самопоміч» та презентація майбутніх кандидатів на посади міських голів.

ДОСВІД Є У ВСІХ
Політична сила "Кам’янець-Подільська міська партійна організація пооітичної партії "Громада і Закон", голова якої - депутат чотирьох скликань, директор будівельної організації "Дан-сервіс" Валерій Слободян продовжує представляти кандидатів у депетати до міської ради.

ШОУ ПІД УМОВНОЮ НАЗВОЮ «ЗАТРИМАТИ КОРУПЦІОНЕРА»
Багато хто пам’ятає, як у прямому ефірі кайданки вдягали на чиновників Держслужби з надзвичайних ситуацій. Потім були гучні арешти кількох прокурорів, суддів, міліціонерів та інших службовців. Словом, влада робить все для того, щоб її намагання помітили, хоч вони й не завжди приводять до очікуваного результату і судова перспектива кримінальних проваджень залишається під великим питанням. Незважаючи на це, у суспільстві все ж тліє надія на викорінення корупції.

НАМ НЕОБХІДНО ПІДВИЩУВАТИ СОЦІАЛЬНІ СТАНДАРТИ ЖИТТЯ
Всі ми розуміємо, що жителі України знаходиться у скрутному стані. Рівень життя сильно впав. І рішення щодо заморожування мінімальної зарплати було досить важким, але вимушеним кроком. Всім довелося затягнути паски.
Президент України та фракція Блоку Петра Порошенка мають розуміння необхідності якнайшвидше подолати цей складний етап

ГАНЕБНА СЛАВА КАМ’ЯНЕЦЬКОГО "СВОБОДІВЦЯ"
Воістину звірячий вчинок обірвав життя трьом бійцям Національної гвардії України під стінами Верховної Ради. Нелюд кинув гранату у величезний натовп людей.
Один з військовослужбовців - Ігор Дебрин - загинув одразу ж на місці від потрапляння осколку в серце, двоє військовослужбовців - Дмитро Салтиков і Володимир Костін - померли в реанімації, не виходячи з коми, 122 осіби поранено, серед яких 20 бійців, які повернулися з АТО, та двоє журналістів.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

БЮДЖЕТНИКИ ХОЧУТЬ СЛУЖИТИ ГРОМАДІ
Минулого номера "Ключа" політична сила "Кам’янець-Подільська міська партійна організація політичної партії "Громада і Закон" голова якої депутат чотирьох скликань, директор будівельної організації "Дан-сервіс" Валерій Слободян.

БУДЕМО ВІЛЬНИМИ, ЯКЩО БУДЕМО СИЛЬНИМИ
У цьому переконані прихильники політичної партії «Самопоміч» та зокрема голова Кам’янець-Подільського районного осередку Віталій Завадський, з яким ми сьогодні поговорили про приниципи формування команди, партійну ідеологію та бачення розвитку країни й нашого регіону зокрема.

В статті 5 Конституції України зазначено, що носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Але складається таке враження, що саме наш народ з отриманням  державою суверенітету з «перенасищенням» своїх повноважень  не знає куди їх діти, та й  до влади не  допущений взагалі. 

ГОЛОСУВАННЯМ «ПРОТИ» ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ МИ ХОЧЕМО ПОВЕРНУТИ МИРНІ ПЕРЕГОВОРИ НА ПРАВИЛЬНИЙ ШЛЯХ
Сьогодні наша країна переживає надзвичайні випробування, пов’язані з розв’язаною Росією військовою агресією. Перед українським народом постали такі виклики, від правильної відповіді на які залежить не лише доля нашої країни, а й майбутнє європейського континенту.

СЛОБОДЯН ПОЧИНАЄ ПЕРШИМ
Монополію на цих виборах матимуть політичні партії, адже саме вони мають право висувати і формувати списки кандидатів у депутати. До ради потраплять обранці, чия партія пройшла п’ятивідсотковий бар’єр. Першим у місті відкриває свій список кандидатів у депутати партійний осередок політичної партії "Громада і закон", яку очолює в нас у місті депутат чотирьох скликань, директор будівельної організації "Данс-сервіс", небайдужа, активна людина, патріот міста Валерій Слободян.

СПРАВЖНЮ ДОВІРУ ДО "БАТЬКІВЩИНИ" НЕ ЗРУЙНУЄШ
Для того щоб знищити свого політичного опонента, влада ніколи не гребувала  поливати його чорним піаром, залякувати, ув’язнювати  або навіть  фізично його усувала. Є досить багато прикладів ув’язнення та фізичного знищення «неугодних» або не лояльних до влади людей. Одним із таких незручних лідерів є Тимошенко Юлія Володимирівна.

МІСЦЕВИЙ ОСЕРЕДОК ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ ОЛЕГА ЛЯШКА ІДЕ НА МІСЦЕВІ ВИБОРИ
ДЛЯ ЗРУЧНОСТІ КАМ'ЯНЧАН ТА ЗВ'ЯЗКІВ З ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ ПРАЦЮЄ ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬННЯ ЗА АДРЕСОЮ: вул Лесі Українки 28Д (район нового Фуршету).
Закликаємо кам'янчан, яким не байдужа подальша доля нашого краю, які бачать в собі сили бути депутатом місцевих рад до співпраці.

СЛОБОДЯН НЕ БУДЕ СКИГЛИТИ, БО МОЖЕ ПРАЦЮВАТИ
28 липня в місті було зареєстровано нову політичну силу "Кам’янець-Подільська міська партійна організація політичної партії "Громада і закон", яку очолив депутат чотирьох скликань, директор будівельної організації "Дан-сервіс" Валерій Слободян. Валерій Анатолійович разом із ще чотирма однопартійцями 15 серпня побували на з’їзді політпартії.
Ще з травня нова демократична партія стрімко почала розширювати мережу своїх регіональних осередків. Очолив політсилу Михайло Ільніцький.

«БАТЬКІВЩИНА» ІНІЦІЮЄ СТВОРЕННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ АРМІЇ»
Про це заявила лідер партії Юлія Тимошенко.
«Уже понад рік на фронті гинуть молоді хлопці та дівчата. Це біль всієї України і кожної матері, яка зараз найбільше боїться, що її дитину відразу після призову кинуть на передову як гарматне м’ясо. Захищати Батьківщину - це святий обов’язок кожного українця, але армія  діятиме набагато професійніше і з набагато меншими втратами, якщо в ній служитимуть фахівці», - переконана лідер «Батьківщини».

СТАВКА НА ВІДПОВІДАЛЬНИХ КАНДИДАТІВ
Новий закон про місцеві вибори врешті опублікували. Він докорінно змінює виборчу систему. Голосування за міського голову відбуватиметься в два тури, буде менше депутатів, вищий прохідний бар’єр і не такі вже й відкриті списки кандидатів. До речі, більшість політичних сил їх поки що не оприлюднює, а дехто й взагалі ще не укладав. Хоча вже на початок жовтня всі кандидати мають бути зареєстровані.

ЗА МІСЬКОГО ГОЛОВУ - 3553 ГРН
Аби брати участь у виборах, потрібні кошти, та не лише на передвиборчу агітацію, а й на грошову заставу, передбачену законом про місцеві вибори. Відповідно до офіційного документу, грошова застава ввноситься місцевою організацією партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду міського голови, або організацією відповідної політичної партії вищого рівня, а також особою, яка висувається кандидатом на посаду міського голови шляхом самовисування.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«УРЯД ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ ПРОВЕСТИ ІНДЕКСАЦІЮ ВИПЛАТ ВЖЕ ЗАРАЗ!», - ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО
Уряд має всі необхідні ресурси для того, щоб провести індексацію зарплат і пенсій вже зараз, тим більше, що цього вимагає закон.
Про це заявила лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, коментуючи заяву голови уряду Арсенія Яценюка про те, що Кабінет Міністрів шукає можливості підвищення мінімальної заробітної плати.

УСЕ ЗА ПЛАНОМ
Цього тижня Центральна виборча комісія опублікувала календарний план заходів роботи на місцевих виборах 2015 року. Отож, на які дати мають орієнтуватися кандидати в депутати чи очільники населених пунктів, аби брати участь у цьогорічному виборчому процесі?
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТУ ПО МАНДАТУ
Відповідно до новоспеченого закону, вибори міських, районних та обласних радах пройдуть за пропорційною системою, а сільських, селищних радах та об’єднаних громадах - за мажоритарною. Закон виключає участь політичних блоків, а також передбачає, що вибори не відбудуться на частині Донбасу та Криму. При голосуванні була врахована пропозиція про виключення блоків з переліку суб'єктів виборчого процесу.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПОДАРУНОК ДЛЯ МАЛЕЧІ
Дітлахи з двору по просп.Грушевського, 50 мали змогу, 1 серпня, поганяти м’яча на дитячому майданчику разом із міським головою.
Михайло Євстафійович підтримав ідею мешканців цього будинку в облаштуванні для їхніх дітей дворового дитячого майданчика й допоміг батькам у його облаштуванні.

КОЛИ НАСТАНЕ СОЦІАЛЬНА СПРАВЕДЛИВІСТЬ?
Уряд зобов’язаний провести індексацію пенсій і заробітних плат на рівень інфляції, яка за півтора року в Україні вже сягнула понад 100%. Про це нещодавно заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу «112 Україна».

ПАРТІЯ ВО «БАТЬКІВЩИНА» - 16 РОКІВ ДОВІРИ
Напевно, наша країна є лідером у світі по створенню партій. Багато олігархів та «прострочених» політиків створюють кишенькові політичні сили. В переважній більшості всі ці політичні проекти - це проекти одного дня або одних виборів. Все робиться для того, щоб задовільнити свої приватні інтереси в якомусь проекті  великої гри. Ніхто з цих горе-політиків і не думав дбати про добробут мешканців нашої країни, тому що всі ці так звані політики в цьому житті мають усе.

СЛОВА ДОТРИМАЛИСЬ
Напередодні виходу статті «Зробіть дитинство щасливим!» в газетах «Подолянин» та «Ключ» від 12 червня 2015 р., в якій діти військових просили облаштувати дитячий спортивний майданчик біля будинку № 50 на просп.Грушевського, ініціативна група цього будинку звернулася до голови міського осередку партії Олега Ткача та голови депутатської фракції ВО «Батьківщина» в Кам’янець-Подільській міській раді Олександра Жильчука із цим проханням.

Голова партії в м.Кам’янець-Подільський Олег Ткач та голова депутатської фракції ВО «Батьківщина» олександр Жильчук звертаються до місцевої влади з вимогою забезпечити проведення восени чесних та прозорих виборів.

«БЕЗПРЄДЄЛА» НЕ БУДЕ
Протягом цього тижня українці спостерігали за подіями, що відбувалися в прикордонному Мукачево. Нагадаємо, там сталася сутичка між представниками Правого сектору та правоохоронцями.
А вже в неділю, 12 липня, під управлінням МВС України в Хмельницькій області на пікет зібралися представники «Правого сектору», оголосивши про проведення безстрокової акції.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

Нещодавній конфлікт на Закарпатті засвідчив, що влада повинна не лише наводити лад в країні, але й не зволікати з реформами. Адже конфлікт у значній мірі спричинений тим, що досі ніхто не намагався зруйнувати систему в регіоні, інтегральним чинником якої була контрабанда. Ситуація також свідчить, що старі моделі зв’язків, коли центр насамперед враховував інтереси регіональних еліт, за нових умов вже не працюють.

Зниження курсу гривні втричі – це диверсія проти України.
Про це заявила лідер партії «Батьківщина» у прямому ефірі «Свободи слова» на телеканалі «ICTV».
«Найстрашніше, що було зроблено в Україні - це зниження майже втричі курсу гривні. А це є природою усього: далі пішла інфляція і рано чи пізно всі товари будуть втричі дорожчими», - зазначила вона.

ГРОМАДСЬКИЙ РУХ «НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ» ІДЕ НА МІСЦЕВІ ВИБОРИ
«Громадський  рух «Народний Контроль» братиме участь у найближчих місцевих виборах. Відповідне рішення було одностайно ухвалене делегатами першого партійного з’їзду політичної сили, серед яких були і хмельничани.

Відмова російської влади проводити суд присяжних у справі народного депутата від фракції «Батьківщина», члена ПАРЄ Надії Савченко - це страх Путіна.
У Росії злякались проводити суд, незважаючи на те, що Конституція РФ і закони дозволяють це робити.

«БАТЬКІВЩИНА» НАПОЛЯГАЄ НА ПЕРШОЧЕРГОВОМУ РОЗГЛЯДІ П’ЯТИ СОЦІАЛЬНИХ ЗАКОНОПРОЕКТІВ
Фракція «Батьківщина» наполягає на розгляді у Верховній Раді п'яти соціальних законопроектів, які дозволять індексувати зарплати та пенсії, зменшити тарифи, скасувати оподаткування пенсій, а також рентної плати на видобуток газу. Про це заявила лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час програми «Чорне дзеркало» на «Інтері».

А ТЕРПЕЦЬ НЕ ЗАЛІЗНИЙ
Терпець у людей може увірватися. Скільки можна цього українця гнобити? То один, то інший уряд придумує як поліпшити нам з вами життя, а виходить усе навпаки. Перед кожними виборами політики видумують як допомогти людям, але не потрібно нам допомагати, краще не заважайте.
Підвищення цін на все і надто мала зарплата загнала українця в глухий кут.

БАТЬКІВЩИНА ВИМАГАЄ ЧЕСНИХ ТАРИФІВ
Шановні кам’янчани! Як продовження послідовних наших дій та Вашої активної підтримки у вигляді чисельних підписів до Президента та Прем’єр-міністра України щодо відміни кабальних тарифів, фракція депутатів ВО «Батьківщина» в Кам’янець-Подільській міській раді підготувала до 86 сесії міської ради проект рішення та звернення до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана про недопустимість економічно необгрунтованого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

ЗАХІДНІ ПЕНСІОНЕРИ ЗБИРАЮТЬ ГРОШІ НА ПОДОРОЖ, А УКРАЇНСЬКІ - НА ПОХОРОН
Сьогодні ми бачимо суттєву відмінність у пенсійному законодавстві Західних країн та проблеми з нарахуванням пенсій в нашій країні. На відміну від західних пенсіонерів, які насолоджуються життям у третьому віці, наші ж - доживають. Майже в кожній родині нашої країни є родичі, що виїхали за кордон в пошуках кращого життя. Не раз ми чули від них, що за кордоном при виході на пенсію люди справді живуть, а не існують.

РАДУЄ НЕБАЙДУЖІСТЬ КАМ’ЯНЧАН
Голова міського осередку партії ВО «Батьківщина» Олег Ткач та голов депутатської фракції в міській раді Олександр Жильчук ініціювали збір підписів мешканців нашого міста на адресу Кабміну з вимогою знизити неринкові та необґрунтовані ціни на комунальні послуги й надати споживачам послуг складову з їх нарахувань як це відбувається в Європі.

ДЛЯ МІСТА ВІДПРАЦЮВАВ, НА ЧЕРЗІ - РАЙОН
Нарешті Кам’янець-Подільський район отримав свого очільника. Ним став колишній заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Сукач. 30 травня відповідне розпорядження з’явилось на сайті Президента України.
Офіційно представити Василя Олександровича приїхав заступник голови Хмельницької ОДА Володимир Кальніченко.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗМІНИЛИ ГОЛОВУ
На загальних зборах Кам’янець-Подільської міської фракції ВО «Батьківщина» було обрано нового голову депутатської фракції Олександра Жильчука замість Сергія Цугеля, який склав свої повноваження. На початку травня кандидатуру депутата Жильчука затвердили на засіданні Хмельницького обласного бюро.
Олександр Борисович народився 5 жовтня 1973 р. на Рівненщині в сім’ї робітників.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

10 МІЛЬЙОНІВ НА ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНІСТЬ МІСТА
Минулого тижня Кам’янець-Подільський став ще на крок ближче до власної енергонезалежності. З Державного фонду регіонального розвитку надійшло повідомлення про виділення 10 млн грн на модернізацію котельні на вул.Жукова, 2.
- Завдяки встановленню твердопаливних котлів загальною потужністю 4 МВт у котельні на вул.Жукова, 2, ми зможемо суттєво зменшити споживання природного газу та електроенергії. Адже ця котельня подає тепло та гарячу воду для мешканців найбільшого району міста - мікрорайону Жовтневий.

В РАЙОНІ ТАКОЖ ЗАДЕКЛАРУВАЛИСЯ
Вдруге поспіль голова райради Микола Жоган та його заступник Василь Бугерчук оприлюднюють у ЗМІ декларації про доходи.
Микола В’ячеславович, який проживає під одним дахом із дружиною та двома дітьми, задекларував у 2014 році 183 тис. 478 грн власного сукупного доходу, з яких 98 тис. 386 грн - заробітна плата, 9438 грн - матеріальна допомога, 71670 грн - пенсія, 3984 грн - інші види доходів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У ЛІДЕРАХ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА», «САМОПОМІЧ», «БАТЬКІВЩИНА»
Чи відбудуться цьогоріч вибори й за якою системою? Над цим питанням сьогодні ламають списи провідні політологи, соціологи, політики й решта зацікавлених активістів громадянського суспільства. Рейтинги окремих партій стрімко падають. Кому сьогодні довіряє народ?
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ХТОСЬ ЖИВЕ, ХТОСЬ ВИЖИВАЄ
Перші особи Кам’янця оприлюднили декларації про доходи.
Початок квітня для чиновників усіх рангів як своєрідний підсумок прожитого за минулий рік - саме час заповняти декларацію й оприлюднювати доходи.
Міські чиновники із завданням впоралися оперативно. Цікаво, чи змінилися їхні статті доходів як порівнювати з минулим роком.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ХМЕЛЬНИЧЧИНА РУЛИТЬ
Народні депутати з Хмельниччини планують створити в парламенті міжфракційне об’єднання «Хмельниччина». Про це повідомив нардеп з фракції Блоку Петра Порошенка Андрій Шинькович. За попередніми даними, у міжфракційне об’єднання увійдуть більше 15 політиків, які певним чином пов’язані з Хмельницькою областю.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДЕПУТАТСТВО НЕ ДЛЯ БІДНИХ
Більше трьох з половиною місяців як сформовано новий парламент.
Народні обранці, склавши присягу на вірність народу й Батьківщині, зайнялися справами державної ваги.
У новоспеченому парламенті Хмельниччину представляють семеро депутатів, четверо з яких досить відомі кожен у своєму окрузі. Для трьох аксакалів відвідування пленарних засідань Верховної Ради стало явищем звичним, адже народ довірив їм представляти інтереси повторно. Ще один поміняв мерське крісло на нардепівське.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ГАЗОВА СПРАВА» - ПОЛІТИЧНЕ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО
Юлія Тимошенко послідовно переслідувалася режимом Януковича, який відкрив проти неї низку замовних справ, скасованих Верховним судом України та визнаних протизаконними рішеннями Європейського суду з прав людини.
5 серпня 2011 р. Тимошенко була незаконно арештована, 11 жовтня 2011 р. засуджена на 7 років тюремного ув'язнення у справі про начебто перевищення влади і службових повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в січні 2009 р.

РОБОЧИЙ ДРАЙВ НАРДЕПА
П’ять десятків зим від Дня народження Володимира Мельниченка мине 1 лютого. Це багато чи мало? Ні - це мить! Але це багато прожитих років, багато набутого досвіду, багато чого зробленого і пережитого, це злети й падіння, це набута мудрість і величезний досвід.

Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ДЕПУТАТ НА МІСЦІ
15 грудня депутат міськради Дмитро Васильянов звітував за чотири роки депутатської роботи.
Підзамче та Старе місто, якими опікується народний обранець - досить специфічні округи. Перший має відповідати званню туристичної перлини, а другий, хоч і належить до міста, а проблема має сільські. Разом з тим, обидва потерпали від бездоріжжя, темряви та недорозвиненої інфраструктури.
Депутат Дмитро Васильянов постійно тримає руку на пульсі, знає, чим живе його округ і має досить активну життєву позицію, на відміну від багатьох депутатів міськради. До нього з проблемами може звернутися будь-який виборець, у будь-який час.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

СТАРТУВАЛА НОВА РАДА
Вдруге мажоритарник від 193-го округу Володимир Мельниченко складає присягу народного депутата України. На офіційній сторінці у «Фейсбук» новоспечений нардеп виклав фото із Верховної Ради, яке прокоментував так: «Відбувається урочисте засідання парламенту з нагоди складення присяги новообраними народними депутатами та відкриття першої сесії Верховної Ради України VIII скликання. Україна потребує змін. І відповідальність за реформи лягає на парламент та Уряд. Надіюсь, що новому складу Верховної Ради вистачить політичної волі та мудрості приймати важливі для суспільства рішення».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЧИ БУДЕ РАЙОН БЕЗ ГОЛОВИ?
12 листопада ВО «Свобода» виступило із заявою про складання повноважень своїми міністрами та головами обласних і районних державних адміністрацій у зв’язку з оголошенням результатів виборів та формуванням нової коаліції.
«Ми виконали своє завдання та в умовах війни втримали під контролем ситуацію в країні», - сказано у повідомленні партії.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ОБІГНАВ 13 - І ЗНОВУ НАРДЕП
26 жовтня з майже рекордною низькою явкою відбулися позачергові вибори до парламенту. Для когось їхні результати стали цілковитою несподіванкою, хтось ще більше зміцнив свої позиції, та позаяк народне волевиявлення по 193-му виборчому округу зробило новий виток у новітній історії країни.
Про результати, переможців та переможених, а також прогнози на майбутнє дізнавався «КлюЧ».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РУДЧАНИ ЗА СИНА КОРНЄЄВА
Окрім виборів до Верховної Ради, 26 жовтня пройшли позачергові вибори сільських голів у Рудській та Колодіївській сільських радах.
За крісло сільського голови у Рудській сільській раді (до складу входять села Руда, Гаврилівці, Цвіклівці) змагались аж шестеро претендентів, син загиблого на Майдані сільського голови Віталій Корнєєв, колишній сільський голова, що керував тут 23 роки, а нині пенсіонер Леонід Фугело; держслужбовець Тетяна Криворучко, приватні підприємці Анатолій Лаба та Антоніна Софіянчук і тимчасово непрацюючий Сергій Кащук.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОЛОВА З ДРУГОЇ СПРОБИ
У Колодіївській територіальній громаді за крісло сільського голови змагались п’ятеро претендентів - тимчасово непрацюючі В’ячеслав Голованьов, Олексій Боднар, Дмитро Лепський, Анатолій Сваріщук та Раїса Магдін з Хмельницького обласного управління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. Щодо останньої, то Раїса Василівна є колишньою жителькою села. Односельці лишень розводять руками, навіщо жінці посада сільського голови. Та, якщо врахувати актуальний нині Закон «Про люстрацію», за яким очищення від влади не стосуватиметься виборних посад, певні висновки все ж напрошують.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДІСТАЛО ЛИЦЕМІРСТВО ТА БРЕХНЯ
Мусимо констатувати, що в плані виборчого процесу з 2010 року до сьогоднішнього дня в нашому окрузі, зокрема в Кам'янці-Подільському, нічого не змінилося. Нікуди не зникли підкуп, залякування, «каруселі», «квочки». Своє ставлення до цього бруду люди висловлювали через ігнорування виборів та псування бюлетенів. Так, можливо, це неправильно, але щиро. Людей дістало лицемірство та брехня.
Лише трохи більше половини кам'янчан, жителів Новоушицького району взяли участь у голосуванні. Це рекордно низька явка за весь період незалежності нашої держави.

ЗРОБИМО БАГАТО ГАРНИХ СПРАВ РАЗОМ!
- Під час передвиборчих зустрічей обіцяв відстоювати європейський вектор, тому відчував неабияке хвилювання з приводу голосування за ратифікацію Угоди про асоціацію з ЄС. Емоцій додавав телеміст із Європарламенту, де європейські колеги одночасно з нами приймали рішення щодо майбутнього України. Щиро вдячний Президенту України Петру Порошенку за його чітку та послідовну позицію. Одразу по закінченню голосування підійшов до нього, ми обмінялись думками та враженнями й потисли один одному руки. Я подякував йому за непохитну позицію та відстоювання інтересів українців. Вірю, що наша мрія про щасливе європейське майбутнє та економічне процвітання вже не так далеко.

- Біда наша не стільки в відсутності коштів, як у відсутності здорового глузду. В той час, коли в Україні туберкульоз є однією із найбільш розповсюджених хвороб, увесь світ допомагає в боротьбі за здоров’я українців, на складах лежить близько 600 тисяч доз вакцини БЦЖ-препарату для щеплення проти туберкульозу, - повідомляє довірена особа кандидата в депутати Верховної Ради, головний лікар міської лікарні №1 Дмитро Васильянов. - Отримавши таку інформацію, я звернувся до народного депутата України Володимира Мельниченка, і його реакція була миттєвою.

ШАНОВНІ ЗЕМЛЯКИ!
Я йду в депутати, тому що знаю - мій досвід, мої знання потрібні сьогодні нашому краю і нашій державі як ніколи. Захист територіальної цілісності України, створення боєздатної армії, подолання економічної кризи, зміцнення гривні, забезпечення енергетичної незалежності, гарантування соціальних виплат, збільшення прав і свобод місцевих громад, утвердження демократичних перетворень - це основні завдання, які має вирішити новообрана Верховна Рада. Тому сьогодні важливо обрати до парламенту людей, здатних розробити та прийняти закони, які забезпечать життєдіяльність кожного населеного пункту і усієї держави; людей, які знають потреби українців і знають, як їх забезпечити.

ШАНОВНІ ВИБОРЦІ! Звернення.
За кілька днів закінчиться передвиборча гонка. Для кожного громадянина України вона, я думаю, залишиться в пам’яті особливою, з присмаком глибокого патріотизму та рішучості у власному волевиявленні. Події, які відбуваються на Сході, не залишили осторонь жодне місто, село, стали частиною життя майже всіх родин. Своєю згуртованістю ми довели всьому світу, що українці - це велична нація сильних і мужніх людей. Навіть у складні часи ми вміємо бути організованими і завжди готовими прийти на допомогу одне одному, не розділяючи при цьому захід і схід, північ і південь. Це все говорить про те, що зміни, які розпочалися восени минулого року, не були марними.

ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО ПРИЇХАЛА ПІДТРИМАТИ МИКОЛУ ЖОГАНА
18 жовтня Юлія Тимошенко відвідала Хмельниччину, зокрема, вона побувала в Нетішені, с.Ленківці, Хмельницькому та Кам’янці-Подільському.
По дорозі з Нетишина до Хмельницького Юлія Володимирівна мала зустріч з мешканцями села Ленківці Шепетівського району. Селяни затримали лідера «Батьківщини» через те, що ще за часів її прем’єрства їм обіцяли збудувати фельшерсько-акушерський пункт, але такого необхідного закладу й досі немає. Як з’ясувалося, будівництво заморожене попередньою владою, проте Юлія Тимошенко пообіцяла, що ФАП працюватиме.

ПОГЛЯД ЗІ СТОРОНИ
Яким бачать Анатолія Мазуренка його друзі та односельці.
Залишилось декілька днів до виборів народних депутатів України. У ці дні багато агітаційних матеріалів щиро роздають виборцям нашого краю. Як не помилитись, як зі скупих рядків біографії відчути, впізнати чесного політика, щирого патріота, який дійсно хоче змінити наше життя на краще, вивести Україну на рівень розвинутих країн світу? Знаємо, що люди зневірились через ту неправду, яка нас оточує. Перед кожними виборами нам солодко обіцяють зміни на краще, але чомусь обіцянки забуваються відразу ж після того, як черговий кандидат у народні депутати отримає депутатський мандат.

ОБИРАЙ ЗНАЙОМІ ОБЛИЧЧЯ!
Чи не єдиний, дійсно незалежний народний кандидат у 193-му округу Ольга Черній, кандидат від партії «Правий сектор», розповіла про першочергові законопроекти що будть внесені у Верховну Раду.
Законопроект «Прозора влада» - запровадження прозорих механізмів моніторингу за способом життя публічних службовців, зокрема декларування доходів, майна і витрат.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА ДО ГРОМАДИ
За кілька днів, 26 жовтня, відбудуться позачергові вибори народних депутатів України. Не маю сумніву, що під час виборів українці продемонструють зразок демократичного волевиявлення, який ґрунтується на виваженому та відповідальному прийнятті власного рішення. Усі члени виборчих комісій і ми - кандидати в народні депутати - зобов’язані гарантувати чесний та прозорий процес голосування і підрахунку голосів. Вибори повинні відбутись без порушень та фальсифікацій.

ЧОМУ ПРО РІДНИЙ КРАЙ ЗГАДУЮТЬ ЛИШЕ У «ТРИВОЖНИЙ» ЧАС?
Відкритий лист жителів села Жванець.
Щоразу з настанням виборчої кампанії кожен з нас отримує незліченну кількість обіцянок. Кандидати дають слово суттєво покращити умови життя одразу ж після свого обрання. Не виключенням є і ці вибори...
Цього року найбільш цинічною виглядає агітація кандидата у народні депутати України Олександра Мазурчака. Він закупив силу-силенну рекламної площі, надрукував безліч гарних листівок, на яких переконує, що в тривожний час він із рідним краєм.

Віктор ХУДНЯК: «Народний депутат - це не управлінець територією округу, народний депутат - це законотворець».
Шановні жителі міста Кам’янець-Подільський та Кам’янець-Подільського району, вже цієї неділі ми йдемо на вибори. Вибори як ніколи важкі. Адже важко говорити про вибори у час, коли країна фактично перебуває в стані війни, коли гинуть люди. Більше того, будемо відверті, сьогодні багато з нас, хто розчарований і взагалі не бажає брати участь у голосуванні. Тому перше, з чим звертаюсь до Вас, не дивлячись на всі труднощі, все ж прийти на дільницю та взяти участь у волевиявленні. Адже ці вибори як ніколи важливі для країни. Важливі для єдності держави, для того, щоб зміни, розпочаті на Майдані, були продовжені та доведені до логічного завершення.

Я, Мельник Марія Леонтієвна, інвалід ІІ групи, 1961 р.н., проживаю в м.Кам’янець-Подільський, працюю в міській дитячій поліклініці на посаді медичної сестри неврологічного кабінету. Висловлюю підтримку кандидату в народні депутати Миколі Жогану, адже особисто переконалася, що людина працює для простих громадян, намагається допомогти їм, захистити їхні права.
Для того, щоб мені пояснити свою думку, коротко опишу ситуацію, в якій опинилася завдяки свавіллю наших чиновників.

НЕВІДОМІ ПОШКОДИЛИ АВТОМОБІЛЬ РОСТИСЛАВА ЯРЕМИ
У ніч на 21 жовтня було пошкоджено автомобіль Ростислава Яреми. Цікаво, що, скоріш за все, зловмисники використали фарби, якими раніше було розмальовано рекламні білборди президентської партії.
Кому заважає лідер демократичний сил Кам’янеччини, який на цей раз не бере участі у виборах? Відповідь на це запитання Ростислав Тарасович сподівається отримати від правоохоронців.
- На превеликий жаль, з 2010 року в нашому місті так нічого і не змінилося, - сказав Ростислав Ярема.

КОХАНОВСЬКА ВІКТОРІЯ СВЯТОСЛАВІВНА
Кандидат у народні депутати до Верховної Ради України.
Це громадський діяч, яка відстоює інтереси простих людей, протидіє корупційним схемам та свавіллю чиновників і влади.

У минулому номері газети було опубліковано статтю «Печатний» скандал на виборчому окрузі в Кам’янці» та копію Акту приймання-передавання матеріальних цінностей за моїм підписом. Повідомляю про те, що цей Акт є помилковим та не має ніякої юридичної сили.
Якщо хтось уважно переглядав документ, то повинен був побачити, що на ньому вказана дата - 28 січня 2012 року, а це майже за рік до парламентських виборів, які відбувались 28 жовтня 2012 року. Тобто, у цей час не могло бути сформовано жодних виборчих комісій.

НЕ ЗРАДЬ УКРАЇНУ
Кажуть, e політиці немає вічних ворогів як і вічних друзів. Що політика - це мистецтво компромісів та домовленостей. Можливо. Але чи потрібно домовлятися з людиною, яка для досягнення своїх цілей йде на злочин? Знову ж таки, кажуть, якщо ти політик, то можна. А чи можна домовлятися з політиком, який для досягнення своєї значимості готовий продати або обміняти батька, матір, дружину чи дитину? Можна і з таким домовлятися, каже сьогоднішній день. Це ж все таки політика! Чи можна співпрацювати або визнавати як політичного соратника людину, яка може поступитися мораллю, совістю, дружбою? Знову ж кажуть - можна, а чого б ні?

МІНІСТР ОБОРОНИ ВВАЖАЄ ПОМИЛКОЮ ЗАКРИТТЯ ВІЙСЬКОВО-ІНЖЕНЕРНОГО ІНСТИТУТУ
15 жовтня Президент України Петро Порошенко представив нового міністра оборони України генерал-полковника Степана Полторака особовому складу відомства. Під час свого виступу Глава держави доручив Степану Тимофійовичу розробити стратегію національної безпеки і оборони. За словами Президента, повинні відбутись негайні зміни у військовій доктрині держави.
«Потрібно нарешті припинити, щоб наші герої, наші військовослужбовці воювали зброєю часів Другої, а іноді й Першої світової війни», - підкреслив Петро Олексійович.

«ПЕЧАТНИЙ» СКАНДАЛ НА ВИБОРЧОМУ ОКРУЗІ В КАМ’ЯНЦІ
Повідомлення про можливі фальсифікації на виборах до Верховної Ради лунають з різних регіонів України. За процесом підготовки виборчого процесу стежать як представники громадськості, так штаби кандидатів у народні депутати. Днями в епіцентрі скандалу опинилася окружна виборча комісія №193 (центр у місті Кам’янці-Подільському). При отриманні головою ОВК з архіву печаток з графою “Вибув” та печаток дільничних комісій виявився недобір.

ДАВАЙТЕ РОБИТИ ЗМІНИ РАЗОМ
Коли три роки тому я познайомилася з Віталієм Дубицьким, він тільки почав працювати в Кам’янець-Подільській районній державній адміністрації. Пам’ятаю, він справив на мене дуже приємне враження. В останні роки не так часто доводилось зустрічати таких світлих та відвертих людей.
Окрім інтелігентної нерафінованої вихованості, в ньому відчувалася рішучість і, можливо, трохи впертість у бажанні працювати задля розвитку Батьківщини.

ЛЮДИ З ЖИВОЇ СТАЛІ, ЩО ЗНАЮТЬ ЦІНУ ЖИТТЯ
Терористи  називають їх «кіборгами», котрі спроможні витерпіти найгарячіше пекло ворожих «ГРАДів», а потім «наваляти» ворогу так, що він згадуватиме їх до своєї останньої хвилини життя... Це про них, про наших захисників - добровольчі батальйони та кадрових військових - ми щодня читаємо новини в мережі Інтернет та дивимося по телебаченню. Для ворогів вони - «кіборги». Для нас - кохані, батьки, друзі...
Вони знають, що таке честь та віра; вони ніколи не відступлять і ціною власного життя готові заплатити за волю України.

ПРОГРАМА КАНДИДАТА У НАРОДНІ ДЕПУТАТИ ВІД ПП «НАРОДНИЙ ФРОНТ» ПО МАЖОРИТАРНОМУ ВИБОРЧОМУ ОКРУГУ №193 ВІКТОРА ХУДНЯКА
Я, Худняк Віктор Анатолійович, усвідомлюючи свою відповідальність, у складний час випробувань для нашої держави, йду в депутати, щоб сприяти встановленню безпеки та розвитку України, продовжити нашу боротьбу за реалізацію ідей та завдань Майдану, забезпечити незворотність демократичних змін в країні.    
Беру на себе зобов’язання:
1. Голосувати лише особисто.
2. Забезпечити постійний тісний зв’язок з виборцями округу, використовувати всі парламентські інструменти для захисту законних прав та інтересів громадян та підприємств.

ДІСТАЛОСЬ СПОЧАТКУ КАНДИДАТОВІ, ПОТІМ - ДОВІРЕНІЙ ОСОБІ
Скандал розгорівся опівночі 9 жовтня в ОВК, коли кандидат у народні депутати Вікторія Кохановська реєструвала своїх членів дільничних комісій. В ОВК виникли якісь колізії і, зважаючи на те, що там прозорі стіни, а в фойє були представники громадскості, зокрема від ВО «Свобода», вони знімали весь процес та ще й провокували кандидатку.
Коли Вікторія вийшла з ОВК, її продовжував знімати на камеру чоловік. Жінці це не сподобалося, й вона сказала, що забороняє себе знімати й закрила обличчя рукою. Та натомість отримала здачі фотоапаратом... Журналіст від «Свободи» зацідив ним панянці прямісінько в око.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

РОЗРАХОВУЮ НА МУДРІСТЬ І ЧЕСНІТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
«Ніколи не думала, що піду в політику, - тихцем зізнається ця чарівна жінка. - Але душа болить за рідну землю, за людей, які трудяться з ранку до смеркання за копійки. Хочу, щоб мої діти жили в заможній країні, де діють справедливі закони й рівні права для всіх».
Про Ольгу Черній, окрім того, що вона є одним із облич Кам’янець-Подільського осередку Правого сектору, мало що знають у нашому регіоні.

У ТРИВОЖНИЙ ЧАС З РІДНИМ КРАЄМ - ОЛЕКСАНДР МАЗУРЧАК
Олександр Мазурчак народився 30 червня 1959 року в селі Ходорівці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. Закінчив Жванецьку середню школу. Попереду були трудові будні на Кам'янець-Подільському цукровому заводі.
Олександр Мазурчак здобув три вищих освіти. Працював головним механіком трикотажного об'єднання. Дванадцять років віддав роботі у системі Держстандарту. У 1994 р. став депутатом Кам'янець-Подільської міської ради. Олександр Володимирович тричі обирався на посаду міського голови Кам'янця-Подільського. З 2008 року Олександр Мазурчак почав працювати у місті Києві.

ДО РІДНОГО КРАЮ ПРИКУТИЙ ДУШЕЮ
У 193-му виборчому округові Радикальна партія Олега Ляшка довірила представляти інтереси виборців своєму кандидатові, вихідцю з Кам’янеччини Анатолію Мазуренку. Про те, чому Анатолій Прокопович вирішив іти у Верховну Раду та яким бачить розвиток Кам’янця-Подільського, Кам’янець-Подільського та Новоушицького районів, у сьогоднішній розмові.

30 вересня в місті Хмельницький було дано офіційний старт виборчої кампанії обласної команди політичної партії «Народний фронт». З цього приводу відбувся розширений брифінг для обласних ЗМІ. Були присутні також представники громадських організацій та громадські активісти, які могли задати питання представникам «Народного фронту», почути про програмні засади та цілі команди Арсенія Яценюка на Хмельниччині.

«ВОЛОДИМИР МЕЛЬНИЧЕНКО – ДОСТОЙНИЙ КАНДИДАТ У НАРОДНІ ДЕПУТАТИ ОНОВЛЕНОГО ПАРЛАМЕНТУ УКРАЇНИ ПО 193 ВИБОРЧОМУ ОКРУГУ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ»
Відкритий лист народного депутата України 6-го скликання Геннадія Москаля.
Сьогодні Україна переживає складний період випробувань і становлення. 26 жовтня 2014 року українці обиратимуть новий парламент. Серед кандидатів і самовисуванець, народний депутатт ВРУ 7-го скликання Володимир Мельниченко, який балотується у 193-му виборчому окрузі (Хмельниччина).

НЕВИДИМИЙ КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ ФРОНТ
Хто такі герої на війні? Кого ми маємо право так називати? Чим вони відрізняються від інших? Не знаю, чому так склалося, але героями називають здебільшого тих, хто вже загинув, захищаючи Батьківщину. А звички усвідомлювати гідність вчинків живих у нас чомусь не спостерігається. Особливо це стосується добровольців, так би мовити, нелегалізованих.
Люди ніби не розуміють, що той, хто помер сьогодні в бою з окупантом, ще вчора боронив свій край, ще позавчора покинув навчання, роботу, сім’ю і пішов воювати за незалежне і мирне майбутнє України.

ЄДНАЄМОСЬ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ
Багатьом відомо, що компанія «Нова пошта» тісно співпрацює із волонтерськими організаціями щодо безкоштовного перевезення допомоги для військових. Як виявилось, першими почали користуватись такою послугою волонтери нашого міста. І не останню роль у цьому відіграв народний депутат України від нашого округу Володимир Мельниченко. Саме він звернувся до генерального директора «Нової пошти» В’ячеслава Клімова з пропозицією надати можливість міським волонтерам безкоштовно перевозити цільовий вантаж в зону АТО.

МОЛОДЕ ПОКОЛІННЯ УКРАЇНИ ПРАГНЕ ЗМІН І РОЗБУДОВИ
Відчувати і жити тим, чим живуть твої співвітчизники - це ГОЛОВНИЙ КРИТЕРІЙ, яким повинен сьогодні жити кожний свідомий громадянин. Йти шляхом розвитку, а не популізму - такою має бути ЛЮДИНА, яка зможе донести думку простого народу до влади. Прагнути РОЗБУДОВИ, а не руйнації - ЦЕ ті чинники, які повинні згуртовувати справжніх патріотів своєї держави. Ми не будемо дивитися назад. Ми - молоде покоління, яке  має бажання поповнювати своїми надбаннями справжні європейські традиції.
Шанувати і цінувати. Розвивати і збагачувати. Не куплятись на разову допомогу чи пакунок харчів. Цим ми назавжди зможемо визначити наш майбутній шлях розвитку.

«В ТРИВОЖНИЙ ЧАС З РІДНИМ КРАЄМ» - ОЛЕКСАНДР МАЗУРЧАК
Олександр Мазурчак народився 30 червня 1959 року в селі Ходорівці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. Закінчив Жванецьку середню школу. Попереду були трудові будні на Кам'янець-Подільському цукровому заводі. Олександр Мазурчак здобув три вищих освіти. Працював головним механіком трикотажного об'єднання. Дванадцять років віддав роботі у системі Держстандарту. У 1994 році став депутатом Кам'янець-Подільської міської ради. Він тричі обирався на посаду міського голови Кам'янця-Подільського. З 2008 року Олександр Мазурчак почав працювати у місті Києві. Займав посади першого заступника міністра ЖКГ України та першого заступника голови Київської міської державної адміністрації.

ЮРІЙ ПАВЛЕНКО ОСОБИСТО ПРИВІТАВ ЮНОГО ІМЕНИННИКА
У рамках Форуму громадських і політичних сил «Мир, стабільність, відродження», який пройшов нещодавно, багато уваги приділялося організації допомоги переселенцям. Створено також відповідний комітет і за місяць його роботи розроблено проект закону про захист переселенців. Також запрацювала «Гаряча лінія», багатьом людям вже надали цільову допомогу. Комітет працює над створенням Асоціації переселенців, щоб таким громадянам було легше відстоювати свої права.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ШАНОВНІ ВИБОРЦІ!
Сьогодні дуже важливо, щоб у Верховну Раду увійшли нові бренди, і щоб це були не бренди, які вже «жовані-пережовані» з партійними лідерами, від яких смердить нафталіном. Це повинні бути більш радикальні і провокаційні лідери, здатні до швидких і рішучих дій, якісним, глибинним трансформаціям всієї моделі України.
Адже Україні треба змінити існуючу соціально-економічну модель держави стаціонарного бандита кланово-олігархічного капіталізму і перейти до європейської модель народного капіталізму, основою якої є місцеве самоврядування, системний розвиток середнього класу, малої та середньої національної буржуазії та інтелігенції.

ЧИМ «ГОДУЮТЬ» У 193-МУ?
1 жовтня на сайті Центрвиборчкому нарешті з’явився повний список кандидатів, котрі балотуються у Верховну Раду по 193-му виборчому округу (м.Кам’янець-Подільський, Кам’янець-Подільський та Новоушицький райони). У ЦВК зазначають, що цей округ має 216 виборчих дільниць та орієнтовну кількість виборців у 156851 особу.
Загалом за місце під куполом у Раді цьогоріч змагатимуться 15 кандидатів, п’ятеро з яких ідуть від політичних партій.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ШЕСТЕРО З...
Добігає завершення реєстрація кандидатів у народні депутати до Верховної Ради України.
За станом на 25 вересня, на сайті Центрвиборчкому висвітилася інформація про наступних кандидатів, що зареєструвалися: Віталій Дубицький (самовисування), Микола Жоган (політична партія ВО «Батьківщина»), Вікторія Кохановська (самовисування), Олександр Мазурчак (самовисування), Володимир Мельниченко (самовисування), Віктор Худняк (політична партія «Народний фронт»).
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НАШ ШЛЯХ ДО ЄВРОСОЮЗУ
Ще зі шкільних років кожен з нас знає про те, що Україна розташована в географічному центрі Європи. Не дає підстав сумніватись у тому, що ми частина Європи і багата українська історія. Європейський шлях розвитку підтримує переважна більшість громадян нашої держави, однак ратифікувати Угоду про асоціацію із Європейським Союзом вдалося лише минулого тижня.
16 вересня 2014 року увійшло в історію як день, коли Верховна Рада України синхронно із Європарламентом ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Та більш важкого та тернистого шляху до омріяної європейської спільноти годі й шукати.

НА ПЕРЕДОВІЙ - ДУК
Сьогодні всі погляди українців і не лише прикуті до сходу. Антитерористична операція, яку обіцяли завершити в короткі терміни, набирає все більших обертів. Тисячі добровольців воюють уже не просто за мир в країні, а за нашу з вами незалежність. Серед них і Добровольчий Український Корпус «Правого сектору» (ДУК).
Пліч-о-пліч з бійцями батальйонів територоріальної оборони, добровольчих батальйонів «Донбас», «Азов», «Айдар», «Дніпро» вони звільняють окуповані території від ворога. У складі ДУКу воює і семеро кам’янчан - Явір, Вус, Кпд, Мирний, Чорний, Саїд, Арні. Вони не називають своїх прізвищ, адже за голову кожного з бійців ДУК оголошено солідну винагороду.

Я ЙДУ В ДЕПУТАТИ!
Іду заради ВАС, земляки! Адже я виріс на Кам’янеччині, знаю з дитинства кожен куточок фортеці, люблю кожен провулочок Старого міста, пам’ятаю кожну стежинку під скелею... Для мене тут все рідне. Рідне до болю!
Саме тому всі мої зусилля за часи депутатства на всіх рівнях були спрямовані на підтримку простих людей, які живуть і працюють у славному Кам'янці-Подільському, Кам’янець-Подільському та Новоушицькому районах. Ваші проблеми, дорогі подоляни, стали моїми! Ваші біль і тривога - це мої біль і тривога! Тривога за нашу країну, за наших дітей, за наше майбутнє!

У ОВК №193 чергові зміни. Як і минулих парламентських виборів тут міняють голову.
Голова ОВК Анатолій Яковець від ВО «Свобода», який написав доповідну записку в ЦВК з проханням розпустити ОВК, напевне, й не сподівався, що його змінять на посаді.
Перше засідання комісії 7 вересня пройшло в досить спокійні атмосфері, а далі почалися непорозуміння. Комісія не могла прийняти жодного рішення, ані призначити бухгалтера, ані системного адміністратора та оператора.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВОЛОДИМИР МЕЛЬНИЧЕНКО: ЗАВЖДИ ПАМ’ЯТАЮ ПРО СВОЇ ПЕРЕДВИБОРЧІ ОБІЦЯНКИ
Здавалось би, ще недавно відбувались вибори до Верховної Ради України. Та, згідно Указу Президента, цього року ми обиратимемо парламентаріїв знову. За європейською практикою, результат роботи народних обранців прийнято оцінювати за виконанням передвиборчої програми, але цьому скликанню Верховної Ради України допрацювати каденцію не судилось. Що вдалось виконати зі своїх передвиборчих обіцянок за такий короткий період розповів народний депутат України Володимир Мельниченко.

ПАРТІЇ ВИЗНАЧИЛИСЬ, А В «МАЖОРИТАРКИ» ЩЕ Є ЧАС
Позачергові вибори до парламенту набирають обертів. Чи не щодня Центрвиборчком публікує новини про кандидатів, що зареєструвалися в народні обранці. Давно знайомі, іноді й прогнозовані прізвища політиків з’являються раз за разом.
Як відомо, на Хмельниччині сформовано й діє 7 окружних виборчих комісій: №187 ОВК (м.Хмельницький), №188 (частина м.Хмельницький (виборчі дільниці №681427–681454, 681559), Волочиський, Хмельницький райони); №189 (м.Нетішин, Білогірський, Ізяславський, Красилівський, Теофіпольський райони); №190 (м.Славута, Шепетівка, Полонський, Славутський, Шепетівський райони); №191 (м.Старокостянтинів, Віньковецький, Деражнянський, Летичівський, Старокостянтинівський, Старосинявський райони); №192 (Городоцький, Дунаєвецький, Чемеровецький, Ярмолинецький райони); №193 (м.Кам’янець-Подільський, Кам’янець-Подільський, Новоушицький райони).
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НІБИ ДІТИ В ПІСОЧНИЦІ
Центральна виборча комісія постановою від 5 вересня 2014 р. №858 утворила окружні виборчі комісії з виборів народних депутатів України, що здійснюватимуть організацію підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.
Кілька засідань уже провела й окружна виборча комісія 193-го округу.
ОВК №193, до складу якої входить місто Кам’янець-Подільський, Кам’янець-Подільський та Новоушицький райони очолив Анатолій Якимець.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА / Тетяна ШУХАНОВА

18 МІЛЬЙОНІВ ЄВРО - 50 РОБОЧИХ МІСЦЬ
7 червня в Україні відзначали День підприємця. Не секрет, що від розвитку бізнесу залежить добробут громадян як у державі загалом, так і в окремо взятих містах. Завдяки роботі підприємств створюються нові робочі місця та збільшуються надходження до державного та місцевих бюджетів. Про можливість залучення вагомих інвестицій та перспективи створення насіннєвого заводу в Кам’янці-Подільському розповів народний депутат України Володимир Мельниченко.

«БАТЬКІВЩИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ»
27 серпня в селищі Жовтневе відбулися збори територіальної громади мікрорайону, в яких взяли участь представники міської партійної організації ВО «Батьківщина» - депутати Кам’янець-Подільської міської ради, члени бюро Хмельницької обласної і Кам’янець-Подільської міської партійних організацій, представники громадських організацій.
Збори в рамках проекту «Батьківщина починається з тебе» відкрив голова міської партійної організації ВО «Батьківщина» Олег Ткач.

ВОЛОДИМИР МЕЛЬНИЧЕНКО: «ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ ЦЬОГО СКЛИКАННЯ ПОВИННА ПІТИ В ІСТОРІЮ»
2014 рік важко назвати скупим на події. Від початку року ми пережили Революцію гідності, анексію Криму, президентські вибори та розв’язання війни на сході України. Відповідно до Указу Президента України Петра ПОРОШЕНКА, стартувала і виборча кампанія до Верховної Ради України. Про необхідність проведення виборів розповів народний депутат України Володимир Мельниченко.

ВИБОРИ - НА СТАРТ!
28 серпня в Україні стартували виборча кампанія з обрання депутатів до Верховної Ради України VIII скликання. Відповідний указ Президент України Петро Порошенко опублікував 27 серпня. Нинішній склад Верховної Ради буде чинним до моменту прийняття присяги новообраними депутатами.  
26 жовтня українці оберуть склад нового парматенту. Вибори, як і минулого разу проходитимуть за змішаною системою - мажоритарною та партійною.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КАМ’ЯНЕЦЬ ОТРИМАЄ 15 МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ І ПЕРЕЙДЕ НА АЛЬТЕРНАТИВНІ ВИДИ ПАЛИВА
Через конфлікт із Російською Федерацією наша держава змушена не тільки відбиватись від військової агресії, але й поспіхом із величезними проблемами шукати способи мінімізувати свою залежність від російського газу. Із занепокоєнням очікували зими і в Кам’янці. Та цього тижня надійшла надзвичайно приємна звістка - місто перемогло в конкурсі Світового банку на отримання на досить вигідних умовах кредиту в сумі 15 320 тис. доларів США.

«КІОТСЬКІ ГРОШІ» ВИТРАЧАВ ЯНУКОВИЧ, А НЕ ТИМОШЕНКО
У «газовій» справі Юлії Тимошенко нарешті поставлено крапку.
У вівторок, 24 червня, захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко отримав на руки рішення Верховного Суду України, яке було ухвалено повним складом суду (42 судді) на спільному засіданні всіх палат.
«Верховний Суд у повному складі на своєму засіданні із застосуванням рішення Європейського суду з прав людини визнав нарешті те, що впродовж трьох років визнавала міжнародна і європейська спільнота, політики і правники, що в 2009 році Юлія Тимошенко жодних злочинів не вчиняла, - наголосив Сергій Власенко під час брифінгу.

ВО «СВОБОДА» ДЕМОНСТРУЄ НОВУ ЯКІСТЬ РОБОТИ ВЛАДИ
Одним із основних гасел революції Гідності була публічність, прозорість і відкритість влади для спілкування з громадою, чого не було при попередньому режимі. ВО «Свобода» поставила собі за мету припинити цю негативну традицію в політичній культурі України і досягти справжньої підзвітності посадовців та депутатів перед громадою. Адже саме український народ має бути господарем на своїй, Богом даній землі.
7 серпня у РЦКМ «Розмай» відбувся звіт голови Кам'янець-Подільської райдержадміністрації Володимира Барановського за 100 днів перебування на посаді очільника району та звіт депутатів Кам'янець-Подільської міської ради за період їхньої каденції з 2010 року.

«СВОБОДУ» МОЛОДИМ
23 липня відбулася звітно-виборча конференція міської організації ВО «Свобода», під час якої голова місцевого осередку Юрій Яриновський оголосив про складання своїх повноважень.
За поданням присутнього на конференції голови Хмельницької обласної організації ВО «Свобода» Олександра Симчишина було обрано нового керівника міської організації. Ним став Михайло Посітко.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«УДАРІВЕЦЬ» КОВАЛЬЧУК ПОТРАПИВ В АВТОСКАНДАЛ
Ще один політичний скандал розгорівся навколо постаті лідера місцевого осередку партії «Удар» Василя Ковальчука.
Цього тижня в Інтернеті з’явилось відео, зняти журналістами «Громадського телебачення», на якому кам’янчанин Дмитро Дьома звинувачує пана Ковальчука у викраденні автомобіля.
За словами Дмитра, Василь Ковальчук вирішив придбати його ВАЗ-21093, але перед цим попросив відігнати автівку на СТО, нібито щоб зробити обстеження транспортного засобу. Нічого не підозрюючи, Дмитро пригнав автомобіль, натомість не отримав від «ударівця» ані грошей, ані автівки.

ЯКБИ НЕ ПІДПАЛ, ТО НЕ ДОВІДАЛИСЬ БИ ПРО МУЗЕЙ
Певне, депутат міськради Валентина Волошина готувала для міста сюрприз, плануючи любязно надати свій будинок для облаштування в ньому музею видатних постатей Поділля, адже досі жодної інформації з цього приводу не було.
14 червня, близько 23:00, на пульт чергового рятувальної служби надішло повідомлення про те, що в домогосподарстві на вул.Шевченка горить паркан. Пожежники, що прибули на місце події, виявили, що паркан частково обсмалений та згоріло три туї.

МИР, БЕЗПЕКА ТА ЄДНІСТЬ – КЛЮЧОВЕ ЗАВДАННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
7 червня Україна отримала нового Гаранта Конституції та територіальної цілісності держави. Привітати Петра Порошенка приїхали не лише українські політики, духовні авторитети та громадські діячі, але й лідери багатьох країн світу. Відверто кажучи, будучи присутнім на такому високоповажному заході як інавгурація Президента України, відчував велику гордість за нашу державу та народ. Адже ми не лише спромоглися провести європейські, демократичні вибори, але й зуміли домогтися поваги всіх ключових розвинених країн світу.

«ПРАВИЙ СЕКТОР» & ВАЛЕРІЙ ГОРДІЙЧУК
19 травня засідання депутатського клубу, на якому влада намагалася врегулювати конфлік «Правий сектор» & Валерій Гордійчук», було зірвано. Багато запитань так і залишилося без відповідей. Хтось не встиг поставити питання Валерію Гордійчуку, директору КП «Міськтепловоденергія», хтось - Олександру Кравченко, командиру міського осередку «Правого сектору».
Протягом тижня кам’янчани надсилали в редакцію та через соціальні мережі запитання до обох опонентів.
Відповіді на них не забарилися.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗАМІСТЬ ДІАЛОГУ - БАЛАГАН
Після гучної акції проти директора КП «Міськтепловоденергія» Валерія Гордійчука, яку представники «Правого сектору» провели на мосту «Лань, що біжить», пристрасті не вляглися, навпаки, набули більшого розмаху.
Намагання влади до відкритого діалогу та примирення не дали позитивних результатів. Депутатський клуб, проведений 19 травня, був зірваний настільки нахабно, що, здавалося, цю виставу розіграли за здалегідь спланованим сценарієм. Тільки от хто режисер цього шоу, котрий залишив у дурнях міську владу та громаду?
Відповідь не забариться, а наразі повернемося до депутатського клубу, на якому «засвітилось» нове міське угрупування - «Міська варта».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ХТО ЗАМОВИВ ГОРДІЙЧУКА?
І якщо в районі цього тижня страйкували проти голови ДВК с.Сокіл, то в місті під «приціл» потрапив депутат міськради, директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук.
Ще звечора 14 травня в соцмережах поширилась інформація про намір активістів «Правого сектору» та Самооборони провести акцію на перехресті просп.Грушевського та вул.Франка: «ПРАВИЙ СЕКТОР і САМООБОРОНА вимагають відставки Гордійчука (директор ТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО). В іншому випадку заблокуємо проїзд через міст!».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

І СОКІЛ ПОБУВАВ НА ТРАСІ
Трохи більше тижня залишилося до виборів Президента України, а політичні чвари наповну вирують на Кам’янеччині. Дійшло навіть до перекриття траси міжнародного значення Житомир-Чернівці, в районі сіл Руда і Гаврилівці. Причиною цього стала голова ДВК села Сокіл Галина Лалак, проти якої збунтувало село.
Окремі жителі Сокола, дізнавшись, що головою їхньої дільничої виборчої комісії стане пані Лалак, яка пройшла на цю посаду за квотою кандидата на пост Президента Сергія Тігіпка, підняли в селі справжнісінький бунт. Спочатку вони зібрали віче, на якому вимагали відставки голови ДВК, проте, не знайшовши важелів впливу, вирішили діяти інакше та вдалися до перекриття траси.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГРОМАДА МАЄ ОБ’ЄДНАТИСЯ
5 травня в Києві пройшов з’їзд сільських, селищних і міських голів та депутатів місцевих рад. У ньому брала участь і делегація з Кам’янця-Подільського. Про результати з’їзду та рішення, прийняті на ньому, ми поспілкувалися з учасником з’їзду, членом ВО «Батьківщина», головою районної ради Миколою Жоганом.
- Миколо В’ячеславовичу, розкажіть, як пройшов з’їзд?
- Досить конструктивно. Ще 2009 року, тобто п’ять років тому, лідером ВО «Батьківщина» Юлією Тимошенко було проведено аналогічний з’їзд, на якому створили Всеукраїнську асоціацію сільських та селищних рад, яка на сьогодні об’єднує понад 8000 сільських та селищних голів.

ПОРОШЕНКО ЗА ЗБЕРЕЖЕННЯ ДЕРЖАВНОСТІ
4 травня в Кам’янець-Подільський звітав кандидат у Президенти України Петро Порошенко.
Найрейтинговіший кандидат провів зустріч з кам’янчанами на площі Польський ринок.
Також відбулася прес-конференція, де політик говорив про зміни в Україні після його ймовірного обрання.
Свій виступ він розпочав із вшанування героїв Небесної сотні, які, за словами Петра Олексійовича, віддали свої життя за краще майбутнє України. І щоб жертви цих героїв не були даремними, ми, їхні послідовники, маємо докласти всіх зусиль задля збереження державності та соборності України і її процвітання у майбутньому.

Якими будуть цьогорічні вибори Президента України, якщо ще до недавнього часу виборчі комісії не були повністю укомплектовані? Таких казусів не спостерігалося вже досить довгий період часу.
Доходило до того, що в дільничні виборчі комісії пропонували людей без досвіду, які жодного уявлення не мають ані про виборчі норми й закони, ані про роботу власне виборчих комісій.
У нашому виборчому окрузі №193 подання до дільничних комісій направили від 14 кандидатів у Президенти із зареєстрованих 21.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ОЛЕГ ТЯГНИБОК: «ЗМІНИТИ СИТУАЦІЮ МОЖЕ ЛИШЕ НАРОДОВЛАДДЯ»
26 квітня в місті перебував голова ВО «Свобода» та кандидат в Президенти України Олег Тягнибок. Прихильники цієї політсили вщент заповнили зал РЦКМ «Розмай». Ті, кому забракло місця, а таких було чимало, стояли під стінами.
Перед зустріччю з кам’янчанами Олег Ярославович поклав квіти до меморіалу ліквідаторам аварії на ЧАЕС, вшанував пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи та подякував усім ліквідаторам за мужність і патріотизм.
Разом із Олегом Тягнибоком на зустрічі були присутні новопризначений голова райдержадміністрації Володимир Барановський, голова міської організації ВО «Свобода» Юрія Яриновський, довірена особа кандидата в Президенти Михайло Посітко.

У РАЙОНІ НОВИЙ ОЧІЛЬНИК
Відповідно до розпорядження в.о. Президента України, з 23 квітня Кам’янеччина отримала нового голову райдержадміністрації. Ним став свободівець Володимир Барановський.
Нам вдалося поспілкуватися із новоспеченим керманичем та дізнатись про його перші кроки на посаді очільника району.
- Володимире Євгеновичу, знаємо заступник голови Павло Довгопол першим написав заяву на звільнення. Підпишете?
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ОВК ОЧОЛИВ ПІДСКОЦЬКИЙ
16 квітня відбулося перше засідання окружної виборчої комісії виборчого округу №193. До складу комісії було заявлено 19 осіб, з яких на засідання з’явилося 14.
Згідно з жеребкуванням, головою ОВК став Олег Підскоцький (від кандидата в Президенти Сергія Тігіпка), його заступником Євгенія Пономар (від Олега Ляшка), а секретарем комісії Артем Артеменко (від Вадима Рабіновіча).
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: «У ЛЮДЕЙ Є ОДНЕ БАЖАННЯ - БУТИ ЗАХИЩЕНИМИ»
Близько шести тисяч Хмельничан та жителів області зібралися на майдані Незалежності у Хмельницькому, аби почути та поставити питання лідеру ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко. На заваді цієї зустрічі не став навіть дощ та холод.
Скандуючи «Юля! Юля!», народ на Майдані закликав пані Тимошенко на сцену. У першу чергу, Юлія Володимирівна запевнила всіх, що лише разом можна зробити Україну сильною, заможною та європейською державою. Не забула політик подякувати людям за Майдан: усім, хто брав безпосередню участь у протистоянні, всім, хто допомагав та підтримував матеріально і морально.

СВЯТЕ МІСЦЕ ПОРОЖНІМ НЕ БУВАЄ
1 квітня в.о Президента України Олександр Турчинов підписав розпорядження про звільнення з посади голови Кам’янець-Подільської райдержадміністрації Михайла Желізника. Дата звільнення головного регіонала району припала на День сміху. Можливо, не випадково? Принаймні, Михайло Дмитрович не втрачає оптимізму та зазначає, що аж ніяк не йде в нікуди, мовляв, час усе розставить на свої місця.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

У КОГОСЬ - ГУСТО, А В КОГОСЬ - ПУСТО
Посадовці міста і району заповнили декларації за 2013 рік.
Чиновники «пролюструвалися» - приблизно так можна охарактеризувати процес щорічної, вже традиційної здачі декларацій держслужбовцями.
Посадовці різного рангу і штибу оприлюднили свої доходи. Уже третій рік поспіль ми маємо нагоду прослідкувати за цим процесом і, звісно, порівняти - на скільки зросли чи, навпаки, зменшились прибутки у перших осіб міста та району. Хоч процес оприлюднення декларацій є обов’язковим, зауважу, що не всі радіють такій прозорості та відкритості. Зрештою, це не добровільна ініціатива держмужів, а так би мовити «ЦУ» зверху - прийнятий Закон «Про декларацію», покликаний боротися з корупцією.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ПРАГНЕННЯ ПУТІНА ВІДРОДИТИ ІМПЕРІЮ - МАРНІ»,
переконаний полковник, колишній командир 3-ого окремого інженерного батальйону Місії ООН у Лівані, екс-начальник військово-інженерного інституту ПДАТУ, колишній заступник голови обласної ради, депутат обласної ради Олег Хавронюк.
- Олеже Володимировичу, захоплення Криму - це план, спонтанний результат чи історична закономірність?
- Перед тим, як відповісти на Ваше питання, потрібно знати, які цілі у Путіна, тоді все буде зрозуміло. Моделюємо. Україна вступає до Євросоюзу - надалі можливий та закономірний вступ до НАТО. Це смертеподібно для Росії, ламає їхню систему захисту та військові стратегічні плани. Хотів би підкреслити, що офіційна Москва, особливо в період правління Володимира Путіна, сприймала та сприймає незалежність України як щось ненормальне й тимчасове.

ПРАВИЙ СЕКТОР ЗАЙНЯВСЯ РЕКЕТОМ?
25 березня власник ТМ «ВікноПлюс+» Сергій Ведерніков під час прес-конференції повідомив, що 24 березня, о 10.10, до його робочого кабінету увійшло троє озброєних людей у військовій формі з нашивками «Правий сектор».
- Один із них - мій колишній працівник Олександр Кравченко, який представився керівником «Правого сектору» в місті, - зазначив Сергій Леонідович. - Він звинуватив мене у тому, що я як колишній член Партії Регіонів спонсорував партію і «тітушок», тож повинен відповідати за це перед судом народу на Майдані.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

МГО «Рада Майдану» випустила листівку, в якій закликала кам’янчан запитати в міського голови, він з людьми чи... Михайло Сімашкевич із відповіддю не забарився. Тож наводимо текст листівки із запитаннями та відповіді на них:
«У 2013 році міська влада на чолі з Сімашкевичем М.Є. зробила багато «добрих справ»:
1. Ощасливлено першого заступника Самару С.Г. (У грудні 2013 р. службове приміщення нотаріальної контори приватизовано під квартиру. Уже продано).
Відповідь мера: Ця квартира була надана йому в службове користування, але враховуючи той факт, що Сергій Самара повернувся до Києва, рішення виконкому буде скасоване. Квартиру отримає сім’я з аварійного будинку, що на вул.Драй Хмари.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЗМІНИ НЕ ДЛЯ ТОГО «ФРОНТУ»
Революція Гідності, Майдан, пам’ять про Героїв Небесної сотні схоже мають всі шанси залишитись у людській пам’яті, так і не виконавши своєї основної місії - переформатування влади, зміна свідомомсті.
Боротьба народна затихла, почалась боротьба портфельна та закулісна.
26 березня під час прес-конференції депутат районної ради, громадський активіст, колишній голова районної організації партії «Фронт змін», пізніше - член партії «Батьківщина» Віктор Худняк повідомив дві новини - погану і... погану.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЖОГАН І БУГЕРЧУК НА ДВО СТІЛЬЦЯХ НЕ СИДІТИМУТЬ
19 березня відбулася прес-конференція для ЗМІ, під час якої було представлено нових голів міської та районної організації партії ВО «Батьківщина».
Напередодні, 13 та 14 березня відбулися партійні конференції в районі та місті відповідно, під час яких повноваження в.о голів осередків склали Василь Бугерчук та Микола Жоган.
- Будь-який чиновник не має сидіти на двох стільцях одночасно, - зауважив колишній очільник міської організації «білосердешних», нині голова райради Микола Жоган, - особливо, якщо він перебуває на посаді держслужбовця. Відповідно до закону «Про місцеве самоврядування», ні голова, ні заступник не можуть мати інший представницький мандат, суміщати свою службову діяльність з іншою роботою. Тож ми із Василем Будерчуком як законослухняні громадяни під час звітно-виборчих конференцій вирішили не пропонувати свої кандидатури на посаду голів районного і міського осередків партів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЛЕОНІД ПРУС: ЗМІНИ МАЮТЬ БАЧИТИ ЛЮДИ
15 березня в.о. Президента України Олександр Турчинов відповідним указом призначив голову Хмельницької облдержадміністрації. Ним став Леонід Прус.
Колишній «бютівець, з 2012 року влився до лав партії «УДАР». Під час виборів до Верховної Ради Леонід Іванович був 174-им у списку претендентів до ВРУ.
Окрім нього, на голову ОДА претендував ще один опозиціонер - «бютівець» Валерій Лесков. Та останній не пройшов, адже, подейкували, що Хмельниччина була квотою партії «Удару».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

З кожним днем ситуація в Україні стає дедалі напруженою. Виявилось, що повалити режим Януковича не так просто. Хоч сам колишній Президент переховується в Росії, та в Україні діють цілі загони провокаторів та сепаратистів, які просто не дають можливості владі нормально працювати. Знаючи, що в державі доволі скрутно з фінансами, сусідня Російська Федерація безцеремонно забрала собі Крим. При чому вони це зробили таким чином, ніби виправили історичну несправедливість. Україна протидіяти не має змоги, тому сподівається на підтримку Заходу та США. Міжнародна спільнота зі свого боку накладає на сепаратистів та підозрюваних різноманітні санкції.

І САМООБОРОНА МАЄ ШТАБ
Нарешті кам’янецька самооборона знайшла постійне місце дислокації за адресою: вул.Пушкінська, 44, 3 пов. Наразі серед основних завдань організації називають прийом інформації від громадян щодо корупційних ланцюгів в державних установах, співпраця з правоохоронними органами та поповнення власних рядів.
З понеділка, 17 березня, самооборона разом із патрульними ДАІ переходить від попереджень до активних дій у регулюванні дорожнього руху.
А поки що цього тижня активісти цієї організації разом із представниками Правого сектора 12 березня побували в управлінні освіти. Метою візиту стала вимога до начальника управління Світлани Старченко та її заступника Сергія Мельника написати заяви на звільнення. Проте з’ясувалося, що чиновники перебувають на лікарняних, тож їхні кабінети опечатали.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МИ МАЄМО ШАНС НА МИРНЕ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ
Уже четвертий місяць поспіль Україну штормить. Все почалось з Євромайдану, продовжилось революцією, смертями та неспокоєм в Південо-Східних регіонах та Криму.
Щодня ми з надією вмикаємо новини, щоб почути, що ситуація стабілізувалась, та, здається, наші сподівання не почуті. В Криму йде підготовка до референдуму, кордони країни намагаються перетнути різні диверсанти, Збройні Сили проводять навчання. Що далі?

Останнім часом у місті та районі почастішали випадки зібрання коштів для потреб Майдану та українських військовослужбовців, що перебувають у Криму. Прикриваючись благими намірами, деякі шарлатани привласнюють собі зібрані гроші. Нещодавно в редакцію звернулися представники від ВО «Майдан», місевих осередків ВО «Свобода» та ПП «Удар», котрі повідомили наступне: «Невідомі люди, представляючись членами наших політичних партій чи учасниками кам’янецького Майдану, проводять збір коштів. Офіційно заявляємо, що ми нікого не уповноважували на таку діяльність!»
Отож, кам’янчани, будьте пильними, не довіряйте свої заощадження шахраям.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЛЮСТРАЦІЯ ПО-КАМ’ЯНЕЦЬКИ
Якщо кадри вирішують все, то які кадри нині вирішують долю України?
Запитання слушне, якщо не враховувати того факту, що рушієм доленосних рішень у країні став народ. Звичайний Іван, Петро, Степан, Марія, Олена пішли на барикади, стали пліч-о-пліч, аби відбулися зміни. Суттєві зміни. Що ж маємо натомість?
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МАЦЬКОВ КАДЕНЦІЮ ДОБУДЕ
У неділю, 2 березня, жителі Старої Ушиці зібралися на схід села. Серед нагальних питань, про які говорили мешканці, було знесення пам’ятника Леніну та висловлення недовіри нині діючому голові Василю Мацькову.
Із колишнім радянським ідолом вийшла мало не курйозна ситуація. Вже тричі невідомі хотіли знести його з п’єдесталу, й стільки ж жителі селеща обороняли вождя пролетаріату. Зрештою, пролунала пропощзиція пам’ятник таки забрати, а на його місти встановити Тараса Шевченка. Щоправда, з чого зроблять Кобзаря, поки невідомо. Можливо, його трансформують з непотрібного вже нікому Леніна...
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ДИПЛОМАТИЧНА МОВА ДОВОЛІ СИЛЬНА, НЕЮ МОЖНА ВІДВЕРНУТИ ВІЙНУ
Ще тиждень тому Україна, оплакуючи загиблих на Майдані, розпочала впевненими кроками рухатись у бік стабілізації. Громади всіх регіонів нашої держави об’єднались, представники самооборони та МВС закликали до порядку... Здавалось, що все погане завершилось і доволі символічна перемога календарної весни пророкувала перемогу України. Але з ЗМІ з’явилась інформація про неспокій в Автономній Республіці Крим. А наступного дня Рада Федерації підтримала бажання президента Путіна ввести на територію України російські війська. Простіше кажучи, вони де-юре підкріпили те, що вже було зроблено де-факто. Вся Україна об’єдналась в небажанні знову проливати кров.

«... НАРОД МОЖЕ НЕ ЗНАТИ, АЛЕ ВСЕ ВІДЧУВАТИ...»
Усіх зараз цікавить, що відбувається в Україні. Багато хто в умовах потужної інформаційної війни не знає, що може статися й чого чекати завтра. Ми спробували прояснити цю ситуацію, а допоміг нам відомий український політолог, історик, письменник, випускник історичного факультету К-ПНУ ім.І.Огієнка Олексій Кошель.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ОБЛРАДУ ОЧОЛИВ «СВОБОДІВЕЦЬ»
26 лютого відбулося позачергове засідання сесії обласної ради. Одним із основних питань порядку денного стала зміна керівництва. Попередній голова Микола Дерикот написав заяву про звільнення, яку депутати задовольнили. Переважною більшістю голосів шляхом таємного голосування депутати обрали нового очільника обласної ради. Ним став свободівець Іван Гончар. Його кандидатуру підтримав 81 депутат із 87.

ЧОРНІ МАСКИ ГЕТЬ - ПОКАЖІТЬ ОБЛИЧЧЯ
На відміну від інших міст України, в яких під час революційних подій відбувались погроми, Кам’янець зберігав спокій. Поясненням цього факту стали загони самооборони, організовані силами жителів.
У понеділок до них долучились бійці 15-ої сотні Самооборони та Правого сектору. Спочатку вигляд молодиків у масках добряче лякав кам’янчан, містом поширювались різноманітні чутки: когось побили, десь спалили будівлю та інше. Та, на щастя, нічого подібного не було.

Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

МАЙДАН: КОМУ - КУЛЯ В ЛОБ, А КОМУ - ЛЮСТРАЦІЯ
У неділю, 23 лютого, Кам’янеччина прощалась з Героєм Небесної сотні, громадським діячем, сільським головою Анатолієм Корнєєвим. Такої кількості людей, які приїхали провести в останню путь Анатолія Петровича, певне, не бачило село. Саме того дня вперше з’явились високі чоловіки в масках, чорному вбранні та жовтими пов’язками з написом «Самооборона Майдану». І одразу стало зрозуміло, буде гаряче...
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

УКРАЇНА У ВОГНІ
Мирних протестів, які відбувалися впродовж останніх кількох місяців, здавалося ніхто не чув і не хотів чути. Все змінился після силового втручання...
В Україні війна. Цього факту вже неможливо відкидати. Люди доведені до відчаю, брат іде на брата, ллється кров, руйнуються будинки.  
Майданівці захопили декілька обласних адміністрацій. Позавчора хвиля далеко не мирних протестів прокотилася в нашій області. У відповідь на постріли з обласної СБУ протестувальники підпалили будівлю.
Серед поранених - чоловіки і жінки.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПОЛІТИЧНА КРИЗА ТА ШЛЯХИ ЇЇ ВИРІШЕННЯ
Україна захлинається в крові невинних жертв, людей, які як ніби через чийсь злий жарт опинились по різні боки барикад. Останні новини з Майдану Незалежності криваво червоні від вогню та пролитої крові. Світ поки грає роль спостерігачів та грозить пальчиком, як батьки неслухняній дитині. Українці кожен в міру власних можливостей намагаються долучитись до вже зовсім немирного спротиву. Такі реалії сьогодення.
- Чи є шанс повернути ситуацію в мирне русло? - ми запитали в народного депутата України Володимира Мельниченка, який у ці дні знаходиться у самій гущі подій.

НВК №16 ЗБАГАТИВСЯ НОВИМИ КОМП’ЮТЕРАМИ
Минулого тижня за ініціативи народного депутата Володимира Мельниченка та міського голови Михайла Сімашкевича новенькою комп’ютерною технікою поповнився комп’ютерний клас НВК №16. Саме з такими вкрай важливими подарунками - 5 новими комп’ютерами - до навчального закладу завітали Володимир Мельниченко та начальник міського управління освіти і науки Світлана Старченко.
- Я прекрасно розумію, що неодмінною вимогою часу є комп’ютерна техніка. Без неї сьогодні ми не зробимо й кроку вперед в освіті. А маленькі кам’янчани цілком заслуговують на гідні умови навчання. Як пам’ятаєте, разом із міським головою Михайлом Сімашкевичем ми пообіцяли оснастити комп’ютерні класи шкіл міста.

ВІТАТИ ЧИ СПІВЧУВАТИ
Саме з таким провокативним заголовком в Інтернет-мережі з’явились заголовки з текстами, в яких дописувачі повідомляли про призначення депутата міськради Валентини Волошиної керівником «Народної ради»: «Пані Валентина очолила, навіть не знаю, що з цього вийде з цими депутатами, хоча маємо тих, що маємо».
Правда, з повідомлення не було зрозуміло, що за народна рада створилася в місті, і з якими це депутатами щось та й не вийде.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

Минулої неділі, 9 лютого, активісти Євромайдану завітали в с.Гуменці.
Уже кілька тижнів поспіль Майдан крокує селами Кам’янеччини, гуртуючи навколо себе небайдужих до долі країни людей. Гуменчани позитивно сприйняли промови організаторів Народного віче «За європейську Україну».
Щоправда, як відзначають останні, хоч і без дріб’язкових, але перешкод не обійшлося. Як завше, в селі зривали оголошення про приїзд віче, а бюджетникам нібито забороняли прийти послухати виступ активістів.
Разом з цим, більше сотні селян зібралися в центрі села, аби висловити підтримку Майдану.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗА МІСЬКОГО ГОЛОВУ ЗАМОВТЕ СЛОВО
Під час передостанньої сесії міськради прозвучало питання, яке, відверто кажучи, здивувало. Його, за дорученням активістів Майдану зачитала депутат міськради Валентина Волошина.
Валентина Петрівна можливо, могла би стати гінцем, який приносить погану новину, якби на таку звістку очікували, а так... Немов грім серед ясного неба на сесії пролунала чергова резолюція кам’янецького майдану щодо вимоги від Президента дострокового припинення повноважень міського голови.
Близько півтисячі активістів вимагали відставки нині діючого міського голови Михайла Сімашкевича.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВОЛОДИМИР МЕЛЬНИЧЕНКО: «ВИХІД ІЗ СКЛАДНОЇ СИТУАЦІЇ Є»
Як знайти вихід із надзвичайно складної політичної і економічної ситуації, в якій перебуває Україна? Як припинити протистояння влади з народом і забезпечити мир, спокій і процвітання в державі? На ці та інші актуальні питання сьогодні намагаються знайти відповідь як у самій Україні, так і за її межами.
Про зближення позицій говорити ще зарано, адже мета в учасників протистояння зовсім різна. Команда Президента та ті, що його підтримують, насамперед прагнуть і надалі залишити за собою безмежну і фактично ніким не контрольовану владу; так звані нові лідери теж прагнуть обійняти тепленькі посади в провладних кабінетах, а простий народ вже не може і не хоче терпіти беззаконня, корупцію та злидні, що панують в українській державі.

НЕ ВІР, НЕ БІЙСЯ, НЕ ПРОСИ...
Лише лінивий і байдужий нині не слідкує за подіями в країні. Політика захопила в свій полон кожного громадянина. Сьогодні тільки й розмов про повне перезавантаження влади.
Економічний бойкот, кам’янецький автомайдан, розпуск Партії Регіонів у місті й монолітність цієї політсили в районі, пікети міської і районної адмінбудівель та дві сесії - це не повний перелік того, що довелося пережити політичному Кам’янцю впродовж цього тижня.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

БЕЗВИХІДЬ. ГЛУХИЙ КУТ. І В НЬОМУ - УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД
Що робити народові, коли перед очима стіна, а за спиною - тюрма? Повертатись і йти в наступ чи впасти на коліна і схилити голову?.. Така очевидна відповідь на питання, але така трагічна...
Третій день поспіль ми прокидаємось в іншій Україні. Третій день поспіль ми, журналісти, думаємо, чи правильну професію обрали, і чи потрібна вона взагалі? Ми прокинулись в королівстві Кривих дзеркал, де кожне твоє слово, наче шалена куля. І ти не знаєш, що писати, щоб це не перетворилося на наклеп.
Кажуть, пишіть правду. Яку? Про владу й опозицію, які між собою чубляться, а в мужиків чуби тріщать? Чи про те, що ті «чуби» вийшли з-під контролю й вимагають «НЕЗАЛЕЖНОСТІ!»?

БАЖАННЯ, АДРЕСОВАНЕ СВЯТОМУ МИКОЛАЮ, ЗБУЛОСЬ
Напередодні Нового року діти зазвичай пишуть листи до Святого Миколая, який здійснює їхні бажання. Написав про мрію мати планшет і 8-річний кам’янчанин Данило Цебрик, який навчається в третьому класі НВК №9.
Лист Данилка Святий Миколай передав народному депутату України Володимиру Мельниченкові та міському голові Михайлу Сімашкевичу, які й виконали бажанням хлопчика.
Третьокласнику передав подарунок Володимир Мельниченко, який завітав у гості до родини Цебриків, у якій виховується троє дітей.

ГІМНАЗИСТАМ - НОВУ КОМП’ЮТЕРНУ ТЕХНІКУ
Напередодні Дня Соборності, 21 січня народний депутат України Володимир Мельниченко, міський голова Михайло Сімашкевич та начальник управління освіти і науки Світлана Старченко завітали до гімназії із неабиякими подарунками.
Як ми всі пам’ятаємо, Михайло Євстафійович та Володимир Володимирович зобов’язалися облаштувати технічними засобами комп’ютерні класи кожної школи міста. Черговим навчальним закладом, який отримав комп’ютери, стала міська гімназія.

МАЙДАН ПОЇХАВ У РЕГІОНИ
Минулої неділі, 12 січня, в Старій Ушиці відбулося Віче громади селища «За європейську Україну».
Поспілкуватися із селянами приїхали представники опозиційних сил, депутати райради, деякі сільські голови. Так, серед активістів сільського Майдану були помічені Володимир Барановський, Василь Ковальчук, Віктор Худняк, Анатолій Корнєєв.
За приблизними підрахунками на Віче, яке проходило в центрі села біля торгівельного комплексу «Хвиля», зібралося близько півтора сотні жителів селища.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЩАСЛИВІ ПЕРЕМОЖЦІ РІЗДВЯНОЇ АКЦІЇ ВІД НАРОДНОГО ДЕПУТАТА
Вкотре під час святкування світлого свята Різдва Христового Володимир Мельниченко проводив традиційну різдвяну акцію. Напередодні виходу в ефір телепрограми «Смачна бесіда» на Кам’янець-Подільській ТРК (6-7 січня) кам’янчанам роздали близько 7 тисяч флаєрів із номерками від народного депутата. Під час телепрограми син Володимира Володимировича Олексій діставав виграшні номерки, власники яких отримали подарунки від нардепа.

НЕВІДОМІ СПАЛИЛИ ПРАПОР ПАРТІЇ РЕГІОНІВ
Минулий рік для місцевого політикуму завершився досить символічно - на майдані Відродження невідомі спалили прапор провладної Партії Регіонів.
Хто були ці зловмисники, наразі з’ясовують правоохоронці. Ніні достеменно відомо, що відео в Інтернеті на «Ютубі» під назвою «Вільні люди палять прапор партії рабів і рабовласників» розмістив громадський діяч, колишній депутат міськради Павло Білоус.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗВІТ НАРОДНОГО ДЕПУТАТА ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА ЗА 2013 РІК
Шановні виборці!
Незабаром до наших осель постукає Новий 2014 рік. І ми будемо загадувати бажання, складати плани з надією, що вони збудуться, адже хочеться, щоб наша країна стала заможнішою, а життя людей - кращим.
На жаль, очікування свята затьмарене останніми подіями в Україні. Чесно Вам скажу, що в мене, як у депутата Верховної Ради і просто людини, в душі тривога за країну, народ, наше майбутнє, біль за безневинно побитих, хвилювання за долі ув’язнених, сором за дії влади. Сподіваюся, що порозуміння буде віднайдене, і ті, хто виявив свою громадянську позицію на майданах, зустрінуть свято у своїх домівках в затишку, теплі, у колі своєї родини. Хочу вірити в це, а також у те, що все буде добре в кожної людини, в кожній сім’ї, в країні загалом. Нам треба так багато зробити, стільки планів реалізувати, закінчити розпочаті проекти. І ми це можемо і повинні робити!

МЕЛЬНИЧЕНКО ВИЙШОВ З «РЕГІОНІВ»
Вчора Володимир Мельниченко, народний депутат по нашому виборчому округу, вийшов із складу фракції Партії Регіонів. Після процедури реєстрації в парламенті про це оголосив спікер Верховної Ради Володимир Рибак. Новину опозиціонери зустріли бурхливими оваціями.
Нагадаємо, після силових розгонів мітингувальників на Євромайдані в ніч на 30 листопада, Володимир Мельниченко заявив, що має намір вийти із Партії Регіонів. 1 грудня зі складу фракції провладної партії вийшли Інна Богословська і Давид Жванія. У те, що Володимир Мельниченко покладе на стіл партквиток, мало хто вірив. Та слова нардеп дотримався...
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СЛОВО СКАЗАЛИ МЕРИ
Хтось сьогодні казатиме, що Майдан зайшов у тупик, хтось, навпаки, вважатиме, що все тільки починається. Як би ми не замовчували, та революція в країні є, і триває вона не один день. Сьогодні ми маємо єдину надію, аби протистояння народ-влада обійшлося без кровопролиття.
А що з цього приводу думають керманичі нашого міста? Газета «КлюЧ» в он-лайн режимі провела засадання круглого столу із нинішнім та колишніми міськими головами, поставивши їм єдине запитання: «Який вихід із ситуації, що сьогодні складася в Україні?»
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГОВОРИТЬ ГРОМАДА
Україна, здобувши незалежність у 1991 році, так і не стала незалежною. Нам потрібно було два Майдани, один референдум, численні акції протесту, аби нас, простих українців, почули і не... продавали.
Та чи чують нас? І взагалі, що думають про Майдан - європейський і антиєвропейський - твій сусід, колега по роботі, товариш, родич? Що маємо у сухому залишку? Ми зібрали коментарі різних верств населення з єдиною метою, бути почутими.
Зізнаюся, тримаючи руку на серці, українці ніколи не хотіли ні Європи, ні Росії. Вони прагнули, аби їх просто почули, як і обіцяв під час своєї передвиборчої кампанії нині діючий Гарант.

ТРЕТІЙ ТИЖДЕНЬ СУПРОТИВУ
Кам’янецький Майдан практично затих. Наші очі, дії й помисли перемістились на Майдан столичний. Саме там сьогодні вирішується доля держави. Усі, хто має можливість, хоч на день, але їхали до Києва.
Разом з цим, не можна сказати, що в місті й районі затихало політичне життя. Так, 9 грудня члени Кам’янець-Подільського міського Комітету національного спротиву Василь Товкайло, Валентина Волошина та Віктор Притуляк провели прес-конференцію для місцевих ЗМІ. Вони повідомили журналістів про скликання Народного віче та зборів депутатів обласної, міських, селищних, сільських та районних рад з приводу ситуації в Україні.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

«ЕСТЬ У РЕВОЛЮЦИИ НАЧАЛО, НЕТ У РЕВОЛЮЦИИ КОНЦА»...
Чим закінчиться Майдан-2013 року? Чи не щогодини з’являється нова оцінка, припущення, теза від політологів, експертів та пересічних громадян. Щодня ми «пожираємо» Майдан з екранів телевізорів, моніторів комп’ютерів, ми йдемо на місцевий Майдан, аби вприснути в себе чергову порцію допінгу.
Та що станеться, коли доза закінчиться? Чи виправдає Майдан себе як одиниця супротиву, один із механізмів зміни ситуації? Чи це всього-на-всього чергова гра за чиїмось вдалим сценарієм, екшн, у якому простим українцям відведені епізодичні ролі?
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЄВРОМАЙДАН ПО-КАМ’ЯНЕЦЬКИ
Як і дев’ять років тому, світ з цікавістю спостерігає за Україною. Ми, прості українці, показуємо Європі, що ми хочемо мати такого культурного інтелігентного товариша, як вона. Разом з цим, показуємо спину другові дитинства з сусіднього двору, який все життя, скільки себе пам’ятаємо, посмішковувався з нас та вважав недолугими.
Сьогодні ми думаємо, що робимо правильний вибір, зрештою наміри задекларувати свою приналежність до цивілізованого світу більш ніж красномовно говорять про наше українсько-європейське єство. Інше питання, що приховується за всіма мітигнами, лозугнами, прапорами та символами...
Вистачило єдиного підпису, єдиного слова «Призупиняємо..», аби народ знову вийшов на Майдан. Тисячі українців, що їхали в столицю на День свободи, залишились там на вікенд, реанімувавши Майдан 2004-го.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПЕРШЕ МІСЦЕ ЛЕДВЕ НЕ ДІСТАЛОСЯ «НІКОМУ»
Упродовж минулого тижня наша газета проводила голосування за найвпливовішого посадовця у районній владі. Віддати свій голос за найактивного чиновника можна було, завітавши на наш інтернет-портал упродовж минулого тижня, з 18 до 24 листопада.
Як і прогнозувалося, «районне» голосування проходило дещо у млявому режимі - сільські люди не звикли до активності, котра стосується місцевого політикуму, зрештою, в селян є більш нагальні питання.
Пальму першості в голосуванні отримав голова райдержадміністрації Михайло Желізник, кандидатуру якого підтримали 30% респондентів. Цікаво, що 21% із опитаних вважають, що ніхто із перерахованих районних лідерів не має впливу на громаду.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ВОЛОДИМИР МЕЛЬНИЧЕНКО: «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ - ЄДИНИЙ ШЛЯХ ДЛЯ УКРАЇНИ»
Сьогодні Україна постала перед непростим вибором. Саме зараз настав час, коли від наших кроків залежить майбутнє не лише нас з вами, але й наступних поколінь. Переконаний у тому, що євроінтеграція - це єдиний шлях для нашого народу. Цю позицію підтримує і більшість громадян Української держави.
Як би хто не намагався спростити значення Угоди про асоціацію, вона є наймасштабнішим міжнародним документом з усіх, які коли-небудь підписувала Україна. Окрім того, необхідно зберегти власну культуру та традиції, а також дружні стосунки із братніми народами - росіянами та білорусами. Оскільки нас поєднує спільна історія та православна віра, ми пов’язані тісними економічними зв’язками.

ВАСИЛЬ ТОВКАЙЛО: «МЕНІ ЦЕ НАГАДУЄ АНЕКДОТ ПРО ПОПА І ЙОГО ДОЧКУ»
Листівки провокативного змісту з’явилися вчора на деревах, парканах, будівлях міста. У них, зокрема, зазначається, як керівник Кам’янець-Подільської міської організації «Удар» Василь Товкайло, наводимо дослівно: «черговий раз зганьбив представників опозиції. Перебуваючи 7 листопада 2013 року в Києві на акції ОПОЗИЦІЙНИХ сил в підтримку прийняття Верховною Радою України закону, який дозволив би здійснювати лікування Юлії Тимошенко за кордоном, Василь Товкайло не зміг побороти свою пристрасть до «зеленого змія».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

РОБОТИ ЛЮБЛЯТЬ БАБІЯ, А НАЙВПЛИВОВІШИЙ - МЕР
Голосування за найвпливовішого посадовця міської ради, ініційоване газетою «КлюЧ», проходило на нашому інтернет-порталі впродовж минулого тижня, з 11 до 17 листопада.
Відверто, не очікували таких баталій, що розгорнулися в останній день проведення опитування. Зрештою, все по-порядку.
Зважаючи на нарікання читачів і взагалі пересічних громадян на часом недосконалий підхід до різного роду рейтингів та опитувань, ми надали кам’янчанам змогу висловитись та запропонувати кандидатури посадовців міської ради, які реально впливають на життя громади міста.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

БОНУС НА МАЙБУТНЄ ЧИ ПОДЯКА ЗА РОБОТУ?
Спокійний владний небосхил району нещодавно сколихнув вітер кадрових змін. У першу чергу, він подув у бік заступника голови райдержадміністрації Віталія Дубицького.
Звісно й раніше ніхто не робив секрету з того факту, що крісло, яке займає Віталій В’ячеславович у адміністрації, не монументальне, й тільки буде на те команда чи власна воля молодого дипломата, його ніхто за руки й ноги не триматиме. Зрештою, посада, яку займав Дубицький-молодший, не завжди відповідала тим обов’язкам, які виконував посадовець. Однією із причин, що колишній заступник голови РДА з організаційної і кадрової роботи (і заступник, і керівник апарату в одній особі) залишив крісло, називають сімейні обставини, мовляв молодий Віталій В’ячеславович знайшов свою другу половинку і не має наміру розриватися на два міста.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

КАМ’ЯНЧАНИ В МАРШІ УПА
Уже традиційним стало проведення 14 жовтня в Києві маршу УПА. Традиційною стала і участь кам’янчан у цих заходах. Цьогоріч, на святкування 71-річчя з Дня створення УПА вирушило близько 80 кам’янчан.
Розпочалися урочистості мітингом біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Звідси колона вирушила вулицею Володимирівською через Хрещатик та майдан Незалежності на Михайлівську площу.

СЕСІЙНА ЗАЛА = ДЛЯ ВИРІШЕННЯ МІСЬКИХ ПРОБЛЕМ, А НЕ ПОЛІТИЧНИХ АМБІЦІЙ
8 жовтня пройшла 46 сесія міськради. На порядок денний було винесено 18 основних питань та 99 = земельних.
Ще до початку сесії перед міськрадою зібралися батьки ЗОШ №2, які піддалися на чергову провокацію про нібито закриття школи. Хоч цього питання в порядку денному не було, та протестувальників допустили до зали.
Перед початком сесійних питань заяви з приводу інцеденту навколо візиту депутатки від ВО «Свобода» Ірини Фаріон у наше місто зачитали депутат Юрій Яриновський та голова Громадської ради Олег Гільовський.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ГОРДІЙЧУКУ НЕ ДО «СВОБОДИ»
Після появи в минулому номері газети публікації «Свобода VS Партія регіонів. У хід пішли сльозогінний газ, «тітушки» і провокації» до редакції звернувся директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук:
- Я до глибини душі обурений словами, які дозволив собі висловити на мою адресу голова Кам'янець-Подільської районного ВО «Свобода» Володимир Баранівський. Пан Баранівський каже: «... Не ВО «Свобода» давала наказ комуністу Гордійчуку зганяти «своїх» працівників, щоб ті протестували проти депутатів-свободівців».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

СВОБОДІВЦІ VS РЕГІОНАЛИ. У хід пішли сльозогінний газ, «тітушки» і провокації...
Почалось! Як би ми не пручалися, не тікали й виправдовувалися, мовляв, моя хата скраю, нас втягнули у вибори 2015 року. Так, так = саме у майбутні вибори Глави держави, Гаранта Конституції.
За попередніми прогнозами у цьому рівному, а може й не зовсім двобої зберуться два найбільш запеклі опоненти, дві нині реально антагоністичні політсили = Партія регіонів і ВО «Свобода».
Шанси у Віктора Януковича залишитися на державному троні рівноцінні до шансів опинитися на цьому тепломі місці головному націоналісту країни = Олегові Тягнибоку. Цей факт мимоволі підтвердив скандал, що стався 23 вересня в Кам’янці, і який прогримів на всю державу.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МІСЬКИЙ ГОЛОВА НІКУДИ НЕ ЗБИРАЄТЬСЯ
Минулого понеділка на традиційній прес-конференції міський голова Михайло Сімашкевич розвіяв плітки навколо того, що він нібито збирається залишити мерське крісло, аби його посада перейшла до першого заступника Сергія Самари. Також Михайло Євстафійович відкинув чутки, що він йде «у верхи».
- Офіційно заявляю, - каже Михайло Євстафійович, - я не хочу переходити ні в Київ, ні у Хмельницький. Громада Кам’янця-Подільського обрала мене міським головою, і я не маю жодного права знехтувати цією довірою. Моє головування дійсно випало на складний час економічної нестабільності як у державі, так і у світі.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«ПРАВО ГРОМАДИ» - НЕМАЄ ПРАВА НА ДЕРИБАН ЗЕМЛІ?
Після позачергової сесії міської ради (відбулася 10 вересня) четверо із шести членів депутатської групи «Право громади» - Сергій Акимович, Олександр Шкварський, Вадим Мендограло, Наталія Кіященко - провели прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ. На ній народні обранці намагалися донести журналістам свою відмову брати участь у голосуванні під час сесії. На думку керівника депутатської групи Сергія Акимовича, нині влада бере за традицію приховувати свої рішення від громади, мовляв, проекти рішень хоч не всі, але значна частина могла би бути оприлюднена. Натомість на офіційному сайті міської ради будь-яка інформація з цього приводу відсутня.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ВСЕ МОЖЕ ПОВЕРНУТИСЯ НА КРУГИ СВОЯ?
Продовження набув скандал навколо 43-ої сесії міської ради. Нагадаємо, що саме на цьому засіданні було прийнято низку кадрових рішень, зокрема зняття та призначення секретаря міської ради.
На думку окремих політиків і не лише їхню, ці рішення було прийнято з грубими порушенняим закону.
9 вересня в Кам’янець-Подільському міськрайонному суді відбулося перше засідання у справі за поданням адміністративного позову Павла Білоуса, Володимира Лагоди, Олександра Поритка, Михайла Посітка, Валерія Талька та Олександра Шкварського до Кам’янець-Подільської міської ради.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

МІСІЯ ЗДІЙСНЕНА, або НЕВЖЕ ВСЕ ТАКИ МЕРСТВО!?
Декілька номерів тому в статті «Who is Сергій Самара?» ми розмірковували над мотивами та завданнями появи в місцевому політикумі досі мало відомого Сергія Самари. На той момент пан Самара обіймав посаду керівника апарату. Сьогодні ж усе кардинально змінилося. Нині Сергій Григорович уже перший заступник міського голови, а отже - перспективи зовсім інші.
Такому кар’єрному росту Сергія Григоровича можна позаздрити. Рівно два місяці тому, як його затвердили на посаду керуючого справами, і вже 10 вересня на позачерговій сесії міської ради Сергію Самарі довірено третю за значимістю посаду в міській владній ієрархії – першого заступника міського голови!
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ПОЯВА ЛИСТІВОК – СПРАВА НАБЛИЖАЄТЬСЯ ДО ВИБОРІВ?
Не стихають пристрасті навколо особи екс-секретаря міської ради, депутата міської ради Василя Сенюка. Тепер Василь Іванович через одну із соціальних мереж повідомив, що 27 серпня змушений був звернутися до правоохоронців, зокрема до начальника Кам’янець-Подільського МВ УМВС в Хмельницькій області Юрія Дахна із депутатським зверненням.
Так, у ньому зазначається: «13.08.2013 року по всьому місту у великій кількості невідомими особами було розклеєно листівки з похабним текстом та фотографією моєї консультанта-помічниці депутата місцевої ради Підгірної Л.М. За цим фактом вона вже звернулася до правоохоронних органів з відповідною заявою та проханням встановити осіб та притягнути їх до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

WHО IS СЕРГІЙ САМАРА?
Завершується сезон відпусток. Та це аж ніяк не стосується міського політичного життя. Таке враження, що цьогоріч воно не лише не відпочивало, а й працювало за двох-трьох. Ба, більше, влаштувало такий собі «казантіпчик»: скандали, відставки, звільнення, листівки, мітинги... Загалом подій би вистачили на декілька років, не те що на «мертвий літній сезон».
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ВЛАДА «ЛІПИТЬ» НОВОГО ОПОЗИЦІОНЕРА
Схоже, що нещодавнє зняття з посади секретаря міської ради Василя Сенюка, породило появу нового кандидата на роль головного опозиціонера у міській владі.
Цього тижня Василь Іванович через одну із соціальних мереж повідомив, що він звернувся з листом до лідера «Батьківщини» Арсенія Яценюка та обласного й міського керівництва цієї політичної сили. У листі зазначалося, що депутати від фракції «Батьківщина» в міській раді об’єдналися разом з регіоналами заради розподілу комунального майна та дерибану землі. Він просить втрутитися у цю ситуацію.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ВЛАДА ТАЄМНО ЛІКВІДОВУЄ ШІСТЬ ШКІЛ?
Питання можливого закриття шести шкіл району на своїй сторінці у одній із соціальних мереж підняв депутат райради Віктор Худняк. Зокрема, Віктор Анатолійович зазначає, що таким чином продовжується «покращення» в галузі освіти нашого району, мовляв відділ освіти РДА цього літа прагне ліквідувати ще 6 шкіл, при цьому навіть не думаючи про дотримання процедури, передбаченої Законом.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

«ОСТАТЬСЯ В ЖИВЫХ». ЧАСТИНА ІІІ
Хто міг уявити, що кадрові перестановки у міській раді набудуть таких масштабів? Що вони відбуватимуться в найбільш політично та кадрово спокійний період року – влітку?
Не встигли як слід обговорити минулотижневу зміну секретаря міської ради, як цього тижня поповзли нові чутки про можливі кадрові перестановки в міській «білій хаті».
З’явилися розмови, що заяву про звільнення з посади заступника міського голови планує написати Василь Строяновський. Щоправда, поки що Василь Станіславович написав лише заяву на відпустку. Під час телефонної розмови він нам зазначив, що швидше за все після повернення з відпочинку, він і справді напише заяву на звільнення. Хоча при цьому додав: «До того моменту ще багато води втече».
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

9 липня секретарем міської ради затверджено Анатолія Качуровського.
Анатолій Іванович народився 18 травня 1945 р. У с.Панівці. 1963 р. – закінчив СШ №2, 1965-1967 рр. – служба в армії. У 1968 р. закінчив Кам’янець-Подільський будівельний технікум, а в 1979 р. – Хмельницький технологічний інститут, за фахом - інженер-економіст.
Цього ж дня керуючим справами міськвиконкому затвердили Сергія Самару. Сергій Григорович народився 19 серпня 1970 р. на Ізяславщині.

АЛЛО, ГАРАЖ!? НЕ КОЖНОЇ СЕСІЇ ПЕРЕОБИРАЮТЬ СЕКРЕТАРЯ МІСЬКРАДИ
Помилялися ті, хто вважав, що робота 6-го скликання міської ради витримає свою монолітність упродовж усієї каденції. Переобрання секретаря міськради довело, що монолітність провладної більшості є нічим іншим, як вимушеною часом та обставинами «стабільністю».
Про завершення періоду «стабільності» в місцевій Партії регіонів говорить не стільки факт відставки секретаря міської ради-регіонала, скільки події, що відбулися до цього та, схоже, відбуватимуться після.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ЯРЕМУ ПОСАДЯТЬ ЗА ГРАТИ?
Колишній голова району, кандидат у народні депутати від опозиції, депутат міської ради Ростислав Ярема має перспективу незабаром постати перед судом.
Наприкінці минулого тижня прес-служба прокуратури Хмельницької області розповсюдила повідомлення про направлення до суду обвинувального акту щодо колишнього голови райдержадміністрації, який, за попередніми даними, завдав державі збитків на суму 5,4 млн. грн.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

«ВАСЯ, ПРОСТИ. ВАСЯ, ПРОЩАЙ»
Минулого номеру ми писали, що, незважаючи на літо, міська влада готується до широкомасштабного переформатування та влиття так званої «свіжої крові» в ряди чиновників. При цьому детально зупинилися на посаді секретаря міської ради, яку на сьогодні обіймає Василь Сенюк. Зазначимо, що посада спікера міського парламенту за своєю значимістю є другою в ієрархії міської влади, а тому такі зміни матимуть неабиякий вплив на роботу як всієї влади, так і життя міста зокрема.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ЧОВЕН, ЩО ПОТРЕБУЄ МОДЕРНІЗАЦІЇ, АБО ВІН ПРОСТО ТОНЕ?
Міська влада на порозі радикальних змін
Літні вакації, так ще по-модному називають період літніх відпусток, рідко коли передбачають надзвичайні новини на політичному Олімпі. І це цілком зрозуміло та природно. Адже за рік від політики стомлюється не тільки електорат, але й власне сам політикум. Тому літо вважається найкращим періодом для перепочинку та підготовки нових ідей. От тільки початок цьогорічного відпускного періоду для міського політичного Олімпу може видатись гіршим за осінні та весняні «буревії».
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

МІСЬКИЙ І РАЙОННИЙ ПАРЛАМЕНТИ ТЕПЕР БЕЗ «ФРОНТУ ЗМІН»
З’їзд ВО «Батьківщина», який відбувся наприкінці минулого тижня, переформатував не лише столичний політикум, а й регіональний. Без перебільшення, найбільшою новиною можна вважати зникнення з політичної мапи такої потужної сили, як «Фронт змін».
Що ж відбулося під час з’їзду ВО «Батьківщина»? По коментар ми звернулися до безпосереднього учасника цієї події, в.о. голови міської організації ВО «Батьківщина» Миколи Жогана:
- 14 червня напередодні нашого з’їзду відбувся з’їзд партій «Фронт змін» та «Реформи і порядок». Перша прийняла рішення про ліквідацію, інша ж має намір провести цей процес у вересні.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

«ВСТАВАЙ, УКРАЇНО!» НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ
Минулої неділі в обласному центрі відбулася Всеукраїнська акція опозиційних сил «Вставай, Україно!». У ній взяли участь представники з міста та району.
За інформацією керівника районної організації, депутата райради «Фронт змін» Віктора Худняка, потрапити на акцію опозиції було не так уже й просто. Мовляв, власникам маршруток надійшло попередження, аби вони не везли нікого на мітинг, інакше матимуть великі проблеми. Тому на мітинг довелося добиратися на легковиках.

Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ВОЛОДИМИР МЕЛЬНИЧЕНКО: «ПРІОРИТЕТНИМ ЗАВДАННЯМ Є ЗНАЙТИ КОШТИ НА КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ДОРІГ»
Уже давно всі звикли до того, що одним із найбільш вагомих аргументів проти будь-якої діючої влади є поганий стан доріг. Сьогодні, як і завжди, більшість наших земляків незадоволені результатами їх ремонту. Негативні настрої підсилює і ситуація, яка сталась із мостом через Дністер, що сполучав Хмельницьку та Чернівецьку області. Та, з іншого боку, всі прекрасно розуміють, що проблема доріг об’єднує всю Україну, і ми не є винятком із правил. Саме тому з цього приводу ми вирішили поспілкуватись із людиною, яка представляє інтереси Кам’янеччини на загальнодержавному рівні, з тим, кого ця проблема турбує не менше за нас, - народним депутатом Володимиром Мельниченком.

КАМ’ЯНЧАНИ ПОЛЮБЛЯЮТЬ ПИСАТИ ПРЕЗИДЕНТУ
29 травня відбулася 42-а сесія міськради. Не зрозуміло чому, але депутатський корпус був дещо чимось збентежений. Цього разу на суд наших обранців було винесено 23 основних питання, 93 - земельних та 9 - додаткових. Було видно, що питання добре пропрацьовані в постійних депутатських комісіях.
Отож, депутати затвердили звіт начальника фінуправління Олександри Шевчук «Про виконання бюджету міста за І квартал». Також затверджено звіт директора департаменту ЖПДІ Олександра Бачинського про підготовку міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 рр.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

КАМ’ЯНЕЦЮ НЕ СВІТИТЬ «ГУБЕРНСЬКИЙ» СТАТУС
Нещодавно політикум, а з ним і низка центральних ЗМІ почали обговорювати перспективи проведення адміністративно-територіальної реформи в нашій державі. Зазначимо, що це не перший сплеск цікавості до цього питання.
Найбільші потуги у втіленні територіальні-адміністративної реформи були здійснені в 2005 році, з приходом так званої «помаранчевої» влади. Але, на жаль, ця спроба зазнала фіаско.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

У минулому номері газети було опубліковано статтю «Влада переконує, що не має наміру закривати Центральний ринок», у якій автором Сергієм Сокальським були зроблені неправильні висновки щодо інформації, яку поширювала прес-служба народного депутата України Володимира Мельниченка.
У них значилось: «... влада розглядає можливість будівництва нового, ще одного ринку». Та це не так. Слова Володимира Мельниченка: «Ніхто не збирається переносити ринок в інше місце.

МИХАЙЛО ЖЕЛІЗНИК ПЕРЕСТАВ ВЖИВАТИ ЛАЙЛИВІ СЛОВА...
На початку цього тижня голова райдержадміністрації Михайло Желізник провів прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ. Спілкування керівника району із журналістами було приурочене до річниці перебування Михайла Дмитровича на посаді голови РДА. Нагадаємо, Михайла Желізника Указом Президента було призначено головою Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації 21 квітня 2010 року, а представлено – 26 квітня.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

03.05.2013