Перейти на мобільну версію сайту


06.09.2019

4 КРОКИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ РОЗВИТКУ ТА ДІЯЛЬНОСТІ НОВОГО УКРАЇНСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ

Мельнич-1Третього вересня для історії нашої держави відбулася, як на мене, визначна і історична подія – це зняття недоторканності з депутатів Верховної Ради. Це питання завжди було на часі та обговорювалося не один раз. Щодо мене особисто, то всі знають, що я завжди підтримував такі зміни в законодавстві. Я думаю, це важливо, щоб всі несли відповідальність за свої дії, починаючи від президента країни до чиновників всіх щаблів влади.

Якщо скасування недоторканності викорінить цю проблему – це буде крок у правильному напрямку. Адже, на мою думку, перед законом мають бути всі рівні. Взагалі, хочу сказати, що питання зняття депутатської недоторканості – це був дуже довготривалий процес. Можна сказати, багатосерійний серіал, довжиною в кільканадцять років. І дякую Богу, що він нарешті закінчився. Я завжди голосував за зняття. Вважав це необхідністю. 

При всіх президентах і парламентах усі політичні сили обіцяли зняти недоторканість. Це голосувалося в першому читанні, потім направлялося в конституційний суд. А потім у другому читанні завжди не вистачало голосів. Мотивація була така, що депутати готові були підтримати, але в пакеті зняття недоторканності з президента і суддів. І на цьому завжди ставилася крапка.

Чесно кажучи, в мене були сумніви, що 4 вересня цей Закон України «Про зняття депутатської недоторканності» буде проголосований в другому читанні і прийнятий в цілому. Закон почне діяти з 1 січня 2020 року. Але ще, на мою думку, має бути три кроки. 

Насамперед, викорінити кнопкодавство. Кожний депутат має голосувати персонально. Сенсорна кнопка, відбиток пальця, це вже вирішувати депутатам і керівництву парламенту.

Сесія Верховної Ради зазвичай розпочинається на початку вересня і закінчується в кінці січня. Сесійний місяць складається з 2 тижнів, коли депутати працюють у залі парламенту. Робота з вівторка по п’ятницю, а це 4 дні. Ще один тиждень- це робота в комітетах. Наступний – робота в округах. Хоча в округах переважно працюють депутати-мажоритарники. Якщо порахувати, то за сесію у депутатів 80 робочих днів. І одна третина – це дуже і дуже багато, щоб пропустити її без поважної причини. Тому що це 26 календарних днів. Такого собі не може дозволити жодний пересічний українець, який працює як у приватному бізнесі, так і на державній посаді. 

Парламент, який обирається достроково, згідно з Конституцією України, не може бути розпущений протягом року. І тому, на мою думку, було би логічно зробити перших три кроки, і четвертий крок – це восени 2020 року зі строковими місцевими виборами мають бути дострокові парламентські вибори. І тільки тоді прийдуть не просто нові обличчя, а нові професійні люди. Вони дійсно будуть працювати на благо і на розвиток України. Ці політичні зміни дуже важливі, але українці хочуть економічних змін: зменшення тарифів, збільшення пенсій і зарплат, закінчення війни. І щоб вони мали впевненість у завтрашньому дні. Я хочу, щоб не політики з високих трибун і екранів телебачення розповідали про вдалі політичні і економічні реформи, і як все добре в нашій країні. А пересічний українець сказав, що завдяки таким реформам, роботі президента, парламенту і влади в цілому ми стали жити заможніше, стало більше грошей в гаманцях і ми впевнені в завтрашньому дні.

Конституцією України прописано, що ми рухаємося до Європейського союзу і членства в НАТО, але саме ми маємо зробити, щоб європейські стандарти прийшли в наше місто, села і в Україну в цілому. Для цього нам потрібно всім обєднатися, працювати. Це нелегкий шлях і велика праця. Але ми повинні його разом пройти і передати в руки молодого покоління економічно сильну, незалежну, демократичну і самостійну державу. У неї на першому місці мають бути права людини і верховенство права. 

Тож працюємо і багато гарних справ зробимо разом! І все буде добре!

Володимир МЕЛЬНИЧЕНКО, депутат Верховної Ради VII-VIII скликання, голова ГО «Ми – кам’янчани».


Теги: Володимир Мельниченко, новий Український парламент

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.