Перейти на мобільну версію сайту


16.02.2018

ЗОЗУЛЯ 90 ПРОКУВАЛА

ПетрикЗозуля на годиннику життя прокувала дев’яносто.

Біла-біла, як перший сніг, сива, як голубка, чиста-чиста, як вода в криниці, з блакитними молодими очима, рожевими, як пелюстки троянди, щічками, з душею-вогником – це все про нашу любу бабцю Натальку – Наталю Олександрівну Петрик-Качуровську (на фото у центрі), жительку славного села Панівці.

Життя її, мов той довгий шлях, яким і йшла, і бігла, і брела, й летіла, мов потривожений щасливий птах.

Зроду-віку не бачила розкошів, ну, а праці вистачало завжди, та вона ніколи не нарікає на це, бо земля-годувальниця була з нею мало не з пелюшок, адже народилася наша Наталя в багатодітній селянській родині. То ж ген беззаперечної поваги до праці, як і розуміння того, що нічого не зростає на битій дорозі, витоптаній стежині, на кам’яному схилі, бо ж колос проростає лише на ріллі, є живучішим за солоний піт, втому, криваві сльози...

Її, людину від землі, щиро шанували односельці, обирали ланковою. Держава відзначила її зразкову працю нагородами, поїздками на ВНГ. Вона і нині порається по господарству, усвідомлюючи споконвічну істину, що земля-матір усім нам: і природі, і людям, тож прийме і на відпочинок.

Вона, як те незламне дерево, над котрим збиткувалися вітри, било градом, але всупереч хворобам, про які мовчить, живе з цікавістю, щедро пригощає всіх, хто завітає до хати, наллє чарочку, сама пригубить і порине в спогади...

Наталя Олександрівна – жива енциклопедія подільського села із гнучким природним розумом, глибокою пам’яттю, розмаїтою народною мовою, а відтак – кладень для істориків і етнографів.

Світло душі, вогник людяності нашої ювілярки не змогли загасити ні важкі роки колективізації, голоду 33 і 47 років, окупація. Прикладом для неї була її ненька, котра прихистила крихітну доньку репресованого родича, котру вона доглядала краще, аніж власних дітей.

Вона йде крізь час, продовжуючи невпинну мандрівку до Вічності, гідно несучи високе звання справжньої Людини, справжньої жінки-Матері, справжньої Трудівниці – наразі нечисленних представниць покоління, котрі з честю пройшли найважчі випробування долі.

То ж з роси і води Вам, дорога Наталіє Олександрівно!

 Людмила КЛЮЦУК. 


Теги: ювіляри, Наталія Петрик-Качуровська

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.