Перейти на мобільну версію сайту


27.11.2015

ЗАЙМАЙСЯ ТИМ, КИМ НЕ КОЖЕН ЗМОЖЕ

У селі Верхостепне Ставропольського краю в 1956 році народився Анатолій Зелениця. Через двадцять років хлопець переїхав в Україну, до Кам’янця-Подільського, де мешкала чимала його родина.
Навіть не сподівався, що поєднає долю із цим краєм назавжди...

- Я ніколи не думав, що не житиму в селі, де народився, - каже Анатолій Володимирович. - Життя таке Анатолій Зеленицянепередбачуване, і, здається, що дуже довге, але пролітає як одна мить.

30 листопада мій співрозмовник, нині власник успішного сільськогосподарського підприємства «Деметра-2010», голова ради Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля» Анатолій Зелениця святкуватиме ювілейну дату - 60-річчя з Дня народження.

Виважений, цілеспрямований, із правильним підходом до життя, надійний товариш та опора сім’ї - це все можна сказати про Анатолія Володимировича. Про себе та особисте ювіляр говорить рідко, каже, що за нього красномовно розповідають справи, якими він займається.

- У житті треба займатися тим, ким не кожен зможе працювати, - переконаний Анатолій Зелениця, - Кожній людині в житті Бог посилає випробування, дає можливість попрацювати, заробити гроші. Братися за будь-яку роботу ніколи Анатолій Зеленицяне пізно, та головне не втратити свій шанс. Успіх приходить, якщо ти відданий своїй справі, ним просто треба вдало скористатися. На моє переконання, успішним у чомусь можна бути чотири роки, далі все змінюється - або справа перестає бути цікавою, або твою нішу займають інші люди...

Досвід роботи, здобутий в житті в радгоспі «Восток», на місцевому м’ясокомбінаті та соковому заводі, знадобився Анатолію Володимировичу для створення власної справи. У листопаді 1994 р. разом із компаньйонами він реєструє приватну фірму ТЗОВ «ЗС-ЛТД» та стає її директором.

- Коли ми починали займатися сільським господарством, ця ніша була майже порожньою, - пригадує ювіляр. - Після Анатолій Зеленицярозвалу колгоспів охочих робити біля землі можна було порахувати на пальцях. Це сьогодні сільське господарство - цікава й прибуткова справа, а тоді - лише ентузіазм і чітке переконання, що ти маєш забезпечити сім’ю. Коли ми перейшли працювати в Кам’янку, я добре знав технологічні процеси виготовлення халви, ми навіть мали власний цех, та ця справа не була такою успішною як продаж фасованого соняшникового насіння. Пам’ятаєте, на початку 90-их біля ринку сиділи бабусі з мішками й продавали смажене соняшникове насіння? Та от, після того, як ми почали фасувати насіння, вони раптово зникли. Соняшник пішов «на ура».

На той час ТОВ «Деметра-ЛТД» було чи не єдиним підприємством у регіоні із замкнутим циклом виробництва - після цеху з виготовлення халви та переробки соняшникового насіння, тут займалися м’ясним та молочним виробництвом. Справа дійшла аж до виготовлення твердих сирів, та через кризу все призупинилося.

Анатолій ЗеленицяВийшовши зі складу засновників товариства, в 2010 році Анатолій Зелениця засновує власне приватне підприємство «Деметра-2010», виробничі потужності якого нині знаходяться у селі Боришківці. Тут він успішно обробляє поля, має молочну ферму, успішно займається садівництвом, зокрема вирощуванням горіхів.

- У дитинстві бабуся казала мені, що треба вміти робити все, та не все робити, - із усмішкою каже мій співрозмовник. - Так і я, вчився всього, щоб усе вміти, але займався завжди чимось одним. А ще вона вчила: «Хто би до тебе не прийшов, спершу нагодуй його». Для неї це було першочерговим, а порції готувала такі, що ще не кожен міг з’їсти і потімАнатолій Зелениця дуже ображалася, як щось залишалося на тарілці.

Мої батьки були простими людьми, вони не планували наше майбутнє, всього мусив досягати сам.
Своїх дітей виховував трохи по-іншому. І якщо старша Тетяна обрала гуманітарний напрямок, вона філолог за освітою, то син Володя пішов моїми стопами. З 10 класу він працював зі мною в господарстві, згодом вступив на навчання у наш сільськогосподарський університет, а через два роки перевівся на індивідуальне навчання й досі працює зі мною. Володимир - це моя надійна опора в житті.

Маю двох онуків та онучку, яка народилася нещодавно. Сподіваюсь, що з них виростуть хороші господарі й добрі люди.

Теги: Анатолій Зелениця, ПП "Деметра-2010"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.