Перейти на мобільну версію сайту


16.02.2021

ЗАПОРУКА УСПІХУ - ФАХОВІСТЬ І ДОСВІД

У неділю одна за другою падали труби цементного заводу. Падали видовищно, немов за чіткою командою. При цьому жодна з будівель, розташованих поруч, не була пошкоджена. Майстерність демонтажу вражає. Його на замовлення ірландців робила українська компанія ТОВ "Подільськвибухпром". Із директором підприємства Олексієм Нісходовським поспілкувалися журналісти нашого видання, аби дізнатися подробиці демонтажних робіт і не тільки. 
16-вибух2.jpg
- Олексію Віталійовичу, 14 лютого кам'янчани мали можливість спостерігати за підривом трьох недіючих труб цементного заводу. Видовище, чесно кажучи, вражаюче. Труби лягли акуратно одна за одною, не пошкодивши жодної будівлі поруч. Виконавцем підривних робіт була фірма ТОВ "Подільськвибухпром", якою Ви керуєте. Як довго тривали підготовчі роботи і чому саме Вашому підприємству довірили ірландці? 

- Щодо довіри, думаю, краще про це запитати самих власників заводу, втім, у пошуках найкращої пропозиції серед підприємств України, що працюють у даній галузі, замовники послуг з демонтажу споруд способом підриву мають керуватись у своєму виборі передусім фаховістю та достатнім досвідом у виконанні таких робіт. Думаю, саме це стало визначальним у підписанні договору з нашим підприємством. А ще – територіальне розташування нашого підприємства та найкраща цінова політика.
вибух6.png
- Під час підриву старої труби у Гайсині минулого року Ви застосовували спеціальну підривну технологію, так званий метод спрямованого вибуху. У чому унікальність такої технології і чи в такий же спосіб відбувався демонтаж труб цементного заводу? 

- Так, саме за такою технологією були підірвані труби цемзаводу. До речі, старі труби підривали не лише в Гайсині. Зауважу, що метод спрямованого вибуху - це найбільш економічно вигідна та безпечна технологія, яку ми використовуємо для демонтажу аварійних будівель, висотних труб, веж по всій Україні.

- Олексію Віталійовичу, з чого починалося ТОВ "Подільськвибухпром"?

- З великого бажання працювати і займатися улюбленою справою. Компанію заснував у 2003 році. Основною метою її створення було задоволення потреб замовників у проведенні вибухових і спеціальних робіт, участь у програмі утилізації боєприпасів Міністерства оборони України, а також забезпечення робочими місцями військовослужбовців у запасі. З того часу я очолюю підприємство, є безпосереднім керівником вибухових робіт.
16-вибуух.jpg
- Основний вид діяльності підприємства - розвідувальне буріння. З якими надрами працюєте і в яких регіонах здійснюєте діяльність? 

- Не зовсім так. Основний вид діяльності підприємства – буровибухові роботи на кар'єрах України та спеціальні роботи. Тобто це всі роботи, пов'язані з використанням енергії вибуху: на гірничих підприємствах по видобутку корисних копалин відкритим способом та при валці будівель, споруд, мостів, веж, фабричних труб, а також при руйнування фундаментів, комунікацій та інших робіт, де необхідне застосування вибухових робіт.

- Працювати з вибуховими речовинами - заняття небезпечне. Техніка безпеки в такій справі - пріоритет. Особисто контролюєте всі процеси чи довіряєте працівникам підприємства? 

- Усі працівники разом зі мною регулярно проходять навчання з питань охорони праці та промислової безпеки, адже лише суворе дотримання усіх нормативних вимог і правил поводження з вибуховими речовинами може гарантувати безпеку як працівникам підприємства, так і працівникам підприємств-замовників послуг, убезпечить цілісність прилеглих до зони вибухових робіт виробничих об'єктів, житлових будівель, транспорту, не завдасть шкоди навколишньому середовищу. І це навіть не питання довіри. Це питання життя.
16-вибух3.jpg
- Окрім підривних та розвідувальних робіт, підприємство залучають і до утилізації боєприпасів. Де довелося попрацювати в цьому напрямку? 

- Так, підприємство має дозвіл на проведення утилізації звичайних видів боєприпасів. Переважно це боєприпаси, які більше 20 років зберігались на військових складах і підлягають знищенню. Утилізовані вибухові матеріали можуть використовуватись для проведення вибухових робіт на гірничих підприємствах по видобутку корисних копалин відкритим способом, що є економічно вигідним як для замовників утилізації (МО), так і для замовників вибухових робіт – кар'єрів, адже собівартість такої вибухівки значно нижче за промислову. До того ж, енергія вибуху утилізованих боєприпасів працює на користь людям, а не просто знищується шляхом підриву. Підривники підприємства також залучаються до знищення боєприпасів часів Другої світової війни.

- Нестандартні чи цікаві види робіт з використанням енергії вибуху траплялися?

- Кожне замовлення непередбачуване і цікаве. Так, колись був цікавий досвід корчування величезного пенька, який заважав будівництву. Робота на перший погляд здавалась легкою, але потрібно було не лише витягнути з землі рештки колись міцного і великого дерева, але й не ушкодити житлові будівлі, розташовані поруч. Маємо досвід підриву льоду на річках під час льодоходу, навіть зміни русла ріки. Знищували бетонні опори мостів, допомагали населенню Закарпаття під час повеней. Руйнували величезні металеві конструкції та крани, усі роботи з монтажу вибухової мережі проводились вручну на висоті більше 50 м і звичайні заряди не підходили до використання. Саме тоді були застосовані спеціальні заряди-"різаки", розроблені інститутом Патона за нашим замовленням, які успішно розрізали потужну металеву споруду. 
16-вибух4.jpg
- Олексію Віталійовичу, яких принципів дотримуєтеся в роботі?
- Першочерговими мають бути відповідальність за життя людей, дисципліна і виваженість у прийнятті рішень.

Олексій Нісходовський народився 21 серпня 1961 року в Кам’янці-Подільському. Після закінчення ЗОШ №5 вступив до К-ПВВІКУ.  Завершив кар’єру військового в 38 років, вийшов на пенсію у званні підполковника і саме тоді був призначений директором державного підприємства Міністерства оборони України, яке займалось утилізацією боєприпасів. Згодом створив власну фірму ТОВ "Подільськвибухпром".


Теги: Олекусій Нісходовський, вибух, труби цкемзаводу, Подільськвибухпром

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.