Перейти на мобільну версію сайту


03.03.2017

ЗА РІК - СУТТЄВІ ЗМІНИ

лікарМинув рік, як у акушер-гінекологічному відділенні Центральної районної лікарні відбулася зміна керівництва. Очолив відділення досвідчений акушер-гінеколог Олександр Дудко. Та чи стало краще від таких призначень пацієнтам, чи поліпшилися умови їхнього перебування й, зрештою, чи зросла довіра до кам’янецьких медиків?

Про це та багато іншого поговорили з завідувачем відділення.

- Олександре Віталійовичу, Ви вже рік, як на посаді. Які зміни відбулися у відділенні, яке очолюєте?

- Перш за все, зросла кількість планових гінекологічних операцій. До прикладу, з початку року ми вже провели більше десяти планових операцій. Раніше жінки тікали в область чи місто, аби там робити операцію. Сьогоднішній показник - це результат довіри до медиків нашого відділення, їхнього фахового рівня. До нас звертаються пацієнти не лише з Кам’янець-Подільського, а й з Борщівського, Хотинського, Дунаєвецького районів та міста.

Сьогодні у нас виконуються оперції на матці, зокрема надпіхвова ампутація матки, операції при повному випадінні матки, екстерпація матки. Щодо останньої, то її робили в нас досить рідко. Проте нині можемо зі впевненістю сказати, що проводимо такі операції, і вони проходять досить успішно.

- Від чого залежить успіх операції?

- Простих операцій не буває. Долати складнощі допомагає досвід та підтримка колег. Особисто мені допомагає досвід роботи в онкодиспансері, де проводилися набагато складніші операції. На сьогодні в акушер-гінекологічному відділенні ЦРЛ працює четверо досвідчених лікарів акушер-гінекологів, троє - першої категорії та один - вищої. Також працює двоє чергових лікарів та ще двоє - в жіночій консультації.

- За останні декілька років збільшилася кількість онкологічних захворювань у жінок, зокрема, це рак шийки матки, власне матки. З чим це пов’язане і як попередити цю важку недугу?

- Погана екологія, неправильне харчування, постійні стреси та нервове напруження можуть стати причиною багатьох хвороб. Аби попередити захворювання, потрібно вести здоровий спосіб життя, займатися собою, своїми звичками та організмом в цілому. Найголовніше - це профілактика. Необхідно вчасно звертатися до лікаря, хоча би один раз на рік обстежуватися, вчасно і правильно проходити онкопрофогляди.

Якщо з’являється кровомазання, особливо у жінок старшого віку, то не варто боротися з хворобою самостійно чи не звертати на неї увагу, краще попередити недугу й виявити її на ранніх стадіях. Вчасно прооперований рак матки чи яєчників забезпечить довгий вік пацієнта. Набагато складніше лікується рак шийки матки, який може давати ранні метастази в печінку, легені.

Майбутнє за профілактичною медициною, тож вкотре наголошую на вчасному проведенні обстежень.

На жаль, останнім часом лікарі зіштовхуються із запущеними формами жіночих хвороб, особливо це стосується тих жінок, які працюють за кордоном. Медицина там досить дорога, і коли вони приїжджають у відпустку додому, одразу йдуть на УЗД. Але цей метод не завжди може виявити прояви хвороби на її ранніх стадіях. Варто зробити повний комплекс обстежень й не бути настільки безпечними до власного здоров’я.

- Чи повонилося відділення за останній час новим обладнанням, чи, можливо, у Вас є якісь ексклюзивні апарати, яких немає у лікарнях міста чи сусідніх районів?

- Наразі ми маємо змогу проводити метросонографію під контролем УЗД-апарату - це перевірка прохідності маткових труб, у випадку, коли жінка не може завагітніти. Також завдяки клопотанню головного лікаря ЦРЛ Віталія Шевчука, який є депутатом районної ради, невдовзі з’явиться апарат для проведення лапараскопічних операцій. Лапараскопічна гінекологія як напрямок у нас не розвинена. Нині такі операції проводять хірурги та урологи, але сподіваюся, й у нас вони будуть проводитися на достатньому рівні.

До речі, щодо поліпшень, то завдяки нашим пацієнтам, родині Каніцьких, які зголосилися народжувати у нас, а не за кордоном, у Центральній районній лікарні було зроблено палату сумісного перебування матері і дитини. Тут є все для комфортного перебування породіллі та новонародженого. Також завдяки районній владі та головному лікарю маємо новий санвузол у гінекології. Як будуть додаткові надходження, плануємо зробити ще й душову. Хочеться, щоб пацієнтам було комфортно в лікарні, щоб для них були створені всі умови. Тож інтенсивно працюємо в цьому напрямку.

- Довгий час як у місті, так і районі точилися розмови щодо пологових відділень, мовляв, краще народжувати де завгодно, лише не в Кам’янці. Чи змінилася сьогодні ця ситуація?

- Можу зі впевненістю сказати, що, так, хоча нині кількість пологів, вагітних жінок та, відповідно, дітей зменшилася по всій Україні.

У пологовому відділенні ЦРЛ жінки отримують увесь комплекс необхідних послуг. Лікарі мають достатній кваліфікаційний рівень для прийняття пологів та проведення операцій кесаревого розтину. Маємо дві палати підвищеного комфорту. Народжувати до нас приїздять звідусіль, навіть, з Києва. Знову ж таки, цей фактор наочно демонструє рівень довіри пацієнтів до медиків.

- Вибір лікаря часто носить рекомендаційний характер, ми чуємо про когось від знайомих, колег чи друзів і ризикуємо саме цій людині довірити своє здоров’я. Як часто до Вас звертаються подібні пацієнти?

- Досить часто, і це приємно, коли про твою роботу знають в інших регіонах країни. Ми постійно працюємо над підвищенням рівня надання послуг населенню. Сьогодні кількість пацієнтів, які бажають пройти курс лікування чи лягти на операцію - це досить вагомий показник роботи відділення. До прикладу, як порівнювати з минулими роками, то спостерігається тенденція до його суттєвого зростання. Сподіваємося, що й надалі працюватимемо відповідально та триматимемо рівень, який вдалося значно підвищити.

З дос’є «КлюЧа»:
Олександр Дудко народився 20 березня 1972 р. у Кам’янці-Подільському. Піля закінчення СШ №2 навчався в медучилищі на фельдшера. 1991-1997 рр. - навчання в Національному медичному університеті ім.Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа». 1997-2002 рр. - лікар онкогінеколог, згодом - головний лікар Дубинського міжрайонного онкодиспансера. 2002-2004 рр. - лікар-гінеколог Кам’янець-Подільського ОХМАТДИТу. З 2004 р. - лікар акушер-гінеколог Кам’янець-Подільської центральної районної лікарні. З 1 березня 2016 р. - завідувач акушер-гінекологічним відділенням ЦРЛ.
Лікар першої категорії.
Одружений. Дружина Юлія - анастезіолог у перинатальному центрі, син Віталій - майбутній лікар.

Теги: акушер-гінекологічне відділення ЦРЛ, Олександр Дудко

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.