Перейти на мобільну версію сайту


12.04.2019

З ОПЕРІВ У ЗАММІНІСТРА

ЛавренюкІз кам’янецьких оперів і до заступника міністра інфраструктури України доріс підполковник міліції Юрій Лавренюк.

Юрій Федорович народився 25 квітня 1980 року в с.Устеньське Здолбунівського району, але він кам’янчанин, бо все його свідоме життя зв’язане з Кам’янцем. 

15 років він віддав службі в міліції, а розпочав її 2000-го оперуповноваженим відділення карного розшуку міськвідділу міліції.

– Робота опера дуже відповідальна і небезпечна, хоча кожен працівник поліції щодня ризикує, – констатує Юрій Федорович. – Правоохоронець, який виїжджає на сімейний скандал, не знає, хто там за дверима: чи то звичайна людина, законослухняна, яка відреагує адекватно на вимоги співробітника, чи той же нормальний громадянин, але в стані алкогольного сп’яніння, який може кинути сокирою в співробітника поліції. Тому можна сказати, що кожен правоохоронець щодня ризикує своїм життям та здоров’ям. Бо зазвичай першими, хто приходить на допомогу, якщо з людиною щось трапилося, це правоохоронець. Та як би там не було, мета кожного з нас – встановити та затримати людину, яка вчинила злочин.

– Юріє Федоровичу, які якості мають бути притаманні оперу?

– Бути чесним в роботі, постійно прагнути пізнати нове та саморозвиватися. Працювати потрібно так, щоб не було соромно за кожен прожитий день у карному розшуку. А ще потрібно мати чуйку і вдачу. Бувають моменти, коли робота над розкриттям злочину кипить: і працюєш правильно, і все йде по плану, але не щастить. Оперативна вдача – це швидке отримання інформації, іноді навіть там, де не очікував. І отримання такої інформації допомогло розкрити злочин чи значно просунутися. Іноді потрібно пройти певні етапи, іноді буває так, коли просто сидиш у кріслі і тобі подзвонили, тому що довіряють і хочуть допомогти.

У своїх спогадах Юрій Лавренюк згадує, що в 2001 році був призначений на посаду оперуповноваженого відділення карного розшуку міськвідідлу, де на той час начальником ВКР був майор міліції Іван Семенюк. Він закріпив за молодшим оперуповноваженим досвідченого старшого оперуповноваженого ВКР Миколу Махніцького, який передавав свої практичні знання у розкритті та документуванні злочинів.

Микола Махніцький пригадує, що Юра Лавренюк зарекомендував себе порядним, дисциплінованим та виконавчим співробітником, надійним товаришем. Його підготовка та ставлення до роботи одразу позитивно вразили співробітників. Він умів працювати з людьми та отримувати необхідну інформацію, важливу для розкриття злочину. До виконання своїх обов’язків Юра ставився з максимальною відповідальністю. Працюючи пліч-о-пліч, однією командою, Лавренюк отримав необхідну оперативну інформацію щодо осіб, які скоювали пограбування та розбійні напади на кам’янчан на території мікрорайону Черемушки. Під час реалізації цієї оперативної інформації просто «на малині» біля кінотеатру «Юність» було затримано злочинну групу Шулявського та його чотирьох співучасників, які скоїли близько 10-ти злочинів.

Молодий розшуковець пройшов сувору школу буднів Кам’янець-Подільського карного розшуку. Не боявся брати на себе ініціативу, але підсвідомо пам’ятав, що вирішення питання самотужки не виключає прорахунку. В нештатних ситуаціях завжди був стриманим, не давав можливості виходу своїм емоціям. У спогадах товаришів по службі зарекомендував себе як людина, яка не цурається чорної роботи та вміє повести за собою людей.

– Яким бачите карний розшук надалі?

– Злочинність зараз змінюється дуже стрімко, це пов’язано з розвитком технологій. Зловмисники використовують нові методи, нову спецтехніку, а оперативникам до цього потрібно пристосовуватися. Світ розвивається, і поліція не може дозволити собі відставати. Карний розшук буде завжди. Можливо, його називатимуть по-іншому, але традиції, професійні знання, школа – все це буде в майбутньому. Адаптують під законодавство і новітні технології, а в цілому класика оперативної діяльності буде завжди.


Теги: з оперів у замміністра, Юрій Лавренюк

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.