Перейти на мобільну версію сайту


26.07.2019

ВИСОКА ОЦІНКА САПЕРУ

родіковЦими гарними днями рада ветеранів, громада міста проявили цілковиту єдність по відношенню до однієї, ще досить молодої, але добре відомої як на теренах Подільського краю, так і в Збройних силах України людини. Це – начальник Кам’янець-Подільського військового гарнізону, начальник Центру розмінування, полковник інженерних військ, педагог і наставник Володимир Родіков, якого вважають сапером номер один України.

12 липня його нагородили орденом Данила Галицького «За значні особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, громадянську мужність і самовідданість, бездоганне служіння українському народові». Нагороду вручив начальник Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України генерал-лейтенант Микола Кравчук. Разом з тим, 27 липня Володимир Геннадійович відзначає свій День народження. Бажаємо Вам, шановний пане полковнику, міцного здоров’я, щастя, сімейного благополуччя, мирного неба над головою. Нехай кожний день приносить Вам тільки радість, задоволення і добрі новини!

Ми ще добре пам’ятаємо його курсантом Кам’янець-Подільського вищого військово-інженерного командного училища імені маршала інженерних військ В.К.Харченко. Підтягнутий, зосереджений він вже в роки навчання проявив неабиякі здібності і любов до професії захисника Батьківщини. Легких шляхів Володимир Родіков не шукав. Військову кар’єру будував у виснажливій праці, повсякденному навчанні та досвіді, який здобував на військових полігонах, у миротворчих місіях в окопах та на блокпостах. Часто йому, як досвідченому саперу, доводилося бувати в лісових хащах та галявинах, на полях та інших територіях, де він знешкоджував вибухонебезпечні предмети Першої та Другої світової воєн. Разом з тим, він вже підготував і продовжує готувати велику когорту саперів, які успішно працюють на території України, інших держав, а також у зоні проведення АТО.

Враховуючи надзвичайні події, які мають місце на сході нашої держави, нашим саперам доводиться й доведеться напружено працювати ще не один десяток років, знешкоджуючи міни, снаряди та інші вибухонебезпечні предмети. Колишній начальник кафедри К-ПВВІКУ імені маршала інженерних військ В.К. Харченко, Почесний ветеран України, голова ради ветеранів, член виконкому міста, член обласної та всеукраїнської організації ветеранів України, полковник інженерних військ у відставці Леонтій Рогаль згадує, як у важкі післявоєнні роки поля не починали обробляти, поки сапери ретельно не обстежать всю територію сільгоспугідь. Він особисто знешкодив тисячі цих особливо небезпечних предметів. Тоді стояло дуже важливе завдання: розмінувати значну частину території СРСР та інших країн, по яких прокотилася війна. Тільки на території Радянського Союзу було виявлено і знешкоджено близько 200 млн різних боєприпасів на загальній площі 1,5 млн кв. км. Сапери також зачищали фарватери річок і каналів, витягували з дна бомби, міни і снаряди, підіймали кораблі, що затонули, відбудовували зруйновані і будували нові мости. У той час часто через необережність чи інші причини гинули й отримували травми як дорослі, так і діти. Гинули свійські тварини – корови, вівці, які підривалися на вибухонебезпечних предметах. Ці небезпечні «предмети» і до сьогодні дають про себе знати. У засобах масової інформації майже постійно з’являються повідомлення про виявлення та знешкодження боєприпасів Другої світової війни. Знешкодження таких предметів залишається важливою державною справою, яка не втрачає свого значення і донині.

Разом з тим, ми маємо сьогодні нову велику біду – зону АТО, де не вщухають вибухи, свистять кулі, гинуть люди. Фахівці вже підрахували, що для нейтралізації тих мін, снарядів, боєприпасів, які накопичені на тих територіях, знадобляться довгі роки. А це під силу тільки досвідченим, добре підготовленим фахівцям, які навчаються та проходять військову службу в Центрі розмінування МО України, де начальником є полковник Володимир Родіков. Володимир Геннадійович не зупиняється на досягнутому. Він активно працює над розширенням співробітництва із зарубіжними країнами, які проявляють повагу до нашої держави, до українського народу і надають нам відповідну допомогу. Тут, у Центрі розмінування часто бувають і проводять свою роботу різні міжнародні організації, зокрема Канадська об’єднана оперативно-тактична група в рамках існуючих домовленостей між двома державами. Друзі пізнаються у біді. Ми були з канадцями в одному бойовому строю під час Другої світової війни і отримали перемогу, ми опинилися в одному строю і сьогодні перед серйозними викликами часу і також обов’язково отримаємо перемогу. На сьогодні Канада у вигляді благодійної допомоги передає Україні мобільні шпиталі, а також передали українським саперам сучасне обладнання з розмінування. Володимир Родіков піклується про своїх підлеглих, також він дбає про вшанування пам’яті воїнів, які в цей непростий час віддали своє життя за свободу, честь і незалежність нашої Батьківщини. Як прояв цього, на території Центру розмінування споруджено величний пам’ятник воїнам, які загинули, захищаючи мирне небо нашої держави. Сюди з квітами приходять мешканці нашого міста, сюди приходить молодь, яка глибоко шанує своїх героїв.

родіков-1Захист держави, захист свого народу завжди були священним обов’язком для його кращих представників – людей мужніх, сміливих, сильних духом і тілом, відданих своїй Батьківщині. Нам приємно відзначити, що наші доблесні Збройні сили України і Кам’янець-Подільського гарнізону сьогодні в повній бойовій готовності стоять на сторожі миру і спокою українського народу, цілісності й недоторканості державних кордонів України. У цьому велика заслуга і Володимира Родікова як досвідченого, високопрофесійного фахівця, командира, вихователя. 

Нам дуже приємно відзначити ваші гарні людські якості, які наповну проявлялися в той час, коли ми зверталися до вас за допомогою. Ви завжди проявляли і проявляєте синівську любов, шану і повагу до наших ветеранів, які захищали нашу Батьківщину від німецько-фашистських загарбників та відбудували зруйноване війною народне господарство, а також до ветеранів Збройних сил. Ми пишаємося тим, що наш вихованець, випускник К-ПВВІКУ імені маршала інженерних військ В.К.Харченко став такою хорошою людиною, порядним офіцером, захисником нашої Батьківщини.

Слова поваги і найкращі вітання шлють нашому імениннику: міський голова, полковник Михайло Сімашкевич; почесний ветеран України, голова ради ветеранів міста, полковник у відставці Леонтій Рогаль; заступник голови ради ветеранів міста, «Відмінник освіти СРСР та України» Микола Ящук; заступник голови ради ветеранів міста, голова комітету ветеранів праці та дітей війни, Заслужений працівник соціальної сфери України, депутат Хмельницької обласної ради чотирьох скликань, начальник управління праці та соціального захисту населення з 1987 по 2010 роки міста Кам’янець-Подільський, ректор Університету третього покоління, голова первинної ветеранської організації селища цукрового заводу Надія Підскоцька; відповідальний секретар ради ветеранів міста Зіна Чечетова; колишній начальник Кам’янець-Подільського військового гарнізону, командир 1500 Центру підготовки інженерних військ, відомий громадський діяч, генерал-хорунжий МГО «Військо Запорізьке» Анатолій Боровський; голова комітету ветеранів війни та Збройних сил ради ветеранів міста, голова первинної ветеранської організації 1500 Центру інженерних військ МО України, генерал-єсаул МГО «Військо Запорізьке» Валерій Перевознюк; головний лікар міської дитячої лікарні Тетяна Очеретенко.

Щиросердечно вітають іменинника первинна ветеранська організація К-ПВВІКУ імені маршала інженерних військ В.К.Харченко на чолі з підполковником Олександром Масловим, Спілка ветеранів Афганістану на чолі з головою Спілки Володимиром Дудко. Найкращі вітання імениннику шлють ветерани Другої світової війни та Збройних сил, полковники у відставці письменник Іван Кошелєв, Онисим Жук, Дмитро Матус, Микола Смолінський, Петро Гончаров.

Анатолій БЕРНАДІН, керівник прес-центру ради ветеранів міста, ветеран К-ПВВІКУ.


Теги: нагорода і шана майстру

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.