Перейти на мобільну версію сайту


08.02.2013

ВОЛОДИМИР МУЖИЛО: «ЛЮБЛЮ І ВМІЮ БУДУВАТИ»

25 років віддав будівельній галузі міста Володимир Мужило. 3 лютого 1988 року Володимир Петрович очолив ПМК-35. Тоді на посаду директора претендували три кандидатури. Але кам’янцькі будівельники бачили, які умови праці були створені в мужило (1).JPGбудівельній компанії Мужила - уже тоді він мав стажу 14 років, тож обрали його. Коли Володимир Петрович прийняв усі справи і побачив, що й де робиться, то сів і зажурився.
Нічого не було свого - ні виробничої бази, ні матеріалів. І в цей самий час підприємство отримує замовлення на будівництво тютюнової фабрики. У цей кошторис вдалося «забити» будівельну базу, якої й досі немає в області. Згодом ПМК-35 перетворилося на БК «Кам’янець», а нині це БК «Поділля-Трансбуд». З 550 працівників 2008 року залишилося 130. Лише 200 працівників довелося скоротити відразу у січні 2010 року.
До Володимира Петровича можна ставитися по-різному. Одні його люблять, інші - ненавидять. Але одне й друге стимулює будівельника до життя та праці.
- Свою роботу я люблю і вмію будувати, - говорить Володимир Мужило. - Чогось іншого я робити не вмію. Я не сиджу на місці, їжджу, шукаю роботу для своєї будівельної компанії.
І, дійсно, цей чоловік може похвалитися своїм колективом, виробничими площами та роботою.За всі роки радянського застою Володимир Мужило збудував чи не півміста. Багато його будинків знаходяться у селищі Жовтневому, Смирнова, мікрорайонах Жовтневому, Черемушках, центрі міста. Він зводив і реанімував багато державних мужило.JPGустанов, зокрема, будівлі прокуратури, СБУ, ІТТ, Центрів зайнятості.
Нині настали важкі часи, будівництво дуже важко просувається. Борг держави перед БК «Поділбудсервіс» на 2008 рік складав понад 5 млн. грн, але підприємство не стоїть, у нього й досі є робота.
Так, планується будівництво елеватора на станції Балин потужністю 150–200 тис. тонн. Також у планах до Дня незалежності нарешті авершити житловий будинок-довгобуд, що знаходиться на вул.Васильєва, 5.
Окрім того, працівники БК «Поділля-Трансбуд» будують житло військовим - третю чергу комплексного будівництва на території колишніх медскладів, що на просп.Грушевського. З вікна нашої редакції ми щодня спостерігаємо, як, немов мурашки, трудяться будівельники Володимира Мужила. Милує око їхня робота. На
цьому об’єкті працює сім’я будівельників Рудих.
- Такого чоловіка-будівельника, як Олена Петрівна Руда, я ще в житті не зустрічав! - із захопленням говорить Володимир Петрович.
І дійсно, серед будівельників, котрі зводять будинок для військових, працює одна жінка. А виконує вона навіть таку роботу, яка чоловікам не під силу. Уявіть собі, змітати сніг на краю стіни другого поверху, яка має лише 30 см - це відважно. А ще Олена Руда так може класти плити перекриття, що така праця дорого варта.
За особливі заслуги у будівельній галузі 2008 року Володимир Мужило отримав відзнаку «Лицар вітчизни». Також він має нагороду «Золотий хрест», орден «Трудової доблесті» та ще безліч різних відзнак.

Теги: Володимир Мужило

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.