Перейти на мобільну версію сайту


31.07.2015

ВІТАЛІЙ ЗАВАДСЬКИЙ: «МАЮТЬ БУТИ ЧІТКІ ПРАВИЛА ГРИ ДЛЯ ВСІХ»

Перші результати жнивної кампанії-2015 тішать не всіх аграріїв. Здається, що цьогоріч проти них не лише держава, яка обклала їх кабальними податками, а й погода, що не шкодує палючих променів, зводячи в деяких регіонах нанівець увесь урожай.

Чи переживуть вони цей рік і як увійдуть у наступний, чи вистачить сил боротися не лише з природніми катаклізмами, «КлюЧ» цікавився у директора ТОВ «Агросолюшнс», депутата районної ради Віталія Завадського. 

- Віталію Станіславовичу, як проходить жнивна кампанія у ваших господарствах?

- Мушу визнати, що погода внесла свої корективи. Простий приклад: у перерві між посівною та жнивами їздив у Віталій Завадський, директор ТОВ "Агросолюшнс"відпустку. Коли їхав була одна пшениця й одна надія, а як повернувся перед початком жнив, результат виявився вдвічі меншим. Практично відсутність опадів у нашому регіоні суттєво вплинула на урожайність, тож сподіватися на високі результати досить складно.

Узагалі цей рік був важким для сільського господарства. Ми починали працювати з одними результатами, ціновою політикою й перспективами, а закінчили так, ніби зробили десять кроків назад. Наразі маємо майже всі підстави говорити, що цьогорічний врожай буде значно менший, бо такі культури як соя, кукуруда вже потрапили під стрес.

Якщо ж говорити винятково по підприємству, яке очолюю, то цей рік - один із тих, коли в мене немає претензій до агрономів, вони досить вдало спрацювали, майже без помилок, дотрималися всіх технологій. Решта - все в руках Божих.

Сільсье господарство - це 50% того, як ти працюєш, а 50% - те, що пошле Бог. Один американський фермер колись казав мені: «Хороший господар повинен мати один урожай на полі, другий - в коморі, а третій - в банку, бо ж невідомо, яким буде наступний рік».

Починаємо готуватися до видачі паїв селянам. З початку заснування підприємство обрало лінію стабільності: наші люди знають, що ми не лише вчасно розраховуємося, а й в потрібних обсягах. Хтось обирає грошовий еквівалент, хтось натуральний, але ми завжди даємо якісне зерно, а не якусь полову.

- Ви тривалий час працюєте з німецькими інвесторами. Чи хочуть сьогодні іноземці вкладати кошти в Україну?

- Відповім на ваше запитання таким прикладом: не так давно до нас приїжджали потенційні інвестори зі Швейцарії. Там готові вкладати кошти в Україну, але мені один чоловік поставив дуже просте запитання: «Чи є у Вашій країні «гарантія права». Тобто, чи може українська влада дати гарантію ведення чесного бізнесу на рівних умовах. А у нас, самі розумієте, у зв’язку із останніми подіями в країні, із цим є проблеми.

Інвестицій не буде, поки в країні не буде чітких правил гри для бізнесу на рівних умовах. Інвестор вливатиме капітал в українську економіку, чітко знаючи, що закони не прийматимуться підкилимно чи «під когось». Є багато країн, в які можна вкладати гроші без суттєвих ризиків.

Сьогодні потрібно надати всім рівні умови, а не так, як цьогоріч аграрії району зіштовхнулися з проблемою, коли влада віддала землі не тим, хто вкладав у них кошти роками, підтримував інфраструктуру на селі, а зовсім чужим людям.

Цього року аграріям збільшили податки в 22 рази! Якщо, наприклад, раніше я платив на кожну сільську раду 5 тис. грн, то нині ця сума складає більше 100 тис.грн. Крім цих коштів ми допомагаємо людям, укладаємо угоди з сільськими радами, підтримуємо різні проекти.

- Останнім часом Вас повязують із відомим брендом «Самопоміч». Плануєте знову балотуватися в депутати від цієї політсили?

- Відверто, остаточне рішення для себе поки що не прийняв, тому що, по-перше, якщо йти на вибори, то потрібно чітко усвідомлювати, що ти йдеш не протирати штани, а щось робити для людей. Ось нещодавно була сесія в районі з приводу земельних питань, і я зрозумів, що ті депутати, які в нас є, і ті повноваження, які вони мають, нагадують роль весільного генерала з представницькими функціями і не більше. Вирішити якесь нагальне для району питання - не те, що неможливо, вкрай важко! І тому йди в депутати, аби побалакати - немає ані часу, ані ТОВ "Агросолюшнс"бажання. Якщо із децентралізацією будуть суттєві зміни й депутати зможуть впливати на ситуацію й дійсно допомогти громаді, тоді треба приймати рішення про те, що варто йти у владу й займатися питаннями, які не можуть вирішити люди. Хотілося б, щоб балотувалися в депутати не ті, хто годує постійнии обіцянками щось колись зробити, а ті, хто працює для людей кожного дня - не важливо, у владі, на підприємстві чи де-інде.

- Якби, як Ви кажете, люди обирали з тих, хто вже щось зробив, то в мене таке питання: «А що вже зробив Віталій Завадський, щоб йти в депутати?»?

- На прикладі свого підприємства я можу показати, як працюють працівники, як платиться їм заробітня плата, до речі, вся офіційна, як ми розраховуємося за паї. Ніколи не був демагогом, бо керуюся по життю зовсім іншими принципами. Десь 4 роки тому під час перебування в США з’ясував, що американці в своєму житті керуються трьома принципами - сім’я, Америка і гроші. Для мене гроші ніколи не були пріоритетом. На першому місці була і залишаєтсья сім’я, другий пріоритет - держава. Мене часто питали, чому ходив у вишиванці, навіть коли це було не можно. Справа не у вишиванці, а в тому з якими почуттями ти її посиш. Свою державу, яка би вона не була, треба любити, відчувати за неї відповідальність і прагнути змінити в кращу сторону. Робити все, що від тебе залежить, аби ці зміни відбувалися. І третій пріорітет - там, де в американців стоять гроші, я ставлю принцип «щось зробити в житті». Для мене важливий сам процес, і коли ти щось робиш, ти розумієш, наскільки це важливо. Коли ми в минулому році зібрали кукурузду за європейськими показниками, для мене це був вагомий результат.

- Зазвичай у владу люди приходять зі своєю командою. У Вас є така?

- Маю багато однодумців, зокрема в Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля», яку ми створили цього року, серед іноземних партнерів. Цьогоріч ми провели декілька соціальних проектів, познайомився з новими людьми. У кожній сфері я зіштовхуюся з ініціативними й активними людьми, які хочуть себе десь проявити. Чому б не дати їм таку можливість? Переконаний, що людина спочатку повинна проявити себе в громадській діяльності, а потім йти у владу.

Маю надію, що зовсім скоро запрацює ще один проект, який ми проведемо спільно з іноземними партнерами. Уже сьогодні німці готові брати на відпочинок укрїнських дітей, та відправляти до нас своїх. Це не лише культурний, мовний обмін, а й ментальний. За такими проектами майбутнє, адже співпраця й допомога - це те, що має врятувати країну.

Теги: Віталій Завадський, ТОВ «Агросолюшинс»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.