Перейти на мобільну версію сайту


22.12.2017

УСЕ ЖИТТЯ У ЦАРСТВІ КНИГ

Дашко-2Хто буває в читальному залі Центральної міської бібліотеки, відчуває високий професіоналізм у роботі її працівників. У всьому відчувається злагодженість, чіткість, чуйне ставлення до відвідувачів. Справді, тут панує особлива аура, що налаштовує читачів на активну працю, створює відпочинок. І жалкуєш, що так швидко збігає час, закінчується робочий день. Такі умови створюють працівники читального залу, який очолює провідний бібліотекар Тетяна Дашко. З благодатним світом книги пов’язане все її життя.

Народилася Тетяна Михайлівна 1962 р. на Дунаєвеччині. Любов до художнього слова прищепили їй вчитель мови та літератури, директор місцевої школи Анатолій Храбан (одногрупник автора цих рядків) та учитель української літератури Смотрицької середньої школи Андрій Горбатюк. Добрим словом згадує викладачів місцевого культурно-освітнього училища (нині коледж культури і мистецтв) – бібліознавства Марфу Токар та бібліографії Катерину Трубіцьку та інших.

Закінчивши 1982 р. відділ бібліотекознавства та бібліографії училища, Тетяна Козярук розпочала роботу в місцевій бібліотеці, обіймаючи посаду бібліотекаря читального залу, в якому працює й досі. 1990 р. без відриву від виробництва закінчила Київський інститут культури. 35 років поглиблення професійних знань, набуття досвіду, щоденне спілкування з читачами, відчуття задоволення від улюбленої справи. 

Дашко-3Тетяна Михайлівна досить активна в організації та проведенні всіх заходів, які відбуваються у залі, а їх тут чимало. Частина з них відбувається за її ініціативи. Так, вона започаткувала регулярні зустрічі членів міського поетичного об’єднання «Ліра» (керівник Неля Лещинська), традиційними стали творчі звіти поетів, які відвідують любителі вишуканого поетичного слова. Тут звітували про свою творчу роботу Неля Лещинська, Людмила Дрезналь, Тетяна Дорошенко, Людмила Кур’ян, Людмила Новіцька, Світлана Кремінська, Жанна Мадич, Людмила Бартошак-Машталер, Інна Якимова та інші. Відбуваються цікаві зустрічі з місцевими та інагородніми творцями художнього слова.

Незабутніми залишаться в пам’яті слухачів виступи відомих подільських письменників та поетів, серед яких були Мар’ян Красуцький, Віталій Нечитайло, Віталій Міхалевський. Яскравий слід залишили брати Віталій та Дмитро Капранови, Сергій Пантюк, Ніна Фіалко та інші. На згаданих та інших зустрічах Тетяна Дашко чудово справляється з обов’язками ведучої.

Працівники читального залу Світлана Білик, Катерина Бояршинова, Людмила Черковська кваліфіковано підготували експозицію «Відкрий для себе Кам’янець», яка на «Ярмарку соціальних ініціатив» у Хмельницькому була визнана кращою і виборола перше місце. До читального залу навідуються переселенці, які мешкають у різних містах України, тут їх радо зустрічають, а вони обговорюють свої проблеми, діляться досвідом, відпочивають (остання зустріч пройшла 12 листопада).

Дашко-1Відвідувачам читального залу відразу ж кидаються у вічі виставки на стінах, що мають не лише інформаційне призначення, адже тут міститься актуальна і найновіша література, яка використовується за певними інтересами та характером роботи читачів. Навіть, перелік виставок свідчить про ретельно продуману тематичну спрямованість та актуальність.

До послуг читача – довідкові (різні енциклопедії) та періодичні (журнали, газети) видання. На виставці «Бібліотека, влада, громада» містяться матеріали офіційного характеру про соціальний захист населення.

Читач знайомиться з історією, життям України у різні часи, побутом, традиціями, звичаями народу тощо. Про таке йдеться у виставках «В Україні наша доля», «Україна і Європа: кроки назустріч», «Український колорит», «Землі моєї скорботні роки». Про наше місто йдеться в добірці документів під назвою «Люди, культура, туризм». Цікавість викликають і інші виставки. У них відбито професіоналізм, знання, досвід, тонке відчуття смаку працівників читального залу.

Тетяна Дашко постійно в роботі, в пошуках, її можна бачити за робочим комп’ютером, яким вправно володіє. Тісно співпрацює з адміністрацією бібліотеки (директор Людмила Геплюк, заступник Тамара Вонсович), колегами. Підтримує постійний зв’язок із коледжами культури і мистецтв, будівництва, архітектури і дизайну, медичним училищем, міським ліцеєм, приватним ліцеєм «Антей», ЗОШ №5 тощо.

Тетяна Михайлівна цікава людина, яка, незважаючи на велику сімейну зайнятість, багато читає, у вільний час віддається іншому захопленню – вишиває. Мати хоче бачити своїх дітей здоровими, щасливими, захищеними від усіляких негараздів. Кожній дитині вишила рушник, що є оберегом. Любить кухню, готує смачні страви. 

ДашкоРазом із чоловіком, викладачем ПДАТУ Віталієм Івановичем, виховали п’ятеро дітей. У наш час це справжній людський подвиг, особливо матері. Тетяна Михайлівна носить високе звання «Матері-героїні». Четверо дітей уже, як мовиться, стали на ноги.

Ольга, закінчивши К-ПНУ ім.Огієнка, обрала туристичну галузь. Марія, випускниця Національного університету «Львівська політехніка», головний спеціаліст у справах дітей при тамтешній міській раді. Роксолана здобувала вищу освіту у Київському національному університеті ім.Вадима Гетьмана. Фах економіста Іван набував у столичному національному університеті харчової промисловості. Роксолана та Іван працюють у Києві. А найменша Лілія ще студентка Київського торгово-економічного університету.

Щасливі батьки вже дочекались і онучки. Ніка навчається у «Славутинці», радуючи рідних своїми успіхами. Вона – переможець міського етапу Всеукраїнського конкурсу знавців української мови ім.Петра Яцика. На душі в Тетяни Дашко і радісно, і тривожно, адже чоловік, капітан української армії, за контрактом перебував на військовій службі на сході України, в зоні АТО, тепер військову службу відбуває у Львівській області.

Колеги, читачі знають Тетяну Михайлівну як толерантну, щиру, чемну та інтелігентну людину. 35 років перебування в дивовижному світі книг, праці на одному місці – у читальному залі, праці кваліфікованої, сумлінної, цікавої для людей. Скільки було за ці роки пізнавальних заходів, зустрічей із талановитими, цікавими людьми – поетами, інженерами, вчителями, робітниками, вченими, композиторами, співаками, військовими, лікарями... Та найголовніше – з допитливими читачами.

Багатьом-багатьом Тетяна Дашко порадила, підшукала потрібну книгу, допомогла, підтримала. І колегам, і зовсім юним, і дорослим, і людям похилого віку. Яка благородна справа! Цікава робота триває.

 Анатолій ГАВРИЩУК. 


Теги: професійний ювілей, Тетяна Дашко

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.