Перейти на мобільну версію сайту


16.12.2016

У ЛІКАРЯ НАВЧАННЯ НЕ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ

гузакУ цьому переконаний лікар ортопед-травматолог Володимир Гузак. Володимир Дмитрович працює в Центральній районній лікарні, намагається впроваджувати в кам’янецьку медицину досвід, отриманий на численних семінарах та курсах як вітчизняного, так і іноземного рівнів.

- Володимире Дмитровичу, у родині медиків, напевне, варіантів обрати іншу професію практично немає?

- Дуже важко йти іншим шляхом. Якщо, грубо кажучи, варишся у цьому котлі, постійно слухаєш розповіді мами й батька про лікарські будні, то навіть сам не розумієш, як тебе затягує професія.

Навчання в університеті давалося легко, трохи важко було в інтернатурі, особливо, якщо враховувати чергування та роботу в лікарні швидкої допомоги. Навантаження колосальне, але це і добрячий курс молодого бійця. Після інтернатури працювати лікарем у районній лікарні легко. Колектив травматологів дружній, маємо повне розуміння та підтримку.

- Знаю, Ви ніколи не зупиняєтеся на досягнутому, постійно навчаєтеся, їздити на семінари міжнародного рівня. Наскільки закордонна медицина відрізняється від нашої?

- У лікаря навчання не закінчується ніколи. Перші курси в 2009 році були від Міжнародної асоціації травматологів. У 2013-му навчався в австрійському місті Грац, де знаходиться найбільший у Європі медичний музей анатомії. Саме на його базі й проходило навчання під егідою міжнародної організації AO/ASIF.

Читав лекції в Давосі (Швейцарія), протягом місяця стажувався в Джексоні (штат Міссіссіппі), неодноразово читав лекції на території України, в різних областях.

- У травматологів сезонності в роботі немає, доводиться працювати вдень і вночі?

- Безумовно. Взимку найпоширенішими випадками є падіння під час ожеледиці, влітку - сільськогосподарські роботи, травми на виробництві, активний відпочинок. ДТП не закінчуються ніколи. Чим більший розвиток цивілізації, тим більший травматизм. Маємо проводити профілактичну роботу, аби люди розуміли всю небезпеку від травматизму.

- Чи траплялися ситуації, коли Вам важко було поставити діагноз через складний випадок?

- Давно не було. Наразі ми маємо всі умови для максимально швидкого й ефективного лікування пацієнтів з різними травмами. Цього року в лікарні проведено ремонт, після якого з’явився новий операційний блок, маємо нове обладнання та сучасні інструменти. Дуже допомагає в роботі ЕОП (електро-оптичний перетворювач), завдяки якому ми можемо робити рентген-знімки під час операції та проводити її набагато швидше. На сьогодні ми виконуємо всі види оперативних втручань при скелетній травмі найновішими методами та найсучаснішими інплантами.

- Не важко після закордонних поїздок занурюватися в українські медичні реалії?

- Це завжди складно, але є розуміння, до чого нам потрібно рухатися. Звичайно, будь-яке нововведення отримує шалений опір, але з часом приживається. За кордоном інший підхід до ведення хворих, там пацієнт не має вникати в структуру медзакладу, історію хвороби тощо. Він лягає на лікування, а про рештує має подбати відповідна медустанова. Ми також до цього рухаємося, правда, виходить дуже повільно, але хоч якісь зрушення вже є.

Варто розуміти одне: так, як було раніше, бути не може. Бардак у людських головах, і його треба викорінювати.

З дос’є «КлюЧа»:
Володимир Гузак народився 24 лютого 1983 року в м.Чернівці у родині медиків. Навчався в Кам’янці-Подільському, ЗОШ №9, закінчував ліцей. 2000 р. - вступив на навчання в Буковинський державний медичний університет. 2006-2008 рр. - інтернатура за фахом ортопедія, травматологія на базі БДМУ та ЛШМД м.Чернівці. З 2008 р. - лікар ортопед-травматолог ЦРЛ.
Одружений, виховує 2 дітей.
Лікар І категорії.

Теги: навчання, ортопед-травматолог Володимир Гузак, ЦРЛ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.