Перейти на мобільну версію сайту


27.11.2015

У БОГА НЕМАЄ ІНШИХ РУК, КРІМ ТВОЇХ

Чи можливо в умовах сьогодення займатися благодійністю? Не тією, що на паперах, а справжньою, щирою? Можливо, й досить успішно. Саме цим в умовах нинішніх реалій займається благодійний фонд «МіСт імені Михайла Савенка».

23 листопада на базі Кам’янець-Подільської школи-інтернат «Славутинка» пройшла прес-конференція для ЗМІ, під час якої благодійники підбивали підсумки трьохрічної діяльності. Місце проведення заходу було обрано не випадково, адже впродовж звітного періоду фонд активно допомагає цьому навчальному закладу. Та, як з’ясувалося, не тільки йому.

За словами президента благодійного фонду «МіСт» Сергія Ісаєнка, впродовж трьох років постійну допомогу БФ "МіСт"отримували Кам'янець-Подільська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Славутинка», ЗОШ І-ІІІ ст. (с.Лісоводи Городоцького району), Солобковецька спеціальна ЗОШ-інтернат Ярмолинецького району, Ямпільська спеціальна ЗОШ-інтернат Білогірського району, Орининська спеціальна ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів Кам'янець-Подільського району, Кам'янець-Подільськиий НВК з центром реабілітації слабозорих дітей,  Кам'янець-Подільськиий багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр, ДНЗ №17 «Світлячок», Ярмолинецький територіальний центр соціального обслуговування, Ярмолинецький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, Комунальний соціально-медичний заклад «Меджибізький дитячий будинок-інтернат», Антонінська спеціальна ЗОШ-інтернат Красилівського району, Ізяславська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат, Кам'янець-Подільський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою.

ПОЧАЛОСЯ ВСЕ ІЗ РОДОВОДУ...


Історія створення благодійного фонду досить сентиментальна. Син Михайла Савенка, на честь якого названий фонд, Дмитро Михайлович вирішив більше дізнатися про життя свого батька, адже все, що той пам’ятав зі свого дитинства, як його, маленького хлопчика, зі ще сотнею дітей вивантажили на залізничній станції... Потім - будинок-інтернат у Лісоводах й життя без батьків...

З хронік пошукової роботи: «... Літо 1941-го... Чорнявий 4-річний хлопчик з острахом виглядає із задушливої теплушки. Потяг щойно зупинився на якійсь станції. На пероні метушня, здалеку чути гучні вибухи. «Ану, синьоокий, стрибай сміливіше!» - сильні руки спустили Мишка на платформу. Один за одним дітлахи покидали вагон, який ще вчора був для них домівкою, проте замість маминої колискової вони засинали під ритмічний стук коліс. Їх посадили на підводи, що повільно рушили з місця. «Куди ж нас везуть? Невже до мами?..».

Хлопчик виріс і став досить відомою людиною. Після служби в армії Михайло Михайлович все своє життя пов’язав із будівництвом прокладних доріг та мостів. За його участі було зведено більшість мостів не лише в Києві, а й в Україні. Яскравим прикладом містобудівної діяльності Михайла Савенка є кам’янецький міст «Лань, що біжить», у зведенні якого він брав безпосередню участь.

Саме в місті над Смотричем з’явився син Дмитро, який згодом ушанував справу батька в благодійних справах.
У 2011 році, завершивши разом із друзями добрий шмат пошукової роботи, син повіз батька слідами його босоногого й сирітського дитинства. Того ж року серце Михайла Савенка перестало битися, а вже наступного добрі справи сина Дмитра та його друзів трансформувалися в створення благодійного фонду «МіСт».

- Основний кістяк фонду - це троє людей, - розповідає президент БФ «МіСт» Сергій Ісаєнко. - Це
його засновник Дмитро Савенко, я є президентом Фонду та голова правління БФ «МіСт», керівник Хмельницького обласного осередку «Меморіал» Олександр Корольов. Також нам постійно допомагають волонтери. За три роки роботи, що ми провели на Хмельниччині, вдалося допомогти не одному дитячому закладу. Загалом за цей час фонд БФ "МіСт"надав реальної благодійної допомоги на більше ніж мільйон гривень. Нам допомагають друзі, партнери, небайдужі люди, які не можуть пройти повз чужу біду чи негаразди.

Нашими постійними партнерами є сім'я Ігоря Козєєва та Аліни Шатернікової. До речі, завдяки їм у школі-інтернаті «Славутинка» досить успішно працює секція боксу. Лишень уявіть, у звичайній шкільній секції, де діток тренує Олег Люлько, ростуть справжні чемпіони. Чого лишень вартує боксерка Сабіна Новосад, котра нещодавно стала чемпіонкою України з боксу серед жінок-юніорок!

Загалом протягом двох років з часу існування секції підготовлено добрий десяток юних боксерів, переможців та призерів чемпіонатів різних рівнів, які є справжньою спортивною надією країни.

Ще один вид спорту, який благодійний фонд «МіСт імені Михайла Савенка» активно підтримує з 2013 року, є мотобол. Без перебільшення скажемо, що благодійники відкрили в колись потужній кам’янецькій команді «Поділля» друге дихання.

- На початку 90-их слава про кам’янецьку мотобольну команду гриміла не лише по всій країні, а й за кордоном, - розповідає начальник команди Павло Відлацький. - А потім все якось затихло й занепало. Марні спроби відродити команду давали незначні результати. Сьогодні ж завдяки благодійному фонду «МіСт» команда ожила, практично повністю оновився склад гравців, ми маємо змогу тренуватися, маємо форму, пошиту на замовлення благодійників, спеціальний м’яч для гри в мотобол, навіть вдалося оновити технічний парк.
«МіСт імені Михайла Савенка» став для мотоболістів тим містком надії, завдяки якому вони повірили у власні сили та перемогу. Та хоч тут і досі не все так райдужно, проте надійне плече підтримки кам’янецькі шанувальники мотоболу таки мають.

Ще одним, не менш корисним напрямком діяльності благодійного фонду, є сприяння в проведенні майстер-класів, які проходять під гаслом «У Бога немає інших рук, крім твоїх».

- Перший майстер-клас для діток «Славутинки» провів знаний скульптор Сергій Кляпетура, - каже Сергій Ісаєнко. - Згодом до цієї вельми корисної справи долучилися й інші майстри, викладачі образотворчих дисциплін К-ПНУ ім.І.Огієнка, Ірина Кляпетура, Лариса Клепас, Анастасія Венгрен та інші.

НЕМАЄ КРАЩОЇ НАГОРОДИ, НІЖ ДОВІРА


Добрі справи, які робить фонд, не залишаються без уваги громадськості. За час існування БФ «МіСт» та його засновники отримали чимало нагрод та відзнак. Зокрема засновник Фонду Дмитро Савенко отримав відзнаку міського голови «За заслуги перед міською громадою», орден Христа Спасителя, медаль «За охорону державного кордону», адже з часу проведення АТО фонд постійно допомагав військовим, які перебували на сході. Про численні подяки й грамоти, якими защораз нагороджували керівництво благодійного фонду «МіСт», годі й говорити - з кожним роком їх стає все більше й більше, і вони, зауважу, цілком заслужені.

Благодійники та прихильники фонду, які не один рік співпрацюють пліч-о-пліч, переконані, що немає більшої нагороди, ніж радість у очах дітей, їхня віра в дива та дорослих, які здатні для них творити ці прості, але такі життєво необхідні дива.

Теги: благодійний фонд «МіСт імені Михайла Савенка», Сергій Ісаєнко, "Славутинка", мотобол, благодійність

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.