Перейти на мобільну версію сайту


15.05.2015

СПРАВЖНІ КАДРИ В СТРОЮ

18 травня ювілейний день народження святкуватиме знанана й поважна в місті людина, депутат міської ради аж восьми скликань, люблячий дбайливий батько та чоловік Анатолій Анатолій КачуровськийКачуровський.

Трудова біографія ювіляра налічує 52 роки, з яких 25 він працював головним інженером, 22 роки - на державній службі.

Колеги по роботі його просто обожнюють. Вони кажуть, що Анатолій Іванович професіонал з великої літери, він для них як рідний батько, ніколи не підвищить голос, завжди вислухає, порадить, допоможе. З ним легко працювати, тому його ніколи не хочеться засмучувати і зайвий раз потурбувати.

Анатолій Качуровський народився в с.Панівці, у великій селянській сім’ї. У родині було шестеро синів і донька. Завдяки турботливим і мудрим батькам, усі вони отримали вищу освіту.
Як і всі сільські діти, він бігав босоніж, разом із однолітками пас худобу, грав у футбол і навчався. У третьому класі вчителька, підбиваючи результати навчального року, назвала Анатолія Качуровського «золотим» учнем. І до кінця навчання його так і називали «золотий Толя».

Після закінчення кам’янецької СШ №2, він йде працювати токарем на завод «Сільгоспмашин». Потім були два роки служби в армії. 1968 року, закінчивши будівельний технікум, він працював старшим інженером, начальником виробничого відділу будівельного управління Московського військового округу. Через два роки Анатолій Качуровський став головним інженером управління житлово-комунального господарства міської ради.

- Навесні 1970 року Анатолія Івановича призначили головним інженером у міськвиконком. Йому було 25 років, - розповідає Володимир Крилов. - У вересні, щоб визначитися з напрямами Анатолій Качуровськийрозвитку житлово-комунального господарства міста, він їде на декілька днів у Москву для обміну досвідом.

На той час відсутність головного інженера впродовж трьох днів не могла залишатися поза увагою першого секретаря міськкому Олександра Лєсового. У нього склалося враження, що молодий чоловік поїхав до Москви на відпочинок. Щойно той з’явився на роботі, як його викликали «на килим». Та після півторагодинного спілкування і звіту перший секретар дав доручення голові виконкому скликати виконком, запросити на нього всі відділи, керівників підрозділів і в деталях вивчити привезений досвід роботи житлово-комунального господарства Москви, яким поділився Анатолій Іванович.

Працівники виконкому, які за плечима мали величезний досвід роботи, були вражені проведеним аналізом молодого посадовця. З того часу бачення роботи Анатолієм Качуровським для першого секретаря в питаннях ЖКГ було визначальним.

На початку 70-их років житлово-комунальні служби не мали власних виробничих баз, тіснилися в підвалах і сараях. Молодий інженер Анатолій Іванович розумів, що без сучасних виробничих баз не варто чекати на покращення роботи цих підрозділів. І вже впродовж трьох років будувалися нові бази КАТП, ЖЕК №1 і №3, реконструювалися бази «Дирекції котельного господарства», «Рембудуправління».

Як результат копіткої роботи, в 1976 році в Кам’янці-Подільському проводиться республіканська нарада з розвитку виробничих баз житлово-комунальної сфери. Анатолія Івановича визнають кращим інженером республіки.

З ініціативи Анатолія Качуровського Кам’янець один із перших в Україні створює дирекцію котельного господарства. Першим директором, за рекомендацією Анатолія Івановича, призначають Володимира Уляновича Крилова. Ці два патріархи й донині працюють на благо міста.

Анатолій Іванович виховав не одне покоління професіоналів у житлово-комунальній сфері. Принцип взаємовідносин з колегами і підлеглими у нього один: спочатку навчай, а потім спитай за роботу.

І до сьогодні в Анатолія Івановича в кабінеті завжди багато молодих працівників виконкому, депутатів. Кожному він дасть пораду, консультацію. Узагалі в нього не існує висловів «я не знаю», «я не вмію».

Пропрацювавши 9 років у ЖКГ, він очолив державний історико-архітектурний заповідник, і вже через рік про установу писала газета «Труд», адже тут вперше запровадили комплексну реставрацію пам’яток архітектури. Тож газета закликала всі заповідники Союзу рівнятися на кам’янчан.

Через 5 років, у 1985 р., Анатолій Іванович став заступником голови міськвиконкому, але ненадовго, бо потрібно було далі розвивати житлово-комунальне господарство міста і через рік його знову переводять головним інженером УЖКГ. У 1998-му Анатолій Іванович став начальником міськрайонного бюро технічної інвентаризації та реєстрації нерухомого майна. Тут він пропрацював 15 років поспіль. Працюючи в інвентарбюро, Анатолій Іванович досконало вивчив і цю галузь. Незважаючи на технічну освіту інженера-економіста, яку здобув 1979 року в Хмельницькому технологічному інститут, він практично став юристом, при чому такого рівня, що давав консультації і дипломованим фахівцям.

Асоціація України з техніки інвентаризації і реєстрації нерухомого майна після першого спілкування з Анатолієм Івановичем вибрала його до складу правління, незважаючи на те, що у склад правління входять далеко не всі керівники навіть обласних бюро техінвентаризації!
У вересні 2013 року колеги по депутатському цеху обрали його секретарем Кам'янець-Подільської міської ради. Він - один із найактивніших депутатів. За вісім скликань постійно очолював депутатські комісії.

Трудова біографія Анатолія Івановича свідчить про те, що де би він не працював (а це керівні посади), його основними рисами були і є високий професіоналізм, досконале знання справи, людяність.

Установи, які він очолював, буквально через місяць отримували новий економічний поштовх і вже через рік виходили в число перших у галузі. 

За свої 70 років наш ювіляр прочитав майже п’ять тисяч книг. Його гордістю є домашня бібліотека, яка налічує майже тисячу класиків. Анатолій Іванович ніколи не клав у шафу придбану книгу, не прочитавши її.

Через усе життя він проніс любов до трьох жінок - матері, дружини і тещі.
З дружиною Оленою Феодосіївною він вже 45 років разом йде пліч-о-пліч. Вона у нього педагог, пропрацювала в школі №14. Нині Олена Феодосіївна на заслуженому відпочинку. Разом подружжя виховало єдиного сина Сергія.

За активну участь у житті міста, громадську позицію, високий професіоналізм, людяність Анатолій Качуровський нагороджений Почесною грамотою Верховної ради «За особливі заслуги перед українським народом», орденами в номінації лідера ХХІ століття - «Лаври слави», «Топ-менеджер України», орденом УПЦ «Преподобного Нестора Літописця», орденом «За заслуги перед Вітчизною; має безліч грамот як державного так і місцевого значення. За високий професіоналізм, активну участь у громадському житті міста нагороджений вищою відзнакою міської ради «Честь і шана». Анатолій Іванович - Почесний працівник житлово-комунальної сфери.

Теги: Анатолій Качуровський

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.