Перейти на мобільну версію сайту


09.05.2019

ЩЕ Й ЗІРКА ЗАСЯЯЛА

гордійчукНещодавно на лацкані піджака генерального директора комунального підприємства «Міськ­тепловоденергія» Валерія Гордійчука засяяла Зірка Героя України. Він нею пишається та каже: «Це не лише моя заслуга. За цим стоїть невпинна, щоденна важка робота усього колективу, від простого сантехніка, який щодня до колін у багнюці, до інженерних працівників. Ми робимо все можливе, щоб у нашому місті комфортно жилося кам'янчанам, щоб до нас хотіли їхати гості і туристи. Жодного зриву з постачання тепла в домівки від нашого колективу не було, як то відбувається в інших містах. Для цього ми працюємо сумлінно і за свою працю отримуємо подяки та нагороди».

Хто би як не ставився до Валерія Гордійчука, він буває різкий, має власну особливу думку, але за його керівництва КП «Міськтепловоденергія» мешканці переконалися в надійності, у його твердому слові, та у тому, що він до роботи ставиться не байдуже. Він зумів прийняти низку управлінських рішень, які дозволили врятувати підприємство від банкрутства і створити потужний прогресивний комплекс. КП «Міськтепловоденергія» неодноразово визнавалося найкращим у своїй галузі у Хмельницькій області та в Україні.

За роки керівництва Валерія Григоровича на підприємстві втілено десятки новітніх проектів, які дозволяють заощаджувати енергоносії та значно економити кошти. Реконструкція енергоємного обладнання системи водопостачання та водовідведення міста дозволила зменшити енергоспоживання водопровідно-каналізаційного господарства. Гордістю проекту стала перша в Україні автоматизована диспетчерська служба, яка дозволяє в онлайн-режимі відстежувати роботу водонасосних і каналізаційних станцій, артезіанських свердловин, котелень. У 1999 році відбулося приєднання міської ТЕЦ, що дало ефект у вигляді економії адмінресурсу і збільшення рентабельності виробництва тепла. Встановлення когенераційних установок підвищило енергетичну незалежність підприємства і забезпечило безперебійне постачання води та тепла для стотисячного міста. Встановлення ІТП у багатоквартирних будинках дозволило автоматизувати регулювання температури в помешканнях і покращити якість гарячого водопостачання. Значним здобутком міста і підприємства стало введення в дію шести котелень і ТЕС та заміщення 30% газу на альтернативне паливо.

гордійчук-1У липні 2018 р. на «МТВЕ» відбувся запуск надсучасної біо-ТЕС потужністю 45 МВт (42 МВт теплової енергії + 3,6 МВт електричної). Основна паливна сировина, яка використовується в роботі станції – це паливна тріска, солом’яні пелети, відходи кукурудзи і соняшнику. Унікальність нової ТЕС полягає в тому, що для виробництва тепла на ній вперше в Україні встановлено турбіни потужністю 1,8 МВт з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна). Це розробка фахівців французької компанії «Enertime», яка дозволяє зменшити енерговитрати на виробництво електроенергії за рахунок використання теплоносія, що має більш низьку температуру кипіння. 

2 березня 2019 р. запрацювала новозбудована електростанція потужністю: електричною – 1,89 МВт; тепловою – 3,0 МВт. Це комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії. Таким чином було створено «Енергетичне кільце» протяжністю в 54 км – єдину систему кабельних мереж для живлення об’єктів теплопостачання, водопостачання, водовідведення міста. Основне завдання цієї електростанції – виробництво електроенергії для власних потреб підприємства, зменшення витрат палива на виробіток теплоти, отримання її для використання по собівартості на виробництво теплової енергії, водопостачання і водовідведення; запобігання наслідкам аварійних чи планових відключень електроенергії, зупинок насосних станцій і обладнання котелень, скорочення викидів парникових газів і шкідливих речовин у навколишнє середовище.

– Плани із використання відновлюваних джерел енергії для виробництва тепла цим не обмежуються, – відзначає Валерій Гордійчук. – Підприємство також працює над проектом переведення когенераційних установок з природного газу на біогаз. У найближчих планах – будівництво 18 реакторів, які за допомогою біогазових установок зможуть переробляти відходи тваринництва, де заміщення кількості газу становитиме 2,5 млн.куб.м у рік, що за нинішніми цінами на природний газ дорівнює 15,3 млн грн. Також намічено встановлення сонячних колекторів на одній із котелень, де гаряча вода буде частково в теплу пору року підігріватися за допомогою переробленої сонячної енергії. Економія витрат при цьому сягне до 40%.

гордійчук-2Паралельно зі втіленням великих проектів на підприємстві щодня працюють над тим, щоб зробити послуги якіснішими та максимально автоматизувати процес виробництва. Безсумнівно, ідейним натхненником та керівником усіх починань є Валерій Григорович. Саме завдяки його енергії та ентузіазму вдається залучати інвестиції, вигравати конкурси, невпинно рухатися вперед.

Його роботу та всього колективу цінує міська влада, обласна і Уряд, а найголовніше – кам'янчани. За вагомий особистий внесок у розвиток і реформування житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення, впровадження ефективних форм господарювання, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм генерального директора комунального підприємства «Міськтепловоденергія» Валерія Гордійчука нещодавно нагороджено орденом «За заслуги» І ступеня. Узагалі Валерій Григорович – кавалер трьох ступенів ордена «За заслуги», що прирівнюється до звання Героя України. Також він удостоєний почесного звання «Заслужений працівник сфери послуг України». Ще раніше Валерій Григорович нагороджений орденом «За розвиток енергетики» Академії енергетики України; почесною відзнакою «За заслуги перед Хмельниччиною» Хмельницької ОДА; відзнакою міського голови «За заслуги перед міською громадою»; відзнакою Міністерства оборони України – медаллю «За сприяння Збройним Силам України»; відзнакою Міжгалузевої Асоціації «Відомчий зв’язок» – знаком «За заслуги» III ступеня; званням «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського» Кам’янець-Подільської міської ради; нагрудними знаками «Почесний енергетик України», «Почесний працівник житлово-комунального господарства України» II ступеня. 22 грудня 2018 р. рішенням кваліфікаційної ради Академії енергетиків України «За вагомий внесок у розвиток енергетичної галузі України» Валерію Гордійчуку присвоєно вчене звання доктора енергетики.

Валерія Гордійчука можна любити і ненавидіти, це вже особисте кожного, але те, що кам'янчани зимою з теплом, що безперебійно подається вода, що працює каналізація – це заслуга саме його, керівника підприємства КП «Міськтепловоденергія». А це означає, що він зумів налагодити роботу, створити надійну, працьовиту команду і приносити користь нашому місту.

Валерія СУШИЦЬКА.


Теги: Зірка Героя України для Валерія Гордійчука

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


ВИБОРИ-2020

Початок : 10.08.2020 12:14:00
Закінчення: 14.08.2020 12:14:00
Голосів: 394
Опитування активне.


Нові чи старі обличчя? За кого голосуватимете на місцевих виборах 25 жовтня - "старого" голову громади чи нового кандидата?

  
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.