Перейти на мобільну версію сайту


04.08.2017

СЕРЦЕ ВІДДАЛА «СЕРЦЮ»

Медична реформа, зміни на краще від якої ми так всі очікуємо, пальму першості передасть лікарям загальної практики - сімейної медицини. Саме вони стануть тією ключовою ланкою у структурі «пацієнт-лікар», від успішної взаємодії якої й залежатиме результат. 

Вдало поєднує сімейну медицину і функціональну діагностику наша сьогоднішня співрозмовниця. Перша дає їй можливість бачити увесь спектр проблеми, а друга - профільно до неї підходити. Знайомтеся, лікар-терапевт денного стаціонару та функціональної діагностики ЦРЛ та сімейний лікар Кам’янської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини Діана Прокопова, медичний шлях якої розпочався 2008 р.
Діана Прокопова


Діана Іванівна зізнається, що сімейна медицина надзвичайно допомагає в діагностиці, а зі всіх медичних профілів їй найбільше до вподоби кардіологічний. У першу зміну лікар працює в поліклініці ЦРЛ, де веде денний стаціонар та проводить холтерівське моніторування ЕКГ. Після обіду на неї чекають пацієнти в амбулаторії загальної практики - сімейної медицини.

- Денний стаціонар ЦРЛ розрахований на 13 ліжок, - показує нам відділення Діана Прокопова. - До нас приходять як хворі з Центру ПМСД, так і від вузьких спеціалістів з поліклініки. Ми проводимо необхідні маніпулятивні процедури, залежно від того, що призначив лікар, котрий направив у денний стаціонар. Як сімейний лікар, у якого на обслуговуванні більше 2 тисяч людей, скажу, що сьогодні серед дорослого населення переважають звернення через серцево-судинні захворювання. На другому місці бронхо-легеневі, після яких ідуть сезонні - респіраторно-вірусні.

- Для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями Ви проводите зокрема і холтерівське моніторування ЕКГ. Розкажіть, у чому полягає основна концепція цього методу?

- Одним із найбільш поширених і дотупних методів неінвазивної інструментальної діагностики аритмій і порушень провідності серця є холтерівський моніторинг ЕКГ - це тривала реєстрація ЕКГ в умовах повсякденної активності пацієнта з подальним аналізом даних. Матод достатньо інформативний і широко використовується для діагностики порушень ритму серця та провідності, виявлення ішемії тощо. За допомогою холтера ми можемо діагностувати багато складних випадків. Це невеличкий апарат, який пацієнт носить із собою протягом доби. На спеціальні флеш-карту, яка встановлюється в реєстратор, записується кардіограма, яку потім лікар розшифровує. За результатами ми можемо оцінити наявність чи відсутність аритмії, порушення провідності, зв’язок аритмії з синкопальними станами (втрата свідомості). Також можемо зареструвати початок і припинення аритмії, що визначить механізм її виникнення. Холтерівське моніторування дозволяє виявити ішемію та встановити залежність виникнення аритмії з ішемією, оцінити ефективнсть та безпечність лікування, яке призначив лікар. 

Цей метод дає можливість своєчасно скорегувати хворих на коронографію, встановити правильний діагноз та необхідність подальшого оперативного втручання, попередити розвиток інфаркту міокарда. Крім того, використовуємо холтерівське моніторування в педіатрії: з дітками звертаються, коли в маленьких пацієнтів спостерігаються синкопальні стани, при стійкому серцебитті, коли очевидних ознак хвороби серця немає, а скарги є. При діагностуванні складних випадків відправляємо пацієнтів на лікування до обласного чи столичного кардіоцентрів, де їм можуть ставити штучні водії ритму.

- Для чого потрібні ці препарати?

- Штучний водій ритму - це спеціальний пристрій-імплант, за допомогою якого досягається правильність роботи серця. Його ставлять у разі виявлення складних порушень ритму та провідності серця. Такі оперативні втручання та відповідні діагностичні процедури проводяться в Хмельницькому обласному диспансері. Імплант вшивається під шкіру, а лікар уже місцевої клініки за допомогою, знову ж таки, холтерівського моніторування, має можливість оцінити функціонування цього пристрою. 

- Чи забезпечена Центральна районна лікарня необхідними апаратами для діагностування серцево-судинних захворювань?

- На сьогодні в ЦРЛ маємо один холтер із двома реєстраторами. Цього поки що вистачає, але на перспективу варто подумати про ще один пристрій. У майбутньому, завдяки підтримці головного лікаря ЦРЛ Віталія Шевчука, який постійно дбає про оснащення районної лікарні, плануємо придбати холтерівське моніторування для цілодобового вимірювання артеріального тиску. 
Маємо 12-канальний сучасний кардіограф, придбаний минулого року за кошти обласного бюджету завдяки сприянню народного депутата Володимира Мельниченка та допомозі директора департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Якова Цуглевича. Є новий реограф, маємо електроенцелограф, пульсоксиметр. На заміну спірографу, який вийшов з ладу, керівництво лікарні планує придбати новий. Узагалі денний стаціонар у повному обсязі забезпечений невідкладної медичною допомогою.

- Діано Іванівно, сімейна медицина допомагає Вам, як лікарю-терапевту денного стаціонару та функціональної діагностики, правильно встановити діагноз пацієнтам?

- Звичайно, практика сімейного лікаря дозволяє охопити увесь спект проблем, а вузька спеціалізація - сконцентруватися на головному. Із сімейної медицини все ж таки найбільше полюбляю кардіологічний профіль. Йому, як то кажуть, віддала серце.

- Бути лікарем мріяли з дитинства?

- Це швидше була мрія мого дідуся. Він помирав від онкології. Мені було років 5-6. Як зараз пам’ятаю, він взяв мене на руки і сказав, що хоче, аби я була лікарем. Можливо, тому й пішла в медицину. Університет закінчила з відзнакою. Пропонували в Києві працювати гінекологом, але я дуже хотіла бути ближче додому, тому вибір впав на терапію. Не жалкую жодного дня, що саме так сталося, адже де би не працював лікар, він у першу чергу має залишатися відданим своїй професії. Можна скільки завгодно розповідати про свою роботу, але показник твоєї успішності - це правильно поставлений діагноз, який співпадає, незалежно від того, в якій клініці потім буде проведене повторне дослідження, це слова вдячності від пацієнтів, а ще - бажання людей довірити своє здоров’я конкретному лікареві.

З дос’є «КлюЧа»
Діана Прокопова народилася 25 січня 1983 р. у с.Рихта. Після закінчення Рихтівської 9-річки, навчалася у Слобідко-Рихтівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. 2000-2006 рр. - навчання в Буковинському державному медичному університеті. 2006-2008 рр. - навчання в інтернатурі Вінницького медичного університету ім.Пирогова за спеціалізацією «Загальна практика - сімейна медицина». З 2008 р. - сімейний лікар Кам’янської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини, лікар-терапевт денного стаціонару та функціональної діагностики Центральної районної лікарні.
Заміжня. Разом із чоловіком Сергієм виховують сина Назарія та доньку Ангеліну.

Теги: госпітальний округ, Діана Прокопова

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.