Перейти на мобільну версію сайту


04.09.2015

РОБОТА ПОНАД УСЕ

6 вересня свій День народження святкуватиме заслужений працівник сільського господарства України, доктор економічних наук, професор, ректор Подільського державного аграрно-технічного університету Володимир Іванишин.

Менш ніж за два роки перебування на посаді очільник аграрного вишу кардинально змінив курс навчального закладу, який знаходився на межі закриття, або мав всі шанси стати філією іншого університету. Успішний досвід керівництва неабияк знадобився. І сьогодні ПДАТУ впевнено дивиться в майбутнє та має досить багато серйозних Володимир Іванишиннапрацювань і перспективних планів. Хоч Володимир Іванишин родом із сусіднього Борщівського району, та Кам’янець для нього не є чужим містом.

- Мій перший навчальний заклад після школи - це Кам’янець-Подільське профтехучилище №5 на «Черемушках», - розповідає Володимир Васильович. - Колись навіть вступав до Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту, але не склалося. Коли був головою Борщівської РДА, на той час ректор цього вишу Михайло Самокиш збирався на пенсію, й мені пропонували очолити заклад. Та мене запросили на роботу в Міністерство аграрної політики та продовольства України. Але пройшло 15 років, і мені повторно запропонували очолити наш університет.

- За життя Ви маєте досить серйозний досвід, особливо на керівних посадах. У чому секрет нинішнього успіху?

- Перш за все, я завдячую своїм батькам, а також долі, що зводить мене з порядними, добрими людьми. Починав я з низів: працював трактористом у колгоспі, потім водієм. Пізніше мене обрали секретарем комітету комсомолу колгоспу. Звідти основні шляхи моєї трудової діяльності: секретар комсомольської організації, інженер з експлуатації, начальник мехзагону, головний інженер, заступник голови колгоспу. У 27 років я очолив колгосп, а в 31 рік став директором Борщівського радгоспу-технікуму. Технікум один із перших в Україні отримав статус коледжу - ІІ рівень акредитації. Після цього працював у Борщівській РДА - спочатку першим заступником, через місяць - головою.

- Борщівський період закінчився після того, як Вас перевели на роботу в міністерство. Не складно було звикати до київського темпу життя після розміреного Борщова?

- У мене такий характер, що робота понад усе. Так складалося, що в житті все залежало особисто від мене. Я намагався ніколи нікого не підводити і працювати. Ніколи не просився на жодну посаду, мені завжди пропонували Володимир Іванишинзайняти певну нішу. Досвідчений керівник завжди помічає грамотного спеціаліста і спрямовує його енергію в правильне русло. Головне, щоб було бажання навчатися, працювати і бути чесним перед собою і людьми.

- Знаємо, що на початку «окремі» працівники університету зустріли Вас не зовсім привітно, адже Ви людина нова й зробили багато нових змін. Як вдалося налагодити співпрацю з колективом і витягнути навчальний заклад із шалених боргів?

- Я прийшов в університет не на все готове, а на колосальні борги по зарплаті та комунальних послугах, які становили більше 8 млн грн. Університет знаходився на межі закриття. Я розумів, що це було би найбільшою помилкою і трагедією для всього регіону знищити таку кузню кадрів. Довелося по-іншому працювати й цьому вчити колектив. І коли на виборах ректора 71% колективу висловив мені свою довіру, я зрозумів, що працював недаремно.

Сьогодні ми вийшли на новий рівень: жодних боргів, багато напрацювань та перспективних планів. Наперед загадувати не буду, бо відповідаю за свої слова, тож не хочу, щоб щось не вдалося втілити в життя. Проте наразі ми працюємо над створенням на базі університету Подільського регіонального навчально-науково-виробничого центру аграрної освіти і науки. Запланували, аби університет увійшов до рейтингу 100 кращих вищих навчальних закладів України. В цьому році виконано 100% держзамовлення, маємо багато студентів, що навчаються за контрактом. Основна ставка на підготовку фахівця, конкурентноспроможного на ринку праці.
Протягом минулого року в університеті приділялася значна увага навчально-науковій роботі та міжнародній діяльності. Студенти мали можливість їздити на практику в країни Європи, переймати там досвід ведення аграрного бізнесу.

Поєднання теорії й практики має бути впродовж усього часу навчання студента. За минулий навчальний рік університет провів 15 міжнародних, 16 міжрегіональних та 42 внутрішні конференції. Крім цього, науковці університету провели спільні конференції з вишами Польщі, Чехії, Словакії, Росії, Молдови, Білорусі. До речі, на свято «Дня знань» до нас завітало чимало іноземних делегацій, які готові тісно з нами співпрацювати. Зокрема, це делегації Варшавського та Краківського сільськогосподарських університетів.

- Володимире Васильовичу, університет має багато напрацювань як і не менше планів на майбутнє. Якими досягненнями пишаєтесь і що ще плануєте зробити?

- У 2014 році вперше в історії університету відкрито спеціалізовану вчену раду із захисту докторських дисертацій зі спеціальності «Рослинництво» і кандидатських дисертацій із двох економічних спеціальностей. У минулому році запрацювала студентська навчальна ферма та навчально-наукова виробнича пасіка. Відтепер студенти будуть проходити курс з предмету «Бджільництво» на пасіці, а не в аудиторії. Також протягом минулого року ми провели поточні ремонти гуртожитків та навчальних корпусів. Цьогоріч університетська їдальня запрацювала на повну потужність, використовучи власну продукцію. У всіх гуртожитках встановлено пральні машини, проведено гідрохімічне очищення системи опалення гуртожитків №1, 2, 3, головного корпусу та корпусу №1. Відновлено діяльність науково-дослідного інституту круп’яних культур ім. О. Алексеєвої.

Розвиваємо ботанічний сад, хочемо щоб він став справжньою окрасою міста, базою, де зможуть відпочивати кам’янчани та туристи. Плануємо створити кінно-спортивну школу для любителів верхової їзди разом із кінним театром «Козаки Поділля». Переконаний, що має бути поєднання навчального, наукового і культурного процесів. Студент має бути постійно зайнятий, а викладач розуміти, що він формує нову людину, фахівця, за освіту якого не буде соромно.


З досьє «КлюЧа»
Володимир Іванишин народився 6 вересня 1961 р. у с.Юр’ямпіль Борщівського району. 1978 р. закінчив Королівську СШ. Після закінчення школи працював механізатором у колгоспі «Перемога». 1978 р. за направленням Борщівського РВК вступив у Заліщицьку автомобільну школу. Після закінчення працював водієм у тому ж колгоспі. 1979-1981 рр. - служба в армії. 1981 р. обраний секретарем комітету комсомолу колгоспу «Перемога». 1983-1984 рр. - інженер з експлуатації МТП колгоспу «Перемога». 1981-1984 рр. - начальник механізованого загону №2 колгоспу «Перемога». 1984-1987 рр. - головний інженер колгоспу «Перемога». 1987 р. - головний інженер колгоспу «Росія». 1987-1989 рр. - секретар парткому колгоспу «Жовтень». 1989 р. обраний головою агрофірми «Колос». 1992-1998 рр. - директор Борщівського агротехнічного коледжу. Січень 1998 р. - перший заступник голови Борщівської РДА, лютий 1998 р. - голова Борщівської РДА. З вересня 1999 р. - заступник начальника Головного управління технічної політики Мінагропрому України (м.Київ). З березня 2000 р. - заступник начальника Департаменту науково-технічної політики Міністерства аграрної політики України. З травня 2000 р. - заступник генерального директора Державного лізингового підприємства «Украгролізинг». 2000-2001 рр. - перший заступник генерального директора ДЛП «Украролізинг». 2001-2002 рр. - перший заступник голови правління НАК «Украгролізинг». 2002-2003 рр. - голова правління НАК «Украгролізинг». 2003-2004 рр. - директор Державного департаменту тракторного і сільськогосподарського машинобудування Міністерства промислової політики України. 2004-2005 рр. - заступник міністра промислової політики України - директор Державного департаменту тракторного і сільськогосподарського машинобудування. 2005-2007 рр. - директор Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробовування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва ім.Погорілого. 2007-2010 рр. - Генеральний директор Аграрного фонду Міністерства аграрної політики України. 2010 р. - радник Віце-прем’єр-міністра України. 2010-2011 рр. - професор кафедри тракторів та сільськогосподарських машин Миколаївського державного аграрного університету. 2011-2012 рр. - директор Технічного ННІ НУБіП України. 2012-2013 рр. - проректор з навчально-науково-виробничих питань розвитку і адміністративно-господарської діяльності Національного університету біоресурсів і природокористування України. 2013-2014 рр. - професор кафедри транспортних технологій і технічного сервісу Миколаївського національного аграрного університету. З 2014 р. - ректор ПДАТУ.

Теги: Володимир Іванишин, ПДАТУ

Дивіться також:





Повернення до списку





Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:










Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.