Перейти на мобільну версію сайту


30.05.2014

«ПРАВИЙ СЕКТОР» & ВАЛЕРІЙ ГОРДІЙЧУК

19 травня засідання депутатського клубу, на якому влада намагалася врегулювати конфлік «Правий сектор» & Валерій Гордійчук», було зірвано. Багато запитань так і залишилося без відповідей. Хтось не встиг поставити питання Валерію Гордійчуку, директору КП «Міськтепловоденергія», хтось - Олександру Кравченко, командиру міського осередку «Правого сектору».
Протягом тижня кам’янчани надсилали в редакцію та через соціальні мережі запитання до обох опонентів.
Відповіді на них не забарилися.

ВІДПОВІДАЄ ВАЛЕРІЙ ГОРДІЙЧУК

Запитує Василь Головатий:

- Яка причина того, що тарифи на водопостачання і водовідведення в Кам’янці-Подільському на 60% вищі, ніж, наприклад, у Хмельницькому?
- Тарифи на водопостачання та водовідведення встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Тарифи встановлюються для кожного міста окремо з урахуванням цілої низки показників та, відповідно до розробленої методики.
Варто зауважити, що діючі на сьогодні тарифи не відшкодовують на 100% витрат на їхнє виробництво. Зокрема, тариф на водопостачання відшкодовується лише н 57,9%, а на водовідведення - на 64,4%. Держава заборгувала підприємству 27,9 млн грн різниці в тарифах, тому сьогодні говорити про завищення тарифів не доводиться. Щодо економічного стану справ водоканалу Хмельницького, то в нас таких даних немає, тому ми не можемо коментувати рівень їхніх тарифів.
- Чи не є введений тариф «комунальна послуга» прихованою формою участі населення міста в погашені кредиту Світового банку?
- Ні, не є. Нещодавно ми вчергове публікували складові всіх тарифів, які діють у КП «Міськтепловоденергія». У складову тарифу на житлово-комунальну послугу з централізованого постачання холодної води та водовідведення для населення не входять витрати, пов’язані з погашенням кредиту Світового банку.
- Чи призвело встановлення системи індивідуального опалення в багатоквартирних будинках з централізованим опаленням до здороження тарифів на тепло?
- Звичайно, що призвело, адже зменшення кількості споживачів та розбалансування будинкових систем, яке відбувається через встановлення в багатоквартирних будинках індивідуальних систем опалення, призводить до зниження економічності та ефективності роботи системи централізованого опалення, а відповідно й до збільшення витрат на 1 Гкал виробництва, транспортування та постачання теплової енергії. Якщо говорити простіше, то від вигод одного із мешканців страждають решта.

Запитання від Світлани Бойко:
- Якщо з літа ми переходимо майже на 100% оплату з послуги з тепло- і водопостачання, то коли ми на 100% отримаємо послуги? Чому гаряча вода починає текти після 15-20 хвилин протікання? Хто компенсуватиме витрачені кошти на гарячу воду, яку рахує лічильник?
- Ймовірна причина цього - відсутність лінії рециркуляції, яка або вийшла з ладу, або була просто не закладена в радянські часи, адже тоді ніхто не рахував ані грошей, ані ресурсів. Якби читачка вказала свою домашню адресу, то можна було б говорити більш предметно про проблему. За останні три роки силами підприємства відновлено лінії рециркуляції більше ніж у 30 будинках. Крім того, КП «Міськтепловоденергія» є учасником проекту, який фінансується міжнародним фондом НЕФКО. За ці кошти в багатоповерхових будинках буде встановлено 21 індивідуальний тепловий пункт, який вирішить проблеми, про які пише пані Світлана. Можливо, її будинок також входить до цього переліку.

Запитує Володимир Кондрук:
- Як на обов’язкову умову встановлення тарифу на так звану «комунальну послугу» з водопостачання та водовідведення Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері житлово-комунальних послуг, наполягала на встановлені загальнобудинкових приладів обліку води. Лічильників досі немає, а тарифи діють. Чому?
- Національна комісія виробила перелік послуг та робіт, які входять у тариф по житлово-комунальній послузі. Також було передбачено і встановлення будинкових засобів обліку. Встановлення лічильників мало фінансуватися державною програмою «Облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами обліку і регулювання води та теплової енергії», але фінансування по цій програмі не проводиться, то і встановлення лічильників зведене до мінімуму.
- Які витрати несе КП «Міськтепловоденергія» при водовідведенні з використанням внутрішньобудинкових мереж каналізації, адже стокам не потрібна допомога, щоб дістатися каналізаційного колодязя? Прошу пояснити: що саме входить в «комунальну послугу» з водовідведення?
- Ми вже неодноразово пояснювали, що входить в поняття житлово-комунальна послуга, і в одному з останніх номерів газети вкотре опублікували всі складові тарифів. Ще раз пояснюємо, що у вартість житлово-комунальної послуги з водовідведення входять витрати, які пов’язані з роботою безпосередньо зі споживачем. Тобто, це витрати на оплату праці працівників відділу збуту - касирів-операторів по прийому коштів, контролерів, відрахування банкам за послуги, обслуговування касових апаратів, бланки договорів та книжок, амортизаційні відрахування основних засобів, які обліковуються для надання вказаної послуги, єдиний соціальний внесок. Раніше ці витрати включалися в основний тариф з водовідведення, а зараз їх виділено в окремий тариф. Витрат, перерахованих вище, в основному тарифі немає. Більш детальну інформацію про це ви можете прочитати на офіційному сайті КП «Міськтепловоденергія» за таким посиланням: http://mtve.kp.km.ua/content/vse-prozoro-%E2%80%93-struktura-taryfiv-miskteplovodenergiyi.
- Згідно зі ст.13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», житлово-комунальні послуги розділяються за функціональним призначенням. З урахуванням вимог цієї статті поясніть, яким чином відрізнити комунальну послугу з централізованого водопостачання та водовідведення?
- Ці витрати розмежовує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Кожна послуга передбачає низку витрат, про що ми писали вище.
- Для ДП «Тепловода» тарифи на послуги не встановлювалися. Чому ДП «Тепловода» нараховує плату за послуги по тарифах, які встановленні для зовсім іншого підприємства?
- 6 лютого 2014 року виконавчий комітет прийняв рішення «Про затвердження тарифів на послуги з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових мереж теплопостачання, гарячого і холодного водопостачання і водовідведення для всіх категорій споживачів міста ДП «Тепловода».
Дочірнє підприємство «Тепловода» створене на вимогу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, яка зобов’язала розмежувати діяльність по виробництву послуг та їх постачанню. Фактично в окреме підприємство відділився підрозділ, який займається обслуговуванням внутрішньобудинкових мереж.
24 грудня 2013 року рішенням сесії міської ради ДП «Тепловода» передано функції виконавця послуг з обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових мереж теплопостачання, гарячого і холодного водопостачання і водовідведення для всіх категорій споживачів.
Наступним кроком стало затвердження тарифів, які набувають чинності з 1 березня 2014 року. Ці тарифи залишилися такими, як були і для КП «Міськтепловоденергії». Наразі ДП «Тепловода» працює над розробкою нових тарифів.

Запитання від Анюти Кут:
- Увесь світ розвивається, рухається до спрощення. Чому «Міськтепловоденергія» не хоче спрощення, а йде до роздування. Кам’янець в підтвердження своєї оплати змушений прикріплювати до абонентської книжки простирадло з чеків. Коли буде прогрес? Дякую!
- КП «Міськтепловоденергія» у своїй діяльності керується винятково чинним законодавством України і затвердженими нормативними документами, якими і передбачено, що тарифи на всі DSC_0763.JPGвиди послуг розробляються окремо. Не допускається перехресного субсидіювання витрат між видами послуг.

ВІДПОВІДАЄ ОЛЕКСАНДР КРАВЧЕНКО

Запитує Володимир Шевчук:
- Як Ви опинилися в «Правому секторі», чим раніше займалися?
- Свого часу я служив у Збройних силах України, там отримав гарну спецпідготовку та вишкіл, присягнув на вірність українському народові. Довго намагався триматись осторонь подій у Києві, говорив собі, що це не моя війна, що від мене нічого не залежить... А потім прокинувся січневого ранку і згадав текст присяги. Не міг більше сидіти, склавши руки. Взяв квиток, звільнився з роботи і поїхав на Майдан. Довго не вагався, вступив відразу в «Правий сектор».
Раніше працював, багато і наполегливо. Я взагалі з 16 років працюю. Починав з будівництва, не боявся тяжкої роботи. Працював паралельно з навчанням в університеті.
- На підставі яких нормативних чи законодавчих документів діє «Правий сектор»?
- На підставі Конституції України та установчих документів ГО «Правий сектор» і партії «Правий сектор».

Запитання від Світлани Бойко:
- Чи є у вас лютраційний список високопосадовців міста і району? Якщо так, чи не можете його оприлюднити?
- Списку як такого немає, тому оприлюднювати немає що. Інформацію надають силові структури, небайдужі громадяни, активісти. Багато інформації для силовиків збираємо самостійно.
- Які критерії визначення тих, кого треба люструвати?
- Ми не викидаємо людей силовими методами. Я вірю, що в Україні гарне законодавство і все можна зробити цивілізовано. Щоб люстраційна машина працювала, громадськості потрібно лише пильно контролювати правоохоронні органи, які отримують зарплатню за те, щоб ми жили в країні без корупції. Щодо критеріїв, то вони ніколи не стосуються чиєїсь персони конкретно. Тільки порушення чинного законодавства. Це єдиний критерій. Гарний чи не гарний керівник - це кожен вирішує особисто. Але якщо порушив закон, прийдуть правоохоронці, СБУ, прокуратура з «Правим сектором», і розмова буде короткою.
- Чи є у вас людина, яка може замінити Гордійчука? І які конкретно претензії Ви висуваєте до нього?
- Я впевнений, що на підприємстві достатньо кваліфікованих, досвічених, а саме головне, чесних спеціалістів. Претензія одна - порушення чинного законодавства. Більш детальну відповідь надасть управління СБУ, яке вже розпочало перевірку цього підприємства.

Запитує Aлекс Aндрущак:
- Чи є вже офіційні відповідді від СБУ та прокуратури на Ваші заяви?
- У найближчому номері буде офіційна позиція силових структур щодо цього питання.

Теги: Валерій Гордійчук, Олександр Кравченко

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.