Перейти на мобільну версію сайту


07.10.2016

ПОКЛИКАННЯ - БУТИ АДВОКАТОМ

Сумлінний та цілеспрямований адвокат Артем Шпак за кілька років наполегливої праці на ниві юриспруденції зарекомендував себе з кращого боку як перед колегами, так і громадянами, чиї інтереси доводилося представляти в суді. У чому ж секрет його успішності, спробували дізнатися, поспілкувавшись напередодні професійного свята - Дня юриста.

адвокатАртем Павлович народився 13 листопада 1986 р. у м.Українка Обухівського району. Там закінчував школу, а в 2001 р. родина переїхала на Кам’янеччину. Паралельно з навчанням Артем працював та заочно опановував фах юриста у Чернівецькому національному університеті.

- Не вірте, що заочне навчання не може дати бази, - каже Артем Шпак. - Головне - це бажання вчитися та наполегливість. 

Усе це було в молодого й амбітного хлопця, якого після закінчення стажування в місцевій державній виконавчій службі зарахували до резерву держвиконавців. Протягом трьох років Артем Павлович працював у податковій, пройшов щаблі від податкового інспектора до головного державного податкового інспектора. Звільнився з держслужби в 2012 р., маючи звання інспектора податкової служби ІІ рангу.

- Представляючи інтереси держави в суді, - пояснює співрозмовник своє звільнення, - не погоджувався з певними моментами податкової системи, тож адвокатура стала вирішальною у виборі, чим займатися далі.

Того ж 2012-го Артем Шпак працює юристконсультом БК «Нова Будова», а вже в серпні успішно складає іспит на право займатися адвокатською діяльністю. Нині він має власну приватну юридичну практику, також працює спочатку в Хмельницькому, а тепер і в Кам’янець-Подільському центрі з надання безоплатної правової допомоги.

- Із вересня цього року здійснилася ще одна моя мрія, - каже Артем Павлович. - У дитинстві їх у мене було дві: бути прокурором та викладачем. Але коли працював у податковій, зрозумів, що моє покликання все ж таки бути адвокатом. Друге бажання також реалізувалося - зараз працюю викладачем податкового коледжу, викладаю адміністративно-процесуальне та господарче судочинство. Постійно намагаюся вдосконалюватися, підвищувати власний освітньо-кваліфікаційний рівень.

Більшість часу адвоката Артема Шпака розписана по хвилинах, тож має офіційного помічника та береться лише за ті справи, які готовий подужати. 

- Головне в роботі адвоката, - переконаний мій співрозмовник, - не вводити в оману клієнтів і сумлінно виконувати свої обов’язки. Одразу говорити людині про 100% виграшний результат у її справі - це, на мою думку, непрофесійно, адже неможливо прорахувати всі ймовірні ризики. Як адвокат, маю пронформувати клієнта, що його може чекати, а остаточний вибір він має зробити сам. Юрист повинен бути сумлінним у своїй роботі, ним мусить рухати не бажання збагатитися. Хоч гонорар має бути гідним, але й працювати потрібно наполегливо.

Зрозуміло, що кожна особа має право на захист, як і кожна судова справа є індивідуальною, але відверто, швидше за все, не захищатиму людину, якщо бачитиму, що вона умисно вчинила злочин проти життя іншої. Залишаю за собою право через моральні та етичні принципи відмовитися від такої справи через конфлікт інтересів, особливо це стосується надання безоплатної правової допомоги у кримінальних справах. Відмовляюся і від справ, коли потрібно виступати проти клієнтів, яким раніше надавав правову допомогу.

Найдовша справа, якою займався Артем Шпак через різні судові колізії тягнулася майже два роки, а взагалі, як зізнається, все тут залежить від судочинства, сторін у справі та їхньої сумлінності.

Успішний адвокат, на думку Артема Павловича, має бути, в першу чергу, професіоналом своєї справи, у нього повинно бути бажання й можливість навчатися увесь час, адже українське законодавство досить об’ємне, не достатньо кодифіковане й потрібно постійно займатися самоосвітою. Успішний адвокат - це людина порядна та комунікабельна, яка вміє донести свою думку.

У кам’янецькій адвокатській гільдії на сьогодні склалися досить приязні відносини: професіонала, компетентного з певних питань, видно одразу. Не дивно, що Артем Шпак думає над тим, аби створити адвокатське бюро з кількох адвокатів-партнерів та компетентних юристів, кожен із яких би займався чітким напрямком у юриспруденції.

Захищати людей не так уже й просто, як здається на перший погляд. Інколи на цей процес затрачаються увечь час та зусилля. Добре, що Артема Павловича у всьому підтримує дружина Катерина, яка працює приватним психологом. Разом вони виховують сина Тимура.

- У день професійного свята хочеться побажати колегам витримки, сил та єднання, залишатися гідними високого звання адвоката, яке ми носимо. І, звичайно ж, миру, добра та злагоди! - додає мій співрозмовник наостанок.


Теги: день юриста, адвокат, Артем Шпак

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.