Перейти на мобільну версію сайту


28.11.2014

П’ЯТЬ СОТЕН ПТАШЕНЯТ ВИЛЕТІЛО З «АНТЕЮ»

20 років тому в нашому місті з’явилася перша в області і довгий час єдина приватна школа «Антей». З першого дня і донині її очолює Інна Блажкова. Вона росла в інтелегентній вчительській, дуже поважній родині.
fbd.jpg- У мене іншого шляху як стати вчителем не було, - якось у розмові зізналася Інна Афанасівна, - бо я з родини вчителів від діда-прадіда. Дід Омелян Іванович Клюцук все життя пропрацював вчителем математики і завучем школи у селі Гаврилівці. Мати - Людмила Омелянівна Клюцук, вчителька початкових класів у селі Панівці. У неї в трудовій книжці один запис. Батько - Афанасій Кирилович Блажков теж був учителем математики і фізики, працював директором, завучем у різних школах району.
Тому й Інна Афанасівна без вагань і довгих роздумів вступила на філологічний факультет Чернівецького державного університету здобувати фах викладача російської мови та літератури. Після закінчення вишу працювала вчителем у школах міста №№1, 2, 12.
У 1990-1993 роках працювала в ідеологічному відділі міському партії, а згодом знову повернулася на вчительську стежину в новостворений міський ліцеї №18. Та сталося так, що Інна Блажкова вирішила піти самостійним шляхом. Сьогодні її школа - досить престижний навчальний заклад, її учні здобувають перемоги у різних наукових конкурсах як українських, так і міжнародних, її вчителі - знані й поважні педагоги міста, які шанують свого керівника. За весь час існування ліцей «Антей» дав путівку в життя майже півтисячі випускникам. Настільки школа сприяла тому, що її випускники, зокрема 2014 року, показали такі високі досягнення на олімпіадах і під час зовнішнього незалежного оцінювання (за статистикою Вінницького державного центру оцінювання вони продемонстрували стовідсоткову якість з 8 дисциплін). Що було зроблено, щоб поступ їх був упевнений, хода вільною, осанка гордою?
Ось що говорять учні, батьки та вчителі про свою школу.

Алла Ушакова, випускниця ліцею, студентка ІV курсу економічного факультету Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка:
- Усе, з чим людина зіштовхується в житті, вона намагається оцінити, тим більше такий важливий етап життевого шляху як шкільний. У моїй свідомості школа ідентифікується лише з однією назвою - «Антей». І я назавжди запам’ятаю саме цю, свою школу. Недаремно ж написано 63155881.jpgкласиком: «В начале жизни школу помню я...».
Якщо молода людина (така, як я) реалізувала свої розумові та духовні потенціали і цим завдячує школі, то, погодьтеся, у сучасному світі це багато важить.
З погляду колишньої учениці, а нині студентки, спроможної мислити й відчувати, споглядати і діяти, любити й боротися, врешті - жити, я розглядаю «Антей» як соціальну інституцію, яка має надзвичайно високу вартість для тих, хто навчався в її стінах, і для тих, хто це розуміє, навіть не навчаючись там, а просто аналізуючи. Мій калейдоскоп пам’яті вихоплює багато яскравих моментів зі шкільного життя. До ліцею я була дуже проблемною ученицею, мене просто виключили з гімназії за брутальну поведінку. З етичних міркувань винесемо за дужки, що і кому я говорила, будучи ображеною на всіх. Директор «Антею», прийнявши мене до школи, взяла на себе неабияку відповідальність за дуже непросту дівчинку. В «Антеї» приборкували мої надмірні емоції, справедливо відчитували, а головне - вчили. Мені дуже хочеться, щоб учні, які ще не втратили зв’язок зі школою, розуміли, від якої моральної катастрофи їх рятують учителі.
Сьогодні я на висоті. Мені подобається вчитися, і я вмію вчитися. Спасибі за це «Антею», спасибі школі, яка живе не лише знаннями, а й духом.

Андрій Горшков, випускник 2014 року, студент І курсу юридичного факультету Київського національного університету ім.Т.Г.Шевченка:
- Я навчаюся в тому навчальному закладі, про який мріяв, на тій спеціальності, до якої прагнув, і дуже задоволений здобутою шкільною освітою. Мені пощастило зі школою, де збереглася жива традиція доброї старої освіти, де головний персонаж навачального процесу - учень.
Я маю серйозну шкільну базу. Вона допомогла мені отримати 200 балів з історії України під час незалежного оцінювання, стати призером Всеукраїнського конкурсу наукових робіт (ІІ місце) з цієї ж дисципліни.
А сьогодні, будучи студентом, я можу без особливої підготовки здавати заліки, отримувати високі бали, опираючись на знання, здобуті в школі.
В «Антеї» був інтенсивний навчальний процес. Багато що продумувалося до дрібниць. Зі мною працювали троє викладачів. І це було не натаскування, не репетиторство (не дай Боже, репетиторство, бо директор його не визнає і вважає, що це ганебна практика для школи). Це було активне обговорення, яке виходило за межі навчальних завдань і програми. Я добре підготовлений зі всіх предметів. Дякую за діючу Школу - Школу доброї традиції, як кажуть наші історики.

Інна Бєрєзіна, кандидат архітектури, доцент кафедри мистецтвознавства К-ПНУ unnamed.jpgім.І.Огієнка, учитель художньої культури:
- Я суміщаю роботу викладача університету та вчителя «Антею» і маю власну думку щодо цього закладу як учитель і як мама, син якої нещодавно закінчив цю школу.
Що вирізняє ліцей «Антей» з-поміж інших навчальних закладів? Перш за все - атмосфера. Атмосфера демократії, свободи, вільного вияву особистісних якостей, дружніх стосунків учителів і учнів, які переростають у справжню плідну співпрацю. І за таких умов відбувається найголовніше - практично кожен учень отримує унікальну можливість власної реалізації потенціальних можливостей, здібностей, досягення найсміливіших цілей.
У швидкісному сучасному просторі важливо навчити вчитися. Саме це роблять учителі «Антею». Учні, котрі закінчили ліцей, здатні освоїти будь-яку науку за будь-яких умов, оскільки їх вчать самостійно мислити, швидко приймати рішення та креативно підходити до вирішення поставлених завдань.
І, можливо, найголовніше - емоційна сфера. Під час навчання «антеївці» не переривають тісних зв’язків, які часто переростають у міцну дружбу випускників і вчителів. Це те, що не можна придумати чи нав’язати. Це можна лише створити, за цим стоїть щирість і любов, захоплення своєю справою, бажання вчити і бажання вчитися.
Саме за цю щирість та істинну любов до професії я завдячую усім колегам без винятку. Але особливо вдячна людині, продовжувачем справи якої став мій син, Дмитро Березін, студент ІІІ курсу факультету кібернетики
Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка. Ця людина - вчитель інформатики Сергій Васильович Савчук, справжній талант, якому в «Антеї» створені умови свободи. Він має своє бачення, на яке не посягає ніхто (і директор у тому числі), має власний неповторний творчий почерк. У реєстрі його досягнень високі результати (призери світової першості, щорічні призери Всеукраїнських олімпіад тощо). Цього року мій син Дмитро проходив стажування в Америці у відомій компанії «Майкрсофт»).
Та головною заслугою улюбленого вчителя мого сина стало те, що він ніколи не зраджував ідеї. Він людина гідності, патріот, патріарх школи, який завжди відхиляв найвигідніші пропозиції індивідуального навчання поза межами закладу з учнями інших шкіл, говорячи: «Ідіть в «Антей», там я буду вас учити». І вчить, і не просто вчить, а надихає знаннями. Він є донором для учнів, пробуджує приховані ресурси. Таких мало. Яскравих, розумних, цікавих.

Яна Іващенко, мама учня 6-го класу Лева Іващенко:
- Дуже рада, що відкрили для себе «Антей». Мій син раніше навчався в іншій школі, там постійно виникали якісь проблеми. А тут до дитини ставляться з повагою, не відбивають бажання вчитися. Син відповідально почав ставитися до навчання. Мені не потрібно наймати репетиторів і витрачати на них гроші, бо вчителі вміють вкласти знання в голови дітей. Дуже збалансовано підібраний вчительський колектив. За це ми, батьки, вдячні директору Інні Блажковій.

Олена Колупаєва, кандидат філологічних наук, викладач К-ПНУ ім.І.Огієнка, учитель «Антею»:
- Це моя перша школа, де був і перший урок, і перший випуск, і перші здобутки, де з самого початку мені було легко, просто і світло. Я подорослішала в «Антеї» і перш за все вдячна директору школи Інні Афанасівні Блажковій. Ціную її чітко визначений вектор руху, невичерпну енергію, розуміння мети, якої потрібно досягти. Вона своєю «огнистою» суттю впевнено йде по дорозі шкільного життя. А своєю харизмою та неординарністю впливає на інших.

30 листапада Інна Афанасівна відзначає черговий День народження. Ця самодостатня людина ніколи не сидить на місці й не заспокоюється на досягнутому. Вона навіть у свій День народження поїде трудитися на дачу. Інна Афанасівна дуже любить працювати біля землі, щойно знайде хвилинку, відразу відправляється туди. Каже, що від землі набирається енергії. А ще її тішать успіхи донечки Оксани Карабін, яка мешкає в Києві. Вона досить незалежна і самостійна, володіє кількома іноземними мовами, має можливість багато подорожувати світом. Оксана - найголовніша гордість мами.
Випускники, учні, колеги, батьки вітають Інну Афанасівну з Днем народження. Бажають здоров’я, творчих успіхів, постійного руху вперед, залишатися завжди молодою, а ще мирного неба та щасливого життя.

Теги: Інна Блажкова, ліцей "Антей"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.