Перейти на мобільну версію сайту


09.12.2016

ОНОВЛЕННЯ У РАЙОННІЙ ЛІКАРНІ

Запущені реформи, які мають змінити не лише підхід у роботі, а й вимоги до працівників тієї чи іншої галузі, потрохи наберають обертів. І якщо в одних сферах їхній рух більш помітний, то в інших він всіляко гальмується чиновниками різних рівнів, які остаточно не визначилася, в якому напрямку рухатися.

Незворотними є ці процеси й для медицини. Те, що вона потребує докорінних змін, більше ніж очевидно. Та якими вони будуть і як швидко прийдуть залишається питанням часу.

Не перший рік поспіль говорять про створення госпітальних округів і як наслідок - перехід до страхової медицини. Цьогоріч про створення округів заговорили і на Хмельниччині, яка стала пілотним проектом у цьому напрямку. Раніше ми вже спілкувалися з керівником департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Яковом Цуглевичем, який повідомив, що дійсно, на Хмельниччині заплановано створити три таких госпітальні округи, які дислокуватимуться в Хмельницькому, Шепетівці та Кам’янці-Подільському.
Сьогодні за тими інтенсивними рухами, що відбуваються в медицині, стає зрозуміло, що Кам’янеччина інтенсивно «розчищає місце» для створення госпітального округу. Хоч про те, яким він буде, ніхто не говорить, проте як у міста, так і в району певні напрацювання в цьому напрямку є.

шевчукГоловний лікар Центральної районної лікарні Віталій Шевчук переконаний, що життя госпітального округу, в першу чергу, має концентруватися навколо лікарні невідкладної допомоги, яка відповідно, матиме відділ екстреної допомоги та включатиме всі хірургічні спеціальності.

Чи готова Центральна районна лікарня, що дислокується в селі Мукша-Китайгородська (колишне с.Жовтневе), під боком у міста, до таких перетворень?

- Не один рік ми працюємо над покращенням матеріально-технічної бази ЦРЛ, - каже Віталій Іванович. - Цього року завдяки депутатам районної ради, при підтримці депутатів обласної та Верховної Ради, зокрема Володимира Мельниченка, вдалося залучити кошти не розвиток медичного закладу.

Нам вдалося провести утеплення в лікарні, зокрема, здійснити заміну майже 60 вікон на металопластикові, оновити бойлери, які вийшли з ладу, придбати необхідні холодильники у відділення та комп’ютерну техніку. Також було закуплено близько 150 комплектів постільної білизни.

42 тис. грн було витрачено на поточний ремонт паталогоанатомічного відділу, де перекрито дах. Дочекалася свого ремонту і вентиляціна система в харчоблоці. Із вересня ЦРЛ працює за системою «Прозоро», завдяки якій нам вдалося знайти підрядника, який виконав роботи із заміни вентиляції дешевше і якісно.

- Цьогоріч, як ніколи, в лікарні декілька разів мали нагоду збиратися журналісти на якесь урочисте відкриття. Вам вдалося переконати та залучити спонсорів допомогти медичному закладу?

- Так, завдяки підприємцю Каніцькому, дружина якого народжувала не за кордоном, а в нас, ми маємо сучасну палату в пологовому відділенні. Ще дві палати європейського зразка в хірургічному та травматологічному відділеннях зроблені завдяки спонсору - потужному заводу ПАТ «Подільський цемент», керівник якого Святослав Козленко пішов нам назустріч.

Також ми можемо радіти, що маємо сучасну операційну, в які проведено капітальний ремонт. Таких операціний, можливо, всього 1-2 на всю область.

Завдяки децентралізації, підтримці депутатів усіх рівнів, вдалося сконцентрувати зусилля та виконати чимало робіт, необхідних для майбутнього розвитку медзкладу.

- Тобто, 2016 року в районну медицину закладали кошти не лише для її існування (оплата праці та енергоносіїв), а й на розвиток?

- Вірно. Також завдяки моїм колегам, депутатам районної ради, вдалося спрямувати кошти з районного бюджету на благоустрій прилеглої до ЦРЛ території, придбати необхідне обладнання та комп’ютерну техніку. За кошти обласного бюджету отримали два кардіографи, реанімаційне відділення забезпечене кисневими концентраторами, придбали монітори пацієнта, надсучасні лампи в операційну.

Відремонтували апарат, який дозволяє лікарю-травматологу в онлайн-режимі бачити кістки. Раніше, аби скласти кістки докупи, лікарю доводилося робити декілька рентген-знімків, а медсестрі бігати з поверха на поверх, аби проявити знімки. Апарат «ЕОП-С-Дуга» дозволяє це робити онлайн та економити лікарю купу часу: на операцію, яку робили 2-3 години, тепер витрачають 20-30 хвилин.шевчук-2

- Неодноразово від пацієнтів чуємо нарікання, мовляв, у лікарнях взимку холодно й умови нестерпні. Це стосується не лише районної, а й міської лікарні. Як прокоментуєте ці вислови?

- На жаль, вони правдиві. У радянські часи, коли будувалися медичні заклади, про енергозбереження навіть не думали - штампували типові проекти медичних установ. Сьогодні через це ми маємо головний біль, а з наступного року його стане ще більше, адже держава не компенсуватиме витрати на енергоносії, ці кошти ляжуть тягарем на місцеві бюджети, які, не впевнений, що всі зможуть його витягнути. Саме тому чи давно взяли курс на енергозбереження і продовжуємо його тримати. Ми маємо розроблену проектно-кошторисну документацію на утеплення лікарні, наразі проводимо корегування, адже ціни дещо змінилися, й будемо звертатись до депутатів усіх рівнів, аби з наступного року допомогли з фінасуванням.

- Окрім енергоефективних кроків, що ще плануєте зробити в наступному році?

- Працюємо над виготовленням проектно-кошторисної документації по інфекціному відділенню, якому необхідний ремонт, продовжуємо утеплення приміщень. Сподіваємося, що до медичної галузі району, як і раніше ставитимуться з розумінням.


Якщо не збиватися з визначеного курсу, в то в 2017 році, у разі остаточного об’єднання територіальних громад, має пройти реформування первинної ланки надання медичної допомоги. А вже 2018 рік стане роком госпітальних округів та страхової медицини. Лікарі та чиновники від медицини притримуються думки, що однієї без іншої не існуватиме.
На Хмельниччині, як уже зазначала, ми матимемо три госпітальні округи, осередками яких будуть лікарні невідкладної допомоги. Решта медичних закладів по містах, містечках, селищах і селах району, більшість з яких наразі є номерними, заберуть на себе функції медзакладів відновного чи планового лікування. Перспективи в одного з кварталів села Мукша-Китайгородська стати медичним містечком цілком реальні. Відкритим залишається питання, чи всім сподобається такий розвиток подій, бо ж не секрет, що багато хто, особливо в медицині міста, зробив із цієї галузі бізнес, із яким не так вже й легко розпрощатися...

Теги: медреформи, ЦРЛ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.