Перейти на мобільну версію сайту


31.01.2014

НОВИЙ РЕКТОР РОЗПОЧНЕ З ОПТИМІЗАЦІЇ

Минулого четверга було представлено нового ректора ПДАТУ. Як ми вже писали раніше, ним став доктор економічних наук, професор Володимир Іванишин.
іванишин.JPGВолодимир Васильович родом з Борщова, свого часу очолював Борщівський агротехнічний коледж, тож тісно співпрацював із керівництвом нашого аграрного вишу. Обидва навчальних заклади спільними зусиллями одні з перших у країні втілили в життя ступеневу підготовку абітурієнтів.
- Безперечно, сьогодні університет не той, що був, - каже новоспечений ректор. - На жаль, маємо проблеми, які варто усунути. В першу чергу, це стосується виплати заробітної плати працівникам вишу.
Як з’ясувалося, викладачі університету не отримували зарплати ще з жовтня минулого року. Має виш заборгованість і по платежах комунального характеру, тож новому керівнику в такий фінансово скрутний час буде непереливки.
- Прикро, але рейтинг університету трохи знизився, - констатує Володимир Іванишин.- І ми маємо запитати себе, чому з’явився відтік студентів? Чому абітурієнт сьогодні вибирає не наш навчальний заклад, а інший? Відповіді на ці питання ми повинні знайти, а ситуацію виправити. Нині студент має бути на першому місці, ми повинні за нього боротися, адже саме він формує рейтинг вишу. І для навчання й перебування студента в стінах навчального закладу повинні бути створені всі умови.
Одним із виходів з ситуації, що склалася, на думку Володимира Васильовича, є оптимізація навчального процесу. За словами ректора, нині в ПДАТУ навантаження на одного викладача становить приблизно 4 студента, тоді як по Україні цей показник коливається в межах 9-10.
Тож цілком очевидно, що оптимізація стосуватиметься й професорсько-викладацького складу. Та, за словами ректора, наразі мова про скорочення штату не йде.
- Усі повинні розуміти, це не моя вимога, - пояснює Володимир Васильович. - Ми або спільно працюємо і досягаємо результату, або...
- Володимире Васильовичу, довгий час ходили чутки з приводу намірів об’єднати ПДАТУ зі ще якимось навчальним закладом. Говорили і про об’єднання з К-ПНУ, хоч розуміємо, що це нереально, адже навчальні заклади підпорядковуються різним Міністерствам; і про злиття з Вінницьким аграрним університетом, що більш доречно. Що Ви можете сказати з цього приводу?
- Чутки були й у проекті вони ще й досі залишаються. Разом з цим, є домовленість, що ПДАТУ нікуди приєднувати не будуть, принаймні, якщо це й робитимуть, то тільки без мене.
Отож, поки новий ректор на посаді, можна бути впевненими, що університет збереже свою монолітність. Ба більше, в планах Володимира Іванишина збільшити кількість держзамовлень, відкрити нові спеціальності, затребувані на ринку праці. А ще тут розвиватимуть колись майже втрачений напрямок дорадництва. До речі, саме на нього Володимир Васильович покладає значні сподівання.
Сподіватимемось і ми, що аграрний університет отримає друге дихання, а нова мітла местиме в правильному напрямку.


З дос’є «КлюЧа»

Володимир Іванишин народився 6 вересня 1961 р. в с.Юр'ямпіль Борщівського району Тернопільської області. 1989 р. закінчив Одеський політехнічний інститут, за спеціальністю інженер-механік.
Володимир Васильович має 18 років державної служби та стільки ж науково-педагогічного стажу. Він - заслужений працівник сільського господарства України, нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.
Після закінчення школи працював трактористом колгоспу «Перемога» (Борщівський район). 1979-1981 рр. - служба в армії. 1981-1983    рр. - секретар Борщівського райкому комсомолу. 1983-1987 рр. - головний інженер колгоспів «Перемога», «Росія» (Борщівський район). 1987-1989 рр. - секретар парткому колгоспу «Жовтень» Борщівського райкому партії. 1989-1992 рр. - голова колгоспу ім.Шевченка, Борщівського району. 1992-1994 рр. - директор Борщівського радгоспу-технікуму. 1994-1998 рр. - директор Борщівського агротехнічного коледжу. 1998 р. - перший заступник голови Борщівської РДА, 1998-1999 рр. - голова Борщівської РДА. 1999-2000 рр. - заступник начальника Головного управління технічної політики -
начальник управління балансів, транспорту, енергетики і маркетингу матеріально-технічних ресурсів Міністерства АПК України. 2000 р. - заступник начальника Департаменту науково-технічної політики -
начальник управління стратегії розвитку енергозабезпечення сільськогосподарських товаровиробників Міністерства АПК України;
2000-2003 рр. - пройшов щаблі від заступника генерального директора Державного лізингового підприємства «Украгролізинг» до голови правління НАК «Украгролізинг».
2003-2004 рр. - директор Державного департаменту тракторного і сільськогосподарського машинобудування Мінпромполітики України. 2004-2005 рр. - заступник Міністра промполітики України. 2005-2007 рр. - директор Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва ім.Л. Погорілого.
2007-2010 рр. - генеральний директор Аграрного фонду. 2010 р. - радник Віце-прем'єр-міністра України.
2011 р. - професор Миколаївського державного аграрного університету, кафедри тракторів та сільськогосподарських машин. 2011-2012 рр. - директор навчально-наукового технічного інституту Національного університету біоресурсів і природокористування України. 2012-2013 рр. - проректор з навчально-науково-виробничих питань розвитку і адміністративно-господарської діяльності Національного університету біоресурсів і природокористування України.


Теги: Володимир Іванишин, ПДАТУ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.