Перейти на мобільну версію сайту


14.06.2013

МІСЬКА ХІРУРГІЯ МАЄ КИМ ТА ЧИМ ПИШАТИСЯ

2013-ий для хірургічного відділення №1 Кам’янець-Подільської міської лікарні – щедрий на «врожаї». 25 січня його завідувач, головний хірург міста Валерій Арсенюк отримав «Відзнаку року-2012», а в травні під час святкування Дня міста – Подяку від Прем’єр-міністра України Миколи Азарова. Ці нагороди – шана від кам’янчан та визнання очільників країни – свідчать про копітку працю колективу хірургічного відділення та про його чималі здобутки.
- Наше відділення вже декілька років поспіль посідає почесне друге місце серед хірургічних відділень області після обласної лікарні, - говорить Валерій Арсенюк. – «Срібло» отримали за велику кількість проведених операцій (за рік майже 1450), малу кількість післяопераційних ускладнень, низьку смертність, а також високий професійний рівень лікарів-хірургів.
Наразі у відділенні працює 35 медпрацівників, з яких 12 – висококваліфіковані хірурги. Відділення розраховане на 30 ліжок, з яких 5 – дитячих. Минулого року було проведено капітальний ремонт операційної, повністю оновлено безтіньові лампи, придбано три відсмоктувачі, операційний стіл, термокоагулятор, два функціональних ліжка з пультами керування, три холодильники, обладнано арсенюк.JPGпалату для ветеранів Великої Вітчизняної війни. Гордістю відділення є лапароскопічний комплекс, який дозволяє виконувати складні внутрішньочеревні операції з 3-4 маленьких розрізів. Міські хірурги проводять такі операції ще з квітня 1999 року, а тому у них є чималий досвід. Нині вони освоюють лапароскопічні операції на шлунку та дванадцятипалій кишці. Також змінилися принципи лікування панкреатитів, гриж, варикозної хвороби вен та інших хірургічних захворювань, які базуються на сучасних досягненнях вітчизняної та світової науки, з використанням нових медикаментів, технологій, матеріалів та апаратури.
Ще 2002 року лікарі відділення почали проводити оперативні втручання при грижах різної локалізації з використанням поліпропіленових сіток. Це дає змогу уникати рецидивів. Судинний хірург Дмитро Петрук проводить лазерну венотомію. Така операція для тих, хто страждає від варикозної хвороби, є малотравматичною, тому людина досить швидко повертається до звичного способу життя. Також Дмитро Володимирович проводить косметичні операції.
- Валерію Вікторовичу, у яких випадках відправляєте пацієнтів у Хмельницьку обласну лікарню?
- Ми не робимо операцій на серці, а також не маємо права оперувати виразку шлунка, оскільки під час операції методом експрес-біопсії за 10 хвилин треба визначити, чи в пацієнта звичайна виразка, чи онкозахворювання. На жаль, такого методу обстеження у нас немає. В інших випадках людина може їхати оперуватися в Хмельницький за власним бажанням.     
- Яке обладнання для відділення наразі вкрай необхідне?
- Електронний рентгенапарат, завдяки якому можна діагностувати каміння у жовчних протоках. Також не завадило б оновити лапароспочний апарат, який працює вже понад 5 років. Для такої високотехнологічної техніки це значний термін.
- З якими хворобами останніми роками зустрічаєтеся все частіше?
- Дуже «помолодшала» жовчнокам’яна хвороба: нашій наймолодшій пацієнтці було всього 14 років. Також почастішали варикозні хвороби та ідіопатичний лімфостаз (набрякання ніг), особливо у жінок. Звичайно ж, не можливо змовчати про велику кількість онкозахворювань, які з кожним роком і збільшуються, і «молодшають».
Хірурги відділення - не тільки лікарі, але й науковці. На сьогодні ними опубліковано 96 наукових статей. Вони отримали 4 патенти на винаходи і 15 посвідчень на раціоналізаторські пропозиції. Сучасні хірурги гідно несуть ім’я своїх славетних попередників, запроваджуючи та втілюючи в життя новітні методи лікування.  

Теги: Валерій Арсенюк, міська лікарня, лікар-хірург

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.