Перейти на мобільну версію сайту


28.07.2017

МАЛЮНОК ЛЄРИ ОЦІНИВ ІВАН МАРЧУК

валеріяУ середовищі талановитих учнів Кам’янець-Подільської міської дитячої художньої школи Валерія Перерва помітно виділяється – серйозна, працьовита, надзвичайно цілеспрямована. Дівчина вже закінчила третій клас ДХШ і завше долучалася до всіх виставок та конкурсів – від міських до міжнародних. У ЗОШ №17 вона теж гарна учениця.

Якось навесні до художньої школи завітала з презентацією міжнародного соціального проекту «Книга Добра» журналіст Віра Шпильова. Дуже зацікавив юних художників цей проект. 

Українці зі всіх куточків країни написали історії про добро, милосердя, людяність. А тепер треба створити малюнки до кращих ста історій, котрі потраплять до унікальної книги на рукотворному черпаному папері. Ілюстратори також мають шанс побачити свої малюнки в цій книзі. Прочитала пані Віра свою історію добра «Хліб від бандерівців», яка вже на той час була визнана кращою. Дуже зворушила вона юну художницю. Для неї ця розповідь стала справжнім відкриттям, бо раніше дівчинка не чула про те, як колись українці зі сходу та центру країни добиралися на захід, аби роздобути якісь крупи, хліб, торбину бараболі, адже в їхніх областях лютував голод. І ті харчі були єдиним рятунком. Тих, хто вирушав на захід, лякали бандерівцями. Мовляв, зарізяки, бандити, живими не вернетеся звідти.

Дівчинка загорілася проілюструвати це оповідання. А ще в потаємних куточках душі народилася мрія: її роботу оцінюватимуть дуже відомі, визнані митці, а надто ж побачить і скаже своє слово про неї, нікому ще не відому Валерію Перерву, член журі, великий майстер пензля, народний художник України, людина-легенда Іван Марчук. А що, як вона йому не сподобається? Було й трохи страшнувато зазнати розчарування й дуже кортіло спробувати. Та ще й авторка закликала: «Пробуйте! Не марнуйте свої молоді роки! Не втрачайте прекрасних можливостей!» 

Валерія довго виношувала задум, робила замальовки, радилася зі мною, її викладачем. Зупинилася на тому, що має зобразити тих, хто вижив завдяки тому клунку круп та борошна – хлібові від бандерівців. Щаслива родина за столом, ніхто в ній не згинув від страшного голоду 1947 року. Що ж може бути краще за це тихе сімейне щастя, за те, що на столі є хліб та до хліба, що ніхто не пухне, не вмирає в голодних корчах?!

Нарешті малюнок готовий, його відправили на суд поважного журі. Щемке очікування, дні тягнулися довго-предовго. І ось оголошення результатів конкурсу ілюстраторів Книги Добра. Скільки радості принесло дівчинці повідомлення про її прізвище в списку! Її оцінили, їй дали чудовий стимул для подальшої творчої праці! Малюнок потрапить у Книгу Добра. А 50 примірників цієї книги (ручної роботи) передадуть у 50 провідних бібліотек світу. Була й ще одна нагорода – літній відпочинок в Угорщині на озері Веленце за Будапештом. Навіть не вірилося, що стільки чудес для неї однієї, говорила Лєра. 

Тепер юна кам’янчанка ще й вперше побуває за кордоном. Поїде по безвізу, як цього літа у рамках згаданого проекту вже їздило в Угорщину сотні дітей зі всіх куточків нашої держави. Усе для талановитої дитини буде вперше і, віриться, що ця перемога стане гарним поштовхом та початком серйозної роботи над собою, огранюванням свого таланту. Може, виросте колись із Валерії Перерви знана ілюстраторка книжок. А наразі її малюнок невдовзі зможуть побачити в усьому світі.

Хай щастить тобі, Лєро!

Катерина ДЕГТЯР, викладач ДХШ.


Теги: Валерія Перерва, «Книга Добра»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.