Перейти на мобільну версію сайту


30.08.2019

ЛЕОНТІЙ РОГАЛЬ. СПРАВА ЙОГО ЖИТТЯ

РогальПочесного ветерана України, голову ради ветеранів міста, члена Хмельницької обласної та Все­української ради організації ветеранів України, кавалера почесної відзнаки «Честь і шана», члена міськвиконкому, полковника інженерних військ у відставці Леонтія Рогаля добре знають не тільки в нашому місті.

Знають як високопрофесійного фахівця, активного громадського діяча, добру, порядну людину, яка завжди готова прийти на допомогу. Очоливши в 2008 році ветеранську організацію міста, він активно працює на благо людей. Щодня до нього звертаються люди, кожного він вислухає і надасть допомогу, підбадьорить словом. 

Незважаючи на глибокі фундаментальні знання із різних галузей науки, ерудицію, пройшовши складні життєві університети Леонтій Інокентійович і сьогодні йде в ногу з часом, багато працює над собою. Безумовно обравши його головою ветеранської організації, ветерани мають в його особі надійний захист, опору і допомогу.

Він був першим, хто запропонував і брав активну участь у розробці звернення до керівництва держави щодо запобігання ескалації конфлікту та недопущення розколу України; звернення до громадськості міста; зверенення до обласних і міських рад східних і південних областей та АР Крим.

Леонтій Інокентійович народився 3 вересня 1934 р. у м.Артем Приморського краю. Після успішного завершення навчання в Ленінградському вищому командному військово-інженерному училищі, проходив військову службу в Білорусії, на Далекому Сході, Німеччині, Москві та інших регіонах колишнього СРСР. 

Після Перемоги над фашистською Німеччиною та імперіалістичною Японією інженерні війська продовжували свої нелегкі бойові будні. Стояло дуже важливе завдання – розмінувати значну частину територію СРСР та других країн, по яких прокотилася війна. Серед тих, хто в післявоєнний період зачищав територію країни, був і молодий офіцер інженерних військ Леонтій Рогаль. Одного разу сапери підрозділу Леонтія Інокентійовича натрапили на великий склад німецьких боєприпасів та зброї, які були в повній бойовій готовності до застосування. За його сприяння все це було передано у відповідні інстанції, а багато зброї було передано на кіностудію «Мосфільм». Розміновував та знешкоджував вибухонебезпечні предмети Леонтій Рогаль на території Німеччини, Росії, Білорусії, України, отримавши за свою роботу багато подяк, відзнак та урядових нагород. У 1972 році за відмінно проведенні військові навчання він отримав медаль «За військову доблесть» з рук Л.І.Брежнєва. У 1974 році він був нагороджений відзнакою «За розмінування», у 1982 році – орденом «За заслуги перед Вітчизною».

У відставку Леонтій Інокентійович вийшов у 1988 році у військовому званні полковника інженерних військ та біографією заслуженого офіцера, захисника Батьківщини, якому не соромно за своє минуле.

Після закінчення військової служби 20 років працював в АТП-16808, з них 19 років – начальником відділу кадрів. Разом з тим він займався активною громадською діяльністю. Нагороджений відзнакою міського голови «За заслуги перед громадою» та відзнакою «Честь і шана».

Міський голова, полковник Михайло Сімашкевич щиро вітає голову ради ветеранів міста Леонтія Рогаля з приємною подією – ювілейним днем народження і бажає йому міцного здоровя, сімейного благополуччя і нових творчих здобутків на благо нашої Батьківщини. До привітань приєднуються ректор ПДАТУ Володимир Іванишин, рада ветеранів ПДАТУ на чолі з професором Анатолієм Рудем, директор ТЦСО (нсп) «Турбота» Валентина Солодковська, головний лікар міської дитячої лікарні Тетяна Очеретенко, заступник голови ради ветеранів міста, «Відмінник освіти СРСР та України» Микола Ящук; заслужений працівник соціальної сфери України Надія Підскоцька, відповідальний секретар ради ветеранів міста Зіна Чечетова, заступник голови ради ветеранів міста Леся Шкільнюк; колишній начальник Кам’янець-Подільського військового гарнізону, генерал-хорунжий МГО «Військо Запорізьке» Анатолій Боровський; голова комітету ветеранів війни та Збройних сил ради ветеранів міста, генерал-єсаул МГО «Військо Запорізьке» Валерій Перевознюк; первинна ветеранська організація К-ПВВІКУ на чолі з підполковником Олександром Масловим; міськрайонна спілка НСЖУ на чолі з Василем Добровольським, спілка ветеранів Афганістану на чолі з головою Володимиром Дудко. 

Найкращі вітання імениннику шлють ветерани Другої світової війни та Збройних сил, полковники у відставці: письменник Іван Кошелєв, Петро Дружбіцький, Онисим Жук, Олександр Вєщунов, Дмитро Матус, Микола Смоленський. Петро Гончаров. Зоя Запорожан, Зоя Фтемова, Наталія Горецька.

Анатолій БЕРНАДІН, керівник прес-центру ради ветеранів міста.


Теги: ювілеї, Леонтій Рогаль

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.